testy dotyczace odżywiania :P

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Wiecie co dziś znalazłam stronkę z testami dotyczącymi zaburzeń odźywiania i nie tylko :)
zachęcam do przejrzenia stronki
ja mój wynik podaje w tym poście jest mało zadawalajacy choć mnie troche śmieszy
Twoje objawy pozwalają przypuszczać, że jesteś chora na bulimię (żarłocznośc psychiczną - F50.2). W Twojej sytuacji zalecane jest podjęcie odpowiedniego leczenia.

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=F50

Częste wymiotowanie może powodować schorzenia dziąseł i ubytki zębów, odwodnienie, zaburzenia równowagi elektrolitowej, zaburzenia pracy serca, uszkodzenie nerek, odwrócenie perystaltyki jelit. Może także prowadzić do tężyczki, napadów padaczkowych i osłabienia mięśni. W skrajnych przypadkach prowadzi do arytmii pracy serca, mogącej spowodować śmierć.

W leczeniu bulimii stosuje się głównie psychoterapię. W niektórych przypadkach zastosowanie znajdują także leki przeciwdepresyjne.

Twój indeks wagi ciała wynosi 20.5 kg/m2. Masz wagę prawidłową.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.

a jak z Wami?
piszcie :)
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
hm, albo ślepne, albo wydaje mi się, że nie podałaś linka do tej strony. ^^
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
a gdzie adres? :p

haha sama znalazłam :p to chyba to ^^

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=F50

mój wynik :

Twój wynik wskazuje, że masz większość (choć nie wszystkie) z objawów anoreksji. Należy sądzić, że jesteś chora na nietypową postać anoreksji (jadłowstręt psychiczny atypowy - F50.1). Twój indeks wagi ciała wynosi zaledwie 17.4 kg/m2, co oznacza, że masz ponad 15%-owy ubytek wagi w stosunku do wagi prawidłowej.

W tym stanie, w jakim się znajdujesz, masz zapewne niski poziom cukru we krwi. Najprawdopodobniej masz obniżone tętno, ciśnienie i temperaturę ciała. Mogą pojawić się obrzęki głodowe na Twoich kończynach dolnych, wybroczyny, oraz bóle brzucha, biegunki lub zatwardzenia. Możesz mieć zaburzenia pracy nerek, rzeszotowacenie kości i zaburzenia równowagi elektrolitowej, prowadzące m.in do zaburzeń pracy serca. Dalsze odchudzanie spowoduje wyniszczenie Twojego organizmu, co może doprowadzić Cię do śmierci. W Twojej sytuacji zalecane jest zgłoszenie się psychologa, by podjąć psychoterapię. Możesz szukać pomocy także w klinikach bądź oddziałach nerwic w szpitalach psychiatrycznych. Niektóre z nich dysponują oddziałami dla osób z zaburzeniami odżywiania.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.



:lol:
 

BusSsi_;*

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2007
Posty
2 253
Punkty reakcji
0
Twój indeks wagi ciała wynosi 17.8 kg/m2. Oznacza to, że masz niedowagę. Wraz z pozostałymi objawawmi anoreksji, które występują u Ciebie, pozwala to zdiagnozować Ci jadłowstręt psychiczny atypowy (F50.1).

Jeśli dalej będziesz tracić na wadze, mogą pojawić się u Ciebie obrzęki głodowe na Twoich kończynach dolnych, wybroczyny, oraz bóle brzucha, biegunki lub zatwardzenia. Możesz mieć wówczas także zaburzenia pracy nerek, rzeszotowacenie kości i zaburzenia równowagi elektrolitowej, prowadzące m.in do zaburzeń pracy serca. Dalsza utrata wagi mogłaby spowodować wyniszczenie Twojego organizmu, niebezpieczne dla Twojego zdrowia i życia.

W Twojej sytuacji zalecane jest zgłoszenie się psychologa, by podjąć psychoterapię. Możesz szukać pomocy także w klinikach bądź oddziałach nerwic w szpitalach psychiatrycznych. Niektóre z nich dysponują oddziałami dla osób z zaburzeniami odżywiania.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.


