Wszystkich Świętych oraz Święto Zmarłych.

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
W USA obchodzą Halloween,ale jest to święto wesołe.W Polsce święto musi być ponure,sztucznie napuszone,smutne,żeby pasowało do reszty smutnego żywota parafian.Za to pociągający za sznurki mają niezły ubaw.

Mnie też bardziej podoba się Halloween, mimo, że łuny nad cmentarzami w nocy i same cmentarze na te kilka dni "ożywione" światłami lampionów sa dosyć urokliwe. Ale jednak przychylam się do opini, że lepsza impreza niż takie smuty :)
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Myśle, że kult zmarłych to to co łączy najwięcej religii. Nawet ateiści chodzą na groby oddać cześć i honor przodkom. Chyba jest to u mnie najbardziej zakorzeniona forma kultu.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Temat co prawda o zmarłych ale właściwie o święcie ku czci .Ale mnie zaintrygował pewien post nie z tego powodu.
Daniel czy chamstwo i wulgaryzm oraz obrażanie powoduje u Ciebie wyższe poczucie wartości?
Masz z tym problem?
I Kaznodziejo wiem ,że trudno Ci czytać i zauważyć wszystko ale są pewne granice obowiązujące i Daniela.
Pokoj nam
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Myśle, że kult zmarłych to to co łączy najwięcej religii. Nawet ateiści chodzą na groby oddać cześć i honor przodkom. Chyba jest to u mnie najbardziej zakorzeniona forma kultu.

Ja nie chodzę :p Dla mnie jest to bezcelowe, bo skoro moich przodków już nie ma, to na cholerę im mój kult ;) Ale faktycznie, spostrzeżenie słuszne, że we wszystkich religiach (chyba? :p) to w jakiejś formie istnieje.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ale faktycznie, spostrzeżenie słuszne, że we wszystkich religiach (chyba? :p) to w jakiejś formie istnieje.


Dobrze, że chyba, bo u Świadków Jehowy - nie.

Potrzeby duchowe jako ludzie mamy wszystcy mniej więcej podobne. Jednak faktycznie jest kilka religii, które je najzwyczajniej i celowo tłumią u swoich wyznawców. Świadkowie są tu ewidentnym przykładem i to tak w kwestii obchodzenia dnia poświęconego pamięci zmarłych juz osób jak i kwestii ratowania życia. (zakaz transfuzji, szczepień p/ospie, przeszczepu narządów)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Święto zmarłych??? pierwsze słyszę, wydaje mi się że raczej dzień 1 listopada to Święto Wszystkich Świętych...
 

rejf85

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
gdańsk
ja takze w tym roku nie dam rady pojechac na groby bliskich :( a dla mnie to bardzo wazny dzien, caly rok mozna nie pamietac o kwaitach i zniczach na grobach wiec chociaz w ten jeden dzien w roku mozna sie calkowicie poswieciec zadumie i modlitwie za tyc ktorych juz z nami nie ma, a atmosfera nocnego cmentarza, te migoczące płomyki, ten zapach .... cudo!
 

rejf85

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
52
Punkty reakcji
0
Miasto
gdańsk
zbiża się okres Wszystkich Świętych i coraz więcej pojawia się reklam, dodatków do gazet i serwisów internetowych poświęconych tej tematyce. co o tym sądzicie? czy nie jest już tak, że człowiek wszystko skomercjalizuje aby tylko odnieść jakieś korzyści? fakt na przykład niektóre seriwsy internetowe są całkiem dobre, zachowane w bezpiecznym tonie itp rozymiem takze intęcje ich powstania (mam nadzieję ze taka jest) a mianowicie skłonienie do zadumy i zastanowienia się nad świętem ludzi, którzy nie widzą nic poza włąsnym monitorem, a co Wy o tym myślicie?

jako przykład moge podać serwis, który przed chwilą wpadł mi w ręce i skłonił do zadania tego pytania - wirtualny znicz
 

57KerenOr

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich serdecznie

PRYMAS POLSKI, księża i biskupi, NIE ZNAJĄ NAUKI PANA JEZUSA.
KŁAMIĄ WAS, POLACY, MÓWIĄC, ŻE NIEKTÓRZY LUDZIE OSIĄGNĘLI JUŻ ZASZCZYTNE MIEJSCE PRZY PANU BOGU.
Właśnie dlatego około 2000 lat temu Przyszedł na ziemię Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel, aby Swoimi Słowami, aby Ojcowskimi Słowami, wytłumaczyć wielką Tajemnicę Zmartwychwstania.
Pismo Święte Uczy, że Pan Jezus, Syn Błogosławionego Boga Ojca Jest PIERWSZYM ZMARTWYCHWSTAŁYM, bo Mój Bóg Musi Być we WSZYSTKIM PIERWSZY. Taka Jest Wola Boga Ojca, aby Jego Syn we WSZYSTKIM PRZODOWAŁ.
Po trzech dniach leżenia w ciemnym grobie, po trzech dniach ŚMIERCI, Mój Bóg Ojciec, Powołał Pana Jezusa do Życia. Dziwili się uczniowie, że Zmartwychwstał, lecz On Miał Swoje Prawo, o Którym zapominają ludzie ustanawiając własne. ON NAPRAWDĘ PRZEZ TRZY DNI LEŻAŁ W GROBIE. JEGO ``DUSZA``, JEGO JESTESTWO, JEGO MYŚLI, JEGO BOSKOŚĆ, ZASNĘŁA SNEM ŚMIERCI.
Mój Zbawiciel Mówił, że Idzie do Jerozolimy i tam Zostanie zabity. Ja Mojemu Panu Bogu wierzę.
Papieże i biskupi wmawiają katolikom, że dusza człowieka wierzącego z chwilą śmierci idzie do nieba. To straszna nauka. Przecież żadna ``dusza`` Pana Jezusa nie wstąpiła przed Tron Niebiański przez 3 Dni o których piszę powyżej. Przez OWE Trzy Dni Bóg Ojciec nie miał styczności ze Swoim Synem. Mówi się jednak, że ludzie po swoim życiu idą do nieba. Komu wierzyć, Biblii, Słowie i Uczynkom Zbawcy, czy papieżom?
Dlaczego Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel nie Powiedział do Swoich uczniów: Posłuchajcie, Ja Umieram, ale tak naprawdę Będę przez TE TRZY DNI U MOJEGO OJCA W NIEBIE, bo ``dusza`` nie umiera.

