Trotyl w Tupolewie - jak PiSobolszewicy kłamią?

Status
Zamknięty.

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Dlaczego na stronie TVP info o godzinie 5 57 pojawiły się kondolencje a wypadek nastąpiła wiele godzin później i Komorowski nie odpowiedział na to pytanie dlaczego umieścił kondolencje wiele godzin przed wypadkiem . Wiedział że Prezydent zginie i ukrywał zamach na Prezydenta i współuczestniczył zamachu
Właściwie wystarczy tylko ten fragment, by stwierdzić, że szkoda czasu i energii na wymianę zdań (oczywiście w sprawie katastrofy) z jego autorem.
Chłopie, rusz głową!!!
Po co ta komisja, skoro sam znalazłeś rozwiązanie?

Amerykanie chcieli pomóc naszemu krajowi ale Tusk nie był zainteresowany sprawą . Niestety rządzi Obama którzy jest prorosyjski i nie dowiemy się czy Amerykanie nagrali katastrofę Smoleńską.
Coś tu nie gra!
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Właściwie wystarczy tylko ten fragment, by stwierdzić, że szkoda czasu i energii na wymianę zdań (oczywiście w sprawie katastrofy) z jego autorem.
Chłopie, rusz głową!!!
Po co ta komisja, skoro sam znalazłeś rozwiązanie?

Ty lepiej mi powiedz skąd się biorą te dowody pod wersje oficjalna biorąc pod uwagę ze wszystko leży w Rosji a Polacy nie maja do niczego dostępu a krytyczne dowody takie jak np wrak są bezczelnie niszczone.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
shogu,

Ty lepiej mi powiedz skąd się biorą te dowody pod wersje oficjalna biorąc pod uwagę ze wszystko leży w Rosji a Polacy nie maja do niczego dostępu a krytyczne dowody takie jak np wrak są bezczelnie niszczone.

Pozwól, że wyręczę Joannę. Wiesz skąd się bierze oficjalna prognoza pogody? Sądzisz, że podrzucają nam ją Rosjanie? Otóż, nie. Pochodzi z pracy Państwego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Podobnie z wynikami śledztwa smoleńskiego. Istnieje państwowa instytucja odpowiedzialna za badanie katastrof lotniczych:
http://www.transport.gov.pl/2-4821a237de95c.htm
Jej prace wspomagała niezalezna Prokuratura i służby specjalne. W efekcie ich prac uzyskano w miarę pełny obraz katastrofy pomimo "gestu Kozakiewicza" pokazanego Polsce przez rosyjskie władze.
Wrak jest ważnym, ale nie kluczowym dowodem, przez kilka tygodni badali go polscy specjaliści. Mamy zapisy z "czarnych" skrzynek, mamy zapisy rozmów kontrolerów z załogą podczas podchodzenia. Nikt poważny u nas i na świecie nie kwestionuje przebiegu katastrofy zrekonstruowanego przez ekspertów Komisji Milera
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
shogu,



Pozwól, że wyręczę Joannę. Wiesz skąd się bierze oficjalna prognoza pogody? Sądzisz, że podrzucają nam ją Rosjanie? Otóż, nie. Pochodzi z pracy Państwego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Podobnie z wynikami śledztwa smoleńskiego. Istnieje państwowa instytucja odpowiedzialna za badanie katastrof lotniczych:
http://www.transport...21a237de95c.htm
Jej prace wspomagała niezalezna Prokuratura i służby specjalne. W efekcie ich prac uzyskano w miarę pełny obraz katastrofy pomimo "gestu Kozakiewicza" pokazanego Polsce przez rosyjskie władze.
Wrak jest ważnym, ale nie kluczowym dowodem, przez kilka tygodni badali go polscy specjaliści. Mamy zapisy z "czarnych" skrzynek, mamy zapisy rozmów kontrolerów z załogą podczas podchodzenia. Nikt poważny u nas i na świecie nie kwestionuje przebiegu katastrofy zrekonstruowanego przez ekspertów Komisji Milera

Abstrahujac od tego co napisales - czyli wnioski z amatorskiego śledztwa na podstawie poszlak i tego co nam Rosjanie życzliwe udostępnili ( a jak my wiemy z tak nie dalekiej historii iż władzy rosyjskiej zależy na naszym dobrze :)))), a rosyjskie spec służby słyną z uczciwości :))))) )

My rozmawialiśmy o oficjalnej wersji rozmowy braci Kaczyńskich i motywach Rosjan ( stad wynikły moje pytania/watpliowsci) - czyli o sprawach o których masz bardzo duza wiedzę , i wtedy użytkowniczka wtrąciła się ze swoja wersja oficjalna na podstawie dowodów.


