Trotyl w Tupolewie - jak PiSobolszewicy kłamią?

Status
Zamknięty.

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Kraje Bałtyckie , Rumunia , Bułgaria , Węgry oficjalnie uznały komunizm za zbrodniczy , usunęły pomniki armii Czerwonej i potępiły organizacje komunistyczne . Te kraje stworzyły komisje które badają zbrodnie komunistyczne i liczą jakie straty spowodowała okupacja komunistyczna . Dla nich zakończenie 2 Wojny Światowej jest początkiem okupacji komunistycznej.

O widzisz, jednak mam nadzieję , że pamiętasz, że w skutek wojny domowej ok. czternastu tysięcy uchodźców greckich przyjechało tylko do Polski. Widzisz, może to byli komuniści ale nie mogli zostać w swoim kraju własnie ze względu na przekonania :) ten demokratyczny kapitalizm ich tak prześladował.

Przypomnę, że w roku 1968 zostaje zamordowany Marcin Luter King a murzyni jeszcze w latach 70 - 80 musza walczyć o równouprawnienie :) Dla nich to kapitalizm jest totalitaryzmem który uczynił z nich niewolników.


Zapewne nie wiesz co to był Makkartyzm -

Pierwotnie celem powołania komisji było przeciwstawienie się infiltracji instytucji rządowych przez członków Komunistycznej Partii Komunistycznej oraz agentów NKWD Działania te jednak szybko wymknęły się spod kontroli i zostały rozszerzone przez grupę senatorów skupionych wokół McCarthy'ego na inwigilację wszelkich środowisk opiniotwórczych - aktorów, reżyserów, dziennikarzy, naukowców.

Działania te polegały na przesłuchiwaniu osób z listy sporządzonej na podstawie osobistych i zazwyczaj niczym nie uzasadnionych podejrzeń McCarthy'ego i w przypadku odmowy współpracy, w postaci podawania nazwisk kolejnych osób podejrzanych o sprzyjanie lub związki z członkami partii komunistycznej, łamanie ich kariery.

Śmieszy mnie jak ludzie piszą o PRL czy komunizmie nie wiedząc zupełnie NIC o systemie kapitalistycznym z tamtego okresu - to żenujące. Myślicie, że on był taki cudowny :) Tak samo tępił komunistów jak komuniści swoich przeciwników.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Dzisiaj w "Faktach po faktach"o 19.30 rozmowa z prof. Brzezińskim, również na temat katastrofy.
Jestem ciekawa jego zdania, może i Was zainteresuje.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Śmieszy mnie jak ludzie piszą o PRL czy komunizmie nie wiedząc zupełnie NIC o systemie kapitalistycznym z tamtego okresu - to żenujące. Myślicie, że on był taki cudowny :) Tak samo tępił komunistów jak komuniści swoich przeciwników.

Nie przesadzaj, w SZA nie zginęło tylu ludzi co w ZSRR, tak samo w Europie Zachodniej. Komunistów prześladowano, bo to agentura Moskwy była, podobnie jak KPP przed wojną w Polsce.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Joanno,

ogladałem, nie tylko dlatego, że pan prof. Brzeziński jest wybitnym analitykiem politycznym, ale także dlatego, że pozostał dla większości Polaków jednym z ostatnich wielkich autorytetów. Wypowiedział się jednoznacznie - "religia smoleńska" jest przejawem umysłowej abnegacji jej wyznawców i czynnikiem wybitnie szkodzącym interesom Narodu.
Czy będzie to miało jakiekolwiek znaczenie dla sytuacji politycznej? Wątpię. Dopóki Jarosław Kaczyński pozostanie aktywnym politykiem i dopóki polski Kościół nie przejrzy na oczy, nic się w tej materii nie zmieni.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
"religia smoleńska"

Hmm w srodowisku zaorania wraku i miejsca katastroy , samobojstwach , dziwnych sytuacjach z cialami i trumnami , znany filmik z miejsca katastrofy ( raczej nikt nie udowodnij falszerstwa ) , zaniedbaniami rzadu - watpliwosci i niepewnosci to raczej cecha kazdego zdrowo myslacego czlowieka ( uwaga nie mowie co bylo - po prostu cala sprawa smierdzi i nie jest rozwiazana jak nalezy )

Wypowiedz owego profersorka okreslam jako manipulacja ( kolejny sprzedajny pastuch ) albo gleboka naiwnosc - naiwnosc ze wszystko jest rozwiazywne w sposob uczciwy a obcym sila ( niekoniecznie rosyjskim ) zalezy na naszym dobrze.
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Dwa poprzednie posty to dwa różne zdania na temat profesora.
Popieram zdanie pierwszego rozmówcy.
Drugą wypowiedż uważam za obraźliwą i napastliwą.
Shogu, powinieneś chyba popracować nad swoimi emocjami oraz zmienić język. Tym sposobem nie przekonasz nikogo do swoich racji.
Agresja nie prowadzi do niczego dobrego, warto o tym pamiętać.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
shogu,

Hmm w srodowisku zaorania wraku i miejsca katastroy , samobojstwach , dziwnych sytuacjach z cialami i trumnami

Co chciałeś przez to powiedzieć? Że rosyjski rząd jak może dzieli Polaków i próbuje nas osłabić? Przecież to oczywiste! Ale Kto mu w tym pomaga? Polityka którego ugrupowania ułatawia Rosji takie działania, chyba nie muszę tłumaczyć? Prawda?
I o tym wczoraj mówił Pan prof. Brzeziński

Wypowiedz owego profersorka okreslam jako manipulacja ( kolejny sprzedajny pastuch ) albo gleboka naiwnosc -

Nie wiesz co piszesz! Pierwszego, nie będę komentował(nie warto), co do drugiego - jeżeli sądzisz, że amerykański Prezydent mianuje swoim Doradcą do Spraw Bezpieczeństwa Narodowego osobę naiwną, to niewiele wiesz o świecie.


Joanno,


dziękuję.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dla Brzezińskiego najważniejszy jest interes Polski, jako państwa. On i jego zwolennicy mają gdzieś prawdę, tragedię rodzin i korzyści dla przeciwników Lecha Kaczyńskiego, który nie chciał ani przykleić Polski do Niemiec, ani przylepić jej do Rosji.
Dla Brzezińskiego od prawdy jest ważniejsze pozostawanie Polski w uległości wobec Rosji i i Niemiec, bo to - zdaniem profesora gwarantuje ...

No, CO gwarantuje, Szanowni Zwolennicy takiego układania stosunków z sąsiadami? Chodzi, by nie była szerzona "utopia" trzeciej drogi Polski - przeciwstawiania się zaborczości silnych sąsiadów wespół z innymi państwami z centrum Europy?

Politycy typu Tuska i Komorowskiego widzą jakieś koprzyści osobiste z popierania związków z ościennymi mocarstwami - może jakieś stanowisko, może tylko poklepanie po barkach
A dla Was co jest korzyścią dlaPolski z braku tej trzeciej drogi? Podoba się Wam Polska - paw narodów i papuga? Nie damy rady być suwerenni w swoich dążeniach?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wilku wybacz ale prof. Brzeziński to klasa światowa, żaden z polityków w Polsce nie jest godzien czyścic mu butów. I on wyraźnie powiedział

- Mówienie o zamachu bez wyraźnego wskazania, kto jest za niego odpowiedzialny, ale sugerując jednocześnie, że jest to rząd polski, a może Sowieci, a może i razem, to to jest coś tak wstrętnego i tak szkodliwego, że mam nadzieję, że osoby bardziej odpowiedzialne w opozycji rządowej się jakoś inaczej do tego odniosą - powiedział profesor.
I dodał: - Bo to jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności, które może z punktu widzenia ludzkiego są zrozumiałe, ale dla których nie ma miejsca w życiu politycznym. I nad tym się trzeba zastanowić. - podsumował profesor.

Do tej pory sporem zajmowały się 2 strony, PO i PIS. Każda z nich ma swoje racje i nie ustąpi drugiej stronie. Ale tu przemówił obiektywny arbiter. Może czas na rachunek sumienia polityków polskich
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Profesor B. I drugi profesor B. nie zadali sobie trudu, by wyjaśnić wszystkie wredne p;osunięcia Tuska i Komora, wszystkie łgarstwa, matactwa itd.
Ponieważ jest mnóstwo niejasności ludziska (nie trzech, raczej ze trzy miliony) kombinują jak to mogło być.
Układają teorie, które wyjaśniają wszystkie wątpliwości. Nie chcą być naiwnymi głupkami, którzy na wiarę przyjmują twierdzenia w rodzaju - teren przekopano, polscy lekarze ramię w ramię, już zidentyfikowano - sama przy tym byłam, zapis zaginął, brzoza - to chyba wiadomo - jest gdzieś w okolicy lotniska)
Mam mnożyć te prawdy i nadal wierzyć, że "państwo" zdało egzamin?

Może wiesz w którym miejscu spadł TU? Ile metrów w bok od pasa, ile metrów od początku pasa itp?
Powiadamiam Cię, że uczestniczyłem w badaniach katastrof lotniczych. Zawsze podawało się bardzo dokładnie miejsce upadku samolotu w stosunku do pasa lądowania. Tu podano tylko współrzędne geograficzne? Można też było podać odległość od Warszawy i od Archangielska - też dałoby się wykreślić na mapie miejsce spadku TU
Kolejna niejasność? A dlaczego?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i myślisz że prof. Brzeziński nie wie o tych wątpliwościach ? Na pewno wie i jednak mówi to co mówi, ciekawe dlaczego ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ciekawe dlaczego nie wyjaśni choćby JEDNEJ wątpliwości Polakom - niewiernym Tomaszom.
Może dlatego, co napisałem w poprzednich postach? On o prawdę nie stoi? Sądzi, że głoszenie prawdy jest dla Polski nieopłacalne?
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Wilku, chyba jednak masz problem.
Popatrz na mapę - Polska jest "przyklejona" i do Niemiec i do Rosji.
Mam nadzieję, że nie chcesz tego zmienić.
Możesz jednak dokonać innych zmian i będzie to z korzyścią nie tylko dla Ciebie.

Gdybyś przypadkiem zapomniał, przypominam - Prezydent Bronisław Komorowski (wg. Ciebie Komor) to głowa Twojej Ojczyzny.
Chyba, że czegoś nie wiemy?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przede wszystkim nie wiemy o początkach budowania przez Lecha K. sojuszu państw europejskich jednakowo niekorzystnie położonych na mapie. Blok takich państw jest w stanie prowadzić handel i utrzymywać poprawne stosunki z Rosją i Niemcami - bez przyklejania się do kogokolwiek
Komor - wymyślił on sam w kampanii o nominowanie jego, a nie Sikorskiego na kandydata PO w wyborach.
Nic nie mogę poradzić na to, że nie wiesz, a pouczasz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
te budowanie to było dużo szumu mało efektu
Nawet jak uważasz Komorowskiego za zdrajcę, nie polaka itp to jest on wybrany na Prezydenta Polski i koniec kropka. Należy mu się szacunek bez względu na poglądy polityczne, bowiem reprezentuje on naszą Ojczyznę

Niestety w sprawie prof. Brzezińskiego nie masz racji. Jest to ktoś inny niż polityk w stylu Tusk czy Kaczyński, ktoś kto nie tylko nie obrósł naszym tradycyjnym polskim pustosłowiem ale jest kimś kto został autorytetem dla samych amerykanów. Poza tym tylko laik może go podejrzewać o sympatie prorosyjskie. Naszym polskim nieszczęściem było to, że nie został Prezydentem zamiast Wałęsy
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Już wypowiedziałem swoją opinię, bo mnie jakby o to pytała Osoba, która zaczynała dyskusję stwierdzeniem, że ma niepełną wiedzę.
Ty nie jesteś tak przebiegły, abym dyskutował z Tobą nie na temat. Nie da rady "zjechać z drogi".

Z faktów bierze się pogląd, że PiS jednak o resztkach trotylu w i na Tupolewie nie kłamie. Przy czym nikt poza tym faktem i teorią wybuchu nie obwiniał nikogo o zamach.