Mówi się jednak, że ludzie po swoim życiu idą do nieba. Komu wierzyć?
Gdy Mój Pan i Bóg, Jezus Chrystus, Żegnał się z uczniami, Rzekł:

2. W Domu Ojca Mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam Powiedział. Idę przecież Przygotować wam miejsce.
3. A gdy Odejdę i Przygotuję wam miejsce, PRZYJDĘ POWTÓRNIE I ZABIORĘ WAS DO SIEBIE, abyście i wy byli tam, gdzie Ja Jestem.
(BIBLIA TYSIĄCLECIA) Ewangelia według Jana 14:2-3

Mówi się jednak, że ludzie po swoim życiu idą do nieba. Komu wierzyć, papieżom i biskupom, czy Panu Jezusowi, Który Mówi, że Pewnego Dnia Przyjdzie Powtórnie, aby ich zabrać do Siebie.
Jeżeli ludzie już są w niebie, to po cóż z martwych powstanie?

Apostoł Paweł uczy:
7. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem.
8. Na ostatek ODŁOŻONO dla mnie WIENIEC SPRAWIEDLIWOŚCI, który mi w OWYM DNIU Odda Pan, Sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ALE I WSZYSTKIM, którzy umiłowali POJAWIENIE SIĘ Jego.
(Biblia Tysiąclecia, 2 List do Tymoteusza 4:7-8)

Mówi się jednak, że ludzie po swoim życiu idą do nieba. A Apostoł Paweł ma odłożoną nagrodę do czasu ostatecznego i nie tylko Apostoł, ale i WSZYSCY ludzie wierzący.
To wspaniała Nauka, ale która jest Prawdziwa, Ta, Którą Głosił Pan Jezus i Jego Apostołowie, czy ta, którą głosił papież Jan Paweł II?
Mówi się jednak, że ludzie po swoim życiu idą do nieba.
Ale czy to jest Prawdą?
Apostoł Paweł uczy:
15. To bowiem głosimy wam jako Słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na PRZYJŚCIE PANA, NIE WYPRZEDZIMY tych, którzy pomarli.
16. Sam bowiem Pan Zstąpi z Nieba na hasło i na głos Archanioła, i na Dźwięk Trąby Bożej, A ZMARLI W CHRYSTUSIE powstaną pierwsi.
17. Potem my, żywi i pozostawieni, WRAZ Z NIMI będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem.
(Biblia Tysiąclecia) 1 List do Tesaloniczan 4:15-17

``NIE WYPRZEDZIMY TYCH, KTÓRZY POMARLI``, mówi się jednak, że w niebie są Apostołowie i papież Jan Paweł II i sąsiad i Pani ze sklepu, której dusza zażywa Niebiańskiego spokoju. Mówi się, że Maria, ta wspaniała Boża Izraelitka też jest w niebie. Ciekawe z kim Maria by się zgadzała, komu by przyznała rację, Panu Jezusowi i Apostołom, czy papieżom?
``NIE WYPRZEDZIMY TYCH, KTÓRZY POMARLI``, mówi się jednak, że wielu ludzi już wyprzedziło innych ludzi.

Niedługo założysz ciepłą kurtkę i pójdziesz zgodnie z tradycją wspominać tych, którzy odeszli.
Mówi się, że ONI są w niebie, w Którym Jest Pan Bóg.

Czy aby na pewno?

Pozdrawiam
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Keren - temat był już tyle razy wałkowany.
Chociażby TUTAJ

Posty #559 ; #603 czy #617

PRYMAS POLSKI, księża i biskupi, NIE ZNAJĄ NAUKI PANA JEZUSA.
:lol:

Apostoł Paweł uczy
Apostol Paweł uczy, że... Umrzeć to zysk! zysk! zysk! Pragnę odejść i być z Chrystusem - List do Filipian.

Poczytaj Karen i wypowiedz sie w temacie :"Dusza" co by offtopu nie robic :)

pozdrawiam - pax.
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
Po co chcesz się modlić za zmarłych? Wytłumacz mi sens modlitwy za zmarłych?
Każdy kto umiera jest od razu osądzony na podstawie swojego życia, albo idzie do nieba albo do piekła (czyśćca nie ma). Żadna modlitwa nie wpłynie tu na wyroki boskie ani w żaden sposób nie poprawi egzystencji dusz w niebie.
 
Do góry