Chciałem sprawdzić czy jest podstawowa umiejętność czytania ze zrozumieniem, widzę ze ty już tez zapomniałeś , zdarza się tobie to już nie pierwszy raz ...
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Profesor jest dziekanem wydziału inżynierii Uniwersytetu Akron w stanie Ohio oraz członkiem grupy ekspertów ds. badań katastrof lotniczych takich instytucji i firm jak NASA, FAA oraz Boeing. Może się także pochwalić doktoratem z dziedziny badania wytrzymałości materiałów, honorowym członkostwem Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Lądowych (ASCE) oraz stanowiskiem redaktora naczelnego „Journal of Aerospace Engineering”. Do badania Katastrofy stosuje metody naukowe . Szczególną wartość mają wyniki eksperymentu dokonanego przez prof. Biniendę przy pomocy specjalnego programu obliczeniowego LS-DYNA3D. Zostały [CIACH]

Weź się nie ośmieszaj wymieniasz FAA :) akurat FAA nie zajmuje się katastrofami lotniczymi tylko NTSB czyli narodowa rada bezpieczeństwa transportu :))))) a listę ekspertów w sprawie Columbi znajdziesz w necie pod adresem :

www.nasa.gov

dziwne bo Biniendy nie ma nawet w śród edytorów.
Wejdź na stronę Biniendy na uniwersytecie w Arkon przeczytaj, a potem rób przeklejki z polskiego zaścianka.
Nie ośmieszaj się bo na zachodzie śmieją się już że dla polaków doktor z wiejskiego miasteczka arkon jes wybitnym specjalistą na dodatek w temacie w którym nawet nie specjalizuje się.

Na tej stronie uniwersytetu w Arkon przeczytasz sobie osiągnięcia pana doktora :
http://www.uakron.edu/engineering/research/profile.dot?identity=1064521

http://www.ecgf.uakron.edu/~civil/people/binienda/aboutme.html

1.Nie profesor tylko doktor
2.Nie jest dziekanem tylko "Dean's Advisory" - doradca - pomocnik dziekana - chyba uniwersytet w którym pracuje wie lepiej niż Tyna jakim stanowisku go zatrudnia
3.Nigdy nie pracował dla NASA i nie jest żadnym ekspertem do badań katastrof nie figuruje na żadnej liście ekspertów i w ogóle nie jest znany w USA.
4. Dla NASA wykonywał prace w ramach grantów o ile wiesz co to znaczy - w zasadzie szkolne ćwiczenia odpłatne :)
5. Wszystkie jego prace dotyczą praktycznie polimerów - taka jest jego dziedzina

Jak masz lenia w tyłku to podaję Ci link do akron do pana doktora Biniendy przeczytaj, a jak nie umiesz to daj znać to Ci ktoś przetłumaczy. Jak chcesz moge podac ci jego skrzynkę albo skrznkę e-mail arkon gdzie możesz zadać pytanie i dowiedzieć się wszystkiego pracownicy NASA oraz eksperci znajdują się na stronach NASA.gov eksperci oraz pracownicy jedynej w stanach instytucji do spraw wypadków w transporcie też jest w necie. Polacy więcej wiedza i Biniendzie niż amerykanie :) no ale głupota niema granic


Nie ośmieszaj już polski bo mi wstyd - śmieją się już z polaków, że nawet nie stać ich na wejście na stronę pana Biniendy na uniwersytecie aby z pierwszej ręki przeczytać kim jest.


