własna działalność gospodarcza

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
No nieźle. Powiem, że ja mam trzech dyrektorów w pracy i wszystkie babki :D nie narzekam, kontakt mamy dobry. ale nie wiem czy ja bym się do tego nadawała. jednak.. mężczyźni są chyba bardziej przedsiębiorczy.
 
D

Dorka123

Guest
No nieźle. Powiem, że ja mam trzech dyrektorów w pracy i wszystkie babki :D nie narzekam, mamy dobry. ale nie wiem czy ja bym się do tego nadawała. jednak.. mężczyźni są chyba bardziej przedsiębiorczy.
no proszę, nie ograniczajcie tego do płci, moim zdaniem to zależy od predyspozycji, umiejętności, wiedzy, a nie od tego co ma się w spodniach ;)

jeśli któraś z Pań zastanawia się nad swoją przedsiębiorczością to polecam test: http://www.finansekobiet.org.pl/docs/75
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
To może pochwalcie się w jakiej branży macie firmy :)
jeszcze nie mam, ale nad tym pracuje. A działalność związana ze Służbą Zdrowia :)



Podoba mi się zdanie napisane w artykule podanym przez Dorotkę123:
"Przedsiębiorczość to cecha, która pozwoli Ci na odniesienie sukcesu – dzięki niej firma ma szanse na rozwój, utrzymanie się na rynku i rentowność."

Powinni to przyswoić męzczyzni patrzący się krzywym okiem na kobiety które spełniają się zawodowo.
 
D

Dorka123

Guest
cenna informacja dla przedsiebiorczych Pań, które chcą zwiększyć swoje szanse w konkursie Darbovena: można wysłać kilka zgłoszeń, ważne, żeby na każdym był inny pomysł :)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
No nieźle. Powiem, że ja mam trzech dyrektorów w pracy i wszystkie babki :D nie narzekam, kontakt mamy dobry. ale nie wiem czy ja bym się do tego nadawała. jednak.. mężczyźni są chyba bardziej przedsiębiorczy.


Cóż polecam przeczytać artykuł Co trzecią działalność gospodarczą prowadzi kobieta . Zwłaszcza notka od autorki pod nim jest warta uwagi. Mówi o tym dlaczego "jedynie" co trzeci przedsiębiorca w Polsce to kobieta. Jak widać to jak założyć działalność gospodarczą nie stanowi problemu, problemem jest to jak ją utrzymać mając rodzinę, w której - nie oszukujmy się - kobiety pracują na drugi etat.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Cóż polecam przeczytać artykuł Co trzecią działalność gospodarczą prowadzi kobieta . Zwłaszcza notka od autorki pod nim jest warta uwagi. Mówi o tym dlaczego "jedynie" co trzeci przedsiębiorca w Polsce to kobieta. Jak widać to jak założyć działalność gospodarczą nie stanowi problemu, problemem jest to jak ją utrzymać mając rodzinę, w której - nie oszukujmy się - kobiety pracują na drugi etat.

no cóż, skoro zatrudniając się u kogoś kobieta (mówimy to o wysokich stanowiskach, choć na niższych różnice też są), zarabia średnio 2-3tys mniej od mężczyzny na tym samy stanowisku:

przechwytywaniesq.jpg


to nic dziwnego, że są tym faktem zniesmaczone i postanawiają być szefem samym dla siebie i dyktować warunki innym a nie być pod czyjąś władzą.

z danych GUSu to kobiety przywiązują większą wagę do wykształcenia, wśród osób z wykształceniem wyższym jest trzy procent więcej kobiet niż mężczyzn, a z policealnym o dwa i pół procent, z tym że przełożenia na zatrudnienie i oferowane stawki nie ma.
Stety czy niestety, utrwaliło się że kobieta wraca do domu po pracy na drugi etat, ale myślę, że to kwestia podejścia i dogadania bo przecież zawsze można się podzielić obowiązkami. A zapomina się że kobieta tez ma swoje ambicje zawodowe, też chce w życiu coś osiągnąć poza nowym obiadem, też domaga sie spełnienia zawodowego i godziwej zapłaty za pracę...

