TIBIA RULES!

Status
Zamknięty.

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Usuńcie może ten temat? Przecież tak gra to badziewie, a ludzie, którzy się od tego uzależniają powinni się leczyć.
 

matix755

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2007
Posty
476
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
Tibia (łac. piszczałka; ang. piszczel) – stworzona w 1997 roku przez szatana (przy współudziale niemieckiej nazistowskiej firmy CipSoft) gra online, w której gracz wciela się w postać wesołkowatego piksela, wędrującego po świecie pełnym innych pikseli. Najczęściej w grze spotykane są piksele polskie, brazylijskie i szwedzkie. Tibia uczy nas, jak być wojownikiem i żyć w zgodzie z naturą oraz kolorowym otoczeniem pikseli. W Tibię najczęściej grają dzieci, które chcą uderzyć matkę krzesłem, jednak nie mają pretekstu, żeby to zrobić. Według Europejskiego Systemu Klasyfikacji Gier jest dozwolona od 7 lat, jednak większość graczy nie spełnia tego wymogu (oczywiście nikt się nie przyznaje)

Rozgrywka

Gra zrzesza piksele w gildie, stada, klany i sekty. Do gry w Tibię wystarczą jedynie dobre chęci, krzesło, monitor, myszka, klawiatura i internet (a jeśli zamierzasz coś osiągnąć, to także 90 zł na płatne konto). Mile widziany słownik ortograficzny, aby nauczać inne piksele.


Wymagania

* Windows 1.0 / 2.0 / 3.0 / 3.1 / 3.11 / 95 / 98 / 2000 / ME / XP / Vista / Linux / Mac OS Cokolwiek.
* Miejsce na dysku: 25 MB
* DirectX >= 5.0 / Open GL
* Procesor: AMD K5 150MHz co łaska
* RAM: 16MB 8MB A na co komu RAM?
* Karta graficzna: jakakolwiek, byle nie drewniana


Modlitwa

Oficjalna modlitwa dziękczynno-błagalna dla graczy z Polski:

CipSofcie nasz, któryś jest w Niemczech,
Święć się Tibia twoja,
przyjdź update'y twoje,
Bądź wola twoja, jako w Carlin, tako i w Venore.
Expa naszego powszedniego daj nam dzisiaj,
I odpuść nam nasze fragi
Jako i my odpuszczamy naszym PK'erom
I nie wódź nas do OTSów
Ale nas zbaw od WoWa.
Enter.



Questy

Jednym z najciekawszych elementów gry są questy. W Tibii są one niezwykle rozbudowane, przeciętny quest charakteryzuje się:

* Rozbudowaną fabułą - szczury/szkielety etc. zdobyły skądś wypasiony item i zamknęły go w skrzyni. Gdy gracz już je zabije i weźmie item, potworki odradzają się i wkładają do skrzyni następny egzemplarz, czekając na kolejnego gracza.
* Dostarczaniem niezapomnianych emocji - bo czy jest coś bardziej fascynującego, niż zabijanie kilkudziesięciu identycznych, kwadratowych potworów?
* Rozbudowanymi dialogami - niekiedy podczas wykonywania misji gracz musi porozmawiać z jakimś „NPC”.


Informatyk_w_pracy.gif

Aaaaa! Padłem, padłem!!!


Gracz Tibii potrafi przez 20 godzin siedzieć przy komputerze, łażąc po kwadratowej jaskini i zabijając tysiące identycznych, kwadratowych (czasem prostokątnych) potworów. W tym czasie nic nie je (jedynie meaty) i nie pije (tylko manafluidy), nie załatwia się, nie mówiąc już o spaniu. Boi się na 5 sekund odwrócić wzrok od monitora, bo padnie. Gdy po 20 godzinach kończy mu się stamina, przez 56 godzin (gracze bez płatnego konta 2 razy dłużej) siedzi i płacze, że nie może grać, ewentualnie wchodzi na inną postać. Istnieją pogłoski, jakoby gracze odczuwali czasem senność. Jednak nie przerywają oni wtedy gry, gdyż jak twierdzą, „od spania level nie rosnie”.

200px-Satan-job.jpg

Szatan, właśnie robi update.


Taki jest moje zdanie na temat tibi :p
 

RAFI2095

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Grałem ale znudziło mi się po 20 dniach
 
D

Deleted member 69517

Guest
gram, wbijam, zabijam. ostatnio z kolegą zrobiłem OTS. szukamy GM-ów czasem darmowe itemy najbardziej na wieczór. PvP na życzenie. IP serwera: 83.7.18.134
 

B3DNAR

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
599
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź, Głowno
Nie trawię tej gry, dla mnie bezsensu.Nie wiem skąd taki zachwyt.......w kółko łazisz zabijasz expisz i tak cały czas, tyle tylko że potworki sie zminiają.

Gdybym miał wybierać Tibia czy World of Warcraft wybrałbym WOW'a
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Powiedzcie mi jaka jest różnica między siedzeniem na CS czy WoW 12 h na dobę od siedzenia tyle samo na Tibii? Bo wedlug mnie żadna. Gra jak gra.
 

Buhh

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2006
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Polska
Ehh... to jest norma, że dla większości Tibia to syf. A dlaczego? Ponieważ opiera się na silniku graficznym jaki panował w grach MMO jakieś 10 lat temu. A więc porównywanie do gier teraźniejszych mija się z celem. Oczywiście, Tibia teraz nie będzie miała zbyt wielu zwolenników i nie ma się co dziwić, ale jak na tamten czas to przyznam, że ta gra była dosyć fajna (póki nie zaczęli dodawać tych wszystkich bzdetów).
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Ehh... to jest norma, że dla większości Tibia to syf. A dlaczego? Ponieważ opiera się na silniku graficznym jaki panował w grach MMO jakieś 10 lat temu. A więc porównywanie do gier teraźniejszych mija się z celem. Oczywiście, Tibia teraz nie będzie miała zbyt wielu zwolenników i nie ma się co dziwić, ale jak na tamten czas to przyznam, że ta gra była dosyć fajna (póki nie zaczęli dodawać tych wszystkich bzdetów).
beznadziejny jesteś, mówisz za ludzi których widać nie znasz. tu nie chodzi o silnik graficzny, ja sobie ostatnio załączyłem gre z dosa. chodzi o to że ta gra jest wogóle beznadziejna, już szkoda komentować np tankowania xD
 

Razel

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Szczerze mowiac to Tibia nie jest ciekawa, raz sprubowalem zagrac i znudzila mi sie po tygodniu <_<
 

arek153

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mi też Tibia sie niepodobała ale jak wyszedłem z rookardu...z wyspy dla nowych :) to zachcialo sie grac ... jak sie zakłada postac i zabijasz szczury to dla nikogo nie jest ciekawe!!!!!!!! :p ...Tibia wciąga jak niewiem co ;p
Zapraszam na Nerane Non pvp ale spoko ;p

A wogule to tak....ludzie nielubią tej gry bo się nasłuchają od kogoś głupot itp..pierw trzeba spróbować a potem dawać opinie o tej grze :) Co nie Tibijczyki ?? :)
 

Huee

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2008
Posty
104
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
Grałem ale już mi się nie chce ale fajnie był klimaty przed 7.6 ;]
 

AsiaczekMU

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim skromnym zdaniem, to Tibia jest ok jeśli ktoś gra z umiarem, dla przyjemności, nie rozpacza przez miesiąc jak padnie, jest kulturalny. A ci, którzy przez 12h na dobe nawalają w Tibie, WOWa, CS, ogame itp. i świata po za tymi grami nie widzą to trzeba jak alkoholików/narkomanów leczyć.
 

LukiO94

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiem, że wiele osób gra w Tibie, ale dla mnie ta gra jest p^#%@*%&()na, może i to wciąga, ale najpierw musiałbym w to dłużej zagrać, a jak widzę kolesia co przez pół godziny napie&*I#la w jakąś kozę to ja wysiadam... :D :lol: :mruga:
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
jakbym mial zagrac w tego typu gre to juz bym wybral Mu, bo o wiele lepsza grafika. ale i tak nie lubie tego typu gierek
 

Ddamiany

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
71
Irytuja mnie wypowiedzi tych któży muwią że to syf a nigdy w to niegrali.
A gra bez "Płatnego Konta" jest bez sensu, grałem gram jak mi się nudzi.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Irytuja mnie wypowiedzi tych któży muwią że to syf a nigdy w to niegrali. | grałem gram jak mi się nudzi.
Patrząc na Twoją pisownię- lepiej przeanalizuj słownik poprawnej polszczyzny jak Ci się nudzi :)
A poważnie, nigdy nie grałem w Tibię. Niemniej klimaty MMO nie są mi obce, spędziłem ~120 dni przy WoW.
Wnioski- MMO są stratą czasu, jeśli spędza się przed monitorami każdą wolną chwilę :| idee wszystkich gier są podobne i sam mam względnie dobre wspomnienia z zabaw z innymi graczami :) Z drugiej jednak strony wszędzie wszystko sprowadza się do farmienia i wybijania seryjnie mobów...
 
Status
Zamknięty.
Do góry