Telewizor 40'

T

tumekXD

Guest
A mam jeszcze jedno pytanie.. Jest w moim domu jeden dekoder cyfrowego polsatu. Czy będe mógł podłączyć drugi dekoder do tef samej anteny ?
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Z tego co widzę ma jedno złączę RF (antenowe), chyba że dekoder masz pod HDMI to problem z głowy bo są trzy sztuki.
 
T

tumekXD

Guest
Ale nie o to chodzi ;) w domu mam juz jeden telewizor z cyfrowym polsatem. no I moje pytanie.. czy musze zakladac druga antene sat. czy moge moj dekoder polsatu jakos podpiac pod istniejaca antene ?

Ok.. dziś zamówiłem tego tv za 1680 zł.. chyba to nie jest drogo ;) Jutro jak mi przyjdzie tv zdam relacje jak się u mnie sprawuje ;)

Mam ten tv od wczoraj.. ale niestety nie mam jeszcze żadnej tv satelitarnej podłączonej do niego. Mam jedynie normalną tv analogową. Po włączeniu trybu troumotion ( pewnie zrobiłem literówkę ) obraz jest o wiele płynniejszy ;) czerń też jest bardzo dobra.. a automatyczne przygaszanie i pojaśnianie ekranu też działa bardzo dobrze. Kolory są naprawde bardzo żywe , ciepłe i nasycone ;)
Przy odtwarzaniu z pena filmu rzeczywiście czasami jakby uciekały klatki.

Paskudny pilot.. po prostu mi się nie podoba. Ma podświetlane przyciski .

Troche mało usług internetowych (zaktualizowałem oprogramowanie).

Orange- znajdziemy tu program TV, wiadomości wideo i tekstowe oraz informacje sportowe(praktycznie wszystkie z polski.. wiadomości ze swiata praktycznie nie ma). Aplikacja działa w miare szybko i przeglądanie jej jest w miare przyjemne.

Youtube ;) chyba wszyscy wiedzą co tu znajdziemy ;p Wideo są odtwarzane płynnie, nie kratkują no i pod względem odtwarzania wszystko jest ok. ;p No ale np. przeglądanie najlepiej ocenianych filmików mogło by być troche płynniejsze.. No ale nie jest żle ;)

Accedo- Pare mini gierek, sudoku jakies układanie klocków.. w sumie nic specjalnego ;p

Gogle maps- Totalna porażka. Tnie się , tnie się i jeszcze raz tnie się. Przeglądanie mapy jest bardzo wolne.. gdy wciskamy któryś z klawiszy kierunkowych mapa przesuwa się o pare pieli.. gdy przytrzymamy klawisz kierunkowy.. niby przewija się szybciej.. Ale płynnym przewijaniem bym tego nie nazwał. Możemy wybrać widok z satelity lub normalną mape. ożna wyszukiwać miejscowości oraz wyznaczać trase dojazdu.

Accu Weather – Pogoda.. co prawda w języku angielskim ale bardzo intuicyjna i przyjemna. Pogoda na cały tydzień dla wybranego miasta w Polsce lub na świece.

Tuner – Radio internetowe. Jest sporo polskich stacji.. ale niestety zabrakło rmf Fm i maxxa ;(. Dodawanie ulubionych stacji troche męczące ale nie jest tak strasznie.

Nie testowałem :
Picasa
Twister
Viewster- chyba zagraniczna wypożyczalnia filmów
Mlb.tv – coś sportowego tyle wiem
Facebook

Przy odtwarzaniu z pena filmu rzeczywiście czasami jakby uciekały klatki.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Uciekają klatki ?? Oglądam filmy w avi i mkv z dysku zewnętrznego i 0 problemów :niepewny:

Polecam zrobienie zaawansowanej kalibracji. Można na prawdę wiele wycisnąć z obrazu :)
 
T

tumekXD

Guest
takie mam wrazenie.. nie czesto to sie dzieje.. no ale czasem tak u mnie sie zdarza.. nie przy wszystkich filmach.. niektorych ;p
Gdzies czytalem ze jest jakas stronka www z dokladna instrukcja tej zawansowanej kalibracji obrazu..
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
takie mam wrazenie.. nie czesto to sie dzieje.. no ale czasem tak u mnie sie zdarza.. nie przy wszystkich filmach.. niektorych ;p
Gdzies czytalem ze jest jakas stronka www z dokladna instrukcja tej zawansowanej kalibracji obrazu..

http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/lcdtvreviews/lg-55le5500-calibration.html

Te ustawienia są OK :eek:k:
 
T

tumekXD

Guest
U mnie te ustawienia wyglądają kiepsko... no ale niktóre opcje mam zablokowane i nie mogłem ich zmienić np poziom czerni.. no a musze powiedzieć że o ile czerń w dzień naprawde jest czarna to nocą jest poprostu szara ;(
 

Neo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
25
U mnie te ustawienia wyglądają kiepsko... no ale niktóre opcje mam zablokowane i nie mogłem ich zmienić np poziom czerni.. no a musze powiedzieć że o ile czerń w dzień naprawde jest czarna to nocą jest poprostu szara ;(

O ile się nie mylę to poziom czerni zmienisz tylko jak będziesz mieć sygnał przez HDMI podpięty. Czarny kolorek wtedy prezentuje się super :)

PS. Używam prawie identycznych ustawień i obraz jest git :eek:k:
 
T

tumekXD

Guest
Aaa.. no to chyba że tak.. no to musze poczekać na tą satelitke z n ;p Narazie używam tej naziemnej telewizji cyfrowej i analogowej. Czasem odtworzę film z kompa przez kabel vga..
No i gdy odtworze film z pena jakość jest taka sama.
 

Neo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
25
Aaa.. no to chyba że tak.. no to musze poczekać na tą satelitke z n ;p Narazie używam tej naziemnej telewizji cyfrowej i analogowej. Czasem odtworzę film z kompa przez kabel vga..
No i gdy odtworze film z pena jakość jest taka sama.

Można indywidualnie dopasowywać ustawienia do źródła obrazu. (bluray,kablówka,PC...) Ja na przykład mam 2 inaczej ustawione tryby eksperckie. 1 dla gier, 2 dla filmów BB)
 
Do góry