Trybunał do trybunału

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Zadziwia mnie że tak gorący temat nie ma żadnego oddźwięku na "Forumowisku"
Chyba nie ma cenzury? Tej prywatnej również.
Dajcie sobie upust :patyk:
 
M

MacaN

Guest
przecajo napisał:
Tej prywatnej również.
Prywatnej? Wiesz... ja np. nie mam ostatnio czasu, więc tylko czytam po łebkach, że Ziobro chce przed trybunał postawić trybunał :) PiS robi porządki, pozbywa się wpływów starej władzy.
 
E

Elen

Guest
Bo tu nie ma o czym mowic. Caly ten cyrk nie wymaga juz komentarza. Normalni ludzie zajmuja sie wlasnym zyciem. Wiec i ja koncze z polityka. Szkoda zycia i nerwow na cos, na co sie i tak nie ma wplywu. Wole przeznaczyc ta energie na cos pozyteczniejszego. Trzeba uszanowac WOLE Polakow. Co mysle? "Jesli statek tonie, nie czas zabierac walizki..."

Tutaj trzeba jeszcze wielu...wielu wiekow, zeby ludzie zrozumieli czym jest Wolnosc i demokracja wlasciwie pojeta. Jeszcze musi najwyrazniej przejsc wiele rewolucji i poplynac krew, bo najwyrazniej nie pojmuja, ze nie tak sie zdobywa wladze i autorytet. Madrosci trzeba. Ja juz tego ogladac nie bede (patrzac na moj wiek). Moze to i dobrze.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Elen napisał:
Trzeba uszanowac WOLE Polakow
pis ma w d.. wole kogokolwiek. robią co chcą i śmieją się "i co nam zrobicie?". Generalnie pod osłoną nocy (po raz kolejny) rozmontowują demokrację. Konstytucja nie obowiązuje, obowiązuje wola i obsesje Prezesa.

I macie swoją zmianę na "lepsze".
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
PiS odpowiedział tak samo jak zadziałało PO ze "swoimi" sędziami.
Jeśli mieliby by się okazać strażnikami konstytucji, powinni wybrać tylko "gródniowych" a nie wszystkich.
Postanowili jednak inaczej i raczej nie wszystkim to się podoba.
Cyrk będzie zawsze cyrkiem, jak to powiedział nasz wygrywający wszystko polityk XX w "Konstytuta-prostytuta"

Zastanawiam się co będzie gdy kiedyś (niektórzy z nas) obudzą się w normalnym kraju.
Brrrr
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
przecajo napisał:
PiS odpowiedział tak samo jak zadziałało PO ze "swoimi" sędziami.
1. Więc co to za zmiana na lepsze? Jeśli pis robi to samo co PO? Serio, jaki był sens zmiany jednych na drugich skoro są po tych samych pieniądzach?
2. Jeśli policja będzie chciała wlepić ci mandat za przekroczenie prędkości użyj tej samej wymówki - ale samochód przede mną też przekroczył. Jeśli nie dostaniesz mandatu uznam, że ten argument ma sens
3. Dzisiaj TK uznał, że wybór 3 sędziów był zgodny z Konstytucją, wybór 2 nie. Oznacza to że obecny Sejm ma prawo wyboru jedynie 2, nie 5 nowych sędziów. TK bada zgodność ustaw z Konstytucją, nie Sejm, więc jakaś śmiszna uchwała stwierdzająca nieważność wyboru wszystkich sędziów wybranej w poprzedniej kadencji nie ma żadnej mocy prawnej. Co więcej Prezydent nie miał prawa odmówić złożenia ślubowania bez względu na to czy uważał, że są wybrani w dobry sposób czy nie, bo Prezydent również nie stwierdza nieważności ustaw. Endrju łamie Konstytucję wchodząc w buty władzy sądowniczej.
przecajo napisał:
Cyrk będzie zawsze cyrkiem, jak to powiedział nasz wygrywający wszystko polityk XX w "Konstytuta-prostytuta"
jeśli będziemy wybierać takich ludzi to i owszem
 
M

MacaN

Guest
Jimmy James napisał:
1. Więc co to za zmiana na lepsze? Jeśli pis robi to samo co PO? Serio, jaki był sens zmiany jednych na drugich skoro są po tych samych pieniądzach?
Wiesz... PO wymyśliło sobie, że zablokuje PiS poprzez TK. Oczywistym posunięciem jest udaremnienie tego zamiaru naprawdę nie widzę tu żadnego powodu do paniki. PiS Ma pełnie władzy, więc pełnia mu się należy. Pełnia, nie niby pełnia.
 
K

kate2

Guest
Rządzenie trzeba zacząć od fundamentów. Inaczej na próżno wszelkie starania, uchwały, itp. Zawsze gdy się robi gruntowny remont to jest na poczatku szum, bajzel i hałas. Potem się wszystko wycisza i nabiera kształtów. Panika jest bezproduktywna. Robi tylko dużo kurzu.
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Ja mam tylko nadzieję że nie skończymy tak jak Korea,Kuba czy inne tego typu państwa.Rządzą ledwo parę dni a już takie cyrki
 
M

MacaN

Guest
winyl napisał:
Ja mam tylko nadzieję że nie skończymy tak jak Korea,Kuba czy inne tego typu państwa
Serio? Zdajesz sobie sprawę z tego, dlaczego państwa, które wymieniłeś stoją tam, gdzie stoją, czy od tak sobie porównanie robisz ni w pięć ni w dziewięć?
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Chodziło mi o to że niedługo możemy skończyć tak jak Państwa gdzie nie ma demokracji, bo jak widać do tego dąży ten rząd
 
M

MacaN

Guest
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

PiS dostał 100% władzy dzięki demokracji, więc tak jak pisałem - należy mu się 100% władzy, nie 90, nie 80%, ale 100%. Dlatego zrobili porządek z TK.

PiS ma teraz prezydenta, wszystkich ministrów, większość posłów, senatorów i sędziów TK. To świetnie, zawsze byłem za tym, by w Polsce rządziła jednomyślnie jedna partia.

Napiszę więcej - moim zdaniem PiS zmieni konstytucję i mam nadzieję, że za jej pomocą nada większość władzy jednej osobie, prezydentowi RP.

PiS ma niepowtarzalną szansę, żeby tego dokonać. Teraz wymiana władz w KRRiT, zmiana nastawienia do Dudy ( ocieplenie stosunku społeczeństwa ) i za 5 lat wybierzemy go ponownie. Z roku na rok władza w Polsce będzie coraz silniejsza. To powód do zadowolenia.
 

winyl

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
133
Punkty reakcji
2
Miasto
śląsk
Nigdy nie byłem zwolennikiem PiSu ale tu się zgodze że lepiej będzie jak będzie rządzic jedna partia bo z dwóch to już wiemy że nic dobrego nie wyszlo,ale jak będzie to czas pokaże narazie obietnic jest dość sporo.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
MacaN napisał:
PiS dostał 100% władzy dzięki demokracji, więc tak jak pisałem - należy mu się 100% władzy, nie 90, nie 80%, ale 100%.
1.Nie zwalnia go to z obowiązku przestrzegania prawa a w szczególności Konstytucji. I parlament i rząd i nawet ten prezydent musi działać na podstawie i w granicach prawa.
2. Istnieje coś takiego jak trójpodział władzy - o ile władza wykonawcza jest zależna od ustawodawczej o tyle władza sądownicza jest niezależna od pozostałych, za zadanie ma właśnie kontrolę czy organy władzy wykonawczej i ustawodawczej działają zgodnie z prawem. Ciężko mówić o jakiejkolwiek rzetelnej kontroli gdy w TK próbuje się obsadzić kolesi będących "ekszpertami" smoleńskimi.
3. PiS musi pamiętać, że nie 80%, nie 90% i nie 100% społeczeństwa dało mu tę władzę, a 19-20% (37,6% przy frekwencji <51%).


MacaN napisał:
To świetnie, zawsze byłem za tym, by w Polsce rządziła jednomyślnie jedna partia.
kiedyś tak było - PZPR


MacaN napisał:
Napiszę więcej - moim zdaniem PiS zmieni konstytucję i mam nadzieję, że za jej pomocą nada większość władzy jednej osobie, prezydentowi RP.
Chyba prezesowi, bo nie wiem po co Andrzejowi jakiekolwiek uprawnienia : )


MacaN napisał:
Z roku na rok władza w Polsce będzie coraz silniejsza
A obywatele coraz słabsi.
To już nie nawet IV RP, to II PRL.


MacaN napisał:
To powód do zadowolenia.
Ta, normalnie otwieram szampana..
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
winyl napisał:
.Rządzą ledwo parę dni a już takie cyrki
Cyrk urządza PO wychodzeniem z obrad ewentualnie wymachiwaniem konstytucjami na tejże sali.
Pierwsze co przyszło mi do głowy: Czy oni tylko machają czy może któryś przeczyta.

Demokracja u nas ma się całkiem dobrze i nic jej nie zaszkodzi (niestety)
 
M

MacaN

Guest
Jimmy James napisał:
Ciężko mówić o jakiejkolwiek rzetelnej kontroli gdy w TK próbuje się obsadzić kolesi
Ale jak PO obstawiało w TK kolesi to było dobrze? PiS musi zrównoważyć wpływ Platformy, inaczej nie będzie mógł sprawnie rządzić. Władza sądownicza zawsze była zależna od kogoś, w bajki przestałem wierzyć kilkanaście lat temu, a Ty?
 
E

Elen

Guest
Jimmy James napisał:
Trzeba uszanowac WOLE Polakow
pis ma w d.. wole kogokolwiek. robią co chcą i śmieją się "i co nam zrobicie?". Generalnie pod osłoną nocy (po raz kolejny) rozmontowują demokrację. Konstytucja nie obowiązuje, obowiązuje wola i obsesje Prezesa.

I macie swoją zmianę na "lepsze".
Owszem. masz racje. W koncu "wyszlo szydlo z worka." <to byla ironia z ta "wola" ale wybrali wiec maja >
 
Do góry