trening na mięśnie brzucha

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Witajcie ;)
Chciałbym mieć mocniejsze mięśnie brzucha (nie chodzi mi tutaj o jakiś super kaloryfer). Ogólnie nic do swojej sylwetki nie mam (ale z rana :p ponieważ brzuch nie jest wtedy "wypchany" jedzeniem), niestety jak coś zjem, to wypycha się(robi się okrągły :D ). Chciałbym to zmienić, po prostu aby mięśnie utrzymywały ten brzuch na swoim miejscu :lol:
Robię codziennie rano i wieczorem brzuszki - 25 normalnych i 25 skośnych. Czy to da jakiś efekt, jeśli będę ćwiczył systematycznie? Jeśli tak to po jakim czasie, a jeśli nie to co muszę robić :)
Mam 15 lat ok.180cm i 65kg
P.S. Trenuję siatkówkę 3 razy w tyg. więc jakiś tam inny wysiłek fizyczny mam :D
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
ehh no wiesz kazdy po posilku ma wiekszy brzuch bo gdzies ten pokarm wkoncu musi sie znajdowac po spozyciu no nie? :) przeciez w kregoslup Ci nie pojdzie :p

mysle ze jak bedziesz robic tyle brzuszkow systematycznie to z pewnoscia beda efekty ;) jestes jeszcze mlody wiec poczekaj jeszcze z tym "prawdziwym" treningiem na ta partie miesni ;)

narazie rob te brzuszki systematycznie bo to Ci w pelni wystarczy :eek:k:
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
ehh no wiesz kazdy po posilku ma wiekszy brzuch bo gdzies ten pokarm wkoncu musi sie znajdowac po spozyciu no nie? :) przeciez w kregoslup Ci nie pojdzie :p
No ja wiem :D Ale widzę chociażby po moich kolegach z klubu (nie żebym ich podglądał ;) ) że im się brzuch tak nie "powiększa", ponieważ mają bardziej mięśnie wyćwiczone :p
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
polecam Aerobiczna "6" Weidera (a6w)

ćwiczenia wydaja sie banalne, ale naprawde działają :p
(tylko nie zniechec sie po paru dniach, bo bola plecy)
 

Kamil G.

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2006
Posty
222
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Z daleka...
Jak wyżej 6 Weidera. Początkowo będzie ci się wydawało że są to kiepskie ćwiczenia i nic nie dają ale jak dojdziesz do 10 dnia to poczujesz swój brzuszek. Za pierwszym razem udało mi się dojść do 22 dnia ale brak czasu zmusiły mnie do przerwania ćwiczeń. Musisz wiedzieć że dobrze jest nie robić przerw po prostu najlepiej jest ćwiczyć codziennie. Zaczynam drugą próbę ukończenia 6 Weidera myślę że teraz mi się uda. Tobie też tego życzę. Musisz być wytrwały i mieć ochotę na ćwiczenia bo bez tego nic się nie uda.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Jak wyżej, magiczna Szósta Weidera :)

To że rano zrobisz kilka brzuszków nie za wiele Ci da, no chyba że będziesz robił z 3 serie po 30 rano i w ciągu dnia to raz powtórzysz a wieczorami Szóstkę Weidera, byłoby ciężko ale efetkty widoczne :)

Ja tak robiłem.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
chyba że będziesz robił z 3 serie po 30 rano i w ciągu dnia to raz powtórzysz a wieczorami Szóstkę Weidera
nie da rady zrobic 3 serii po 30 po któryms tam dniu a6w ;p
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Da się, tylko trzeba nieźle się napocić, a to dobrze wpływa bo mięśnie nie mają chwili wytchnienia :D

Ahhh, kocham ten ból :crazy:
 

