Wpływ tabletek YASMINELLE na organizm.

truskawka0831

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży gdy wzięłam pierwszą pigułkę z nowego opakowania o 20 godzin za późno... Martwię się :( Czy ktoś miał podobną sytuacje???
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Jeśli nie wziełaś wcześniej niż 12 godzin to ona w ogole nie zadziała, znaczy 20 godz to już jest po ptokach.. :/ Ponoć przez tydzień trzeba się zabezieczać po tym..
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Jak duże jest prawdopodobieństwo ciąży gdy wzięłam pierwszą pigułkę z nowego opakowania o 20 godzin za późno... Martwię się :( Czy ktoś miał podobną sytuacje???
niestety musisz zabezpieczac sie dodatkowo przez cale opakownie poniewaz zapomnienie wypadlo na 1 tydzien.to sie nazywa przedluzenie przerwy... a kochalas sie w tym dniu?prawdopodobienstwo jest duze ale to nie oznacza,ze do zaplodnienia dojdzie.
 

NaTaLiA0000

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
hej mam takie pytanie juz od 11dni biore YAMINELLE zawsze staram sie je brac o stałej porze tylko raz mi sie zdarzyło wziąśc je 10 minut pózniej nie ma raczej żadnych skutków ubocznych takich jak biegunka czy wymioty . Tak zastanawiam sie czy w tym przypadku seks bez zabezpieczenia ,,juz" był by na miejscu? Czy lepiej poczekac az pierwsze opakowanie sie skończy ? Prosze o jakies rady i własnie przemyslenia ... Pozdrawiam .... i z Góry dziekuje ...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
raz mi sie zdarzyło wziąśc je 10 minut pózniej
yasminelle nie jest minipigulka, wiec nie musisz co do godziny ich przyjmowac....
Tak zastanawiam sie czy w tym przypadku seks bez zabezpieczenia ,,juz" był by na miejscu?
a zazylas 1tabletke pierwszego dnia krwawienia? jezeli tak to nie masz sie czym przejmowac... musisz poczytac wiecej o antkoncepcji hormonalne,poniewaz twoje wiedomosci sa bardzo skape na dany temat.pozdrawiam
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Nic się nie stało jak przyjęłaś o 10 minut później. Musisz tylko przestrzegać tego żeby nie przekroczyć 12 godzin. A co do bezpiecznej antykoncepcji to tak jak napisała Justyśkaa że jesteś zabezpieczona jeśli 1 tabletkę przyjęłaś 1 dnia krwawienia
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Tak 20 godzin to stanowczo za długi odstęp czasu. Pierwsza tabletka i w ogóle cały pierwszy tydzień brania tabletek jest najważniejszy. Musisz się zabezpieczać
 

eluuss19

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
London
Hejka dziewczyny..

mam problem. mam nadzieje ze mi pomozecie.
Biore yasminelle, juz 3 blister. Przy drugim blistrze mialam bole brzucha, glowy oraz bylam bardziej nerwowa. jednak nie bylam pewna ze moze byc to skutek uboczny yasminelle. zrobilam tydzien przerwy, i zaczelam brac trzeci blister, juz przy pierwszej tabletce zaczelam sie zle czuc, czulam ze puchnie mi brzuch, przy drugiej tabletce bylo jeszcze gorzej, wymiotowalam z bolu , mialam bardzo silny bol brzucha, bylo tragicznie, cala noc sie meczylam. w tym momencie przerwalam brac tabletki z tego blistra. nie wiem teraz czy nie zepsulam sobie cyklu przez to ze przerwalam brac tabletki w trakcie blistra. chcialam poradzic sie kogos kto sie zna na tym, nie mam mozliwosci zbytnio skontaktowac sie z moim ginem , poniewaz mieszkam zagranica, a moj gin jest w polsce ( w polsce bywam, ale dosc rzadko ), chcialam sie dowiedziec czy dobrze zrobilam ze odstawilam yasminelle i jak to dziala na moj cykl, i dlaczego mialam takie skutki uboczne. dziekuje za wszelkie odpowiedzi. na forum, lub elu_siaa@wp.pl

