"Wielkie Kino"

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Film pokazuje różne etapy życia i rozwoju człowieka w tym przypadku sprzężone z cyklami przyrody (wiosna - dzieciństwo, lato - dojrzałosc itd, a po zimie - znowu lato) - na przykładzie mnicha buddyjskiego opiekującego się dzieckiem.
Dobry film.
Tak, no i bardzo wymowne są te dwie sceny na początku i na końcu filmu- mały chłopiec i zwierzęta...
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Miasto
Milton Keynes, UK
Bardzo polecam 'Donnie Darko"

To trudny film o zagubieniu we współczesnym świecie.
Kazał zastanawiać mi się nad samotnością, miłością i odwagą. Trudno opisać subtelne wrażenie, które po sobie zostawia. Trochę czasu zajęło mi zrozumienie zakończenia, ale teraz już wiem, że chociaż Donnie zginął - to pokonał sam siebie - swój lęk przed światem i samotnością. Poświęcił swoje życie w imię miłości.
Swoją drogą niesamowita gra aktorska.
Film bardzo nietypowy, a przez to obdarzony inteligentnym urokiem.
 

Srpski

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Na pewno Pies Andaluzyjski z 1929. Właściwie początek rozwoju kina i surrealizmu. Dodałbym tu jeszcze Zostań i Pi, bo są to filmy inne. Pozwalają się zupełnie oderwać. A z horrorów, to Zemstę po latach. Mocny film.
 

Tylko On Tu Stoi

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
47
Punkty reakcji
3
Władca Pierścieni, Gladiator, Gran Torino, Incepcja, Uprowadzona, Avatar, Skazaniec, Forrest Gump, Ojciec Chrzestny, Shrek, Więzień Nienawiści. Pewnie wszystkie te tytuły zostały wymienione, ale moim zdaniem są one kultowe i każdy fan filmów powinien je znać.
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Świetny wątek. Zaczęłam czytać od początku, i na razie przeczytałam połowę, i widzę, że tutaj ludzie znają się na filmie. Zapisałam sobie wiele tutułów, dużo też znałam i podzielam wiele opinii, niektóre nie.
Od siebie mogę dodać (mam nadzieję, że się nie powtórzę):
"Metropolis" - kino niemieckiego ekspresjonizmu, klasyk, słyszałam wiele opinii, że film się zestarzał, ja się nie nudziłam ani trochę, mądry, kapitalny.
"Mulholland Drive" - oglądałam dwa razy, żeby zrozumieć o co chodzi, i dalej nie jestem tego pewna. Film niezwykle oddziaływający na widza, genialne sceny, to jest przykład, że nie trzeba krwawych scen z horroru, żeby poruszyć, przestraszyć. Genialna gra aktorska, i klimat lynchowski za co filmy Lyncha uwielbiam.
"Niebo nad Berlinem" - wybitne dzieło, porównywać go do "Miasta aniołów" to grzech. Głęboki, piękny.
"Skrzypek na dachu" - w tym filmie jest wszystko, co lubię, i nie ma tu bałaganu. Topol genialny, i lubię filmy o Żydach.
"Wszystko jest iluminacją" - po tym filmie polubiłam Elijaha Wooda. Świetna muzyka, piękne krajobrazy, poruszający, jednocześnie zabawny.
nie chce mi się już opisywać, więc tylko wymienię ;)
"Koyaanisquatsi"
"Dziewczyna na moście"
"Casablanca"
"Dom z piasku i mgły"
"Gra"
"Życie ukryte w słowach"
 

Life

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
94
Punkty reakcji
27
Z polskich filmów na pewno warto obejrzeć "Dzień Świra", z pewnością każdy znajdzie coś z czym mógłby się utożsamiać.

Poza tym "Amelia", "Requiem dla snu" i kolejny z moich ulubionych - "Forrest Gump"
 

totylkoja2

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
Ostatnio oglądałem "Nad morzem" i "Larry Crowne - Uśmiech losu". Oba filmy bardzo przyjemnie się ogląda. Polecam iść na nie do kina. Tutaj możecie zobaczyć zajawki obu filmów . Nad morzem i Larry Crowne
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Nie tak dawno wieszałem na forum psy na filmie (mających bardzo wielu fanów) Gaspara Noe - "Wkraczając w pustkę".

Niedawno zobaczyłem inny film tego reżysera - "Nieodwracalne" i muszę przyznać - całkiem przyzwoity. Bzika reżysera na punkcie jakiś dewiacji seksualnych i fruwania kamery we wszystkie strony świata (ze szczególnym zainteresowaniem lamp i żyrandoli na sufitach). Jednak tutaj wplecione to zostało w jakąś mającą ręce i nogi fabułę, oraz mającą jakąś tam myśl przewodnią.

Zasadniczo film wyróżnia się dwoma rzeczami: dwie potwornie brutalne sceny (jak na film nie należący do gatunku gore), oraz opowiadaniem historii wspak. Zaczyna się więc od policji i karetki, następnie widzimy scenę zemsty, oraz - krok po kroku wcześniejsze wydarzenia.

W zasadzie - nic specjalnego, ale w połączeniu z dobrym aktorstwem, oraz dobrymi, fikuśnymi zdjęciami - film ogląda się całkiem nieźle. (ocena: jakies 6/10)
 

Czyżyk

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2011
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Przestworza
Ja z chęcią wracam do filmu Agnieszki Holland "Trzeci cud". Oglądałam go kilka razy i za każdym razem mnie zachwyca. Daje do myślenia. Po prostu Wielkie Kino :D
 

123mouse

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
1
Ostatnio oglądałem Listę Schindlera,przyznam się że pomimo iż to dosyć "wiekowy" film widziałem go pierwszy raz.Film przejmujący.Rola Fiennes'a genialna,nie wiem czy ktoś zagrałby SS mana lepiej od niego.Pierwszy raz widziałem też w filmie scene z wnętrza domniemanej komory gazowej ,ten strach kobiet czekających nago pod prysznicami ,co z nich wyleci woda czy gaz? i ta nagła ciemność robią wrażenie.Dużo znanych polskich aktorów ,nawet w rolach statystów ale co to znaczy gdy gra się w takim filmie i u takiego reżysera.Kto jeszcze nie widział polecam.
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Oglądałam wczoraj Białego Słonia, wypożyczyłam na vod enki. Powiem, wam, że dawno żaden film nie dał mi tyle do myślenia. Handel żywym towartem, to przerażające. Znakomita gra aktorów i cały czas film trzymał w napięciu. Dziwne, że wcześńiej o nim nie słyszałam.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Nie tak dawno wieszałem na forum psy na filmie (mających bardzo wielu fanów) Gaspara Noe - "Wkraczając w pustkę".

Niedawno zobaczyłem inny film tego reżysera - "Nieodwracalne" i muszę przyznać - całkiem przyzwoity. Bzika reżysera na punkcie jakiś dewiacji seksualnych i fruwania kamery we wszystkie strony świata (ze szczególnym zainteresowaniem lamp i żyrandoli na sufitach). Jednak tutaj wplecione to zostało w jakąś mającą ręce i nogi fabułę, oraz mającą jakąś tam myśl przewodnią.

Zasadniczo film wyróżnia się dwoma rzeczami: dwie potwornie brutalne sceny (jak na film nie należący do gatunku gore), oraz opowiadaniem historii wspak. Zaczyna się więc od policji i karetki, następnie widzimy scenę zemsty, oraz - krok po kroku wcześniejsze wydarzenia.

W zasadzie - nic specjalnego, ale w połączeniu z dobrym aktorstwem, oraz dobrymi, fikuśnymi zdjęciami - film ogląda się całkiem nieźle. (ocena: jakies 6/10)


Jak dla mnie film nie do przejścia po raz drugi. Lepki, mroczny, niespokojny. No i to 20 minut... Dobry montaż i specyficzny klimat. Żadne wielkie dzieło, ale jego kontrowersyjność przyczyniła się do popularności - do dziś szepczą o tym filmie "z gwałtem". Jak dla mnie - bez oceny. Obejrzeć, zapomnieć.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Również nie wiem, czy chciałbym to oglądać po raz drugi... Niektóre sceny (2, w tym ta jedna z której film jest znany), po raz drugi do obejrzenia tylko dla szaleńców. Jednak film ma to coś. Brudny, wyuzdany, lepki, ohydny, ale w tej oprawie mnie przekonał (przekonał w kontekście pytania, czy jest to film udany, czy nie).
Nie wiem również czy "obejrzeć/zapomnieć" jest trafnym określeniem, bo wszak jest baardzo charakterystyczny, zapada w pamięć również choćby przez te same dwie mega brutalne sceny.
Ale absolutnie żadne wielkie dzieło to nie jest. Nawet do miana maciupeńkiego dzieła się nie kwalifikuje.
 

Ale_Kino_Festiwal

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jakie dzisiaj kino polecalibyście młodym widzom? Animacje, długo-, krótkometrażowe filmy? Co pamiętacie z dzieciństwa? Jakie filmy Wami wstrząsnęły?
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Mnie osobiście wstrząsnął "Tańcząc w ciemnościach". A Bjork była w nim po prostu genialna.
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
"W ciemności" Holland to napewno wielkie kino. Chociaż mam parę zarzutów do niego. A "Matrix" i "Incepcja" to tez wielkie kino? Moim zdaniem tak. A waszym?
 

Argg

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
289
Punkty reakcji
0
Znalazłem w programie coś takiego: Zakazana miłość w Kabulu – wstrząsający dokument o trzech Afgankach, które przebywają w więzieniu w związku z popełnionym lub podejrzewanym cudzołóstwem (premiera 22 lutego na HBO2). To może być wielkie kino.
 

marass

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Casablanca - reż M. Curtiz
Lawrence z Arabii - reż. D. Lean
Ojciec Chrzestny - reż. F.F. Coppola
12 gniewnych ludzi - reż. S. Lumet
Pulp Fiction - reż. Q. Tarantino

to są wiekowe produkcje, ale myślę, że warte obejrzenia. powiedziałbym, że obowiązkowe dla każdego kinomana, choć na pewno nie wszystkie są łatwe w odbiorze dla "dzisiejszego" widza
 
Do góry