Wakacje Egipt

D

Dorka123

Guest
albo odwrotnie ;) za młodu szaleć po świecie, a Polskę zostawić na starość ;)
 

aviritia

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków
Dokładnie. Póki jest się młodym trzeba zwiedzać, jak kości zaczną się starzeć, wtedy będzie można pomyśleć o Polsce :p

Swoją drogą, Egipt jest świetny. Byłam w tamtym roku, kiedy rozpoczęły się zamieszki - wspaniała pogoda, 25 stopni, w świątyni Abu Simbel około 30. Zdecydowanie jest co zwiedzać i nawet jeśli te wszystkie budowle wydają się być po pewnym czasie już identyczne, to historie związane z nimi są interesujące. Niestety nie odwiedziłam Kairu, bo musiałam wracać już do kraju, plus, akurat wtedy rozpoczęły się tam zamieszki, więc lepiej było trzymać się z daleka. Ludzie w Egipcie są, o dziwo, bardzo sympatyczni i strasznie nachalni jednocześnie. Idąc ulicą w jeden wieczór można zebrać kilkanaście propozycji małżeństwa, albo prywatnej rozmowy, ale oprócz tego, z kelnerami da się spokojnie pogadać. Jeśli chodzi o choroby, to klątwa faraona dopadła kilka osób, w tym mojego ojca, ale wystarczy połknąć kilka tabletek i w czasie nocy się zdrowieje. Chociaż, oczywistym jest, że lepiej po prostu nie jeść tam owoców, jogurtów i nie pić surowej wody. Ja jak najbardziej polecam Egipt, jeśli ktoś ma okazję się wybrać. Dla historii Egiptu, pięknych pustynnych krajobrazów, dla zdjęć, zobaczenia jak żyją tamtejsi mieszkańcy, czy chociażby leniwego odpoczynku :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
niezłe ceny ma np. itaka w last minute do Egiptu.. na jutro za 999zł.. gdyby człowiek mógł tak raz dwa wyjechać...cena powalająca.
 
L

libelule

Guest
tak na "jutro" a konkretnie na za 3 dni to widziałam całkiem niedawno u nich Kenie i Wenezuele, ceny takie że gały mi wyszły z orbit :mruga: teraz dokładnie sobie nie przypomne, ale jedno i drugie było chyba na 2 tygodnie za jakieś... 2300?? czy jakoś tak. Ja nałogowo sprawdzam oferty i czasami sie trafiają takie, że gdybym akurat miała tyle kasy na wydaniu, to bym sie nawet nie zastanawiała, bo to za TAKĄ wycieczke to za darmo praktycznie :mruga:
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Cena powala, ale czy jest całkowita? Nie ma żadnych ukrytych kosztów? Ciekawi mnie jaki jest koszt rzeczywisty
 
R

Rejczel

Guest
Zgadzam się na początku zwiedzamy nasz kraj, a dopiero później wyprawy zagraniczne.

Uważam, że na początku powinniśmy dobrze poznać własny kraj, a dopiero później wyjeżdżać zwiedzając cały świat.

A co ma piernik do wiatraka? Jeśli chcesz zwiedzać Egipt to to robisz a nie zastanawiasz się co możesz jeszcze zobaczyć w naszym pięknym kraju. Teraz wycieczki są w takich cenach że czasami taniej wychodzi wyjechać za granicę niż wypoczywać np nad polskim morzem.
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Podobijam temat. Razem z mężem planujemy w tym roku polecieć do Egiptu - głównie ze względu na plaże ponieważ z tego co czytam są bardzo ładne: http://slonecznyegipt.pl/plaze-egipcie/ i słońce - marzy mi się spokojny wypoczynek w jakimś ładnym miejscu gdzie kelner donosiłby mi drinki.
Zastanawiam się jednak jaki kurort najlepiej jest wybrać. Przeglądam sobie ofertę Itaki i widzę , że oferują wakacje w zasadzie w 4 różnych miejscach.
Może ktoś był tam jakiś czas temu i może polecić ładne miejsce?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A mają Dahab? Bo jeśli tak, to nawet się nie zastanawiaj. To prawdziwa perełka, warto odwiedzić. :)
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Wyspy kanaryjskie lub Wyspy Zielonego Przylądka też mają ładne plaże:) że o hiszpańskich nie wspomnę Jak dla mnie to Egipt jest przereklamowany. Majorka to jest wypas :)
 

Przemasboss

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
2
Najlepiej to śledzić ich na fejsie bo tam się pojawia info o promocjach, konkursach itp. Po za tym człowieki dodają dzielą się swoimi wrażeniami z podróży więc to przydatna kopalnia wiedzy:) Last minute mają ale i first bo już katalog na zimę jest:)
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Egipt jest moim zdaniem idealnym miejscem na wakacje z kilku powodów. Nie jest drogo (w biurach, które się specjalizują w wycieczkach w ten rejn, np AlfaStar czy itaka itd) - wycieczki można znaleźć w promocyjnych cenach. Na miejscu też nie trzeba zostawić majątku, a można zobaczyć mnóstwo cudownych zabytków, jeździć na wycieczki, jeść smaczne rzeczy, poznać kulturę, nurkować, palić fajkę wodną itd. Pogoda gwarantowana, bo w sezonie nie ma mowy o niskich temperaturach. I nie jest daleko, bo 4-5 godzin lotu do ciepłego kraju to naprawdę niewiele.
 

Alice Zet

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dobre ceny wylotów do Egiptu i hotelu znajdziecie też na travelbest.pl.
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Byłam w Egipcie trzy razy i polecam:) Tanio, obsługa na dobrym poziomie, ciepło gwarantowane i jest co zwiedzać:)
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
zgadza się, w Egipcie jest co robić, nie trzeba się ograniczać do hotelu i przyhotelowego basenu, co jak widziałam, niejednokrotnie czynią nasi rodacy. A potem wracają i gadają bzdury typu: "tam nic nie ma, tylko piasek i naciągacze". Tyle rzeczy, ile zobaczyłam na objeżdzie "Egipt starożytny". to chyba wcześniej przez całe życie nie oglądałam :) no może trochę przesadzam :)
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Po jakich miejscach jeździ się na tej wycieczce objazdowej "Egipt Starożytny"? Faktycznie można zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca związane z historią tego kraju? Można sobie połączyć i np tydzień zwiedzać, a tydzień odpoczywać w hotelu?
 

jacekot

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2015
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Byłem w Egipcie dwa razy pierwszy i ostatni , jedno z najgorszych miejsc jakie odwiedziłem ... ;-(
 
Do góry