Teatr!

łezka

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2005
Posty
78
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
kalisz
Przyznam się bez bicia, lecz wstydze się , że do niedawna nie przepadałam za teatrem...

ale na szczescie to sie zmieniło i teraz nadrabiam

spektakl , który bardzo mi się podobał to "Historia komunizmu opowiedziana chorym umysłowo" Matei Visnieca w reżyserii Józsefa Czjlika, główny wątek to historia młodego pisarza, który zostaje wynajęty przez komunistów, żeby opowiedzieć historię komunizmu i wielkiego przywódcy. W rolę tą wcielił się obłędny Marek Sitarski :) Jako, że jestem osobą dość młodą sztuka o tyle cenna, gdyż ukazująca oblicze komunizmu. Poza cenną wiedzą niezły ubaw - uroczy, niezgrabny wątek romansowy z pielęgniarką.


"Wybrani" w reżyserii A.Dudy-Gracz , sztuke polecam gorąco, widzowie tym razem znajdują się na scenie, specjalnie zbudowane drewniane rusztowanie, siedzenia a na nich czerowne poduszki doskonale oddają klimat (burdelu). "Kochałaś go? ... pewnie dlatego istniał" słowa padające z ust głównego bohatera Sida, do matki. 16 historii o miłości, szokujące dialogi, rozbierane sceny, momentami śmiesznie, momentami poważnie. Strzelanina na scenie , sypiący sie czerwony piasek, orientalne tańce. Niepowtarzalny klimat tworzy także muzyka... mmm.. 16 histori miłosnych, sztuka dla młodzieży jak i dorosłych, dla zakochanych jak i tęskniących do miłości.



z klasą wybraliśmy się na "Romeo + Julia", realia lat 60'tych, prócz innych ram czasowych szekspirowskiego dramatu, oraz szokującego brak głównych bohaterów, sztuka nie wnosi nic nowego. Momentami śmiesznie, w pamięć zapadły słowa "trza było :cenzura: po krzakach nie dawać", "ukręć księdzu gałkę"


ludziska wybierać się do teatru, zaden film nie dorówna nigdy takiemu przeżyciu jak bliski kontakt z aktorem !!
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
Do lubienia teatru nie mozna zmusic, należy pokazac jak jest ciekawie.
Dlamnie teatr do druga strona życia, gdy siedze nie liczy sie swiat za murami budynku.
Totalne odcięcie.
Zawsze chciałam polubic kino, bo tam wszysyc chodza, ale chyba juz nie dam rady...tam sie nie da myśleć.
Moje ulubine przedstawienie mówi o Kandydzie...filozoficzne podejscie do życia pełne humoru. :eek:k:
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ja byłem w teatrze, dobrze pamiętam, to było w podstawówce i od tamtej pory nie byłem ani razu.
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Ja też lubie teart. Nie mam do niego uprzedzeń :)
 

cpk_worm

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tuchola
Do teatru bym nie poszedł.. chyba, żeby mi zapłacili.. :D

Myślę, że każdy człowiek dojrzewa z wiekiem do wszystkiego.. tak jak to jest z chodzeniem do Kościoła np.. Starsi ludzie chodzą często i gęsto.. Młodzi.. ?:)

Może kiedyś jak już trochę dorosnę i się ustatkuje to... może... odwiedzę teatr..:D


.Szacunek..
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Ja tam odwiedzam od czasu do czasu teatr. Myślę, że tak średnio jestem 2 razy na miesiąc.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Ostatnio byłem na "Czarodziejskim Flecie" w Operze Bałtyckiej. Pierwsza opera i zdecydowanie dobra.
 

mżawka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Kocham teatr, ale rzadko mam okazję.. Najczęściej Słowacki w Krakowie..
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
W teatrach bywam zdecydowanie częściej niż w kinach. Nie uważam się za znawcę ani wielkiego fana, ale bardzo lubię. Oczywiście nie idę na każdy gniot, który jest grany ale staram się dać szansę, a szczególnie dać tę szansę sobie. Żeby móc określić co jest naprawdę dobre, trzeba poznać i drugą stronę.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Rzadko mam okazję bywać w teatrach. Ale zdecydowanie wolę zobaczyć pełną życia sztukę niż pójść na seans do kina.
 

Turak

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
207
Punkty reakcji
2
Przeraża mnie, że w obecnych czasach nie dba się o wychowanie kulturalne młodzieży, nie uczy się ich wizyt w teatrze. To, że dzieci są przymusowo wyciągane przez szkołę nie działa pozytywnie. Już jedno - pierwsze - wyjście do teatru z wycieczką szkolną, zazwyczaj na jakiegoś gniota będącego adaptacją znienawidzonych lektur wystarczy, żeby większość osób nie wróciła do teatru jako dorośli ludzie.
 
Do góry