Wada wymowy mojego dziecka

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
a są to jakies osrodki specjalne, bo ja jestem z małej miejscowości i u nas jest szpital, ale na poziomie badań nie robią. może sa jakies ośrodki specjalistyczne dla takich dzieci, gdzie mozna by było takie badanie przeprowadzić. moga to byc nawet jakies prywatne gabinety. Proszę o adresy jak znasz. wiesz co ja juz siedze wtym temacie dobre trzy lata, bo wcześniej każdy mówił, że jak będzie miał 4 latka to sam zacznie mówić.
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
niestety adresów nie znam, ale skoro chodzisz z dzieckiem do logopedy to on powinien ci o tym powiedziec......
 

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
niestety adresów nie znam, ale skoro chodzisz z dzieckiem do logopedy to on powinien ci o tym powiedziec......
wiesz co, ja pytałam juz logopedy o inne powody tego, że mój syn nie mówi poprawnie, ale według niej jest wszystko w porządku i na żadne badanie nie musi isć. Ale ja jej powiem o tym co mi pisałas i zapytam sie gdzie jest mozliwe przeprowadzenie takiego badania. Ona jest tez psychologiem, może nawet ona umie takie cos zauwazyc w badaniu. Sama nie wiem. <_<
 

aga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
46
sylwinka jak moj maly mial ok 3 lat bylam z nim u psychologac na testach bezslownych i u neurologa . Neurolog powiedzial ze mozna zrobic badanie glowy chyba EEG to sie nazywa ,ale od razu poinformowala nas ze mlody musialby grzecznie lezec a w tym wieku bylo to raczej niemozliwe . Powiedziala tez ze nie widzi jak na razie nic niepokojacego .
Jestesmy w punkcie wyjscia i mam zamiar zaczac od nowa czyli rozmowa z psychologiem i neurolog zobaczymy co bedzie
Napisz w jakim wojewodztwie mieszkasz ja w dolnoslaskim kolo Wałbrzycha
Pozdrawiam :papa:
 

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
sylwinka jak moj maly mial ok 3 lat bylam z nim u psychologac na testach bezslownych i u neurologa . Neurolog powiedzial ze mozna zrobic badanie glowy chyba EEG to sie nazywa ,ale od razu poinformowala nas ze mlody musialby grzecznie lezec a w tym wieku bylo to raczej niemozliwe . Powiedziala tez ze nie widzi jak na razie nic niepokojacego .
Jestesmy w punkcie wyjscia i mam zamiar zaczac od nowa czyli rozmowa z psychologiem i neurolog zobaczymy co bedzie
Napisz w jakim wojewodztwie mieszkasz ja w dolnoslaskim kolo Wałbrzycha
Pozdrawiam :papa:
hej! Ja jestem z opolskiego. Jak tak czytałam te posty od tej dziewczyny co studiuje pedagogike, to zastanawiam sie na tymi dwoma ostanimi przyczynami. Bo ja z nim miałam bardzo trudny poród i możliwe, że jakieś zaburzenie mogło wystąpic podczas niego, ale nie wiem sama , bo gdy o tym komus mówie to każdy mówi, że niemozliwe. Pogadam z logopedą na temat tego co ona napisała i dam ci znac co ona na ten temat powiedziała. Wiesz ja nie byłam u neurologa, tylko laryngologa i logopedy ( psychologa).
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
a może warto zasięgnać porady innego lekarza? na odległość ciężko jest coś w tej sytuacji poradzić konkretnego bo nie znam waszych dzieci i nie wiem czy robią jakieś postępy.......ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze :)
 

aga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Bylam dzisiaj u nowej logopedki na konsultacji i musze powiedziec ze mnie pocieszyla powiedziala ze młody powinien to powoli wszystko nadrabiac ze jest madrym dzieckiem itd . Nie widziala u niego nic az tak niepokojacego co by wymagalo konsultacji z innym specjalista. Na razie troche mnie uspokoila mam nadzieje ze bedzie dobrze czas pokaze :D
 

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
No to fajnie, widzisz nie ma tak źle. Byłaś prywatnie z wizyta?

:papa:

a może warto zasięgnać porady innego lekarza? na odległość ciężko jest coś w tej sytuacji poradzić konkretnego bo nie znam waszych dzieci i nie wiem czy robią jakieś postępy.......ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze :)
Wiesz mój robi postepy, jak zaczał chodzic do szkoły to nawet duze. A jakiego lekarza bys jeszcze poradziła?


:help:
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
wiec myśle że jak robi postępy to nie ma co go ciągać po innych lekarzach.......poprostu musi dużo nad tym pracować, a ty oczywiśćie musisz mu w tym bardzo pomagać, wsparcie rodziców też jest bardzo ważne :)
 

aga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
46
U logopedki nie bylam prywatnie do swojej chodze do osrodka to tez nie place musze powiedziec ze nawet sprawdzenie u innego lekarza dla wlasnego spokoju sumienia jest wazne ja dlatego poszlam na konsultacje do innego i jest mi lzej
Pozdrawiam :eek:k:
 

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
Wczoraj dowiedziałam sie, że mojemu małemu bedą znowu robic testy psychologiczno-pedagogiczne, czy nadaje sie do drugiej klasy. Normalnie mnie to zdołowało, poniewaz jak wczesniej mówiła jego wychowawczyni wszystko było ok i miał bez problemu dostac promocje do drugiej klasy. Teraz znowu cos wymysla, normalnie zgroza!!!!!!!!!!!!
 

aga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Ja tez mam lekkiego dola bylam dzisiaj u mojej logopedki i bardzo nie podoba sie jej to ze dominik nie umie zlozyc normalnie zdania powiedziala zebym zrobila mu jeszcze badanie sluchu i dzwiekow mowy to jest takie proste badanie gdzie ma lekarz zobaczyc czy on slyszy wszystkie koncowki wyrazow i takie tam
Jak to jest ze jeden lekarz mowi calkiem cos innego od drugiego
 

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
Wiesz co fajnie miec taka osobe jak ty, która rozumie moje problemy. Sorry, że ci tak piszę , ale do tej pory spotkałam sie z wieloma opiniami na temat tego, że oliver źle mówi, że to niby moja wina itp. A w rzeczywistości to nie jest niczyja wina i sa tez inne dzieci, które tak jak ten mój mały moją ten sam problem.

A wiesz co powiedziała moja logopedka jak jej sie zapytałam czemu oliver nie buduje zdań? Stwierdziła ,że to normalne u takich dzieci, które mają opóźniony rozwój mowy i że z tego sie po prostu w momencie wychodzi na prostą. Ja ostatnio widze właśnie w tym zakresie duza poprawe, wczoraj nawet opowiadał mojej córeczce bajke, co mnie bardzo zdziwiło. Tak więc powoli zaczyna łączyc słowa w całość i cos z tych słów powstaje. Aha, nie wiem jak twój, ale oliver mówi tez bardzo nie gramatycznie i to też podobno jest normalne u takich dzieci i trzeba samemu poprzez prace z nimi uczyc ich gramatyki.

U mnie tez było cos takiego, że może oliver nie słyszy końcówek słów, ale wynikałao to z tego, że ja i mąż mówimy bardzo szybko.

Nie jest to takie proste z nimi, no nie? Ja juz niekiedy noramlnie mam dosyc tego biegania po poradniach i tych logopedach, a teraz jeszcze doszły mu z tego zakresu różne zajecia w szkole. ale konczę, bo akurat wybieramy sie do logopedy.

Ps.Jakbys chciała to możemy niekiedy pogadac na gg. Mój nr to 910429. pozdrawiam :papa:
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
oczywiście że to nie Twoja wina że dziecko ma wade wymowy, dzieci maja bardzo skomplikowaną psychike i szczerze powiedziawszy trudno jest powiedzieć dlaczego tak się dzieje.....na nasze nmieszczęście żyjemy w nieuświadomionym do końca społeczeństwie i poprostu tego nie rozumieją
 

aga22

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Masz fajna logopedke przynajmniej ci tlumaczy dlaczego tak sie dzieje ze nie buduje zdan, moja mnie tylko dołuje zawsze jak od niej wyjde to pozniej przez 3 dni chodze jak nakrecona , a moze jestem za bardzo przewrazliwiona sama nie wiem
Jak bedziesz na gg to pogadamy
 

sylwinka77

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
polska
oczywiście że to nie Twoja wina że dziecko ma wade wymowy, dzieci maja bardzo skomplikowaną psychike i szczerze powiedziawszy trudno jest powiedzieć dlaczego tak się dzieje.....na nasze nmieszczęście żyjemy w nieuświadomionym do końca społeczeństwie i poprostu tego nie rozumieją

Dzieki za otuche. A tak jak mówisz szkoda, że nasze społeczeństwo jest takie , że dopiero w momencie gdy jego dotknie taki problem rozumie o co w tym wszystkim chodzi, a nie stara sie tego zrozumiec prędzej i wydaje opinie które krzywdza inne osoby.
Pozdrawiam! PA!!!! :eek:czko:
 
Do góry