testy dotyczace odżywiania :P

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Mi wyszło, że w ogóle jestem anor. i nie wiadomo co xD
A to nie prawda ;)
Ma ojawy - ale nie ma anoreksji ;)
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
Twój indeks wagi ciała wynosi 18.1 kg/m2. Masz niedowagę. Powinnaś lepiej się odżywiać, by przybrać nieco na wadze. Zastanów się nad ew. zgłoszeniem się po poradę do dietetyka, by porozmawiać o swoim sposobie odżywiania i ustalić właściwą dietę dla siebie.

Byc może odżywiasz się nieregularnie. Pamiętaj, że należy jeść 3-5 posiłków dziennie. Możesz także pozwolić sobie na bardziej kaloryczne pokarmy.

Być może jesteś bardzo młoda i prowadzisz aktywny tryb życia, lub po prostu masz taką przemianę materii. W takiej sytuacji można liczyć na to, że z wiekiem przybierzesz nieco na wadze.

Pomimo pewnej niedowagi nie masz pozostałych objawów anoreksji. Nie ma podstaw do zdiagnozowania u Ciebie zaburzeń odżywiania.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.
:mruga: ja i niedowaga :lol: rozśmieszyli mnie ;]
a dietetyk mnie ma cały czas na oku <_<
ehhh
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
ej powaga ;] ja też mam wagę prawidłową... jem duuuużo za dużo i vogle ;]
I nigdy bym nie powiedziała że mam niedowagę :mruga:
Może ja mam lekkie kości? :p
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Nie no..
U mnie to samo..
Niby 18 BMI, a kupa tłuszczu :p
Masakra..
Ja i niedowaga?
Błahaha :lol:
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
ja będę miała "słonica" ^^
albo ewentualnie "wieloryb" ^^

a wracając do tematu: BMI nie do końca oddaje prawdę...
Więcej mówią te pytania ;]
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
Twój indeks wagi ciała wynosi zaledwie 17.2 kg/m2, co oznacza, że masz ponad 15%-owy ubytek wagi w stosunku do wagi prawidłowej. Jest to niepokojące. Nie ma jednak dostatecznych podstaw, by diagnozować u Ciebie anoreksję, gdyż nie masz jej pozostałych objawów, bądź masz ich zbyt mało.

W tym stanie, w jakim się znajdujesz, masz zapewne niski poziom cukru we krwi. Najprawdopodobniej masz obniżone tętno, ciśnienie i temperaturę ciała. Łatwo odczywawsz zimno i marzniesz w niskich temperaturach. Zapewne też szybko się męczysz.

Jeśli nadal będziesz tracić na wadze, mogą pojawić się u Ciebie obrzęki głodowe na Twoich kończynach dolnych, wybroczyny, oraz bóle brzucha, biegunki lub zatwardzenia. Możesz mieć wówczas także zaburzenia pracy nerek, rzeszotowacenie kości i zaburzenia równowagi elektrolitowej, prowadzące m.in do zaburzeń pracy serca. Dalsza utrata wagi mogłaby spowodować wyniszczenie Twojego organizmu, niebezpieczne dla Twojego zdrowia i życia.

Poszukując przyczyn Twojej zbyt niskiej wagi, należy rozważyć psychogenną utratę łaknienia (F50.8), która może być związaną ze stresem oraz zaburzenia odżywiania bliżej nie określone (F50.9). Należy także wziąc pod uwagę somatyczne przyczyny utraty masy ciała, takie jak np. przewlekłe choroby wyniszczające, zaburzenia jelitowe (Choroba Crohna lub zespół złego wchłaniania), utratę łaknienia spowodowaną zanikowym zapaleniem żołądka, a także nowotwór lub guzy mózgu. Zastanów się nad zasięgnięciem porady lekarza, by ustalić przyczyny Twojej niskiej wagi i w razie potrzeby podjąć odpowiednie leczenie.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.

:D :D :phi:
 

Temida

bo to zUa kobieta była...
Dołączył
2 Luty 2007
Posty
2 362
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wrocław
a ja mogę ;]
ze śmiechem ;]
ale co mi zostało? nie będę wiecznie płakać bo nie jestem idealna ;]
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Dokładnie..
Ale ja nienawidze swojego ciała :/
Chociaż czasem są takie dni, kiedy się sobie podobam, ale to gdzieś 1- 2 razy na miesiąc :/
A pomysł stworzenia swojego BMI jest the best :p
Ja za to będe jakimś "opasłym morświnem" ^_^ :lol:
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
heheh :p
wiecie co ja mam tak że jak się nie widzę w lustrze i ide ulicą to dobrze się czuję
ale jak za dużo uwagi jest skupione na mnie lub stoję przed lustrem to czuje się jak jakaś opasła świnia
posiadająca wiele niedoskonałości :)
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Też tak mam :)
Jakimś cudem facetom nawet się podobam (ja? ta opasła świnia? :p ), a gdy stoję przed lustrem:
tu fałdzik
tam ryj jak u wieprza
tu za grube uda
itd.
A jak idę ulicą to się nawet dobrze czuję :) Ładniejsza ;) :p
 
Do góry