http://www.ecgf.uakron.edu/~civil/people/binienda/researchnew.html
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
panują wśród zwolenników zamach wyobrażenia takie że Fakty i Mity by się nie powstydziły
- prof. Binienda - wybitny ekspert i amerykański znawca. Lampart przedstawił czarno na białym, nie źródła pośrednie ale bezpośrednie. Wystarczy wyjść na stronę i poczytać. Tu nie ma żadnych niedomówień, podawane są w Polsce jakieś szczegóły będące tak naprawdę wymysłami i ubarwianiem CV. Pan Bienienda osobiści bądź rękami innych osób koloryzuje przebieg własnej kariery naukowej aby mieć mocniejszą pozycję w dyskusji.
- międzynarodowa komisja d/s smoleńska. Większej bzdury świat nie słyszał. Może ktoś wreszcie spojrzy realnie na oczy i wskaże mi choć jedno państwo zainteresowane tą komisją, poza Polską. Cały świat ma sprawy smoleńskie w d. Ich bardzie interesuje problem recesji, bezrobocia, kryzysu światowego a nie jakieś polskie przepychanki polityczne. To jest takie rozdęcie ego polskich polityków że faktycznie muszą się z nas śmiać, jakbyśmy faktycznie prawdziwych problemów nie mieli
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
międzynarodowa komisja d/s smoleńska. Większej bzdury świat nie słyszał. Może ktoś wreszcie spojrzy realnie na oczy i wskaże mi choć jedno państwo zainteresowane tą komisją, poza Polską. Cały świat ma sprawy smoleńskie w d. Ich bardzie interesuje problem recesji, bezrobocia, kryzysu światowego a nie jakieś polskie przepychanki polityczne. To jest takie rozdęcie ego polskich polityków że faktycznie muszą się z nas śmiać, jakbyśmy faktycznie prawdziwych problemów nie mieli

Nie pamietam kiedy ostatni raz napisals cos sensownego. Chyba pierwszy raz widzę takie cudo na oczy :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zobacz przyjacielu zgodziliśmy się, czy to niezwykłe ?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
shogu,

wymiana uprzejmości między nami, coraz bardziej przypomina spór chłopców o "długość kutasa":
My rozmawialiśmy o oficjalnej wersji rozmowy braci Kaczyńskich i motywach Rosjan ( stad wynikły moje pytania/watpliowsci) - czyli o sprawach o których masz bardzo duza wiedzę , i wtedy użytkowniczka wtrąciła się ze swoja wersja oficjalna na podstawie dowodów.

Chciałem sprawdzić czy jest podstawowa umiejętność czytania ze zrozumieniem, widzę ze ty już tez zapomniałeś , zdarza się tobie to już nie pierwszy raz ...
Joanna ma rację, szkoda energii na taką dyskusję. Pomimo tego spróbuję Ci wytłumaczyć czego dotyczył mój post.
Napisałem o domniemanej treści rozmowy Lecha i Jarosława Kaczyńskich, nie tylko dlatego, że może być ona kluczowym dowodem w sprawie przebiegu katastrofy, ale także dlatego, że wcześniejsze wydarzenia(negocjacje w sprawie Traktatu z Lizbony) upoważniają do snucia takich domysłów. Jeśli rzeczywiście zależy Ci na poznaniu prawdy o przyczynach katastrofy, nie możesz pominąć tego aspektu. Koncentrujesz się na sztucznych mgłach, wybuchach na pokładzie, rozpylonym helu i temu podobnych wykwitach wyobraźni niektórych polityków, a pomijasz jako nieistotną, kluczową przesłankę. Podobnie jak inny fakt, starannie przez środowisko pisowskie zacierany - Lech Kaczyński i jego pomagierzy rok wcześniej w Gruzji potraktowali pilotów rzadowej tutki, jak woźniców dorożki!
W tym także tego, który siedział za sterami 10 04 2010. Oczywiście, według nich, to nie miało żadnego wpływu na zachowanie kpt. Protasiuka podczas feralnego lotu.

Jeśli domagamy się całej prawdy o tamtym wydarzeniu, nie koncentrujmy się wyłącznie na aspektach wygodnych politycznie dla części sceny. Badajmy wszystkie wątki.

Piszesz o mojej rzekomo dużej wiedzy na ten temat. Mam taką jak wszyscy zainteresowani. I wyciągam na jej podstawie wnioski dostępne dla każdego, także dla Ciebie, jeśli zechcesz się nad faktami pochylić.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Jeśli domagamy się całej prawdy o tamtym wydarzeniu, nie koncentrujmy się wyłącznie na aspektach wygodnych politycznie dla części sceny. Badajmy wszystkie wątki.

