Wasz wymarzony dom!

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A widzieliście te nowe osiedle na Powiślu? Podobają Wam się te apartamenty?
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Czytałam w necie o świetnej inwestycji w Gdyni, z widokiem na panoramę Gdyni, blisko morza, wysoki standard wykończenia mieszkań, całość wygląda imponująco.
 
K

kargin

Guest
Mój wymarzony domek to minimum 180 metrów, domek piętrowy, w wysokim standardzie. Schody Prudlik takie jak na zdjęciu - niezbędne. Do tego potężny ogródek z atrakcyjnymi rozwiązaniami. I czego chcieć więcej?

Schody_Prudlik_3c.jpg
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Mi wystarczy kilkudziesięcio metrowe mieszkanie w bloku :) Takie do 70 m2 jest w sam raz, właśnie szkoda, że nie mieszkam w Gdyni tam powstaje świetna inwestycja.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Nie ma co żałować, w Warszawie też powstają ciekawe inwestycje jak chociażby Bliska Wola lub Zielona Dolina, gdzie mieszkania chodzą najtaniej w mieście.
 

Flyer1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wymarzony dom, powinien być dla mnie tani w eksploatacji.
Zdecydowanie chciałbym wymurować taki dom z betonu komórkowego, bo niski wsp przenikania ciepła tego materialu czyni go bardzo dobrym termoizolatorem i ogrzanie takiego domu nie kosztowałoby tak wiele.
 

Łukasz789

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2005
Posty
439
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków

Angelo90

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Ja bym chciał mieć kolumny w okół swojego domu. Ponieważ jestem wielkim zwolennikiem, kolumn zwłaszcza w stylu rzymskim. Sam widziałem kolumny od firmy styroplast. Co o nich sądzicie?
 

marti.ku

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
wymarzony dom znalazłam ponad rok temu:) nie sądziłam że taki znajdę i to jeszcze tak niedaleko Warszawy. za rozsądne pieniążki.. mieszkam w Woli Mrokowskiej na osiedlu Zielone Ogrody kupiłem od dewelopera QBUD .
Do miasta dojeżdżam w mniej niż pół h a mój dom to cuuuuudo:) zbudowany w świetnym stylu i z dobrych materiałów a w połączeniu z wolną ręką w urządzaniu to w ogóle jestem zachwycona;) jest piękny ogród, sąsiedzi to życzliwi ludzie a okolica bardzo spokojna:) na zakupy daleko nie mam bo 2 minuty a do Janek gdzie są wszystkie markety 10 minut.
Dzieci z osiedla jezdza do szkoły autobusem odjeżdżającym spod samego osiedla – myślę że trochę uczą się w ten sposób samodzielnosci:)
Nawet telepizze nam otworzyli pod nosem i nowe delikatesy tylko 10 minut spacerkiem lub 2 minuty samochodem.
 
G

Georginia40

Guest
My się dopiero niedawno zdecydowalismy. Koleżanka przyniosła mi jakiś czas temu bardzo duży katalog Archetonu. Wybór różnych projektów był bardzo duży tak wiec kilka dni siedziałam aż się wreszcie zdecydowałam. Na dom, który spodobał mi się juz na samym początku.

Konkretnie ten projekt:
http://www.archeton.pl/projekt-domu-zuczek2.2_1346_opisogolny


Czyli niewielki dom z garażem ale w nowoczesnym wydaniu. 91 m2, 4 pokoje tak więc powinien nam wystarczyć . Na projekt indywidualny się nie zdecydowalilśmy.Myśleliśmy o tym na początku ale koszt był zbyt wysoki. Chcieli nam policzyć za to ok 10 tys. złotych ! A tak tutaj mam fajny projekt w cenie 2000 zł.
zuczek2.2-480-a0-p.jpg
 
V

Vaffik

Guest
Mi się udało. Sprzedałem M3 w tej pięknej Wawce o której piszecie z tym pieknym czynszem na wiele stówek w wiecznie "walącym" zsypem i brakiem mozliwości parkowania pod domkiem. Pozbyłem się problemu typu woda w cenie złota i prąd w cenie platyny.
Kupiłem za granicą coś podobnego jak na foto wyżej z dachem do remontu. Technicy wycenili koszt remontu na kwotę około 40 tys. euro :) więc babka sprzedała ...
Krokwie, belki, deski, papa, poszycie i materiały przyczepką z Polonii wywiozłem więc ... wyszło mi 2 euro a robota swoja bo ciesielstwem się zajmowałem.
Dach zrobiony. Ogród był tragiczny bo była w nim tylko trawa. Teraz mam sporo choinek bo chcę to jakoś zalesić. Tujek też sporo.
Moim marzeniem był domek z ogrodem i garażem oraz miejscem pod mini warsztat samochodowy. W ogrodzie obowiązkowo murowany basenik i stawik na rybki.
Obok wędzarnia i grillek murowany. Kawałek dalej ogród z warzywami i mini szklarnia. Fakt, gdy to budowałem patrzyli na mnie jak na idiotę a teraz sam patrze że u sąsiadów pojawiły się szklarnie i warzywa. Jeśli chodzi o ekonomię to należy zacząć od tego że media na zachodzie są tańsze jak w Polsce! Nie muszę spinać się z wodą bo jest tańsza o jakieś 40%. Gaz także. Prąd też! Obecnie walczę nad panelami słonecznymi. Uczestniczyłem w rozbiórce starej szkoły i oddano mi gratis w ramach rozliczeń na utylizację a że jestem elektronikiem to szybko to postawiłem. System działa lecz baterie do wymiany ale to pikuś.
Moim naj-największym marzeniem dot. domku jest to by był w pełni zautomatyzowany, bardzo cichy wewnątrz i przede wszystkim bezpieczny dlatego mam zewnętrzne rolety. Co dalej to czas pokaże. We wrześniu czeka mnie elewacja.
Co do cen... to należy tylko wspomnieć że gdy znajdzie się okazja to na zachodzie w cenie Polskiego M3 kupimy dom!
 
K

Kamil Brz

Guest
My niedługo chcemy się budować. Mamy już działkę. Udało nam sie kupić w okazyjnej cenie tuż pod miastem bo właściciele chcieli się jej szybko pozbyć tak więć spuścili z ceny. Załatwiamy również sprawę kredytu ( nie bierzemy dużego bo mamy spory wkład własny na budowanie się...).
Zdecydowaliśmy się na prosty ale i nowoczesny projekt z poddaszem a mianowicie na dom w Bugenwillach z studia Archon.

Na ich stronie macie projekt. Na dole salon, kuchnia oraz gabinet. Garaż na 1 samochód. Na górze łazienka, 3 pokoje oraz spora garderoba tak więc moim zdaniem idealnie. Najważniejsze,ze nie jest drogi w wybudowaniu oraz nie zajmuje wiele miejsca na działce.
 
E

Elen

Guest
Hm... a to ciekawy temat. Mnie sie zawsze podobaly nieduze domki z pietrem, balkonem. Ale... poniewaz w domu rodzinnym mam pietro, schody i taras... wiem ile to pracy kosztuje. Poza tym na starosc nogi bola i zapewne dreptanie po schodach nie dla kazdego dobre, to uznalam ze najlepszym wyborem bylby dom parterowy, posiadajacy to, co potrzebne, bez zbednych zalaman dachu i pietra. I tak oto wybralam sobie ten domek, ze wzgledu na jego prosta forme i nieduze okna (dobre na wichury). Im prosciej i funkcjonalniej, tym lepiej. Jak tylko wygram w Lotto.... buduje! :D http://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-niezapominajek-2.html
 

B_S_

Admin
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
14 Kwiecień 2015
Posty
112
Punkty reakcji
24
Miasto
łódzkie
Kamil Brz napisał:
My niedługo chcemy się budować. Mamy już działkę. Udało nam sie kupić w okazyjnej cenie tuż pod miastem bo właściciele chcieli się jej szybko pozbyć tak więć spuścili z ceny. Załatwiamy również sprawę kredytu ( nie bierzemy dużego bo mamy spory wkład własny na budowanie się...).
Zdecydowaliśmy się na prosty ale i nowoczesny projekt z poddaszem a mianowicie na dom w Bugenwillach z studia Archon.

Na stronie macie projekt. Na dole salon, kuchnia oraz gabinet. Garaż na 1 samochód. Na górze łazienka, 3 pokoje oraz spora garderoba tak więc moim zdaniem idealnie. Najważniejsze,ze nie jest drogi w wybudowaniu oraz nie zajmuje wiele miejsca na działce.
Życzę dużo wytrwałości przy budowaniu i wykańczaniu Waszego domku. Projekt fajny i dosyć prosty dzięki temu powinien być tani, lecz czy tak będzie w rzeczywistości to już inna bajka :) wiele czynników będzie miało na to wpływ, materiały na jakie się zdecydujecie, ekipy itd...
My wybudowaliśmy domek o nazwie Victoria31 również z tego biura, także możemy je śmiało polecić.

Mieliśmy również możliwość obejrzeć identyczny dom od wewnątrz i niewątpliwie pomogło nam to w podjęciu decyzji przy wyborze akurat tego projektu. Poszukajcie może w okolicy buduje się podobny domek, do którego moglibyście sobie zajrzeć. Zupełnie inaczej zobaczyć to na żywo niż tylko na rzutach parteru i poddasza.
 

Renata_876

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
45
Punkty reakcji
2
Mi się marzy własny dom na Mazurach. Podoba mi się ten który wybudowano Lewandowskim ;-). Bajka.
 
A

Aleksa24

Guest
Duzy dom przy jeziorku z pięknym dużym białym tarasem z linea Platynowa i stadniną koni i oczywiście jacuzzi na podwórku
 

Marek1989

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja przy wyborze kierowałem się potrzebami swojej rodziny. Okazało się też, że budowa domu wcale nie jest tak kosztowna jak się mi na początku wydawało. Zacznijcie od znalezienia idealnego projektu domu, popatrzcie na jego kosztorys, porozmawiajcie o szczegółach i bierzcie się do działania ;)
 
Do góry