kobiety są bardziej niezależne niż kiedyś, ale jak chcą dobrze zarabiać to zaraz im się wytyka że chcą przejąć funkcje mężczyzny itd..
 

karpik22

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2009
Posty
62
Punkty reakcji
2
Zgadzam się z wypowiedzią aleks652, kobiety mają dużo więcej obowiązków. Moją przełożoną jest kobieta - matka dwójki dzieci. Jej mąż jest przedsiębiorczy i dużo jej pomaga, prowadząc jednocześnie własną działalność. Stać ich na opiekunki, a do tego pomagają rodzice. Czego chcieć więcej......mimo to widać jak dużo czasu i energii ją to kosztuje.
Ja nie mam dzieci a poświęcam na pracę 2/3 dnia. Trudno sobie to wyobrazić.
 

smoko

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
9
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Zielona Góra
To dobrze ,że działalności gospodarcze prowadzą kobiety - tak ma być

Im więcej firm w kraju tym status życia całego narodu się poprawi i wzrośnie liczba zatrudnień :) a co za tym idzie cała gospodarka ruszy do przodu.

Wiadomo jednak ,że wcale nie jest to łatwe i należy mieć przede wszystkim cel, samozaparcie i wiarę w siebie pomimo wszelakich trudności :)


Moja Firma która kreuję od roku oficjallnie, a marzeniami i ciężką pracą od 2004 roku to SMOKO NETWORKS (usługi hostingowe, Tworzenie stron www i Profesjonalny serwis komputerowy głównie dla firm )


Kreuję SMOKO NETWORKS jako markę wraz z moimi Przyjaciółmi którzy mnie wspierają :

Smoko.pl - Hosting stron www i poczty e-mail

Smoko.eu - Serwis komputerowy - obsługa informatyczna firm

SmokoDesign.pl - Tworzenie Stron WWW, Sklepów Internetowych, Pozycjonowanie

Violka.pl - Sklep Internetowy dla kobiet, wyroby ze srebra, perfumy (wkrótce)

SmokoKatalog.eu - Katalog Stron klientów SMOKO NETWORKS
 
M

marcin.ch

Guest
sluchaj lepiej werdlug mnie wziac sie za ebiznes w dzisiejszych czasach w polsce
Internet sie caly czas rozwija czyli jak na razie jest to studnia bez dna.
oczywiscie dla inteligentnych obeznanych z tematem i obrotnych
prowadzenie wlasnej dzialalnosci na dzien dzisiejszy w polsce to mordęga
Pozdrawiam
 

Maria_Jaworska

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam polecam Wam bardzo fajne programy do prowadzenia firmy zarówno dotyczą…ce księ™gowoś›ci, jak i prognoz oraz ocen. Dzieki nim ł‚atwiej Wam będzie prowadzić‡ różnego typu zestawienia, które z pewnoś›cią… uł‚atwią dogląd tego, co ważne, czyli zarobków i strat.
Ja czytałam o tych programach na forach i dzieki temu właś›nie się™ skusiłam i powiem szczerze. że nie żałuję. Użytkuję™ m.in.: Pełną Księgowość - wersja dla Windows‡, Analizę finansową w Excelu, Faktury Express 6 2010.

nie wyobrazam sobie juz teraz funkcjonowania mojej firmy bez tych programów, neizwykle proste w obsłudze i łatwe w użytkowaniu, dają wiele możliwości.
Najważniejsze jest też to, że nie trzeba czekać ani płacić za kuriera, bo program dostajemy na dysk w ciągu dosłownie 15 minut!!!
Może ta informacja przyda się komuś, kto dopiero rozpoczyna przygodę z firmą.
Ja zakupiłam programy na analizafinansowa.net

Polecam i pozdrawiam

Maria
 

Andrzej65

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Ja prowadzę działalność od 2002r. Szukam oszczędności wszędzie i od roku nie płacę w ogóle ZUSu. Mój koszt to 390 zł, a nie 900 zł w ZUSie i mam te same świadczenia. Jeśli ktoś jest zainteresowany chętnie napiszę. trochim_a@poczta.onet.pl
 
