Wolna dyskusja - Nasze zestawy zabezpieczające

rybka91

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
1
no właśnie tylko że mój brat miał Pande Cloud i nałapało mu chyba z 36 wirusów i potem musiał sie z tym grzebać :bag:
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
To wciąż wersja beta, teraz ma wyjść beta 2. No i jednak antywirus bez firewalla wiele nie zdziała niestety.
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
jak się nie myle to już jest wersja beta 2. chyba że w sieci pojawiła sie zła informacja na ten temat
 

rybka91

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
1
dzięki :) a moze mi ktoś jeszcze napisać dlaczego trzeba wybrać ten link który mi podałeś a nie ten pierwszy? chciałabym wiedzieć z ciekawości :niepewny:
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Bo to link do tego programu :) mogłem podać link z innej strony, bez różnicy ;) A poza tym ten drugi link, który podałaś chyba nie był linkiem do antywirusa AVG, tylko jakiegoś innego programu ich produkcji
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Proszę :) I pamiętaj, w necie trzeba uważać, bo ściągnąć coś na dysk to nie jest problem. Szczególnie, że teraz nawet znajomy może wysłać spam albo wirusa. Wystarcz, że stanie się komputerem zombie...
 

rybka91

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
21
Punkty reakcji
1
no właśnie tak co do znajomych to mam pytanie czy jeżeli np. ktoś wysyła wirusa przez GG to czy ten antywirus to wykryje, no nie wiem jakoś zatrzyma, czy coś takiego czy raczej to jest niemożliwe :(
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
powinnien ci ten plik przeskanować. jeśli jest z niespodzianką to odrazu powinnien pokazać się komunikat o zagrożeniu
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
AVG? Ciężko powiedzieć. Ja na wszelki wypadek nie sprawdzam linków na gg, chyba, że są pewne ;) Jeżeli będziesz miała antywirusa z firewallem to prawdopodobnie zostanie zablokowany wirus, ale wiesz...100% pewności nie można mieć. Darmowe antywirusy zazwyczaj odstają z wykrywalnością i zakresem ochrony.
 
V

VenomX

Guest
no właśnie tak co do znajomych to mam pytanie czy jeżeli np. ktoś wysyła wirusa przez GG to czy ten antywirus to wykryje, no nie wiem jakoś zatrzyma, czy coś takiego czy raczej to jest niemożliwe :(
Wiele zależy od programu - ich skuteczności , jeśli będzie to wirus nowy to zapewne nie wszystkie programu będą w stanie wykryć intruza, zdarzyć się może , że żaden nie wykryje dopiero po 24 godzinach gdy dodana zostanie sygnatura do programu będzie on wykrywalny, dlatego tak ważna jest ochrona proaktywna w antywirusach ( ochrona przed nowymi nieznanymi dotąd wirusami ) moduł ochrony proaktywnej jest w stanie wykryć szkodnika gdy on nie został jeszcze umieszczony w sygnaturze . Avira jak i Nod32 posiadają bardzo dobrą proaktywność

Pozdrawiam .
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
VenomX, teraz mało który program nie posiada ochrony proaktywnej, a kwestia jest w takim wypadku raczej skuteczności. No i do tego wchodzi problem fałszywych alarmów, z którymi niektóre darmowe programy mają dużo problemów (avast, avira, avg)
 
V

VenomX

Guest
Owszem każdy program posiada proaktywność ale nie każdy jest sobie równy...Ja wybrałem Noda - świetna proaktywność przy minimum wyświetlanych fałszywych alertach do tego jest szybki jak i lekki .
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Nod jest bardzo dobry, ale irytuje mnie w nim jedna rzecz - przy końcu pobierania jakiegoś pliku, gdy program wykryje wirusa, nie pyta, czy dokończyć pobieranie, tylko sam zakańcza je, przez co plik się nie zapisuje na dysku. -.-
 
V

VenomX

Guest
Po co ma kończyć skoro w pliku jest wirus ? Rozumiem , że chcesz użyć go do zainfekowania systemu ? To wirus zatem plik do kasacji .
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Wiesz, pobierając grę w partach z rapida, raczej chcesz ją dokończyć, a tak na 99 % wszystko przepada. Lepiej by było, jakby istniała możliwość wyleczenia pliku po zapisaniu na dysku.
 
Do góry