A jednak PO i lemingi wzięły to do siebie? Dlaczego?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
skoro przemówił prof. Brzeziński to ja prosty człowiek nie mam więcej pytań, autorytety są od tego aby ich słuchać
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Dwa poprzednie posty to dwa różne zdania na temat profesora.
Popieram zdanie pierwszego rozmówcy.
Drugą wypowiedż uważam za obraźliwą i napastliwą.
Shogu, powinieneś chyba popracować nad swoimi emocjami oraz zmienić język. Tym sposobem nie przekonasz nikogo do swoich racji.
Agresja nie prowadzi do niczego dobrego, warto o tym pamiętać.

Moim zadaniem nie jest przekonywanie nikogo do swoich racji.

Jeśli nie widzisz problemu w sposobie w jaki jest przeprowadzane śledztwo dlaczego taki stan rzeczy generuje wszelkie konspiracje to żadne słowa nie pomogą.

Nie wiesz co piszesz! Pierwszego, nie będę komentował(nie warto), co do drugiego - jeżeli sądzisz, że amerykański Prezydent mianuje swoim Doradcą do Spraw Bezpieczeństwa Narodowego osobę naiwną, to niewiele wiesz o świecie.

No a jak można nazwać osobę która wydaje wyroki bez zbadania sprawy dokładnie ( ułomne sledzctwo ) ??

Jeśli nie jest osoba naiwna to robi to z premedytacja czyli zostaje opcja pierwsza "której nie warto komentować" bo jak wiemy polskie elity i autorytety to sami patrioci szczególnie ci u władzy :D. Haha zabawne.

Słuchaj jego nastawianie w tym wypadku można streścić : " Nie wazna jest prawda , ważne są układy i interesy "
A swoja droga kto jest chory a kto nie to decydują lekarze a nie politolodzy.

skoro przemówił prof. Brzeziński to ja prosty człowiek nie mam więcej pytań, autorytety są od tego aby ich słuchać

A mozg i umiejętności kognitywne są od tego żeby ich używać ...
Twoja i moja teza są ze sobą sprzeczne albo robisz jedno albo drugie.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Herbatniczku, czytałem post (chyba Wilka) objaśniający Ciebie, dlaczego Brzezińskiemu wcale nie zależy na dojściu do prawdy - to państwowiec i dla niego stara śmierć Sikorskiego czy nowsza 96 nie ma znaczenia - liczy się interes państwa - taki jak on to pojmuje. Teraz - nie warto zadzierać z Rosją.

Ty chyba nie czytasz postów do końca?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lolek,

dlaczego Brzezińskiemu wcale nie zależy na dojściu do prawdy - to państwowiec i dla niego stara śmierć Sikorskiego czy nowsza 96 nie ma znaczenia - liczy się interes państwa - taki jak on to pojmuje. Teraz - nie warto zadzierać z Rosją.

A w latach 70 i 80, gdy Związek Radziecki był globalnym mocarstwem, warto było z nim zadzierać?

Shogu,

kwestionowanie wyników polskiego śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem nie służy odkryciu prawdy, służy wyłącznie jednemu - zdobyciu władzy w Polsce, której nie można zdobyć w drodze demokratycznych wyborów(jakoś wyborcy nie chcą popierać prawdziwych Katolików i patriotów ) Widocznie, Pan prof. Brzeziński nie ma chęci zostać polskim premierem, dlatego nie chce kwestionować ustaleń polskich ekspertów. ;)

Słuchaj jego nastawianie w tym wypadku można streścić : " Nie wazna jest prawda , ważne są układy i interesy "

Skoro prawda jest dla Ciebie tak istotna, mógłbyś zapytać o czym rozmawiali Lech i Jarosław Kaczyńscy na pół godziny przed katastrofą. Czemu kancelaria Prezydenta RP zapakowała do jednego starego samolotu całe dowództwo polskiej armii i wysłała je na nieprzyjazny i nieprzygotowany rosyjski grunt? A może nie chodzi o prawdę, ale o to, by w gów.... unurzać Tuska i Pana Prezydenta Komorowskiego?
Dziwisz się, że Pan prof. Brzeziński nie ma ochoty na taką "zabawę". Ani nikt inny na świecie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry