Wpływ tabletek YASMINELLE na organizm.

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
my nie jestesmy lekarzami... powinnas jak najszybciej udac sie do ginekologa jak i rowniez do endokrynologa i wykonac podstawowe badania hormonalne (ocena poziomu estrogenów, progestagenów, prolaktyny, steroidów). Uwazam, iz nie bedzie przeciwskazan w zastosowaniu hormonalnej antykoncepcji lecz w twoim przypadku musi byc "idealnie" dobrana.
 

aga76

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
my nie jestesmy lekarzami... powinnas jak najszybciej udac sie do ginekologa jak i rowniez do endokrynologa i wykonac podstawowe badania hormonalne (ocena poziomu estrogenów, progestagenów, prolaktyny, steroidów). Uwazam, iz nie bedzie przeciwskazan w zastosowaniu hormonalnej antykoncepcji lecz w twoim przypadku musi byc "idealnie" dobrana.

Mój ginekolog wie o tych włókniakach i przepisał mi te tabletki na "próbę".Yasminelle ma podobno najniższą dawkę estrogenu i jak to powiedział:zobaczymy co się będzie działo.Ja nie chce żeby na mnie robić eksperymenty.Słyszałam,że w takich przypadkach robi się badania a potem dobiera się odpowiednią tabletkę.Może ktoś miał podobną sytuację,z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

NaTaLiA0000

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Hej Mam pytanko biore juz 3 opakowanie Yasminelle i zawsze byl okres a teraz jakos czekam i nic co prawda mam bóle brzucha tak jak by miał być ale Go nie ma :/.... Takie sie zastanawiam czy mam juz sie czegoś bać ???i jak nie dostane okresu to mam zacząć nowe opakowanie czy udac sie do lekarza ????
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Jeśli przyjmowałaś wszystkie tabletki regularnie i nie wydaliłaś żadnej tabletki w ciągu 4 godzin od jej przyjęcia to normalnie zacznij kolejne opakowanie. Jeśli zaś podejrzewasz ciążę to lepiej zrób test
 

NaTaLiA0000

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mama nadzieje ze jest wszystko dobrze!!! a tabltki jestem pewna ze wszystkie przyjelam i mam nadzieje ze trafily w odpowiednie miejsce! dzieki :D
 

Patusiq

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdańsk
Witam Was Kochane:)
Mam pytanie ,brałam przez 3lata Cilest i ginekolog zmienił mi tabletki na yasminelle skończyłam 2 opakowanie i czy to możliwe że mam tak ogromne huśawki nastroju? tzn śmieję się a za chwile płaczę,jestem strasznie nerwowa-czy to bardziej jest spowodowane ciężkim czasem ,który nadszedł w moim domu?Zastanawiam sie czy nie wrócić do cilestu bo po nim nie miałamżadnych negatywnych objawów.Kurcze naprawde nie wiem co robić.Proszę o radę,Patrycja.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Witam Was Kochane:)
Mam pytanie ,brałam przez 3lata Cilest i ginekolog zmienił mi tabletki na yasminelle skończyłam 2 opakowanie i czy to możliwe że mam tak ogromne huśawki nastroju? tzn śmieję się a za chwile płaczę,jestem strasznie nerwowa-czy to bardziej jest spowodowane ciężkim czasem ,który nadszedł w moim domu?Zastanawiam sie czy nie wrócić do cilestu bo po nim nie miałamżadnych negatywnych objawów.Kurcze naprawde nie wiem co robić.Proszę o radę,Patrycja.
Witam:)
ja po yasminelle przez pare tygodniu miałam straszne humory i apetyt :p ale mi przeszło potem przerwałam branie tabletek na jakiś czas i znów je biore ale już huśtawek nie ma:p moze odczekaj jescze 1 opakowanie jesli nie przejdzie Ci to zień sobie:)
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Tak huśtawki nastroju mogą występować podczas brania hormonów. Tak jak koleżanka uważam że powinnaś odczekać jeszcze.
 

anetta89

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Jestem pierwszy raz na forum. I jestem w sytuacji takiej a nie innej.
Zapomniałam tabletki w pierwszym tygodniu a dokładnie 2 dnia. Minęło ok 16 godzin i wzięłam tę zaległą. Nie było stosunku w tygodniu przed pominięciem tabletki.
Niby minęło 7 dni po tym jak zapomniałam i dopiero wtedy się kochaliśmy. - bo zapomniałam w poniedziałek (o 20 zawsze biorę) i wzięłam rano we wtorek ok 12. Nie było stosunku przez 7 dni i dopiero we wtorek wieczorem przed 20, czyli przed wzieciem tabletki. Nie wiem co mysleć - niby 7 dni minęło ale czy to wystarczy?
Pozdrawiam i prosze o odpowiedź
 

Justyna__3

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
cześć dziewczyny :) ja brałam yasminelle jakoś 8 miesięcy i nic niepokojącego się po nim nie dzieję. Ani nie schudłam, ani nie przytyłam. Moim zdaniem jest bardzo dobry :)
A tak trochę z innej beczki ;P chciałam zrobić tygodniową przerwę między tabletkami, miałam odpis z apteki a pierwszą tabletkę musiałam wziąść w sobotę. Pech chciał, że zostawiłam sobie kupno tabletek na ostatni dzień i okazało się, że moja apteka jest zamknięta w weekendy. Nie zaczynałam już nowego blistra od poniedziałku, bo i tak nie byłabym zabezpieczona. Moje pytanie jest takie: czy jak kochałam się z chłopakiem ostatni raz w drugi dzień odstawienia tabletek to jest możliwość, że jestem w ciąży? Zaznaczam, że po stosunku dostałam krwawienie z odstawienia a myślę, że nawet jeśli potem miałam płodne dni to plemniki tak długo nie przeżyłyby we mnie. Co Wy o tym myślicie?
 

aniullkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej dziewczyny mam pytanie. chodzi mi o to ze biore tabletki juz dluzszy czas, i po krwawieniu z odstawienia powinnam wziac kolejna w poniedzialek lecz ja wzielam we wtorek ale tylko jedna tabletke i teraz sie zastanawiam czy nie powinnam wziac (wczoraj bo dzis jest sroda) dwoch i nie wiem co mam teraz zrobic?:(
 

Li8

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Chciałam zapytać co by sie stało,jakbym brała tabletki Yasminelle bez tygodniowej przerwy między opakowaniami.
Czy miałoby to negatywny wpływ na mój organizm?czy dostałabym okres wtedy?
proszę o odpowiedź
Taki zabieg mozna sobie od czasu do czasu zrobic, jesli nie chcesz np.miec okresu w danym tygodniu, bez szkody dla organizmu.
 

kalinka1203

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc
Po Tygodniowej przerwie zamiast wziazc tabletke o 8 rano wzielam ok 14 niby nie bylo 12 h ale dzien wczesniej byl stosunek. Teraz skonczylam brac juz wszystkie tabletki jest 6-ty dzien a ja mam tylko plemienie, czy mozliwe ze jestem w ciazy?
prosze o pomoc
 
Do góry