D

Dorka123

Guest
znalazłam ciekawy program, jeśli ktoś chciałby się postarać o fundusze na realizację projektu to polecam: http://labstar.wp.pl
 
L

libelule

Guest
w Labstarze biorę udział, mają jak na razie 400 zgłoszeń wg tego co można wyczytać na fejsbukowej stronie konkursu: http://www.facebook.com/LabStar?sk=wall

jutro o północy koniec nadsyłania zgłoszeń, więc pewnie jeszcze sporo nowych nadejdzie
 
Dołączył
24 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Białystok
Nie wiem czy był taki temat, najwyżej dostanie mi sie po uszach :) To chyba najodpowiedniejszy dział... Niedawno założyłem własną firmę, i interesuje mnie czy są na tym forum jacyś inni, młodzi lub mniej młodzi przedsiębiorcy? Jeżeli są to chętnie wymienię się doświadczeniami, uwagami czy czymś tam :p

Ja prowadziłam działalność gospodarczą w latach 2006-2008 (odzież używana). Dłużej się nie dało z powodu przejścia na pełne składki ZUS (ok. 800 zł).
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
no cóż, skoro zatrudniając się u kogoś kobieta (mówimy to o wysokich stanowiskach, choć na niższych różnice też są), zarabia średnio 2-3tys mniej od mężczyzny na tym samy stanowisku:

to nic dziwnego, że są tym faktem zniesmaczone i postanawiają być szefem samym dla siebie i dyktować warunki innym a nie być pod czyjąś władzą.

z danych GUSu to kobiety przywiązują większą wagę do wykształcenia, wśród osób z wykształceniem wyższym jest trzy procent więcej kobiet niż mężczyzn, a z policealnym o dwa i pół procent, z tym że przełożenia na zatrudnienie i oferowane stawki nie ma.
Stety czy niestety, utrwaliło się że kobieta wraca do domu po pracy na drugi etat, ale myślę, że to kwestia podejścia i dogadania bo przecież zawsze można się podzielić obowiązkami. A zapomina się że kobieta tez ma swoje ambicje zawodowe, też chce w życiu coś osiągnąć poza nowym obiadem, też domaga sie spełnienia zawodowego i godziwej zapłaty za pracę...

kobiety są bardziej niezależne niż kiedyś, ale jak chcą dobrze zarabiać to zaraz im się wytyka że chcą przejąć funkcje mężczyzny itd..
Bo w końcu jak to by wyglądało, gdyby mąż był bezrobotny, kobieta miała by pensję na tyle dużą że mogła by rodzinę utrzymać (nie porównuję do pensji mężczyzn), to jak mąż by się czuł? Czuł by się beznadziejnie, wstydził by się, toteż facet wie że to on powinien rodzinę utrzymywać. Oczywiście przypadki mężczyzn nianiek istnieją ale mówimy o normalnych przypadkach.
W tym temacie pisałem trochę nie na temat ale wyjaśniłem dlaczego tak się dzieje że kobieta dostaje mniej.

Pracodawca musiałby mieć pewność na 100% że kobieta nie pójdzie na macierzyńskie aby dać kobiecie tą samą pensję co mężczyźnie, przynajmniej powinien.
Tak wg mnie to wygląda.

I trochę na temat.
Własna działalność gospodarcza obecnie opiera się głównie na usługach transportowych, dystrybucji i zleceniach o dzieło, toteż rynek nie jest przepełniony i każdy ma szansę rozwoju. Lecz każdej małej firmie trudno jest konkurować z innymi firmami, dlatego ceniona jest oryginalność małych firm, usługi są coraz bardziej kompleksowe, czasem zabawne, ale najważniejsze że interes się kręci.
 

maxtelkom

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Aby załozyć działalność gospodarczą (sprzedaż internetowa) trzeba mieć zawód Handlowiec, sprzedawca albo coś podobnego?
 
Do góry