Wiara w Boga vs Harry Potter

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
gadacie z punktu wiudzenia człowieka wierzącego że biblia jaka była taka do tej pory jest, a punktów widzenia jest wiele, sam punkt widzenia wyznawców Wiccy, czy satanistów (...)

Chciałem przypomnieć, że jest to forum '' Religia ''.
Nie znam żadnych wyznawców Wiccy, w każdym razie ani Harry Potter, ani kreskówki dla dzieci o nich nie mówią.


No dobrze... przeczytałam wszystkie 7 części i zaczęłam kiedy miałam jakieś.. 7- 8 lat. Czy stałam się przez to złym człowiekiem ? Czy to wogóle zmieniło coś w moim życiu poza tym,. że dostarczyło mi masę rozrywki ??? Nie sądzę. Zastanówmy się wiec najpierw nad swoim życiem zanim zajmiemy się zyciem innych ludzi. Zacytuje tu Ewangelię według świętego Łukasza "A czemuż widzisz źdźbło w oku brata twego, a belki, która jest w oku twoim, nie baczysz". naprawde cenna rada...

Wybacz koleżanko, ale czy ktoś tutaj próbuje kogoś oceniać ? Chyba nie zrozumiałaś w czym problem.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Religia
Wasze życie religijne, poruszane są tu tematy wiary i przynależności. Chrześcijaństwo, buddyzm, ateizm... Także wypowiedzi o księżach, sposobie prowadzenia mszy i sektach.
w tym dziale można przyjmować także ateistyczny i antyreligijny punkt widzenia.
 

awersja

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
231
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
w drodze...
w tym dziale można przyjmować także ateistyczny i antyreligijny punkt widzenia.
Można - to oczywiste.
Powód?
Wg mnie ateizm, to też wiara - wierzysz, że Bóg nie istnieje,
bo przecież dowodu na to nie masz.

Inamorata, Caleb, dziękuję za wyjaśnienie.
Więcej szczegółów nie potrzebuję.
Wiedziałam o istnieniu takich "zabaw" - chyba większość osób tego próbujących tak to postrzega - ale nie miałam
pojęcia, że nazywa się to tabliczką ouija :rumieniec:
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
w tym dziale można przyjmować także ateistyczny i antyreligijny punkt widzenia.

Oczywiście, że można. Chodziło mi raczej o to, ażebyś miał świadomość, że większość tematów, problemów tutaj poruszanych jest z perspektywy człowieka wierzącego. Jeśli nie byłoby Boga - nie byłoby tego drugiego. A więc i rozmowa o szkodliwości praktyk magicznych, spirytystycznych nie miałaby - moim zdaniem - sensu.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Oczywiście, że można. Chodziło mi raczej o to, ażebyś miał świadomość, że większość tematów, problemów tutaj poruszanych jest z perspektywy człowieka wierzącego. Jeśli nie byłoby Boga - nie byłoby tego drugiego. A więc i rozmowa o szkodliwości praktyk magicznych, spirytystycznych nie miałaby - moim zdaniem - sensu.
z wierzącego ale tylko katolika, rzadko z punktu widzenia innych religii.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
z wierzącego ale tylko katolika, rzadko z punktu widzenia innych religii.

Cóż, z tego co wiem katolików jest tutaj mniejszość.
A jakie inne religie masz na myśli ?
Jeśli szatanizm to tak, magia dla nich może nie być niczym negatywnym. :)
Wszyscy chrześcijanie opierają się na Biblii, który wyraźnie gani praktyki okultystyczne.
Dlatego też robią to chrześcijanie, niezależnie od wyznania.
I tu nie chodzi o zakazy dla własnego widzimisie - praktyki okultystyczne są niebezpieczne.
Rzadko zdarza się, by ktoś poniósł wyraźną, błyskawiczną szkodę na zdrowiu podczas tychże praktyk, lecz to na co człowiek otwiera się podczas nich, daje o sobie znać w całym doczesnym życiu. Zwłaszcza w sferze ludzkiej psychiki.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
o tym wyraźnym ganieniu praktyk przez biblie też można by podyskutować, swoje zdanie na ten tematu już wyrażałem
 

bambi23

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
jak sądzicie czy czytanie HP dobrze wpływa na młodych ludzików? jest wiele głoswów i pogłosek, że czytając HP sprzymirzamy się szatanowi i jest to niemoralne -------->"wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie" ;)

wg. mnie bzdury!
Myślę, że ta książeczka nie jest w stanie tak zawróić w głowie zagorzałym katolikom.. chociaż zdażają się fanatycy..ale kto chce i wierzy w to że wierzy będzie wierzył...


Zgadzam się w pełni! trzeba być chorym człowiekiem żeby opowiadać brednie o szkodliwości HP! to tylko zwykła książka. Codziennie młodzi ludzie czytają setki gorszych...
 

Alexandraa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Łódź
Ja również uważam, że to głupota jakoby książka mogła zawrócić w głowie młodzieży. Po prostu jak zwykle ktoś jest zazdrosny o to, że pani Rowlling (dobrze napisałam?) zarobiła mnóstwo kasy i tyle.
Na rynku jest wiele książek, które tak samo mogą "zawrócić" w głowie.
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
Ja również uważam, że to głupota jakoby książka mogła zawrócić w głowie młodzieży. Po prostu jak zwykle ktoś jest zazdrosny o to, że pani Rowlling (dobrze napisałam?) zarobiła mnóstwo kasy i tyle.
Na rynku jest wiele książek, które tak samo mogą "zawrócić" w głowie.

Może HP zawładnąć umysłem młodych. Cienka jest granica między niewinną zabawą, a praktykowaniem okultyzmu. Nie mam nic do HP, ale wiem, że może on negatywnie oddziaływać zwłaszcza na młodych.
Masz rację, że wiele książek na rynku tak samo może zawrócić w głowie, ważne jest aby nie brać tego na poważnie i mieć na uwadze że nie wszystko dobre, co ogólnie przyjęte.
Pozdrawiam
 

roxnel

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Police
Wątpię by Hp miało jakiś na to wpływ, mając 8 lat mama mi czytała i nic ze mną nie jest, byłem fanem tego i jedyne do czego to się sprowadzało to zabaw na podwórku z kolegami w harrego pottera, tyś jest Voldemort, ja będę Harry, expeliarmus! i raczje tyle. Zawsze bardzo wierzący znajdą coś co 'nawołuje do zła', bo wiara to wyrzeczenie.
Takie me zdanie, pozdrawiam :*
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Może HP zawładnąć umysłem młodych. Cienka jest granica między niewinną zabawą, a praktykowaniem okultyzmu. Nie mam nic do HP, ale wiem, że może on negatywnie oddziaływać zwłaszcza na młodych.
Masz rację, że wiele książek na rynku tak samo może zawrócić w głowie, ważne jest aby nie brać tego na poważnie i mieć na uwadze że nie wszystko dobre, co ogólnie przyjęte.
Pozdrawiam
ja natomiast widze wiecej niegatywnych skutków religii chrześcijańskiej czytania hp czy bawienia się okultyzmem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wybacz vardamir ale albo mam klopoty z percepcja albo sie mylisz widzac wiecej negatywnych skutkow religii chrzescijanskich niz np bawienia sie okultyzmem
znam osoby ktore w chwili obecnej doznaly z powodu tegoz okultyzmu rozdwojenia jazni...
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Religia Chrzescijanska idzie wraz z czasem, czy tego chcemy czy nie to ona tworzy wiekszosc pojec.

Tak wiec Chrzescijanstwo jakkolwiek zdeformowany zawsze stanowi pierwszenstwo nad jakimkolwiek okultyzmem. Co czyni okultystow niedostosowanych, co za soba rodzi choroby psychiczne. Jak juz wspomnial Brave.

Nie wazne jak niezdrowa jest religia Główna jezeli to Ona stanowi czym jest Norma. Bo patrzac tak czy inaczej ogolnoludzkiej i ogolnoswiatowej ontologicznej normy nie ma :D.

To jak walka Cyklopa z mrowka. Kto wygra? :D.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
ja natomiast widze wiecej niegatywnych skutków religii chrześcijańskiej czytania hp czy bawienia się okultyzmem.

Ja bym odwrócił te proporcje. Okultyzm ma więcej negatywnych skutków ale i w religii chrześcijańskiej szczególnie wśród dużych kościołów on się zadomowił. Można łatwo o tym znaleźć materiały w necie.

Wywoływanie duchów – wzywanie dusz zmarłych osób lub jakkolwiek nazwanych postaci z zaświatów z czystej ciekawości czy z chęci uzyskania nodpowiedzi na jakieś pytania. To także korzystanie z takich akcesoriów, jak tabliczka oui-ja, wirujący talerzyk i urządzeń wskazujących. Polega na tym, że osoba (medium) korzysta np. z tabliczki oui-ja (składającej z liter, cyfr i gotowych odpowiedzi), na której duch wskazuje odpowiedzi na zadawane pytania. Często przybiera to postać zabawy towarzyskiej.

Channeling – newagowska praktyka medytacyjna, mająca za cel komunikowania się z "bytami astralnymi" poprzez medytacje, pismo automatyczne, przekazy i objawienia. Często jest reklamowana jako spotkanie z przewodnikiem, aniołem stróżem, Bogiem itd. Podobne praktyki stanowią częśc medytacji transcedentalnej.

http://www.youtube.com/watch?v=sFs9lvgUAQ8
http://brzeg.own.pl/zaczarowana.htm
http://brzeg.own.pl/czykatolicy.htm
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Armageddon mozna na to patrzec i tak :D.

Dla Aztekow calkiem normalna byla rzeznia i dzielenie sie czesciami cial swoich wrogow aby ich zjesc. Tak dla przykladu to tez byla Norma.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
wybacz vardamir ale albo mam klopoty z percepcja albo sie mylisz widzac wiecej negatywnych skutkow religii chrzescijanskich niz np bawienia sie okultyzmem
znam osoby ktore w chwili obecnej doznaly z powodu tegoz okultyzmu rozdwojenia jazni...
rozdwojeniem jaźni mnie nie nastraszysz, z chęcią bym to zobaczył.
mi chodziło o to że okultyz, nie narzuca się, nie jest tak agresywny jak religia chrześcijańska, którą spokojnie można by nazwać najbardziej krwawą religią jeśli by tak spojżeć na jej historię, przyniosła więcej nieszczęść niż dobra.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Brave @ 4.04.2008, 09:14)
wybacz vardamir ale albo mam klopoty z percepcja albo sie mylisz widzac wiecej negatywnych skutkow religii chrzescijanskich niz np bawienia sie okultyzmem
znam osoby ktore w chwili obecnej doznaly z powodu tegoz okultyzmu rozdwojenia jazni...

rozdwojeniem jaźni mnie nie nastraszysz, z chęcią bym to zobaczył.
mi chodziło o to że okultyz, nie narzuca się, nie jest tak agresywny jak religia chrześcijańska, którą spokojnie można by nazwać najbardziej krwawą religią jeśli by tak spojżeć na jej historię, przyniosła więcej nieszczęść niż dobra.
bez zartow niczym cie nie strasze, plz przeczytaj moj post w kontekscie swego poprzedniego.....
co do samego okultyzmu on nie jest religia, chociaz bliski jest pewnych wyznan (nie mylmy pojec)
co do religii, jakos slabo u ciebie z historia... ze dam 1 przyklad islamu....
aztekowie czy toltekowie mordowali i to naprawde okrutnie miliony ludzi....
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
nie ma to jak potega hiszpansko katolickiej:

przewrotnosci - zabili krola aztekow.

szczescia - tak sie sklada ze jeden bog aztekow przypominal nieogolonego hiszpana.

i chciwosci - przywlekli plage do aztekow, nastepna wyprawa zastala opustoszale miasta.
 
Do góry