Trądzik i inne zmiany skórne

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
na tradzik szczegolnie naciekowy z domowych sposobow polecam paste do zebow i ocet jablkowy, pasta najlepeij jakby byla taka ze po wyschnieciu robi sie jak maseczka, nie polecam takich co sie kleja po wyschnieciu lub sie krusza.
pasta ma działanie antybakteryjne i tylko tyle, całego trądziku sie pastą nie wyleczy.
Picie bratka pomaga ale trzeba byc przygotowanym na nagłe pogorszenie sie twarzy..(skóa sie oczyszcza) i dopiero potem widac efekty.
 

merynosek

Zapraszam do sygnaturki:)
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
2 928
Punkty reakcji
63
Wiek
38
Miasto
Podkarpacie
pasta ma działanie antybakteryjne i tylko tyle, całego trądziku sie pastą nie wyleczy.
Picie bratka pomaga ale trzeba byc przygotowanym na nagłe pogorszenie sie twarzy..(skóa sie oczyszcza) i dopiero potem widac efekty.

Również polecam herbatke z bratka:)
Wybierz sie do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy, wydatek nie mały ale powinno pomoc:)
Tylko wizyty trzeba powtarzac:)
Albo do dermatologa:)
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
Również polecam herbatke z bratka:)
Wybierz sie do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy, wydatek nie mały ale powinno pomoc:)
Tylko wizyty trzeba powtarzac:)
Albo do dermatologa:)


na oczyszczanie mechaniczne :mruga:
hm jezeli jzu to pójde ale na pilingi kwasowe.
 

zuza15

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2007
Posty
222
Punkty reakcji
0
ja sama walcze z tradzikiem i po uzyciu chyba wszytkich kremow, masci, żełów itp pomógł mi.... cynk !!! 30 tabltek kosztuje ok. 8zł po 4 miesiacac jest naprawdę o 80% lepiej !!
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Ja polecam 'garnier czysta skóra żel głęboko oczyszczający' efekty było widać po pierwszym zastosowaniu ;)
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
Odpowiednikiem Acne dermu jest Skinoren, drozszy zagranicznej firmy o zblizonym składzie
używałam Skinorenu - zapisał mi go dermatolog.
fakt pomagał, ale twarz mnie po nim niemiłosiernie szczypała i ciężko to było wytrzymać.
teraz zmienił mi leki na mocniejsze, już nawet nie łapie się w tych nazwach, w każdym razie poprawy póki co nie widzę.. :]
 

Incorrect

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Na trądzik według mnie najlepszy jest Brevoxyl. Już po 1 dniu krostki znikają.
A dla cierpliwych polecam Acne Derm (piersze efekty po ok. 2 tygodniach) - dobry także na przebarwienia po trądziku.
 

jegoeminencja

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
556
Punkty reakcji
1
Acne derm - fajny jest, no ale u mnie nie zdziałał tyle, ile bym chciał.
A Brevoxyl - to próbowałem z 3 razy, zawsze mnie wysypywało, mimo, ze stosowałem go za każdym razem po 3tygodnie, zero działania ;P
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
mi chyba najbardziej pomaga picie bratka, jest fu w smaku ale da się przeżyć,
ale muszę pić systematycznie wystarczy że przestanę i znów mi jakiś wyskoczy na czole :bag:
 

montra

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
łódzkie;D
Ja też raz w miesiącu mam masakrę na buzi...teraz stosuję rano brevoxyl a wieczorem krem nawilżają cy bo mnie wysusza:/ I twarz myję często wodą z mydłem...i jest ok. Jutro idę do babci po aloes:D Podobno ma cudne właściwości...
 

Mirabel

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
ja uzywalam z udner 20 nie za bardzo mi pomoglo
teraz zaczelam uzywac Brevoxyl i jest super !! :D
 

Kalipso

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta łódki
Walka z trądzikiem jest bardzo uciążliwa,wiem bo sama to przechodziłam/przechodzę,ale już prawie nie mam :) Studiuję kosmetologię i moge coś powiedzieć o pielęgnacji cery z trądzikiem.
Nie należy takiej cery nadmiernie wysuszać,ponieważ "odwdzięczy" nam się jeszcze większym nasileniem zmian.Stosowanie kremów jest jak najbardziej na miejscu,najlepiej o lekkiej konsystencji.
Dobrze też jest zrobić peeling żeby złuszczyć naskórek,raz w tygodniu,peeling enzymatyczny.Można też domowym sposobem zalać płatki owsiane wodą (działają przeciwzapalnie i ściągająco).
Jeśli chodzi o maski najlepiej sprawdzi się tu z zieloną glinką lub białą (pomagają w usuwaniu przebarwień).
Z tonikami można poeksperymentować.Niedoceniane są olejki eteryczne,szczególnie lawendowy,z drzewa herbacianego i bergamotowy.Można zrobić z nich tonik 5 kropli na pół szklanki wody.
Dieta...ciężko ją utrzymać,ale warto ;) Przede wszystkim witaminy A,E,PP z grupy B.Żadnych ostrych przypraw,majonezu i czekolady też nie wolno!Za to więcej warzyw i owoców.
Polecane jest też zmienianie dość często poszewki na poduszkę,ponieważ w ciągu nocy bakterie osiadają tam.
Można wybrać się do gabinetu kosmetycznego,polecam peeling kawitacyjny- około 30 zł.Rozjaśni przebarwienia,usunie niepotrzebny naskórek,cera będzie gładziutka.
Nie jestem zwolenniczką mechanicznego oczyszczania,tylko w Polsce sie to stosuje.W innych krajach już dawno nie.
Solarium omijamy z daleka,słoneczko też (ograniczamy),poprawa będzie widoczna może miesiąc,później będzie tylko gorzej.
Oczywiście jeśli trądzik nie znika należy wybrać się do dermatologa,ale nie prosić go na kolanach o antybiotyki,bo to naprawdę jest ostateczność!Później się odbija na wątrobie,żołądku.Lepiej zacząć od łagodniejszych,miejscowych leków.Ja dostałam płyn robiony,płacę za niego 5 zł i naprawdę pomaga.
P.S Herbatki mogą być tylko uzupelnieniem,nie zastąpią nam odpowiedniej pielęgnacji czy diety.
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja od niedawna jestem wielką fanką kosmetyków dla cery tłustej la roche posay effeclar. Wiedziałam, że ta firma to ma porządne kosmetyki, ale nie przypuszczałam, że są tak skuteczne, jak kogoś tak wysypie. W zasadzie bardzo szybko cera mi wrócila do normy, a teraz jak coś się pojawi (np. przed okresem) to mam taki korektor domiejscowy i pyk, wszystko pięknie znika.
 

mandala

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
la roche posay? to te apteczne kosmetyki? Ostatnio polecała mi je farmaceutka w aptece, bo mam skóre trądzikową i alergiczną :(
Szukałam w necie i znalazłam konkurso. Zamiast kupować mozna je wygrać. Podrzucam http://www.effaclar.pl/
Ja sie postaram, moze faktycznie pomoga.
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
No tak, te apteczne. Ale o konkursie effaclar nie słyszałam. Muszę wejść na ich stronkę i zobaczyć o co chodzi, bo chętnie bym dostała te kosmetyki w nagrodę.
 
Do góry