Trądzik i inne zmiany skórne

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
dermatolog zawsze coś doradzi. czasami dłużej się męczymy i nie wiem ze bardzo łatwo coś załatwić. lekarz ci na pewno pomoże.
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
moze przemywaj te miejsca też tonikiem. zdziwiłabyś sie jakie potrafią byc zanieczyszczone plecy mimo ze codziennie tradycyjnie są myte. a jak nie pomoże to do lekarza, on coś poradzi. zrobisz badania.chormony czasem są odpowiedzialne za taki stan rzeczy
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Mi się robiły ropniaki rok temu w okresie od października do kwietnia. Wygrałam z tym dzięki maści cynkowej, którą codziennie musiałam smarować w te miejsca. Uciążliwe to jest, ale minęło mi to:). Tonik tu raczej nic nie pomoże. Ktoś zaproponował opalanie, hmmm... najpierw trzeba mieć odwagę, by pokazać plecy. A nie jest to proste.
 

Słaby69

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Tak naprawdę nie ma uniwersalnego "niszczyciela syfów". Poza tym nie można stosować jednej maści cały czas bo one się tak jakby uodparniają:/ Ważne są 3 rzeczy w skutecznej walce z trądzikiem: 1.Zdrowa dieta 2.Dobry żel oczyszczający (ja mam garnier czysta skóra) 3. I zdrowy tryb życia.
ad.1) Co z tego, że posmarujesz twarz jak dodatkowo przetrącisz tabliczkę czekolady i pikantnego, smażonego kurczaka? Czekolada i kurczak zalegną na jelicie, zanieczyszczą krew i bilans jest zerowy albo nawet ujemny. W zdrowej diecie ważne są witaminy i minerały naturalnego pochodzenia(owoce, warzywa w ostateczności tabletki), częste niezbyt syte posiłki tak żeby nie obciążać organizmu, wyeliminowanie niezdrowych dań(słodycze, smażone, cola,itp.) oraz picie dużych ilości wody mineralnej, która oczyszcza organizm z toksyn do tego zielona herbata, rumianek itd. Trzeba mieć silną wolę żeby nie złamać diety no ale lepsze to niż syfy:D I oczywiście nie ma mowy o fajkach i % .
ad.2)Nie ma tutaj wiele do powiedzenia. Myć twarz min 2 razy dziennie jak jesteśmy spoceni albo brudni też dodatkowo myć. Warto wspomnieć o wyciskaniu pryszczy. Nie robimy tego na "sucho" ponieważ roznosimy cały materiał po twarzy i jest lipa:D Pierwsze przemywamy pryszcza żelem, przebijamy wysterylizowaną igłą!!! (np. w wrzątku) i delikatnie wyciskamy, wycieramy delikatnie chusteczką i znów przemywamy. Nie jeździmy ręką po twarzy!!! nawet gdy jesteśmy spoceni od tego jest ręcznik/najlepiej chusteczka.
ad.3) Zdrowy tryb życia. No finał wreszcie:D Głównie chodzi mi o sport. Pobudza on metabolizm więc nic nam nie będzie zalegało na żołądku no i czemu by go nie uprawiać:D zawsze się przyda trochę ruchu. Pobiegać, pograć w kosza itp.
Można dodać jakieś tabletki/maści albo jedno i drugie. Ja mam Visaxinum i jest fajne. Stosuję te zasady jakiś miesiąc i czuję (oraz widzę) znaczną poprawę. Oczywiście wszystko zależy od genów i hormonów. U mnie w rodzinie każdy dość ostro przechodził dojrzewanie więc ja muszę się bardziej pomęczyć.
 

monika.pogo.

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Na pryszcze jest tyle metod że człowiek nie jest w stanie wyliczyć raz dwa. Myślę że wszystko zależy od nasilenia trądziku i wtedy wiem jak silny preparat powinniśmy zastosować. Jedno wiem że dużo osób na różnych forach potwierdzało że lepiej działać od środka czyli jakieś tabletki np. Cerabit czy temu podobny suplement diety dodatkowo można wspomóc się jakimś żelem do mycia twarzy.
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Pewnie, że nie ma jednego magicznego specyfiku na wyleczenie trądziku. Jeśli macie dość wydawania kasy na leki, które nie działają w ogóle lub czasowo to zainteresujcie się właściwościami jakie ma miód Manuka. Sama często miałam duże problemy z cerą, chodziłam do dermatologa ale on przepisywał mi kolejne i kolejne maści. W końcu gdzieś przeczytałam o silnym antybakteryjnym działaniu miodu Manuka i w przypływie gotówki postanowiłam wypróbować. A co mi tam... Po 3 miesiącach stosowania, mogę powiedzieć że problem z trądzikiem jest już za mną. :)
Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację to myję wodą mineralną niegazowaną i płyn micelarny. Myję więcej niż 2 razy dziennie. :p
 

Lusiek276

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
52
Punkty reakcji
0
Ja też największy problem z trądzikiem mam przed okresem. Po za tymi kilkoma dniami mam bardzo ładną cerę. Poprawiła mi się od kiedy używam kosmetyków Anti Acne Flos-leku.
 

karolinkkkaa19

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Odżyłam Miałam ten sam problem.Dobrze że prawie sie z tego wyleczyłam.jeszcze z miesiąc i po trądziku nie będzie śladu...zostały mi jeszcze 2 albo 3 konsultacje u Pana A.Rogowskiego. Naprawde pomaga...przynajmniej nie zdziera tak pieniędzy jak inni dermatolodzy ktorzy robią z nas królików doświadczalnych...ten pan zna sie na rzeczy ...to jego e-mail wellet@wp.pl
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
jeżeli nie pomogą toniki, maści bez recepty, to do dermatologa po takie na receptę. a jak to nie pomoże, to czasami naprawdę warto się zdecydować na branie aknenorminu jeśli tradzik bardzo dokucza
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
A ja od trzech dni mam twarz jak potwor. Nie wiem od czego! Ale wczoraj myjac zeby poczulam, ze woda w kranie smierdzi sciekami. Pewnie to przez to.
 

PiaGizela

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
u mnie to samo jest z wodą, nie wiem czemu ale od niej dostaje coraz to więcej pryszczy...byłam juz kilka razy u kosmetyczki na pielegnacji twarzy i mi pomogła i od tej pory nie myje twarzy juz ta woda
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
To czym? Bo ja po mleczkach i tonikach mam wrazenie brudnej buzi, zreszta, wychodzi mi jeszcze wiecej syfow. :(
 

Zula82

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja też największy problem z trądzikiem mam przed okresem. Po za tymi kilkoma dniami mam bardzo ładną cerę. Poprawiła mi się od kiedy używam kosmetyków Anti Acne Flos-leku.

Mi też one pomogły, szczególnie maseczka oczyszczająca z krzemionką - super produkt.
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Moja znajoma sprawila sobie taka sluchawke prysznicowa z mikrobabelkami i z filtrem wody. Moze cos takiego rozwiazaloby problem?
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
wiem też, ze hormony mogą tutaj grać główną rolę, i warto sprawdzić czy masz je rozregulowane.
 
B

blondyneczka83

Guest
Wszystko tak napawdę zależy od tego, jaki ten trądzik jest. Z tego co wiem jest kilka rodzajów trądziku: młodzieńczy, różowaty etc.
Trądzik u nastolatek, a np. trądzik u dorosłych kobiet, to pozornie ten sam problem niemniej jednak leczy się go różnymi sposobami - nastolatka może używać kremów p.trądzikowych, z kolei takowych nie powinna stosować dojrzała kobieta borykająca się z trądzikiem, bo jej jeszcze może takie coś zaszkodzić...........tak naprawdę ile kobiet, tyle różnych przypadków. Najlepiej jest po prostu udać się do dermatologa, zrobić badania i określić poziom hormonów (endokrynolog) etc.

Niezależnie od wieku można wspomagać się suplementami diet. Polecam tabletki p.trądzikowe Cerabit. Stosowane przez mniej więcej 3 miesiące z całą pewnością wpłyną na poprawę stanu skóry.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
na trądzik gorąco polecam odstawić wszelkie mydła do twarzy, wody utlenione i spirytusy. Twarz należy myć samą wodą. Dodatkowo mozna wspomagać się zestawami minerałów i witamin. Najważniejszy jest cynk. Odpowiednie nawodnienie organizmu nie zaszkodzi.
 
Do góry