Warszawa

Nander

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jeszcze nie byłem w Warszawie ale słyszałem już różne opinie o tym mieście.Podobno "każdy" jest tam bardzo na rushu czyli w pośpiechu.Kiedyś zapewne się tam wybiore ale czy warto , myślę że się przekonam.
 

piotrek_he

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
w wawie spędzam już 3 rok...ale jestem tutaj z doskoku bo pochodzę z Krk. dla tych co mają swoje zdanie o przyjezdnych od razu mówię że nie uważam się za WARSZAWIAKA... za Krakowiaka też nie. jestem bardziej obywatelem ŚWIATA :) często zmieniam miejsce zamieszkania i mieszkałem w wielu miejscach.
dla tych co uważają że Wawa jest duża to polecam Londyn albo Paryż :) to są duże miasta :)

jeśli chodzi o miejsca w Wawie to widziałem chyba wszystko. zarówno dzień jak i w nocy i jakoś nigdy nie miałem jakiejś niemiłej sytuacji...choć nocne wypady na miasto były okrojone przez zdrowy rozsądek :)
starówka, dworzec, pałac, parki, pałace i masa innych rzeczy które warto zobaczyć mają swój klimat i na swój sposób są niepowtarzalne. czy ktokolwiek by mówił o dworcu gdyby był czysty i zadbany?? nikt by nie mówił a to miejsce straciło by swój urok. i tak jest z każdym ciekawszym mijescem - wszędzie jest coś co sprawia że wawa jest wyjątkowa.
ale chyba dlatego że dużo już tutaj widziałem zaczyna mnie nudzić to miejsce...

jednak... tak, jest jakieś jednak :)
kilka lat z przerwami mieszkałem w Krk i zawsze z radością wracam do tego miasta...Stare miasto i wszystkie ulice w koło, wały wiślane, Kazimierz, Nowa Huta (która podobnie jak Praga zmienia się na lepsze)...wszystko promieniuje ciepłem i otula człowieka miłą atmosferą...dlatego Kraków w porównaniu z Warszawą, która jest zimna, zabiegana i która odrzuca człowieka przy pierwszym kontakcie, wypada lepiej.

i dużym minusem Wawy jest to że wszystko kosztuje...za kluby, za parkingi, za masę innych rzeczy człowiek musi zapłacić a często się zdarza że przepłaca.
ale mimo wszystko podoba mi się tu :) to jest aktualnie mój dom...i będzie na pewno przez najbliższe 2lata :)
pozdrawiam Krawaciarzy :p
 

Reoden

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci?
Masz rację. Też sie tu urodziłem, więc jestem przyzwyczajony do zamieszania w stolicy. Wychowałem się tu i czuję jakiś sentyment do tego miasta. Znam co prawda kilka innych wspaniałych miejscowości, ale Warszawa wygrywa.
Pozdrawiam Warszawiaków :papa:

Ps: Zna ktoś może miejscowość Ząbki? (niedaleko stolicy)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
W Ząbkach jest Makro gdzie kupuje hurtowo rzeczy, stąd je znam :p
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
ja tam właściwie chyba nic do Wawy nie mam ale wkurza mnie że ciągle najeżdżają na nas Poznaniaków a my na was Warszawiaków a przecież jesteśmy jednym :cenzura:ym krajem a tak się nienawidzimy :|
Człowiek człowiekowi wilkiem :D Właściwie nie wiem czemu i kiedy zaczął się ten spór -> Pn - W-wa... może ktos wie jak to sie zaczęło? w Warszawie kiedys byłem jak młodszy byłem... jakoś na mnie nie wywarło pozytywnego wrażenia. negatywnego chyba też nie bo nie miałem styczności z ludźmi np.
w każdym razie wole Wrocław i Kraków :)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
a tam właściwie chyba nic do Wawy nie mam ale wkurza mnie że ciągle najeżdżają na nas Poznaniaków a my na was Warszawiaków a przecież jesteśmy jednym :cenzura:ym krajem a tak się nienawidzimy :|
Człowiek człowiekowi wilkiem biggrin.gif Właściwie nie wiem czemu i kiedy zaczął się ten spór arrow.gif Pn - W-wa... może ktos wie jak to sie zaczęło? w Warszawie kiedys byłem jak młodszy byłem... jakoś na mnie nie wywarło pozytywnego wrażenia. negatywnego chyba też nie bo nie miałem styczności z ludźmi np.
w każdym razie wole Wrocław i Kraków smile.gif
Ja tam jestem przyjaźnie zawsze nastawiony. Ostatnio przyjechała do mnie kuzynka z Krakowa i właśnie wspomniała o jakiejś niechęci Warszawiaków do Krakowian. Pierwsze słyszałem.
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
ja tam właściwie chyba nic do Wawy nie mam ale wkurza mnie że ciągle najeżdżają na nas Poznaniaków a my na was Warszawiaków a przecież jesteśmy jednym :cenzura:ym krajem a tak się nienawidzimy :|



To bierze się z prymitywności jednostek szerzących ów konflikt. Konflikt, który chyba nie istnieje, ponieważ brakuje przesłanek by był opłacalny dla którejś ze stron. Podobnym problemem są uprzedzenia rasowe. Idąc tym - może nie do końca poprawnym - tropem napotykamy, iż osoby żywiące nienawiść ze względu na miejsce zamieszkania wyimaginowanych "oponentów", są czymś w rodzaju małp społecznych, nawiązujących tradycją do szlachty, która doprowadziła podobnymi zchowaniami do trwałego upadku Polski.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Ilekroć jestem w stolicy, jakos nie moze mnie ona rzucic na kolana. Bez polotu i klimatu dla mnie, przytlaczajace, ale to tylko moje zdanie ;)
 

zarraf

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
mieszkam od sierpnia i bylem bardzo negatywnie nastawiony ale zmienilem zdanie .jak dla mnie to stolica ma swoj urok urok tego przepelnionego ludzmi miasta korki halas i dworzec centralny ktory w moim odczuciu jest niezwykly dla mnie warszawa jest jak jeden potezny organizm nadzwyczaj aktywny wrezc nadpobudliwy.wszedzie cos sie dzieje .uwielbiam tez nocne i artystyczne zycie tego miasta .a czego nie lubie hmmm. moze tego ze niektore fajne miejsca sa w zbyt duzych odleglosciach od siebie w przeciwiestwie do krakowa gdzie wszystko co fajne jest scisniete i nagromadzone blisko siebie;D
 
J

juliX

Guest
w Warszawie to jestem tylko raz w roku, ale to miasto bardzo lubię, to chyba najlepsze w jakim byłem
fajne uczucie tam jeździć na zakupy
czasem jestem tam na kilka dni, zawsze pięknie jest w nocy

tylko miasto się zmienia, te nowocześniejsze rzeczy okazują się być gorsze...
najpiękniej jak było to było w roku 2005
teraz wszystko takie porozwalane :/
 

Krolewicz

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
Ballymena
Ema jestem z warszawy a dok5adniej z bielan jest to moje miasto ale wiesniakow przyjechało i teraz to miasto smierdzi !!!!
 

BezaKokosowa

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Warszawa to przede wszystkim zagłębie imprezowe i kulturalne. Wystarczy wejść na sybil.pl aby zobaczyć, że nigdzie nie ma tyle wystaw, koncertów i świetnych klubów co w Warszawie
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
zewsząd
lubię to miasto. Ma swój klimat i daje wiele możliwości. Chciałabym tam kiedyś zamieszkać, chociaż na jakiś czas :)
 
Do góry