Wasz wymarzony dom!

magda.glo

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Mój wymarzony dom z pewnością musi być ekologiczny. Do budowy domu chcę użyć materiałów ekologicznych. Słyszałam o akcji "Mój ŚWIAT jest "EKO", która właśnie mnie uświadomiła, że budowa domu jak i wyposażenie może być ekologiczne. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na dobrzemieszkaj.pl. Mój dom na pewno będzie duży i przyjazny środowisku.
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Mój wymarzony dom to dom drewniany i z kominkiem. Nie potrafię tylko obsługiwać takiego kominka i boję się, że mogłabym doprowadzić do spalenia mojego domu. Ostatnio znalazłam na Myin kominki dekoracyjny, które wyglądają jak designerski stoli z relaksującym płomykiem w środku.
 

CargO

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
272
Punkty reakcji
1
Mi się podobają domu takie trochę w stylu amerykańskim. Mały niski (parterowy), na dole jadalnia i jakiś salon, na górze sypialnie. Do tego niewielka działeczka tak aby można sobie wyjść na zewnątrz w lecie wieczorem. Może być coś podobnego do tego:
http://www.orion-starachowice.pl/uploads/pl_PL/image/OSIEDLESW/dom_przy_romantycznej/dom_przy_romantycznej_1.jpg
 

wiolcia315

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Hej..
a Ja wlaśnie buduje z mężem taki wymarzony domek w systemie drewnianym..
zdjęcia i opisy na
http://taktbudowa.blogspot.com
Jeszcze trocche i z zewnątrz bedzie skończony...
Pozdrawiam
 

Attachments

  • domek12.jpg
    domek12.jpg
    168,2 KB · Wyświetleń: 31

kubarefer

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ten pierwszy domek bardzo ładny. My mamy projekt kupiony w niemczech i też jesteśmy zadowoleni. Tam jakoś bardziej funkcjonalnie wszystko wykonują. Ciekawe, czy mają tam też takie problemy z kredytami.
 

gbshaw

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
19
Punkty reakcji
0
mój wymarzony dom musi być koniecznie nad uroczym jeziorem i oczywiscie do tego drewniany pietrowy
 

Ignis Saiwala

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
1
Rozpiszę się :)
No więc... Zamek!!! XD
Albo coś mniejszego, ale koniecznie nad wodą i gdzieś wysoko. Czyli np. nad jeziorkiem w górach, albo nad morzem na skale. Gdzieś daleko od miasta. Zrobiłabym sobie wieeelki ogródek z kwiatkami i ziołami. I sad. Pewnie na skale trzebaby wysypać sporo ziemi, ale już po wszystkim wyglądałoby pięknie ;)
W domu kominek i duuużo miękkich dywanów. Wielka biblioteka. Książki z antykwariatów - kocham takie starocie.
Winiarnia w piwnicy... I pełno likierów.
I w końcu mogłabym sobie kupić fortepian. Taki ze świecznikami :)
 

Krisop

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
a ja właśnie poszukuję tego "wymarzonego" projektu
cudzysłów bierze się stąd, że muszę swoje marzenie skonfrontować z rzeczywistością i niezbędne stają się kompromisy...
w każdym razie przeszukuję dostępne na rynku projekty gotowe i proszę, gdzie tylko mogę, o opinie, porady itd.
założenie wstępne jest dość proste - trzy pokoje, gabinet, użytkowe poddasze lub piętro, dwuspadowy dach, raczej bez garażu (wolałbym wolno stojący)
do tej pory wytypowałem kilka projektów i chciałbym wiedzieć, co o nich sądzicie

Oleg
Prosty
Domo-06
Olchowo
 

Alicja_N

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
A co powiecie na to: luksusowy dom? Ciekawe kto może pozwolic sobie na taki luksus?
 

Attachments

  • letni_dom_w_singapurze_-_widok_od_ogrodu_2.jpg
    letni_dom_w_singapurze_-_widok_od_ogrodu_2.jpg
    36,9 KB · Wyświetleń: 34
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Heh, ten Twój pomysł Ignis Saiwala to jest dokładnie tak jak i ja to widzę. W piwniczce bym jeszcze miejsce na JD tylko znalazł;)
 

Erun

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Mi się marzy dom przestrzenny. Duży salon - otwarty do samego dachu, z ogromnymi oknami dachowymi. Wszystkie pokoje muszą być otwarte, poza sypialnią oczywiście:) A pod ziemią basen - tylko koniecznie z czyszczącym systemem. Ach, marzenia :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A ja postanowiłam zainwestować w wymarzone mieszkanie :) W zieleni, z dala od zgiełku, ale blisko do centrum miasta. Tak! Deweloperzy miewają takie cuda :D Znalazłam w Victoria Dom.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Mi się marzy mieszkać na wsi :) Dom nieduży, najlepiej drewniany...
Narazie jestem jednak powiązana z Warszawą i mieszkamy na osiedlu Piekut Development w Józefosławiu - jest tu chociaż las kabacki (oddech od zgiełku miasta)
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
A ja nie chciałabym mieć jakiegoś super wielkiego domu. Fajnie jednak gdyby był wyposażony w garaż, strych, taras lub werandę z przodu domku, średniej wielkości ogród oraz okiennice zewnętrzne ;) Również wnętrze się dla mnie liczy - Tutaj jest sporo fajnych projektów. Ważne jednak, żeby moja rodzina była w nim szczęśliwa :)
 

holenderka

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Haha, no tak, domy z dachami porośniętymi trawą są bardzo eko, ciekawa sprawa, ale w polskich realiach trudno o takie naprawdę ekologiczne, bo pojawia się mnóstwo problemów z materiałami i pozwoleniami na budowę. Trawa na dachu to akurat jeszcze lajcik i do zrealizowania, ale np. domy, przy których budowie wykorzystano same ekologiczne materiały, mają spore szanse na niepowodzenie przy realizacji projektu.

Jak już mowa o wymarzonym domu.. Jestem zdecydowanie za hasłem Less is more we współczesnych wersjach ( czysta forma prosto z projektów Miesa van der Rohe plus nowe pomysły na elewacje ) Uwielbiam wszelkie nowinki i nietuzinkowe połączenia materiałów http://www.swiatrezydencji.pl/architektura/inspiracje/dom-na-stromym-zboczu/image Uważam, że takie architektoniczne cudeńka o wiele lepiej się prezentują, niż klasyczne osiedla domkowe. Do tego minimalistyczny ogród, i własne miejsce na ziemi prosto z marzeń gotowe.
 

devilchild

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,

Trudno powiedzieć jaki dom ma być tym wymarzonym - wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Ja ostatnio widziałem bardzo urokliwy dom w jankach koło warszawy - dom modelowy. Stoi sdobie na parkingu i spokojnie można go odwiedzić. Bardzo przytulny i nie za mały nie za duży. W sam raz. www.dommodelowy.pl

Jak ktoś jest w okolicy lub zqamierza się budować ma możliwośc zobaczyć jak i co wygląda.

ja zobaczyłem go przypadkiem ale szybko trafił w moje gusta.
 
Do góry