Wiara w istnienie szatana/diabła

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie, Monika, nie pozwolę i więcej prosić nie będę - warn masz niestety prawie na dzien dobry!
Od załatwiania swoich spraw są prywatne wiadomości!
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
o i o to chodzi ha , pytanie szatan itd . temat ciekawy ale baaardzo kontrowersyjny za dużo emocji i stąd kłótnie ale "Religia "to chyba bardzo kontrowersyjny temat .
wracając do tematu rozmowy :gdy jeszcze naprawdę wierzyłam :

Szatan i jego pokusy : dla mnie to nic innego jak właśnie kłótnie ( prawie na noże) to morderstwa i takie tam pokusy : ha to np fajki , - słabości nad którymi człowiek ie panuje jak już wpadnie to po uszy
 

monikagie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
149
Punkty reakcji
0
I w dzisiejszym w swiecie czesto seks przed malzenstwem. Top wlasnie lubi zly...
 

xxMaluskaxx

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Szatan da swym sługą siłe by przezwyciężyć zaraze niszczącą ludzkość. Tą zarazą jest bóg i chrześcijaństwo. Jeśli Bóg jest taki miłościwy, to dla czego dla jego kaprysu umierają ludzie? Dlaczego ludzie chorują. Dlaczego Bóg tego nie powstrzyma?
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Wiara w Boga czy Szatana to jedno i tosam. Na, żadnego nie ma dowodu...
A Pani xxMaluskaxx to do świątyni Setha należy, że taka postawa wobec Szatana?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
napisała w innym temacie,że Szatan jest jej panem, zresztą jestem przerażona po obrazku w profilu. Pentagram, czerń, nagość - emanujące złem. Proszę, proszę, na forum robi się coraz ciekawiej,

maluśka długo jesteś satanistką?
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Anton Szandor LaVey udziela ślubu (ten kostium... :)
http://www.youtube.com/watch?v=HiLU120f91U

Czym w ogóle dla was jest satanizm? Bo w Polsce dominuje wyobrażenie, kreowane przez KK, i niestety z niego to uczą się dzieci... Ja osobiście w jakimś sensie podzielam niektóre poglądy Satanizmu Laveyowskiego, ale daleko mi do Satanizmu jaki zdaje się wyznawać Pani xxM... która tak jak wspomniałem chyba sympatyzuje z świątynią Setha bądź jest satanistką wykreowaną przez masmedia
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Marks był kiedyś bardzo wierzący a twórca masonerii Weishaupt był jezuitą i co się z nimi stało że nagle stali się antyreligijni ?

Zatrzymując się na chwilę przy postaci Karola Marksa, warto podkreślić, że zarówno on , jak też jego poprzednik Weishaupt deklarowali się początkowo, przynajmniej oficjalnie, jako chrześcijanie. W swojej pierwszej pisemnej pracy Marks wyraził się między innymi takimi słowami ([2] str. 149) : "Poprzez miłość Chrystusa zwracamy nasze serca jednocześnie ku naszym braciom , którzy są wewnętrznie związani z nami i za których złożył się on w ofierze. Jedność z Chrystusem mogłaby dać wewnętrzną godność , pocieszenie w strapieniu, spokojną ufność i serce zdolne do miłości człowieka..." Jak zauważa W.T.Still ([2] str. 149-150) : "Jak mógł taki chłopiec zbłądzić ? Coś przydarzyło się młodemu Marksowi w ostatnim roku szkoły średniej i stał żarliwie antyreligijny. Marks poznał tajemniczą postać nazwiskiem Mojżesz Hess, którego Marks nazywał "komunistycznym rabinem". Hess najwidoczniej wprowadził go bezpośrednio na zaawansowany szczebel satanizmu. Nagle Marks zaczął w swoich pismach używać słowa "zniszczyć" , do tego stopnia, że jego przyjaciele, choć zdaje się ,że było ich niewielu , nadali mu przydomek "Zniszczyć" ." Być może całe to "chrześcijaństwo" Marksa było tylko pozorem, w każdym razie o tym, że Marks związał się z kultem satanistycznym informuje obszernie Richard Wurmbrand w swojej pracy "Was Karl Marks a Satanist ?", z której wynika między innymi to, iż Marks był satanistą zanim został komunistą. Mówiąc inaczej "komunizm, który mu potem przypisano , był najlepszą drogą do oszukania reszty ludzi tak, by opuścili Kościół i podążyli szlakiem wytyczonym przez Weishaupta ponad sześćdziesiąt lat wcześniej

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/iluminaci/dolar.html
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
armi to w zasadzie wiaze sie z tematem iluminanci masoni itp, tez polaczylem tam marksa i weishaupta
ale wybacz stronka kki.pl ma zerowa wiarygodnosc...
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Szatan da swym sługą siłe by przezwyciężyć zaraze niszczącą ludzkość. Tą zarazą jest bóg i chrześcijaństwo. Jeśli Bóg jest taki miłościwy, to dla czego dla jego kaprysu umierają ludzie? Dlaczego ludzie chorują. Dlaczego Bóg tego nie powstrzyma?
miłośc wygra..
ciesz sie ze ludzie chorują,inaczej nie doceniłabyś życia
ciesz się że jest śmierć,bo inaczej życie byłoby małocenne..
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
fajnie ci wyszlo armusienko
dzieki,no poprostu trzeba doceniać to co się ma
Prosiłem Boga o danie mi mocy w osiąganiu powodzenia -
- Uczynił mnie słabym abym się nauczył pokornego posłuszeństwa;

Prosiłem o zdrowie dla dokonania wielkich czynów -
- Dał mi kalectwo, abym robił rzeczy lepsze;

Prosiłem Boga o bogactwo, abym mógł być szczęśliwy -
- Dał mi ubóstwo abym był rozumny;

Prosiłem o władzę, żeby mnie ludzie cenili -
- Dał mi niemoc, abym odczuwał potrzebę Boga;

Prosiłem o towarzysza, abym nie żył samotnie -
- Dał mi serce, abym mógł kochać wszystkich braci;

Prosiłem o radość -
- A otrzymałem życie, abym mógł cieszyć się wszystkim;

Niczego nie otrzymałem, o co prosiłem -
- Ale dostałem wszystko, czego się spodziewałem.

Prawie na przekór sobie; moje modlitwy niesformułowane zostały wysłuchane.
Jestem spośród ludzi najhojniej ze wszystkich obdarowany.


Anonimowy tekst wyryty na tablicy z brązu
w Instytucie Rehabilitacyjnym w Nowym Yorku
 
Do góry