Trądzik i inne zmiany skórne

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Ja nie mam wielkich problemów z trądzikiem (owszem przed miesiączką są o wiele większe, no ale koszmaru nie mam), ale ja od dobrych dwóch lat używam kosmetyków do twarzy Ziaja Nuno. Mam całą serię: tonik antybakteryjny, żel myjący, krem antybakteryjny,krem tonujący (świetnie sprawdza się gdy muszę szybko wyjść a nie ma czasu na nakładanie podkładu!), maskę z zieloną glinką, a ostatnio zainwestowałam również w peeling enyzmatyczny, który chyba nie był dobrym pomysłem bo strasznie piecze mnie po nim buzia. Kiedyś brakło mi toniku,a w drogerii nie było tego Nuno to kupiłam TInTin i też się sprawdził :D
 

mikusia89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
powiedzcie mi czy ktoś z Was stosował mydło siarkowe , teraz uzywam i trochę mi wysusza syfki , ale to dopiero parę dni więc efektów napewno tak szybko nie będzie, jesli któś uzywał to proszę o info czy coś pomogło, zaznaczam że nie mam mega trądziku tylko wyskakują mi gdzieniegdzie lub przed miesiączką ale i tak jest to dla mnie uporczywe :/
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Też jestem za tym, że w przypadku bardzo dużych i uciążliwych problemów z cerą należy się przede wszystkim zwrócić do dermatologa. Dlatego, że po 1. każdy przypadek jest indywidualny i ciężko określić, co akurat Tobie pomoże a po 2. skuteczne leki na trądzik są na receptę a takową dostaniesz tylko od lekarza;) Co poza tym można zrobić..? Przede wszystkim po umyciu twarzy letnią wodą, przepłucz ją zimną dlaczego? Bo ciepła woda odmyka pory w skórze a zimna je zamyka. Zamknij je po to, by nie dostawały się do skóry zanieczyszczenia. No i ogranicz ostre jedzenie i mleczną czekoladę.
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
po 2. skuteczne leki na trądzik są na receptę a takową dostaniesz tylko od lekarza;)
aaa tam sra :cenzura: ły muchy będzie wiosna . Ja kupiłam bardzo dobry lek, bez lekarza i bez recepty. Zanim go znalazłam to stosowałam to, co lekarz kazał, nawet miałam ściągane leki zza granicy i nic, pomagało ale na chwilę, a nie o to chyba w tym chodzi. Jak znalazłam maść, o której wspomniałam to problem zniknął i to na stałe. Znaczy przed miesiączką pojawiają się jakieś pojedyńcze krosty ale to jest dla mnie nic w porównaniu z tym, co przechodziłam wczśniej. Wstydziłam się z domu wychodzić..
 
D

Dosiek77

Guest
Ja dopiero po wizycie u lekarza na specjalizacji bez przyzwyczajeń bez schematów mogę powiedzieć ze wyleczyłam trądzik, walczyłam prawie 12 lat aż w końcu trafiłam na lekarza który zlecił badania krwi, hormonów i innych i po tym dobraliśmy leki tak, że ciesze się skórą jak niemowlak już 3 rok :) Po leczeniu dobrał mi odpowiednią dla mnie pielęgnacje ( wcale nie z najwyższej półki bo mam np produkty Ziaji przewidziane ) i tak sobie żyje w już zupełnie innym świecie ;)
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
aż w końcu trafiłam na lekarza który zlecił badania krwi, hormonów i innych i po tym dobraliśmy lek

Noo po takich badaniach to ja rozumiem, że będzie dobierał, a nie jak to zwykle bywa, że popatrzy, ewentualnie pomaca i, że tak powiem 'strzela' z lekami :p
 

Carla2

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Też jestem za tym, że w przypadku bardzo dużych i uciążliwych problemów z cerą należy się przede wszystkim zwrócić do dermatologa. Dlatego, że po 1. każdy przypadek jest indywidualny i ciężko określić, co akurat Tobie pomoże a po 2. skuteczne leki na trądzik są na receptę a takową dostaniesz tylko od lekarza;) Co poza tym można zrobić..? Przede wszystkim po umyciu twarzy letnią wodą, przepłucz ją zimną dlaczego? Bo ciepła woda odmyka pory w skórze a zimna je zamyka. Zamknij je po to, by nie dostawały się do skóry zanieczyszczenia. No i ogranicz ostre jedzenie i mleczną czekoladę.

