Wasze ideały...

A

Anonymous

Guest
a ja ideałów nie mam choc moze cos bym tam skrobneła ot poprostu byle nie brzydki ale tez nie za piękny ...taki akurat.....ważne by umiał pokazywać swoje uczucia...by smiał się ze mną i płakał kiedy trzeba ...by był nie tylko kimś do przytulania,spania,całowania by był tez przyjacielem ..po prostu by był zawsze obok ;)
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
Ja mam!!! Mówię to świadomie i jestem święcie o tym przekonana!!!
Nie ma ludzi doskonałych ale są ideały!!!
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Eee źle wyszło ;)
Podałam tylko opis jakiego chłopaka uważam za ideała :)
Mój ma wady jak chyba każdy, ale mimo wszystko jest kochany! :)
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
spotkałam wiele ideałów znam kilku wolnych zależy mi na takim jednym ale mieszka daleko :zalamany: :zalamany:
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ech :(
Ja się czasem zastanawiam czemu to jest tak, że mam wielu fajnych, wolnych, przystojnych kumpli, ale z zadnym nie potrafilabym się związać.
Głupie i dziwne uczucie..
 

stokrotka81

Moderator
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
1 996
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
bydgoszcz
wcale nie takie głupie JA MAM MNÓSTWO KUMPLI i jestem podobno świetną kumpelą a chłopaka nie mam :zalamany: :zalamany:
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
No tak..
Ale dziwne bo mam wielu fajnych kumpli.
I tez jestem podobno świetną kumpelą.
Ale to jest dziwne, ze jedni nam sie podobaja a inni już nie.
 

malina160

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
483
Punkty reakcji
1
Miasto
Opalenica
ja już w milośc nie wierzę więc po co szukać ideałów bo ich tez nie ma nie ma przyjaźni, milości, honoru, wszystko co kiedyś mialo jakiekolwiek znaczenie zniklo
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
bo ludzie robią się bardziej "byle jacy" ale jest duzo wyjątków.
Wartości straciły swoja rangę bo ludzie preferują "złoty środek" (jesli ktos miał styczność z filozofią to wie o co chodzi) :)
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Hmm może i normalne..
Jednak dla mnie z lekka dziwne :p
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
Złoty środek to myśl Arystotelesa i chodziło o to żeby wypośrodkować swoje wartości, czyny czy przesądy.O ile w stosunku do np skąpstwo : rozrzutność, ma sens to, w wartościach wyższych typu dobro : zło, cnota : rozpusta to człowiek woli to pomiędzy ("nie jestem zły bo nikogo nie zabiłem, nie okradłem" ale tez nie zrobił nic dobrego)
Taka szarość ludzi... nic konkretnego że albo białe albo czarne.
Coraz większy egoizm i pycha.

Co do Arystotelesa to ta jego myśl w niektórych kontekstach jest jak najbardziej poprawna ale to jest wykorzystywane tez tam gdzie nie powinno...
 

malina160

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
483
Punkty reakcji
1
Miasto
Opalenica
ale czasem patrzenie tylko w barwach szarych jest jaknajbardziej przesadzone bo w niektórych miejscach jest nawet konieczne konkretne patrzenie np. w sądownictwie trzeba wydać wyrok czy jest winny czy nie winny nie można powiedziec trochę winny
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej! Dlatego powiedziałam że nie zawsze i wszędzie to obowiązuje.
Chodzi mi o ludzi i ich postawy!!! (a i tu są wyjątki)

Ja mam już swój ideał więc nie interesują mnie inni.Chyba że jako znajomi czy koledzy, a wśród tych też są mężczyźni godni uwagi :hyhy:
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
A moim zdaniem ideały są, bo każdy ma swój własny ideał. Przecież nie każdemu podobają się te same cechy w drugiej osobie. To, co dla jednego jest cnotą, dla drugiego może okazać się poważną wadą.
Ludzie (np. aktorzy) są uznawani za ideały, kiedy maja cechy podobające się wiekszości ogółu. Nie oznacza to jednak, że są oni ideałami dla wszystkich.
Ideały to sprawa indywidualna dla każdego z osobna. :D
 
Do góry