Wojna o pomniki.

M

MacaN

Guest
D_K napisał:
A mnie drażni nadinterpretacja i przypisywani czegoś czego nie napisałem. Masz problem z czytaniem, przeczytaj jeszcze raz.
No czytam i widzę, że przypisujesz Armii Czerwonej uratowanie Polaków od biologicznej i kulturalnej ( a raczej kulturowej ) zagłady. Czy może się mylę i wcale tego nie napisałeś?



D_K napisał:
Tia, jasne szczególnie gdy zobaczy się gdzie doszli Niemcy 16 września i w jakim stanie było WP.
Było w stanie tragicznym, co nie zmienia faktu, że bronilibyśmy się dłużej, więc może nasi " sojusznicy " zdecydowaliby sie jednak zaatakować praktycznie całkowicie pozbawiony obrony zachód III Rzeszy.



D_K napisał:
Konkretnych zbrodniarzy, bo są pomniki "indywidualne", czy wszystkich pomników A.Cz.?
Pomniki konkretnych zbrodniarzy powinny zniknąć bezdyskusyjnie. Pomniki armii czerwonej? Niech zostaną, tak długo, jak na wschodzie będą stały Polskie pomniki.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
MacaN napisał:
No czytam i widzę, że przypisujesz Armii Czerwonej uratowanie Polaków od biologicznej i kulturalnej ( a raczej kulturowej ) zagłady. Czy może się mylę i wcale tego nie napisałeś?
A było inaczej? Bo do tego Polacy byli przez Niemców przeznaczeni. Do bycia nawozem dla tysiącletniej Rzeszy. Czy Sowieci poza latami 50-tymi stosowali terror? Zainstalowali mniej lub bardziej zależny od Moskwy rząd, stłamsili wolność słowa, pluralizm, wolność konfesji i myśli. Komuniści strzelali od czasu do czasu na ulicach, w pierdlu siedzieli polityczni. Polska jednak miała Kościół, miała inteligencję, która ochroniła najważniejsze dla Polaka wartości. Polska nie dała się tak zaorać jak choćby Czechosłowacja, Rumunia, NRD, w pewnym sensie Węgry. I komuna z tym się liczyła, bo musiała.

Czy pomniki wdzięczności A. Cz. powinny stać? Może warto się zapytać lokalnych społeczności, tam gdzie one stoją. I nie "bracia Sowieci". Nie uważam tak.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
W sumie to nie bardzo wiem o co Ci chodzi? Chcesz mi udowodnić, że Sowieci popełniali zbrodnie na Polakach, przeprowadzali deportacje w latach czterdziestych i pięćdziesiątych? Wiem o tym i nigdzie tego nie neguję. Resztę napisałem powyżej.
 
Do góry