Spoko tylko ze praktyce to wyglada to tak ze :
* wszystkie watki związanie z wersja oficjalna propagandy "wolnych mediow" - czyli Kaczyński rozbijaczy samolot ( tak nawet takie glosy tu bylu , cytowalem ) - badamy
* cala reszta wątków zamiatamy i udajemy ze wszystko jest ok np kwestia wraku , czarnych skrzynek, ciał czy samobójstw.

To jest czysta hipokryzja , a ja hipokryzji nienawidzie , dlatego tez może mój ton dyskusji stal się bardziej agresywny.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Spoko tylko ze praktyce to wyglada to tak ze :
* wszystkie watki związanie z wersja oficjalna propagandy "wolnych mediow" - czyli Kaczyński rozbijaczy samolot ( tak nawet takie glosy tu bylu , cytowalem ) - badamy
* cala reszta wątków zamiatamy i udajemy ze wszystko jest ok np kwestia wraku , czarnych skrzynek, ciał czy samobójstw.

To jest czysta hipokryzja , a ja hipokryzji nienawidzie , dlatego tez może mój ton dyskusji stal się bardziej agresywny.

tu akurat muszę zgodzić się z Księciem - nie można snuć teorii spiskowych odrzucając racjonalną argumentacje i we wszystkim doszukiwać się spisku. Ostatecznie skoro ta rozmowa telefoniczna jest niegroźna - a może wytrącić argument przeciwnikom zamachu czemu jej nie ujawnić ? I gdzie są dowody o których cały czas jak Stan Tymiński mówi Kaczyński - w czarnej teczce ? Gdybyś je miał ujawniłbyś ? Ja tak - bo sprawa jest poważna i nadrzędna.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
tu akurat muszę zgodzić się z Księciem - nie można snuć teorii spiskowych odrzucając racjonalną argumentacje i we wszystkim doszukiwać się spisku.
Czyli tak jak pisalem

Watki nie zbieżne z oficjalna wersja sa zamiatane pod dywan i udajemy ze wszystko jest ok.
Każde pytania dotyczące kluczowych zagadnień śledztwa - doszukiwanie sie spiseku.


Ostatecznie skoro ta rozmowa telefoniczna jest niegroźna - a może wytrącić argument przeciwnikom zamachu czemu jej nie ujawnić ?
Skad ja mam wiedzieć ? Czy ja pisałem żeby jej nie ujawniać ??

A naprzyklad taki uzytkownik Iron już wie bardzo dobrze o czym rozmawiali bracia i później na tej podstawie buduje filozofie.
Czym to nazwać jak nie szukaniem spisku :)

Mimo ze jest zaznanie Kaczyńskiego i okoliczności wskazujace ze mówi prawdę - rozmawiali o chorej matce - nawet rosyjskie kopie czarnych skrzynek nie wykazują żadnych nacisków ze strony prezydenta.

No sorry , ale twoja postawa jest identyczna jak Irona.

Szukanie spisku jeśli jest zgodne z wersja propagandy - ok , wszystko inne szukanie spisku.


I gdzie są dowody o których cały czas jak Stan Tymiński mówi Kaczyński - w czarnej teczce ? Gdybyś je miał ujawniłbyś ? Ja tak - bo sprawa jest poważna i nadrzędna.
No tak i co ?

Ci panowie sobie graja w politykę, polityka nie ma za zadania krzewienia , prawdy i sprawiedliwości :)
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Czyli tak jak pisalem

Watki nie zbieżne z oficjalna wersja sa zamiatane pod dywan i udajemy ze wszystko jest ok.
Każde pytania dotyczące kluczowych zagadnień śledztwa - doszukiwanie sie spiseku.

Wszystko zgoda ale wiesz, jak się uprę, to za tokiem rozumowania np. Danikena mogę się bez problemu doszukać wątków działania kosmitów albo jakiegokolwiek innego rozwiązania przyczyn tego wypadku. I jestem przekonany, że w tej ilości domysłów czy nawet istniejących kawałków układanki zrobię to bardzo wiarygodnie.

Skad ja mam wiedzieć ? Czy ja pisałem żeby jej nie ujawniać ??
A czy ja to napisałem ? :) Zasugerowałem, że to by było najprostsze - czyż nie ?

A naprzyklad taki uzytkownik Iron już wie bardzo dobrze o czym rozmawiali bracia i później na tej podstawie buduje filozofie.
Czym to nazwać jak nie szukaniem spisku
Nie odebrałem tego aż tak dosłownie - że wie.

