Tragednia W Katowicach

Status
Zamknięty.

Kajet

;x
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
709
Punkty reakcji
0
Miasto
From?
ale polacy sa dziwni, tutaj w niemczech mowili w tv , ze niemcy pojechali z psami zeby im pomoc w ratowaniu, a oni se zrobili wycieczke do polski bo polacy ich tam nie wpuscili bo podobno chcieli ukryc bledy w budowie ale tez slyszlaem ze to wina tez ze tyle ludzi tam bylo, 500-1000 ludzi , i w pomieszczeniu bylo okolo 25 stopni a na zewnatrz - 25 i to sie wszytko do gory unosilo i cos tam [*]
 

adibak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
156
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Niemce
Szkoda mi nie winnych osob. Slyszalem w radiu Zet ktos wyslal mialia z trescia nastepującą że tak jak gołębie pocztowe wracają do domu to te osoby też wrócili to domu wiecznosci!! :(
 

duszyczka

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
heh moja klasa w tedy miala studniowke, w tym samym czasie kiedy hala sie zawalila i nikt nie wpadl na to zeby chociaz minute ciszy zarzadzic :( [*]
 

niunka

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
polska ( woj lubelskie) anglia ( leicester)
duszyczka dla niektorych zabawa jest wazniejsza, pozatym moze nie wiedzieli jak spprawa wyglada naprawde. Ja dowiedzialam sie o tym z angielskiej telewizji, odrazu pobieglam do kompa na internet. Prawdziwa tragedia, za sciska w srodku. Biedni ludzie
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Boze to takie straszne [*] zauwazcie ze kiedys takie rzeczy sie ie zdazaly... Tyle teraz nieszczesc na tym swiecie. :(
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Ja przedstawie nieco inne stanowisko. Tragedia na duza skale, wiele ofiar, zaloba i pomoc ze strony rzadu i ludzi. Ciekawy jest tylko fakt, iz tragedia musi byc motorem napedowym do naglych zmian na lepsze (poprawki prawa, masowe ostrzezenia co do usuwania sniegu na dachach budynkow i ogolna wrzawa) Nikt oczywiscie nie pomyslal przed... teraz na szybko w pospiechu... byle usatysfakcjonowac ludzi i dac im umowne poczucie bezpieczenstwa.
Druga sprawa to pomoc poszkodowanym i ich rodzinom, nie jestem skapy i chetnie podarowalbym sume pieniezna czy pomoc w innej formie ale bez przesady. Doszly mnie sluchy, ze rzad zamierza "podarowac" rodzinom poleglych osob specjalne renty. Przepraszam bardzo a co z ludzmi ktorzy umieraja codziennie, co z dziecmi ktore umieraja w czasie porodu... oni odchodza w zapomnienie. Smutne, ze katastrofa musi byc poczatkiem proby naprawy...
 

wielki_mis

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
130
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
JAWORZNO
Właściele są winni bo od wielu dni wszystkie media i tak że urzędnicy rządowi trombili że zalegający snieg jest niebezpieczny.Zwłszcza po wypadkach w niemczech i rosji a tak ze w polsce zawalenie sali gimnastycznej w szkole. Ale chcieli zaoszczędzic bo jak podała tv kosz odsniezania takiego dachu to 40 000 żl i wymyślili szkoda kasy może się uda niestety kosztem ludzi.
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
to jest straszne!! ale przyslowie sprawdza sie w 100% ze madry Polak po szkodzie!! teraz niby sprawdzaja wszystkie wielkie hale itp. ale ile musi sie stac jeszzce tragedi zeby zrozumieli ze wszystkie konserwacje budynkow itp. trzeba robic wczesniej!
konstruktor hali pewnie dlatego chcial umrzec bo wie jakie bede konsekwencje tego!!
 

Lechoo

noise maker
Dołączył
31 Grudzień 2005
Posty
516
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
mrowisko
I ostatecznie okazało sięże są 63 ofiary śmiertelne. Wina leży po stronie zakładów pogrzebowych. Czyżby przebudzenie łowców skór?
 

Kadaj

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Włocławek
Ale nasz wspanialomyslny polski narod jest madry po szkodzie. Dopiero po takiej wielkiej tragedii wiekszosc hipermarketow i szkol sa odsniezane np. u mnie w szkole dopiero teraz odsniezaja sale i aule wiec juz wiadomo czemu to sie stalo(choc napewno nie tylko snieg byl przyczyna zawalenia sie tej hali). Ale mozna by przeciez troche pomyslec i domyslic sie ze snieg jest bardzo ciezki tymbardziej zmrozony i odsniezyc jesli bylo wiadomo ze przjedzie tam tyle ludzi, no ale coz niestety tak nie bylo
 

Roger25

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2005
Posty
29
Punkty reakcji
0
Mieszkam na slasku, i to stalo sie w dniu moich urodzin :( bede pamietac dlugo ta date :(((((
 