Zgadzam się, ale wizyta u dermatologa powinna być ostatecznością. Dermatolodzy (nie wszyscy i nie zawsze) często przepisują dość inwazyjne leki. Ja najpierw radziłabym powalczyć troszkę w domu oraz z pomocą dobrej,zaufanej kosmetyczki. Moje rady:
-odstawić ostre jedzenie i wszelkie fast-foody
-myć buzie żelem 2*dziennie (poleam Bandi z serii young lub Colway)
-kremy 2*dziennie (jeżeli mamy jesień, wiosne lub zime polecam krem z kwasem migdałowym na noc, a na dzień krem multiwiaminowy z filtrem Bandi)
-papka jadwigi na noc na zmiany trądzikowe (rewelacja)
-mycie buzi wodą przegotowana (najlepiej)
-po każdym umyciu wodą stosujemy tonik!!! (aby przywrocic naturalne pH)
 

Revengex33

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Białystok
Ja tam polecam maseczki z Avonu te wszystkie od zmian skórnych...nie wiem czy je jeszcze sprzedają. Obojętnie jaką - wszystkie bynajmniej na mnie działały. Dobra jeszcze jest maseczka z ziaji z glinką... taka zielona.
A co do dermatologa ostatecznośći to się nie zgodzę... Dobry dermatolog nie przepisze jakiś hormonów, inwazyjnych maści gdy masz 20 pryszczy na krzyż -.- .
Ja z trądzikiem na szczęście problemów nie mam za wielkich.... miałam, ale uspokoiło mi się to po tych maseczkach z Avonu. Jedynie przed okresem pojawi mi się kilka pryszczy...ale to jest w granicach normalności. I jestem z tego mega szczęśliwa :D!
 

Carla2

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dlatego napisałam że nie wszyscy i nie zawsze, ale bardzo częto ma to miejsce. W moim zawodzie miałam baaaardzo dużo takich przypadków. Ja polecam bardziej profesionalne kosmetyki ponieważ ich skład jest o wiele lepszy niż w tych pozostałych. Wystarczy przeczytać skład INCI widoczny na każdym kosmetyku.
 
M

MacaN

Guest
na trądzik - spirytus, bynajmniej dla " panów " ( oczywiście wsmarowujemy, nie pijemy :D :D )
 

Mini*Mi

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
A czy macie jakieś doświadczenia w tabletkach na trądzik? Bo stosuję czegoś od wewnątrz - wszystkie maście, kremy itp nic mi nie dają na dłuższy czas. Widziałam, że są tabletki przeciwtrądzikowe, ale zastanawaim się, czy są skuteczne.
 

Walencja1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o leczenie trądziku polecam kosmetyki naturalne ponieważ są bardzo delikatne i nie podrażniają naskórka. Zauważyłam , że moja cera bardzo poprawiła się gdy przestałam agresywnie atakować ją peelingami i postawiłam na delikatne peelingi enzymatyczne, maseczki z naturalnych glinek i nawilżanie. Co jakiś czas łagodzę cerę nałożeniem na nią alg i poprawa jest naprawdę duża.
 
S

Spinor24_pl

Guest
Są różnego rodzaju antybiotyki na trądzik. Ale bardzo często zdarza się, że organizm wykazuje brak tolerancji na nie.
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
powiedzcie mi czy ktoś z Was stosował mydło siarkowe , teraz uzywam i trochę mi wysusza syfki.
Stosowałam to mydło, ale bardzo wysuszało skórę, po kilki dniach jest ok, ale jak dłużej będziesz stosowała, to przesuszysz skóre mikusia89. Wyglądało to u mnie tak, że policzki i nos były przesuszone, a czoło i broda tłuste. Szok! Teraz zamówiłam jakieś naturalne mydło z nanosrebrem (belt.sklepna5.pl). Mam nadzieję, że pomoże.
 

olapato

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
To normalna sprawa. Niestety hormony to jednak hormony i nic nie poradzisz...
 
Do góry