Wczasy na Majorce?

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No co?
W Grecji - Syria, w Italii - Pakistan, w Hiszpanii - Tunezja, w Polsce - Ukraina, w Niemczech - Turcja a w Anglii - Polska...
Jedynie w Rosji - Rosja ...
Coś nie tak?
:D
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Mi jak postawili piwko duże na monciaku w Sopocie w sezonie za 3€ to mi się Polski odechciało od razu. Dodatkowo jestem kawoszem i naprawdę wlewam w siebie 5,6,7 kaw dziennie i jak pobiegłem na monciak napoić się to szczęki do dziś podnieść nie mogę. A wiesz czemu? W Wenecji Caffe-polacco (nazwa niepisana!) (kawa w normalnej ilości czyli nasypane i zalane w normalnej wielkości kubku, nie z automatu) = 1,30€ (normalna Włoska na jeden łyk od 0,80 do 1,00€). Ta sama kawa na monciaku w normalnym kubku 8,99zł. I jest to info z lipca 2017. W promieniu około 6-8km od Sopotu w sezonie nie było szans znaleźć pokoju na noc za taniej jak 450zł (za 2 osoby, dzieci gratis).
To wiesz co? W tzw. CasaAlbergo w ok. Wenecji (średnio 5,6,7km od Mestre) w sezonie za to samo krzyczą od 40 do 50€ za osobe i dzieci gratis (prywatne pokoje) tyle że u nich doba motelowa trwa od 18 do 8 rano a nie jak u nas od 12 do 12.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
_____________________ napisał:
W promieniu około 6-8km od Sopotu w sezonie nie było szans znaleźć pokoju na noc za taniej jak 450zł (za 2 osoby, dzieci gratis). To wiesz co? W tzw. CasaAlbergo w ok. Wenecji (średnio 5,6,7km od Mestre) w sezonie za to samo krzyczą od 40 do 50€ za osobe i dzieci gratis (prywatne pokoje)
To ja w Grado ( miejscowość wypoczynkowa, plaże, bary, restauracje, itd. ), skąd do Wenecji pociągiem jechałem ( bo tam autem to kaplica ponoć, wolałem zapłacić za bilet kolejowy, a nie parkingowy ), za 3 noce w 2 osoby w apartamencie z osobną sypialnią, aneksem kuchennym, salonem, łazienką i tarasem na zewnątrz płaciłem 470 zł. Powtarzam - cena za 3 noce za 2 osoby. W Polsce takiej oferty ze świecą szukać, zwłaszcza nad morzem.

No a cała reszta... oczywiście się zgadzam, u nas jest zdzierstwo. We Włoszech kawa to styl życia, podchodzi Włoch, płaci 1 Euro za espresso, wypija i czyta gazetę do tego, nikt z niego nie zdziera tylko dlatego, że mieszka w miejscowości turystycznej. Jesteś zmęczony ciągłym chodzeniem, to siadasz w restauracji, bierzesz 2 kawy, płacisz za to 4 Euro, pogadasz,odpoczniesz i idziesz dalej, nie zbankrutujesz przy okazji.

Za granicą podróżuje się dziś taniej, niż w Polsce! To trochę chore, bo oni tam w juro zarabiają, ale tak właśnie jest. No... Ewentualnie doliczając paliwo wyjdą Ci takie same pieniądze, ale co zwiedzisz to Twoje!
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W Wenecję autkiem sie pchać to masakra. Tylko raz wjechałem i dziękuję ale da się temat ogarnąć. Trzeba posiedzieć jedynie ze 2,3 tygodnie z Google Street i idzie ogarnąć topografię na amen.
Wenecja wielka nie jest. Naprawdę to dziura. Problem tylko w tym że my Polacy mówimy Wenecja myśląc o całości a tak naprawdę Wenecja to tylko to co jest na Adriatyku.
Reszta na lądzie to Mestre, Piave i np. Marghera z których warte odwiedzenia to tak naprawdę tylko centrum Piave i kawałki Mestre.

8151982900_1519248392.png



Reszta jest do kitu. Zwykłe osiedlówki i zwykłe mieszkanko a na połudiu sporo dzielnic przemysłowych.
 

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
36
Punkty reakcji
0
Korzystanie z Internetu na promie może być wygodne i przydatne, szczególnie podczas dłuższych podróży. Zanim wejdziesz na pokład promu, sprawdź, czy statek oferuje usługi internetowe. Większość nowoczesnych promów oferuje połączenie Wi-Fi dla pasażerów, jednak niektóre mogą wymagać dodatkowej opłaty za korzystanie z sieci. Jeśli internet jest płatny, zazwyczaj możesz zakupić dostęp do sieci na pokładzie. Zazwyczaj istnieją różne pakiety dostępne w zależności od czasu korzystania lub ilości danych, które chcesz zużyć. Możesz zarejestrować się i zapłacić za dostęp do sieci za pomocą karty kredytowej lub innego dostępnego sposobu płatności. Po zakupie dostępu do internetu na promie, możesz połączyć się z siecią Wi-Fi. Zazwyczaj będziesz musiał wybrać odpowiednią sieć z listy dostępnych sieci i wprowadzić hasło (jeśli jest wymagane). Pamiętaj, aby przestrzegać zasad dotyczących korzystania z sieci na promie, takich jak brak nielegalnego pobierania treści. https://skandynawia.net.pl/internet-na-promie-jak-z-niego-korzystac-co-warto-wiedziec/
 
Do góry