:(
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
jeśli odstawiłaś to powinnaś poczekać do miesiączki i dopiero wtedy będziesz mogła mówić o normalnym cyklu. no i pamiętaj, że teraz nie jesteś zabezpieczona. jak będziesz w Polsce, idź do gina, może dobierze Ci tabletki, które lepiej będą Ci służyć.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Co do takich skutków ubocznych to widocznie te tabletki były źle dobrane i musisz spróbować innych oczywiście w konsultacji z lekarzem. Nic się nie stało że odstawiłaś tabletki w trakcie 3 blistra, bo takie tabletki można odstawić w każdej chwili. Co do Twojego cyklu to musisz wiedzieć że powróci on do normy dopiero po jakimś czasie. Wszystko będzie dobrze
 
K

k0k0ska

Guest
hej dziewczyny mam pytanko:

wzięłam 18 tabletkę i zgubiłam opakowanie, także nie wzięłam ostatnich 3 i wyczytałam gdzieś , że od 18 tabletki zrobic 7 dni przerwy i zaczac normalnie nastepne opakowanie, czy dobrze zrobilam ? i czy mialo to jakis wplyw na antykoncepcje ?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
hej dziewczyny mam pytanko:

wzięłam 18 tabletkę i zgubiłam opakowanie, także nie wzięłam ostatnich 3 i wyczytałam gdzieś , że od 18 tabletki zrobic 7 dni przerwy i zaczac normalnie nastepne opakowanie, czy dobrze zrobilam ? i czy mialo to jakis wplyw na antykoncepcje ?
spokojnie zrob ta 7 dniowa przerwe na 8dzien przyjmij tabletke z nowego opakowania,antykoncepcja jest zachowana!
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Tak dobrze zrobiłaś. Po prostu przesunęłaś sobie o 3 dni cykl
 

NaTaLiA0000

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witam
Wczoraj zarzyłam juz 21 tabletke Yasminelle z pierwszego opakowania. Mam teraz mały problem tak od wczoraj zaobserwowałam że wydobywa mi sie takie brazowy śluz co prawda nie jest go duzo ale jest a przez cały okres brana tabletek nic takiego nie miałam a po za tym boli Mnie brzuch tak jak bym miała miesiączke do tego mam zle samopoczucie ...Czy to może byc przyczyną tego że mam dostac miesiączke ???Nie wiem czy tak mam byc ale wydaje mi sie że to jest troszeczke dziwne i obawiam sie że może byc cos nie tak ....
Napiszce prosze co o tym wszystkim myslicie ???
Z góry dziekuje :)
 

NaTaLiA0000

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Już trzeci dzien jak nie biore tebletek brzuch mnie dalej boli lekie ale to bardzo lekkie prawi nie widoczne krwawienia sa ale to na pewnie nie miesiaczka ... Boja sie nadal ... :( Mama nadzieje ze jednak dostane ta miesiaczke :(
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
a wiesz,ze takie objawy sa normalne?? to plamienie mozesz zaliczyc do krwawienia z odstawienia. musisz liczyc sie z tym, ze plamienia miedzy cyklem moze wystapic i nie bedzie oznaczalo,ze cos jest nie tak. krwawienie z odstawiania moze soie roznic od normalnej miesiaczi(moze byc slabsze badz silniejsze)
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Krwawienie z odstawienia wcale nie musi być obfite, może to także wyglądać jak plamienia. Poza tym biorąc tabletki hormonalne często jest tak że bóle brzucha są o wiele mniejsze lub wcale ich nie ma. Jeszcze dodam że krwawienie może trwać krócej niż normalna miesiączka. Również uważam że te plamienia może zaliczyć do krwawienia z odstawienia
 

aga76

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Co do takich skutków ubocznych to widocznie te tabletki były źle dobrane i musisz spróbować innych oczywiście w konsultacji z lekarzem. Nic się nie stało że odstawiłaś tabletki w trakcie 3 blistra, bo takie tabletki można odstawić w każdej chwili. Co do Twojego cyklu to musisz wiedzieć że powróci on do normy dopiero po jakimś czasie. Wszystko będzie dobrze


Witam!Miałam już dwa razy usuwane gruczolako-wlókniaki z piersi.Obecnie badanie nie wykazało żadnych zmian.Mam pytanie,czy w tej sytuacji moge przyjmowac tabletki Yasminelle?
 
Do góry