Trądzik i inne zmiany skórne

Szpaner

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2005
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Działdowo
aha sprobuje ... hmm jesli mowisz prawde o 6tym wszystkim to chyba wiem od czego juz mam te wszystkie korchyyy :/

dlaczegooo ?? !!!!!!! ja nie wytrzymam bez slodyczy :zalamany: :( :dontgetit:
ehh no dobra zobaczymy od dzis "dieta" ... a gdzie moge znalezdz te wit PP ?? w czym ona jest ?
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm, ja też tak myslalem o czekoladzie, ale przeczytałem ze uzależnienie od czekolady trwa dwa tygodnie, po dwóch tygodniach detoksu od czekolady nie czujemy juz potrzeby spożywania jej :) witamine PP dostaniesz w aptece pod tajemniczą nazwą "Vitaminium PP - Nicotinamidum" - po 20 tabletek w opakowaniu należy zażywać dwa razy dziennie rano i wieczorem, ja zawsze popołudniu brałem dwie na raz ale wiem ze tak nie powinno być... :D
 

Szpaner

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2005
Posty
31
Punkty reakcji
0
Miasto
Działdowo
no to sie zobaczy :D ja jestem uzaleziony o d batonow i sprite'a :D
aha watrobke uwielbiam ... a ile kosztuue te witaminium pp ??
 

Vicky

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
349
Punkty reakcji
0
No mnie wszystko kosztowało 250zł. ehhh...

Szpaner napisał:
skutki uboczne ktore moga wystapic: choroby watrobowe, slepota, zaniki pamieci, itd itd itp .... :eek: myslalem ze spadne ze stolka ... (podziekowalem sobie)

Tym to ja bym się tak nie przejmowała. Przeczytaj jakąkolwiek ulotkę obojętnie jakiego leku niekoniecznie na trądzik. Można się pochorować od samego czytania a jednak ludzie zażywają leki.


ponury_murzyn napisał:
Hm, popierwsze nie mozna jeść ostrych przypraw i wszystkiego co zawiera kakao(czekolada, batoniki ciasteczka - poprostu odpada)

Na ten temat to są różne teorie. Mój dermatolog mówi że jedzenie nie ma większego wpływu na to. Jeszcze przyjmując leki to wogóle nie powinnam się tym martwić. Nie ograniczam się pokarmowo. a jest wyśmienicie...

Także głowa do góry. Ma być dobrze.
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Vicky napisał:
No mnie wszystko kosztowało 250zł. ehhh...
mnie też cos kolo tego, ale to bylo rozłozone na raty po 50-60 zł na 2-3miechy

ponury_murzyn napisał:
Hm, popierwsze nie mozna jeść ostrych przypraw i wszystkiego co zawiera kakao(czekolada, batoniki ciasteczka - poprostu odpada)

Na ten temat to są różne teorie. Mój dermatolog mówi że jedzenie nie ma większego wpływu na to. Jeszcze przyjmując leki to wogóle nie powinnam się tym martwić. Nie ograniczam się pokarmowo. a jest wyśmienicie...

Także głowa do góry. Ma być dobrze.[/quote]

kurcze bo to nie jest tak ze czekolada i ostre przyprawy powodują trądzik, tylko przeszkadzają w jego leczeniu, jesli zjemy czekolade jak nie bedziemy mieli trądziku to on nam nie wyskoczy. poprostu jezeli mamy trądzik zjemy czekolade i ostre przyprawy cięzej jest z nim walczyc bo czekolada spowalnia regeneracje skóry. Szpaner mowi ze jest uzalezniony od batonow (spritem sie nie przejmuj ja pije hektolitry pepsi i jakos nie mam wiekszych zmian na skórze :D) i jak mu wyskakiwały pryszcze on ich nie dezynfekował i nie walczyl z nimi a jadł batony to skóra sama nie dawała rady sie zregenerowac i teraz wygląda tak jak by sobie tego nie życzył...
 

Fanel

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miałem ten sam problem.
Wiem jakie to jest denerwujące, szczególnie jak trzeba się pokazać w większym towarzystwie, a na twarzy ma się niewiadomo co.
Ze swojej strony polecam lek, któy w 100% wam pomoże. Chodzi mi o Roaccutane.
Dowiedziałem się o nim jeszcze przed tym, gdy trądzik zaczął u mnie występować, ale uznałem, że tańsze leki z pewnością również mi pomogą gdy trądzik zacznie u mnie występować.
Miałem wtedy 17 lat i właśnie wówczas pojawiły się pierwsze zmiany na skórze, więc pierwsze co zrobiłem kupiłem jakiś tani krem na trądzik i zacząłem go używać. Z początku twarz nie wyglądała tak strasznie więc pomyślałem, że krem pomaga i kupowałem go co jakieś 2 tygodnie(na tyle starczał). Nagle po miesiącu moja twarz zaczęła wyglądać potwornie. Nie wiedziałem co się dzieje - przecież cały czas używałem mojego leku i wszystko było ok - a tu nagle takie coś. Po tygodniu było jeszcze gorzej - powiedziałem sobie - kupie coś droższego.
Tutaj pominę nudniejsze momenty o cochwilowej zminie leków na inne, wizytach u dermatologów i zażywaniu antybiotyków. Po 6 miesiącach gdy trądzik się utrzymywał powiedziałem dość - nie chcę tak dalej wyglądać - i wtedy przypomniał mi się właśnie Roaccutan. Byłem naprawdę zdesperowany, bo moja twarz naprawdę wyglądała paskudnie. Zapisałem się na wizytę do dermatologa. Gdy nadszedł dzień wizyty "wpadłem" do lekarza i powiedziałem: "Mam już tego dość tyle leków brałem i nic nie pomogło - jest jeszcze gorzej! Proszę mi przepisać Roaccutan". Dermatolog oczywiście zgodził się na to i wyszedłem od niego szczęśliwy z receptą w łapce :)
Dużo słyszałem o tym leku więc byłem prawie pewny, że mi pomoże. I tak oto po 2 tygodanich stosowania zauważyłem znaczne zmniejszenie trądziku. Z każdym kolejnym dniem moja twarz wyglądała coraz lepiej i lepiej, a ja byłem coraz bardziej szczęśliwy z tego powodu. I tak po miesiącu miałem idealnie czystą cerę bez żadnej nawet krostki, bez żadnego zaczerwienienia.
Naprawdę ten lek jest cudowny i polecam go każdemu kto ma taki problem. Niestety jak ktoś to już powiedział "piękność kosztuje" i tak samo jest w tym przypadku. Jedno opakowanie kosztowało mnie wtedy coś około 190 zł, ale byłem wówczas zdesperowany i wydałem na to połowę oszczędności, ale naprwadę było warto. Szczególnie przyjemne było patrzenie w lustro i podziwianie jak z każdym dniem twarz jest coraz czystsza.
Nie wiem ile teraz kosztuje Roaccutan, ale wieżcie, że NAPEWNO wam pomoże i warto ponieść ten wydatek, niż rozdrabniać się na jakieś tańsze maście czy antybiotyki.
Pozdrawiam wszystkich którzy wytrwali do końca mojej "walki z trądzikiem".
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Ja kupiłam taki zielony korektor w płynie z serii 20 IRENY ERIS- ma najlepsze kosmetyki przeznaczone dla młodziezy i jeśli już mi jakiś syfon ;) wyskoczy to gdy idę spać nakładam na niego niewielką ilośc tego "eliksiru" i rano jest on cały wysuszony, a co najlepsze to blednie :) :) :) Kosztuje to ok. 12 zł .
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
mój trądzik brał się z łojotoku, nie wiem jak wasz
spróbujcie coś, co łojotok leczy i automatycznie zmniejszy się trądzik

ja używałam Zinerytu, Davercinu a teraz mam Isotrexin
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
dziewczyny mają taki plus, ze wystarszą hormony i wszystko znika - dla facetów czegos takiego nie ma
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
nom.... i dziewczynom jest lepiej z paru powodów, bo moga iść do kosmetyczki która coś im poradzi, a chłopak to raczej nie pójdzie tzn. ja nie mam nic przeciwko, ale w Polsce to jeszcze nie jest oklepane.
 

weCa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
że znowu ?;p
na skore ogolnie na tradzik trzeba zazywac witamine a + e

mi pomaga:)
mozna kupic w aptece bez recepty:)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
hm, ale dla chlopakow tez są jakies antybiotyki w tabletkach które też maja 100% skutecznosc... ja musze zgwałcic moją panią dermatolog bo ciągle daje mi jakies słabe gówna...
 

kaaska6

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2005
Posty
703
Punkty reakcji
0
Wiek
39
są roznego typu preparaty, kremy, maście na trądzik :)
Pytaj o nie w aptekach, lub sklepach chemicznych :)
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Większość preparatów jest tylko wyciąganiem pieniedzy.... Tan zielony korektor naprawdę działa, ale oczywiście nie na każdą cerę....
100% kuracja to wybrać się do lekarzai zazywać te całe hormony.... sukces gwarantowany :)
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
no tak.....
ale dla chłopaków też musi być jakieś wyjście.... mój kolega był u dermatologa i też mu zapisał jakies tabletki i trądzik mu całkiem zszedł :)
 
Do góry