Mimo ze jest zaznanie Kaczyńskiego i okoliczności wskazujace ze mówi prawdę - rozmawiali o chorej matce - nawet rosyjskie kopie czarnych skrzynek nie wykazują żadnych nacisków ze strony prezydenta.
no sorry ale dlaczego warygodność Kaczyńskiego ma być większa niż prowadzących śledztwo ? Skoro zarzucasz, iż ktoś manewruje dowodami, mówiąc prosto kręci to dlaczego tej samej miary nie stosujesz do tego polityka ? Stosując Twój tok myślenia uczciwie, to tak jak nie zakładasz dobrej woli u prokuratorów czy PO, tak musisz również uczciwie zakładać, że jego zeznania też mogą być do bani. I powstaje błędne koło.

No to własnie sobie odpowiedziałeś dlaczego dla mnie, ich stwierdzenie o posiadanych dowodach, jest nie wiarygodne - każdy normalny człowiek by je już dawno ujawnił.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
no sorry ale dlaczego warygodność Kaczyńskiego ma być większa niż prowadzących śledztwo ? Skoro zarzucasz, iż ktoś manewruje dowodami, mówiąc prosto kręci to dlaczego tej samej miary nie stosujesz do tego polityka ? Stosując Twój tok myślenia uczciwie, to tak jak nie zakładasz dobrej woli u prokuratorów czy PO, tak musisz również uczciwie zakładać, że jego zeznania też mogą być do bani. I powstaje błędne koło.

Aha czyli
* podwarzanie wiarygodnosci Kaczynskiego - OK
* podwarzanie wiarygodnosci Tuska , sledczych rosjan itd. - Szukanie spiksu.

Dalej nie widziesz hipokryzji ??

No to własnie sobie odpowiedziałeś dlaczego dla mnie, ich stwierdzenie o posiadanych dowodach, jest nie wiarygodne - każdy normalny człowiek by je już dawno ujawnił.

No wlasnie nie zrozumiales. Polityka nie cechuja sie normalnoscia tylko ma wlasne zasady gry.

zobacz przyjacielu zgodziliśmy się, czy to niezwykłe ?
No tak podszedles do sprawy zdroworozsadkowo i przyziemnie, realistycznie.

Niestety zaraz potem musze czytac bajki w ktore wierzysz

"Jak będzie wymagał pokazywanie głupot to któregoś dnia ludzie przestaną kupować i gazeta padnie razem z właścicielem"
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
No wlasnie nie zrozumiales. Polityka nie cechuja sie normalnoscia tylko ma wlasne zasady gry.
Dlatego ma w d...pie politykę i się nią nie zajmuje, jest wszawa i zawsze chodzi o stołki, tylko naiwniacy uważają, ze wszyscy robią to z miłości do kraju.
Wyśle uczciwie i logicznie, mam dowody, że ktoś kogoś zabił natychmiast je ujawniam - prosta chłopska logika - oczekuje uczciwości od innych bo nie różnią się niczym od mojej skromnej osoby i nie posiadają innych praw.

Aha czyli
* podwarzanie wiarygodnosci Kaczynskiego - OK
* podwarzanie wiarygodnosci Tuska , sledczych rosjan itd. - Szukanie spiksu.

Dalej nie widziesz hipokryzji ??

Ty w swoim zaślepieniu nie widzisz , że ja ma to w d..pie ? czy zamach był czy nie ?
Po drugie Kaczyński jest politykiem więc już z tego powodu nie ufam mu i jego zeznaniom. Mogę nie wierzyć zeznaniom Tuska, no ale on chyba nie zeznawał w tej sprawie. Mogę podważać wiarygodność nie polityków, a urzędników - prokuratorów, ale wtedy z kolei co mogę myśleć o Polsce polakach ?

Osobiście skłaniałbym się ku oficjalnej wersji choćby z takich powodów jak "profesor" Binienda ekspert z NASA w którym nikt o nim nie słyszał. Jeśli miałbym dowody jeśli byłbym pewien swego, zleciłbym prace nie polakowi, ze śmiesznego Arkon, fałszywie go prezentował - zleciłbym znanemu naukowcowi bez powiązań z polską, takim który śmiało i jasno powiedziałby na łamach prasy międzynarodowej, było tak i tak, który wziąłby odpowiedzialność na siebie i wsparł swoim autorytetem - binienda to sobie na stronce, jak ja, napisać jakieś tam swoje pierdoły może, i nikogo to w USA już nie wspomnę o świecie nie zainteresuje - kto zagląda na strony Arkon :) a wszystko tym bardziej, gdybym gadał o komisji, niezależnej, międzynarodowej - a nie robił wstyd, bo muszę Ci powiedzieć, że patrząc z punktu widzenia przeciętnego Amerykanina, to wioska uznawać biniendę za eksperta, albo pisać bzdury o tym, iż badał wypadek promu kosmicznego. Wiesz co ja bym pomyślał - pomyślałbym o Polsce jak o jakimś Zimbabwe i niedouczonych ludziach bo wszystkie osiągnięcia pana doktora asystenta Biniendy można odnaleźć tylko na stronach polski :) nigdzie indziej w świecie nikt go nie zna.- to mnie odrzuciło kompletnie od wersji PIS.
To jest moje proste rozumowanie. W każdym razie Polacy za granicą raczej nie chwalą się tym, że w kraju ktoś twierdzi, ze to zamach. Wstyd nawet powiedzieć o takim biniendzie komuś i jego wersji bo jeszcze jakiś grek holender czy francuz niemiec wejdzie, sprawdzi na stronach i sobie dopiero pomyśli.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 447
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
- międzynarodowa komisja d/s smoleńska. Większej bzdury świat nie słyszał. Może ktoś wreszcie spojrzy realnie na oczy i wskaże mi choć jedno państwo zainteresowane tą komisją, poza Polską. Cały świat ma sprawy smoleńskie w d. Ich bardzie interesuje problem recesji, bezrobocia, kryzysu światowego a nie jakieś polskie przepychanki polityczne. To jest takie rozdęcie ego polskich polityków że faktycznie muszą się z nas śmiać, jakbyśmy faktycznie prawdziwych problemów nie mieli
Wielu Senatorów i polityków partii Republikańskiej jest zainteresowane badaniem Katastrofy Smoleńskiej i niektórzy Amerykańscy uczeni . Dla nich szokujące jest to że nie przeprowadzono od razu po katastrofie dokładnej analizy czy samolocie były materiały wybuchowe i zrobiono to po dwóch latach i po wypadku sposób dokładny nie szukano w ziemi części samolotu i po znalezieniu części powinny być dokładnie zbadane np Zamach nad Lockerbie bardzo szybko znaleziono części samolotu i dokładnie je badano i nikt nie wierzył zamach i znaleziono bardzo małe ślady materiałów wybuchowych . Macierewiczem spotkali się Mitta Romneya i Johnem McCainem . Mitta Romneya skrytykował Obame za brak zainteresowani Polską i obiecał jak wielu polityków partii Republikańskiej że zainteresują się losem Polski i gdy dojdą do władzy pomogą Polsce. Amerykanie obserwują dzięki satelitą Smoleńsk i mogli nagrać katastrofę Smoleńską . Partia Republikańska ma realny stosunek do Rosji i wrogi stosunek do komunizmu i przeciwieństwie do Demokratów liczą się dla nich czyny a nie słowa . Sojuszników i wyborców traktują poważnie. Niestety wygrał Obama i wyjaśnienie Smoleńska zostało zablokowane bo Obama sposób naiwny ustępuje Rosji i osłabia Amerykę np Amerykanie niszczą swoje bomby atomowe a Rosja nie a jeśli niszczy do bardzo mało . Amerykanie obserwują dzięki satelitą Smoleńsk i mogli nagrać katastrofę Smoleńską . Partia Republikańska ma realny stosunek do Rosji i wrogi stosunek do komunizmu i przeciwieństwie do Demokratów liczą się dla nich czyny i słowa . Sojuszników i wyborców traktują poważnie. Niestety wygrał Obama i wyjaśnienie Smoleńska zostało zablokowane bo Obama sposób naiwny ustępuje Rosji i osłabia Amerykę np Amerykanie niszczą swoje bomby atomowe a Rosja nie a jeśli niszczy do bardzo mało . Na Katastrofie zyskała Rosja pozbywała się polityka który dzięki temu że przyleciał do Gruzji i zaprosił innych Prezydentów zatrzymał armie Rosyjską i został za to ukarany a ludzie PO zyskali dostęp do raportu WSI który Prezydent chciał pokazać ale nie zdążył i dodatkowo odrzucił ważne ustawy niestety nie zdążył wielu podpisać a jak podpisał to Komorowski cofną tą decyzje. zamiast uszanować wole Prezydenta i nie miał władzy od ludy by decydować o tych ustawach i jeszcze nie był oficjalnie prezydentem . Było tam wielu ludzi z PO i raport pokazywał że Komorowski wiedział o aferze FOZZ i innych aferach i ukrywał to .


http://www.gazetapol...ofy-smolenskiej
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
PiSobolszewicy.....
homeru.png
litości.


Co do Tupolewa i Smaleńska... napiszę tak...... Nie wiem co tam było bo mnie tam nie było ale kilka czy kilkanaście dni temu miał wypadek szybowca ze sklejki, który zachaczył o betonowy słóp.. słóp nie wytrzymał. Tupotew waży ok. 100top a brzoza nie jest tak wytrzymała jak betonowy słóp.
 

alutka123

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
wiecie,zastanawiam się co jeszcze ujawnią sledztwa w tej sprawie,jakwiele jeszcze nie wiemy o tej sprawie.
 

Wolnomyśliciel

Mizantrop ♠
Dołączył
13 Grudzień 2011
Posty
848
Punkty reakcji
8
Trotyl nie tylko może zniszczyć samolot ale też ma zadziwiające działanie sprawcze, które przyczyniło się do zwolnienia 4 pracowników gazety i to w państwie DEMOKRATYCZNYM w którym podobno jest wolność słowa.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Wolnomyśliciel,

Nie wiem co tam było bo mnie tam nie było ale kilka czy kilkanaście dni temu miał wypadek szybowca ze sklejki, który zachaczył o betonowy słóp.. słóp nie wytrzymał. Tupotew waży ok. 100top a brzoza nie jest tak wytrzymała jak betonowy słóp.

Nie ze sklejki, a z kompozytu(materiału mocniejszego od stali) i co ma do brzozy masa tupolewa? Gdyby uderzyło w nią 100 ton masła, też by nie zmieniło kształtu?

Przeprowadź eksperyment myślowy, samochód po uderzeniu w drzewo najczęściej rozpada się na kawałki, lub owija się wokół drzewa, a zrobiony jest ze stali(karoseria to blacha o grubości ponad 1 mm) Te efekty występują już przy prędkościach ok. 100 km/h.
Samolot skonstruowany jest z cienkiej blachy duralowej(coś w rodzaju zaślepki pudełka kefiru, tylko grubszej) Uderza w przeszkodę z prędkością ok. 300 km/h(taka jest V podejścia do lądowania). Wyobraź sobie, skrzydło z takiego materiału uderzające w nieruchomą przeszkodę z prędkością 300 km/h. Jaki będzie efekt? Na pewno ścięte drzewo, a co ze skrzydłem?

Mam nadzieję, że Twój nick nie pochodzi od "powolnego" myślenia. ;)

Trotyl nie tylko może zniszczyć samolot ale też ma zadziwiające działanie sprawcze, które przyczyniło się do zwolnienia 4 pracowników gazety i to w państwie DEMOKRATYCZNYM w którym podobno jest wolność słowa.

Wolność słowa nie polega na prawie do pisania "co ślina na język przyniesie". Znaczy tyle, że dziennikarz ma prawo do ukrywania źródła swoich infromacji i nie jest pociągany do odpowiedzialności(chyba, że z powództwa cywilnego, po naruszeniu czyjegoś dobrego imienia bez uzasadnienia). Natomiast, właściciel prywatnego medium, może oceniać czy działalność dziennikarza szkodzi interesowi który prowadzi, czy odwrotnie? I czy interes publiczny uzasadnia narażenie się władzy przez publikację danego materiału? W tym przypadku, doszedł do wniosku, że odpowiedzi na powyższe pytania, brzmią nie!
Nikt nie broni panu Gmyzowi publikowania swoich rewelacji gdzie tylko chce. Może sobie nawet założyć w tym celu własną gazetę, lub pisać w mediach pisowskich. Nie może podpierać ich autorytetem wielkiej opiniotwórczej gazety, jaką jest Rzeczpospolita.
 
Status
Zamknięty.
Do góry