Śmieszne :lol:
U mnie to w ogóle sie nie sprawdza :p
Ale gdy po zastanowieniu zmieniłam jedną odpowiedź, to wyszło mi:

Twój indeks wagi ciała wynosi 17.8 kg/m2. Oznacza to, że ważysz zbyt mało, ale brak wszystkich pozostałych objawów nie pozwala jeszcze zdiagnozować u Ciebie anoreksji. Poszukując właściwej diagnozy dla Ciebie, należy jeszcze rozważyć psychogenną utratę łaknienia (F50.8), która może być związaną ze stresem oraz zaburzenia odżywiania bliżej nie określone (F50.9).

Powinnaś lepiej się odżywiać, by przybrać nieco na wadze. Byc może odżywiasz się nieregularnie. Pamiętaj, że należy jeść 3-5 posiłków dziennie. Możesz także pozwolić sobie na bardziej kaloryczne pokarmy.

Jeśli jednak dalej będziesz tracić na wadze, mogą pojawić się u Ciebie obrzęki głodowe na Twoich kończynach dolnych, wybroczyny, oraz bóle brzucha, biegunki lub zatwardzenia. Możesz mieć wówczas także zaburzenia pracy nerek, rzeszotowacenie kości i zaburzenia równowagi elektrolitowej, prowadzące m.in do zaburzeń pracy serca.

Jeśli Twoje zwyczaje żywieniowe budzą Twój niepokój, lub niepokój Twoich bliskich, rozważ zwrócenie się o poradę do psychologa lub lekarza psychiatry.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.

A to juz jest troszke bliższe prawdzie :p
 

aniulka019

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 924
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
kurde
przepraszam Was bardzo ale nei dałam Wam linku no ;P
sory
ale tajemnicza mnie uprzedziła i podała link :)
 

Melody

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Twój indeks wagi ciała wynosi 19.5 kg/m2. Masz wagę prawidłową. Jesteś zdrowa, nie wykazujesz objawów zaburzeń odżywiania. Gratulujemy!

Większość kobiet odchudza się lub odchudzało się na jakimś etapie swojego życia, pomimo, że ich waga mieści się w normie. Ty jednak jesteś już wystarczająco szczupła i dalsze odchudzanie się nie jest Ci potrzebne.

Pamiętaj także, że wyniki tu uzyskane mają jedynie ograniczoną wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej diagnozy psychologicznej, ani diagnozy lekarskiej.

hihi
 

jagodowaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
703
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Sosnowiec
Twój indeks wagi ciała wynosi zaledwie 16.6 kg/m2, co oznacza, że masz ponad 15%-owy ubytek wagi w stosunku do wagi prawidłowej. Jest to niepokojące. Nie ma jednak dostatecznych podstaw, by diagnozować u Ciebie anoreksję, gdyż nie masz jej pozostałych objawów, bądź masz ich zbyt mało.

W tym stanie, w jakim się znajdujesz, masz zapewne niski poziom cukru we krwi. Najprawdopodobniej masz obniżone tętno, ciśnienie i temperaturę ciała. Łatwo odczywawsz zimno i marzniesz w niskich temperaturach. Zapewne też szybko się męczysz.

Jeśli nadal będziesz tracić na wadze, mogą pojawić się u Ciebie obrzęki głodowe na Twoich kończynach dolnych, wybroczyny, oraz bóle brzucha, biegunki lub zatwardzenia. Możesz mieć wówczas także zaburzenia pracy nerek, rzeszotowacenie kości i zaburzenia równowagi elektrolitowej, prowadzące m.in do zaburzeń pracy serca. Dalsza utrata wagi mogłaby spowodować wyniszczenie Twojego organizmu, niebezpieczne dla Twojego zdrowia i życia.

Poszukując przyczyn Twojej zbyt niskiej wagi, należy rozważyć psychogenną utratę łaknienia (F50.8), która może być związaną ze stresem oraz zaburzenia odżywiania bliżej nie określone (F50.9). Należy także wziąc pod uwagę somatyczne przyczyny utraty masy ciała, takie jak np. przewlekłe choroby wyniszczające, zaburzenia jelitowe (Choroba Crohna lub zespół złego wchłaniania), utratę łaknienia spowodowaną zanikowym zapaleniem żołądka, a także nowotwór lub guzy mózgu. Zastanów się nad zasięgnięciem porady lekarza, by ustalić przyczyny Twojej niskiej wagi i w razie potrzeby podjąć odpowiednie leczenie.
 
Do góry