W co zainwestować?

Leśny dziadek

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Andrychów
Tak jak inni pisali, najlepiej w to , na czym się znasz, a w siebie tez można zainwestować, jakiś certyfikat językowy, jakieś szkolenia i może własna firma
 
R

Rent_zbanowany

Guest
Możesz inwestować w siebie: kursy\szkolenia\prkatyki lub w coś namacalnego np. jak wino, ziemia, złoto
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Jeśli masz co najmniej 200 tys. to dobrym wyjściem są tzw. obligacje korporacyjne. Sprzedają to niektóre banki, na przykład Noble. Zysk jest ok. 10%, a są bezpieczniejsze niż wiele innych opcji. Właściwie to już od 50 tys. chyba można inwestować.. Musisz znaleźć sobie doradcę z takiego banku i wtedy jak jest emisja (raz na jakiś czas) to on do Ciebie dzwoni i masz jakieś 24h żeby kupić (rozchodzą się szybko).
 
R

Rent_zbanowany

Guest
Inwestycja w siebie jest chyba najbardziej sprawdzona: szkolenia, kursy, języki itp :)
 

tradergirl

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Tym czym ja zajmuje się kilka godzin dziennie to Forex. Jeżeli ufa się strategii i działa według jej planu to po pierwsze łatwiej jest wytrzymać w sytuacjach kryzysowych jak również łatwiej jest cieszyć się kiedy pojawią się zyski nie mówie dzienne ale w skali miesiąca na przykład.

Od jakiegoś czasu wypełniam swój czas spędzany przed komputerem na aktywne uczestniczenie na tym mega płynnym rynku.

Nawet stworzyłem kurs obrazujący mój dzien gry i nagrałem filmiki które pokazują co robię i jakie mam wyniki.

Forex dla kogoś kto nie miał styczności z rynkiem walutowym to tak jakby oddał te pieniądze bezdomnemu :) polecałbym raczej jakiś fundusz zwłaszcza przy tych poziomach cenowych wig20 jak teraz , można też samemu poczytać i podjąć wyzwanie w inwestowaniu na giełdzie !
pozdrawiam
 

Wersacz

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Według mnie to zależy od ktowy jaką odziedziczyłeś. Bo jeśli jest to wysoka kwota to nieruchomość. Ale ja bym na pewno otworzył firmę. Zastanów się co byś chciał robić, co by Ci przyniosło większe pieniądze i satysfakcję. A mnożenie pieniędzy z pomocą swojego umysłu to jest dopiero przyjemność ;)).
 

Holistic

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
śląskie
Inwestowanie pieniędzy wiąże się z podjęciem ryzyka, jednak jest to wg. mnie najlepszy sposób. Jasne, że możesz zainwestować w siebie jeśli tylko wiesz co tak na prawdę chcesz w życiu robić ale wybór w ciemno "jakiś" kursów, szkoleń to jest dopiero kompletny brak odpowiedzialności. Lokata to kolejny zły pomysł wszak z badań wynika że praktycznie wszystkie lokaty bankowe, tzw. rachunki oszczędnościowe przyniosły straty, a te które zyskały to było na poziomie 0,8% najwięcej, więc?

Ktoś pisał o forex, dobry pomysł, jeśli wiesz jak to robić. Ja uzyskuje bardzo dobre rezultaty (w okolicy 5 - 10% tygodniowo).

Podobnie polecam: obligacje, segi, akcje czy fundusze inwestycyjne. Wszystko zależy od Twojego poziomu "stresu" Jeśli jest niski to akcje odpadają, bo ludzie zachowują się wtedy jak stado idące na rzeź, nie myślą. Jest wiele aspektów inwestowania, ważne jest żeby bezmyślnie nie wydawać pieniędzy w pasywa: typu samochód czy domek na starość - też była taka propozycja...

Ogólnie radzę dobrze się zastanowić i zapraszam na mojego bloga
 
E

e-mlm

Guest
wg mnie w chwili obecnej nie inwestuj w złoto, ani inne tzw. bezpieczne instrumenty tylko w akcji przy czym:
- podziel kwotę na 10 części i inwestuj po 3 dniowych spadkach raz na 3-4 tygodni,
- inwestuj w małe i średnie spółki,
a za góra 2 lata będziesz zarobiony :)
albo i nie jak kupisz bankruta.....
 

galera

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2012
Posty
48
Punkty reakcji
0
Chcę Wam coś przedstawić, firmę UINVEST.

Jest to ukraińska firma która działa na zasadzie funduszu akcyjnego.
Czyli np. ktoś chce postawić hotel ale nie ma pieniędzy, wiec sprzedaje akcje w zamian za wyplacenie zysków z inwestycji, zreszta mają też sporo instniejących inwestycji.

Wszystko jest pod linkiem:
http://www.uinvest.c.../?amigosid=9631

Firma jest legalnie działającą firmą wspomagającą inwestycje.
Bez problemu można się rozliczyć z urzędem skarbowym w Polsce,
a wpłaty można robić m.in przez PayPal.

Mają dość wysokie stopy zwrotu, a inwestycje są bezpieczne bowiem wielu ludzi ze świata i Polski tam już inwestuje i wyciąga pieniądze.

Po szczegóły odsyłam do strony www, do której link zamieściłem wyżej.
 

fghper

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mieszkanie warte jest ponad 180 tyś zł na dzień dzisiejszy (Cena innego mieszkania o takich samych gabarytach tyle że w gorszej dzielnicy).
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
a co myślicie (w przypadku znacznie mniejszej kwoty - nie pozwalającej na kupno mieszkania) o otwarciu sklepu internetowego? myślę o sprowadzeniu taniej chińszczyzny z wólki kosowskiej i handlu na allegro. jak się rozkręci to może własny sklep w necie... albo nawet stacjonarny? hm?
 

leemee1

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja gdybym mial z 40tys wolnej kasiuty to z 20tys bym wsadzil w program JBP. Bym wplacil za jakies 2 miesiace dopiero po restarcie:) a pozniej w 81dni bym mial 150% ;] czyli 50% zysku:) Narazie wplacilem kilka tys zl i wyplacam wszystko oraz reinwestuje.. ale gdybym mial wiecej to ehhh zyc nie umierac;D
 

Sygn

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o inwestycje w złoto to pod żadnym pozorem w świstek papieru. Najlepiej kupic fizyczne złoto w postaci sztabki zota inwestycyjnneja albo monety bulionowej. Papierowe lokaty w złoto to coś takiego, że jesteś właścicielem złota, ale nie masz go fizycznie. To tylko papier. Akcja. Złoto fizyczne zawsze sprzedasz, a zwłaszcza monety i sztabki. Nawet biżuterię opchniesz (choćby tu http://www.skupzlota24.pl/regulamin), a papierek? Cięzko.
 

markiz_it

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Inwestycje w biznes są ważne, trzeba sie rozwijąć. Jeżeli szukacie pomysłu na rozwój, poszukujecie siedziby czy doradztwa zapraszam tutaj. Zawsze warto inwestować w innowacyjne rozwiązania:)
 
Do góry