DoRo

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2005
Posty
224
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dopiero teraz po tej tragedii mogę się wypowiedziec, gdyż mnie nie było. Uważam, że ta katastrofa tylko utwierdziła nas w przkonaniu, że Polak jest madry po szkodzie. Nagle zaczęli wydawac rozporzadzenia o usuwaniu śniegu, jakby wczesniej o tym nie wiedzieli, że trzeba by to zrobic. Mało podobnych tragedii juz było? Chyba tak skoro dopiero teraz sie tym zajmuja. Szkoda tylko, że za błędy władz i organizatorów, którzy nie mogli przewidziec ze dach moze nie wytrzymac takiego nacisku(bo to wymaga naprawde niewiadomo jak wielkiej inteligencji) musiało zapłacic tyle osób.
Jedyną dobra rzecza w całym tym zajsciu jest to,ze dzieki temu wszyscy sie jednocza i potrafia okazac sobie pomoc i sa wobec siebie solidarni.
Chociaz jak sie okazuje nie wszyscy, np. właściciele zakładow pogrzebowych chcacych wzbogacic sie na czyjejs tragedii sa po prostu bez serca!!! Ale zostawie to im sumieniom i nie bede tego komentowac
Łacze sie w bólu z rodzinami zmarłych i zycze powrotu do zdrowia tym, którzy ucierpieli w tej katastrofie
[*][*][*]
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja przedstawie nieco inne stanowisko. Tragedia na duza skale, wiele ofiar, zaloba i pomoc ze strony rzadu i ludzi. Ciekawy jest tylko fakt, iz tragedia musi byc motorem napedowym do naglych zmian na lepsze (poprawki prawa, masowe ostrzezenia co do usuwania sniegu na dachach budynkow i ogolna wrzawa) Nikt oczywiscie nie pomyslal przed... teraz na szybko w pospiechu... byle usatysfakcjonowac ludzi i dac im umowne poczucie bezpieczenstwa.
Druga sprawa to pomoc poszkodowanym i ich rodzinom, nie jestem skapy i chetnie podarowalbym sume pieniezna czy pomoc w innej formie ale bez przesady. Doszly mnie sluchy, ze rzad zamierza "podarowac" rodzinom poleglych osob specjalne renty. Przepraszam bardzo a co z ludzmi ktorzy umieraja codziennie, co z dziecmi ktore umieraja w czasie porodu... oni odchodza w zapomnienie. Smutne, ze katastrofa musi byc poczatkiem proby naprawy...

Dokladnie sie z Toba zgadzam Traumatic. Zauwazmy ze u nas w kraju, a w sumie to wszedzie jest tak ze dopiero jak sie cos stanie wladze zaczynaja sie martwic,dbac o bezpieczenstwo nie wiadomo skad znajduja sie na te cele pieniadze ktorych wczesniej nie bylo. Dziwne jest takie myslenie, pochlania tyle ofiar.... :(
 

daniellec

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
167
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
mam to wiedzieć
[*] współczuję rodzinom poległych.Zdarzyło się, że w jednej rodzinie zginęło kilka osób... to straszne... :(
Podobno budowla już w pierwszym roku po wybudowaniu nadawała się do rozbiurki. Śruby wypadały, wyginały się pręty podtrzymujące konstrukcję... < <
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Oto autentyczna wypowiedź mojej Cioci, która wyszła z tamtąd. Była tam kupić prezent dla męża ponieważ kolekcjonuje on piękne gołębie.

Moja Ciocia Marta napisał:
(...)Jak tam było? Normalnie jak na każdej wystawie, o 11 albo poźniej jak pamiętam rozdawali Nagrody. Ja byłam później. Wybierałam gołębia. A i w środku było bardzo ciepło. mozna było swobodnie bez płaszcza chodzić. Zwiedzałam całą hale kiedy usłyszałam tylko rumot...potężny HUK...jakby coś wybuchło. Odwróciłam się i widziałam jak to się wali. Byłam w drugim narożniku od miejsca w którym wszystko się zaczęło. Widziałam jak to na mnie leciało ale nie miałam czasu na ucieczke. Wyjście ewakułacyjne było kilkanaście metrów dalej i chyba było zamknięte.(...) Potem straciłam przytomność, pamiętam tylko że w szpitalu mnie bandarzowali. Byłam cała w....nie potrafię o tym teraz mówić...tylko dzięki Bogu przeżyłam.

Teraz ciocia czuje się już lepiej, jednak ma nogę i rękę w gipsie. Ale jak to powiedziała wszystko zawdzięcza Bogu.


[*] [*]
 

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
[*][*]

Myślę, że konstruktor hali nie powinien się obarczać winą. Konstrukcja sama w sobie nie była zła, materiały z których była zbudowana poprostu nie wytrzymały, oczywiście dodać do tego trzeba, że dach wcale nie był regularnie odśnieżany. To zwykłe niedopatrzenie w doborze materiałów do którego nigdy nie powinno dojść, trzeba zwracać uwage na jakość, a nie na cene... Dziwi mnie też kwestia z wyjściami awaryjnymi, powinny chyba być otwarte...

[*][*]

Szczere wyrazy współczucia KND
 

Dorothea

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
47
[*] Teraz pozostala modlitwa za zabitych jak i zyjacych tym bardziej jak zostali sami ,zony,mezowielub dzieci jak np:ten chlopczyk z nowj wsi.Serce sie kraje na sma mysl o tragedji :( Mein Vaterland ist Oberschlesien :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry