Telewizor 40'

pieniazeknike

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
42LV570S a ten model LG?
[quote post="2724201" timestamp="1309249186"]
Jeśli chodzi o kartę graficzną to GTX 560 jest genialnym wyborem cena/jakość. Ja osobiście poleciłbym ci jednak GTX'a 560 od MSI z Twin Frozr III TX-TI HAWK. Na pewno ma wydajniejsze chłodzenie od tego ZOTACA. MSI jest nawet mocniej podkręcona fabrycznie taktowanie rdzenia 950MHz, częstotliwość pamięci 4200MHz. Chłodzenie MSI jest naprawdę ciche w moim komputerze w ogóle nie słyszę karty graficznej
biggrin.gif
, czego o ZOTAC'u nie można powiedzieć bo chłodzenie chodzi bardzo głośno. Tu masz link: http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-560-tx-ti-hawk-1gb-ddr5-pci-e-box.0.463083.html?attr=1-182054,248-490072
Może być trochę droższa od tego ZOTAC'a co wybrałeś bo on nie jest podkręcony z tego co napisałeś.
Jeżeli tamta MSI jest za droga polecam starszą wersję, Twin Frozr II, też genialne i ciche chłodzenie.
http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-560-tx-ti-twin-frozr-ii-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.434329.html?attr=1-182054,248-490072[/quote]
OK ale na stronie którą podałeś jest bardzo drogo. Czy ta karta którą znalazłem na allegro http://allegro.pl/msi-gtx-560-ti-1gb-ddr5-256-bit-dvi-hdmi-twinfrozr-i1669654221.html jest to ta sama karta?
 
A

azerty

Guest
OK ale na stronie którą podałeś jest bardzo drogo. Czy ta karta którą znalazłem na allegro http://allegro.pl/msi-gtx-560-ti-1gb-ddr5-256-bit-dvi-hdmi-twinfrozr-i1669654221.html jest to ta sama karta?

Ta co znalazłeś to jest ta: http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-560-tx-ti-twin-frozr-ii-oc-1gb-ddr5-pci-e-box.0.434329.html?attr=1-182054,248-490072 Ta karta ma chłodzenie Twin Frozr II, i jest trochę słabiej podkręcona

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-560-tx-ti-hawk-1gb-ddr5-pci-e-box.0.463083.html?attr=1-182054,248-490072 Ma chłodzenie Twin Frozr III i jest naprawdę mocno podkręcona fabrycznie.

Twin Frozr III jest tylko o kilka % wydajniejszy od Twin Frozr II. Obydwa chłodzenia są ciche i sa według mnie najlepszym chłodzeniem kart graficznych na rynku.(ja osobiście wybrałbym droższą, ale też z lepszym chłodzeniem(nawet te kilka % więcej wydajności chłodzenia pozwala na podniesienie taktowania rdzenia grafiki), dzięki temu można ją bardziej podkręcić. Ja mam w komputerze GTX'a 580 z Twin Frozr II(nie było wtedy jeszcze Twin frozr III) i jestem z niego naprawdę zadowolony ;]
Jeżeli nie masz z czego dołożyć tych 100zł to wybierz tą wersję z Twin Frozr II i sam ją podkręcisz :>

Co do strony jest to jeden z najtańszych sklepów, 0 problemów z gwarancją, ale głównie opłaca się tu składać komputer od zera(kilka części).
 

pieniazeknike

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
a co do TV to co myślicie o LG 42LV570S ? http://www.oleole.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-42lv570s.bhtml

lg-3d-tv-42lv570s-large.jpg
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Hmm zaraz się wypowiem co ja o nim sądzę ;)
Widzę że to co zawsze czyli HD , fajną opcją jest to iż posiada możliwość odtwarzania filmów bezpośrednio z nośników USB, widziałem nawet DLNA co jeszcze bardziej upraszcza obsługę zewnętrznych źródeł danych. Z tego co poszukałem link jest do najtańszej oferty w sieci. Na plus wypada również to że ma podświetlenie LED- większa żywotność oraz niższy pobór prądu.
 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
no C3D jest już całkiem spoko i nie ma lipy z akumulatorkami w okularach...
 
W

wistys

Guest
no ten co piszesz jest moze tańszy, ale LV jest modelem z roku 2011 i ma wiele nowszych rozwiązań, chociażby oprogramowanie sterujące i matryce
 

Neo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
25
3D to kicha totalna, w dodatku filmów 3D na bluray jest jak na lekarstwo :phi:
 
T

tumekXD

Guest
a mam pytanie co do modelu lg LE5500 tylko wersji 32calowej.. czy ta wersja takze posiada youtube I inne internetowe pierdulki ? czy latwo w nim zaktualizowac oprogramowanie ? jak z jakoscia obrazu... ni I wgl czy warto... czy moze jest jakis inny tv.. tanszy a tak samo dobry jak ten model ;)
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
a mam pytanie co do modelu lg LE5500 tylko wersji 32calowej.. czy ta wersja takze posiada youtube I inne internetowe pierdulki ? czy latwo w nim zaktualizowac oprogramowanie ? jak z jakoscia obrazu... ni I wgl czy warto... czy moze jest jakis inny tv.. tanszy a tak samo dobry jak ten model ;)

Mam obecnie LE5500 32 mam w sypialni i jest to świetny sprzęt. Jakoś obrazu (oczywiście po zaawansowanej kalibracji, np. http://reviews.lcdtvbuyingguide.com/lcdtvreviews/lg-55le5500-calibration.html) jest fantastyczna. Znajomi mają sklep RTV, więc miałem możliwość przemaglować (i to na prawdę dokładnie) chyba z 10 różnych telewizorów i LG znów okazał się najlepszy. (Co jak co, ale na telewizorach znają się jak nikt inny. Mam LH7000 - 42", jak również świetny monitorek E2250V).

Jakość obrazu w przypadku LE5500 jest tyć lepsza niż w Samsungu C650 (Dużo lepsze podświetlenie niż w C6000), dużo lepsza niż w Soniakach (Poza tym przeginają z cenami!) i absolutnie demoluje Sharpy (LE320E to jakaś porażka, omijać z daleka!!!). Matryca jest szybka (0 smużenia), kolory świetne (czarny na dobrym poziomie, choć widziałem lepsze TV pod tym względem), kąty widzenia ok (kolory lepiej, jasność trochę gorzej). Pobór mocy jest na prawdę niski (dokładnej wartości nie pamiętam, bo pomiary już jakiś czas temu robiłem, chyba coś koło 70W max). :p

Matowa matryca, LED+, szklana obrotowa podstawa, podświetlany pilot i jak na płaszczaka świetny dźwięk (lepszy niż w np. LG/LH 7000), sprawiają że w tej cenie nic lepszego się ni kupi :)

Aktualizację można zrobić przez neta (moduł wifi trzeba dokupić osobno), ale jest to zbędne bo jest wgrany najnowszy soft. Co aplikacji internetowych to są (youtube na pewno, ale jakiś internetowy kombajn to raczej nie jest), ale nie używam bo mam min. PS3 podpięte :p

Z wad tego tv, to oczywiście jest problem znany z innych LEDów krawędziowych (nierównomierne podświetlenie przy czarnym tle, choć "local dimming" w wykonaniu LG sprawdza się lepiej niż u konkurencji w tym przedziale cenowym), sygnał analogowy wypada gorzej niż w starszym LG7000 i na upartego można się przyczepić do braku dekodowania dts, czy trochę niewygodnego pilota, ale stosunek jakości do ceny jest i tak świetny (choć jak ktoś ma kasę w zapasie to oczywiście lepszy sprzęt da się kupić) :eek:k:

Oczywiście polecał bym w miarę możliwości zobaczyć TV "na żywo". Każdy jednak kupuje pod własny gust i upodobania ;)
 
T

tumekXD

Guest
dzieki.. rozwiales moje watpliwosci ;) sprobuje jescze zobaczyc ten tv w realu albo innym supermarkecie.. ciekawe jak to jest z tym nierownomiernym podswietleniem.. zamowil bym go przez neta.. pewnie bedzie taniej jak zwykle :p
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Szkoda czasu na łażenie po realach, idź do jakiejś sieciówki RTV/AGD tam będzie mniejsza szansa że coś starego Ci wtrynią.
LG są ok, dobre wykonanie długa gwarancja i odpowiedni serwis. Co do aktualizacji - nagrywasz plik na pendrive podłączasz do telewizora i po problemie.
3D to nie kicha, chyba że ktoś ma jedno oko i nie może widzieć. Telewizory zaczynają mieć konwersję 2D do 3D więc nie trzeba polegać na nielicznych wydawnictwach przygotowanych pod 3D
 
T

tumekXD

Guest
No właśnie wczoraj chodziłem po rtv euro agd i po tesco no i nie spotkałem modelu LE5500 .. tylko same jakies LK LP itp ;p ehh.. szkoda.. nie chciał bym go kupić w ciemno ;p
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
No właśnie wczoraj chodziłem po rtv euro agd i po tesco no i nie spotkałem modelu LE5500 .. tylko same jakies LK LP itp ;p ehh.. szkoda.. nie chciał bym go kupić w ciemno ;p


Kupuj go puki jest okazja bo już go nie robią, a następcy w tej cenie nie ma!
 
T

tumekXD

Guest
po prostu trochę mam obawy co do kupna czegoś czego nie widziałem na oczy
 

złociutki

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2010
Posty
85
Punkty reakcji
0
Nie panikuj, telewizor nie kot w worku ;P Zawsze zgadza się z podaną specyfikacją.
Jeżeli kupiłeś np w Media Markt masz prawo do zwrotu (7 dni, sprzęt nie uszkodzony)
 
U

umoruma

Guest
jeżeli miałby przez nest kupic to ma 10 dni na zwrot sprzetu bez podania przyczyny - więc ryzyka nie ma, byle sprzęt nie nosił śładów użytkowania - co do samego LE5500 - fakt , dobry sprzęcik
 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
czyli co można sobie wziąć urlop na 10 dni, kupić playaka 3 i ten wypasiony telewizor LG popykać a potem oddać ? :sexy:
 
T

tumekXD

Guest
heh.. jak znam zycie to koszty przesylki bedzie musial oplacic kupujacy czyli ze 40 pln w jedna strone ;p
 
W

wistys

Guest
czyli co można sobie wziąć urlop na 10 dni, kupić playaka 3 i ten wypasiony telewizor LG popykać a potem oddać ? :sexy:

teoretycznie tak, a zaplacic musisz za wysyłkę i w jedną i w drugą stronę, ale w zasadzie za taką możliwość korzystania z Cinema 3D to niewiele
 
Do góry