IRA-Ikar

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Nowe
HY.
a6w jest swietna,ale naprawde brzuch az tak strasznie ci wystaje przy tym wzroscie i wadze?(wydaje mi sie ze to normalna waga jak na ten wzrost)

jesli az tak mocno ci nie wystaje to polecam ABS Legendary...
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Nie no, gruby nie jestem :p Ogólnie mam figurę dobrą, ale może być lepiej :p Jak na sportowca przystało mam chęci i co najważniejsze silną wolę ;) Ogarnę tą 6 Weidera i mam nadzieje, że to pomoże :D A przy tej "6" robić jeszcze te brzuszki, czy to już nie potrzebne? :)
Z góry dzięki :]

Mam jeszcze parę pytań co do tej szóstki Weidera :p
W 1. dniu robię jedną serię i 6 powtórzeń. Czy to oznacza, że te 6 ćwiczeń, powtarzam sześć razy?
W 2. dniu robię dwie serię i 8 powtórzeń. Czyli te 6 ćwiczeń powtarzam 8 razy dwukrotnie? Bo nie bardzo rozumiem :bag:
 

kokoszi

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z kątowni:)
Mam jeszcze parę pytań co do tej szóstki Weidera :p
W 1. dniu robię jedną serię i 6 powtórzeń. Czy to oznacza, że te 6 ćwiczeń, powtarzam sześć razy?
W 2. dniu robię dwie serię i 8 powtórzeń. Czyli te 6 ćwiczeń powtarzam 8 razy dwukrotnie? Bo nie bardzo rozumiem :bag:

no wiec tak
jak robisz jedną serie i 6 powturzen to wykonujesz raz ćwiczenie 6 razy np. 6 brzuszków
jak robisz dwie serie po 8 powtórzen to robisz każde cwiczenie 8 razy (jak z brzuszkami wyżej- tutaj to bedzie 8 brzuszków) i po jedenej serii wszystkich ćwiczeń zaczynasz od nowa
potem jak 3 serie to 3 razy wszystkie ćwieczenia i tak w kólko czaisz

pozdro :papa:
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
No jak jest jedno ćwiczenie to jarze :p Ale jeśli tam jest 6 różnych, to najpierw muszę zrobić ćwiczenie 1 sześć razy (bo jest sześć powtórzeń), potem ćwiczenie 2 sześć razy potem 3 itd., czy może ćwiczenia od 1 do 6 i potem powtórzyć to samo sześć razy? Chodzi mi tu dokładnie o to:
http://www.forumowisko.pl/index.php?act=at...st&id=15123
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
6 weidera jest dobra i bedziesz miał kaloryfer :)

Ale ja mam pytanie co robić na brzuch gdy zakończy się już cykl a6w ?
 

Lolex

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2006
Posty
39
Punkty reakcji
0
Podejrzewam, że można go powtórzyć ;) A znasz może odp. na moje pytanie? :>
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
No powtórzenia musisz od razu robić kilka żeby tworzyły jedno ćwiczenie chyba że ci chodzi o serie?
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Jak nie dajesz rady to możesz zrobić 1 min. przerwy między seriami ;]
 

jarson721

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2006
Posty
122
Punkty reakcji
0
Wiek
37
no ja wypowiem sie ze zaczalem dzis cwiczyc "6" i poczulem brzuszek chodz mimo trenowalem 6 lat lekkoatletyke i robilem brzuszki z 20 kg za glowa po 10 razy po 4 serie a i tak po 1 dniu poczulem 6 a wiec mysle ze bedzie dobrze wchodzila :)
 

Dżaga

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kartuzy
co prawda jestem dziewczyną ale ja robię od około pół roku codziennie ( z wyjątkiem imprez ) brzuszki ;) na początku przez miesiąc robiłam po 100 dziennie ale teraz od około 4 miechów robie po 500 ( oczywiście rozkładam sobie trening na cały dzień )

róźnice widze... mam już nawet ładnie wyrobione mięśnie brzuszka i schudłam pare zbędnych kg :p

powodzenia :)

jak zaczniesz robić brzuszki to nie będziesz mógł przestać to wciąga i uzależnia :)

powodzenia PAŚQ :eek:k:
 
Do góry