Tarcza antyrakietowa na terenie Polski

Status
Zamknięty.

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Na wstępie dodam, że nie czytałem wszystkich wypowiedzi, więc mogę się powtarzać...


Sądzę, że w tej całej zabawie nie chodzi o tarcze. Myślę, że tu chodzi o radary, które umożliwiłyby Amerykańcom śledzenie poczynań Rosji. I tego Rosja słusznie się obawia. Amerykańce próbują osaczyć Rosję ze wszystkich stron dlatego wspierają różne rewolucje takie jak ta pomarańczowa na Ukrainie czy ta w Gruzji.

Posłuchajcie kiedyś tego co o tym wszystkim mówi prezydent Rosji Władimir Władimirowicz. On mówi całą prawdę.
Polska nie ma żadnego interesu w stawianiu u siebie tarcz amerykańskich. Jedne obce wojska przegoniliśmy z kraju i teraz mamy zapraszać inne obce wojska? To ja już wolałbym rosyjskie wojska stacjonujące w Polsce i NRD bo dla Polski im więcej jest słabych niemieckich państw tym korzystniej.

Polska powinna przestać zadzierać z Rosją bo to działa na naszą szkodę, a poza tym możemy dostać takiego kopa, że się nie pozbieramy.
Poza tym po co nam minister spraw zagranicznych skoro nie przyjmuje zaproszeń do Moskwy? Może Kaczyńscy chcą żeby Angela Merkel była polskim ministrem spraw zagranicznych? Na dzień dzisiejszy tak to wygląda.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Amerykanie wydzierają strefy wpływów od Rosjan, nie chcą ich osaczyć czy zniszczyć tym bardziej. Tu chodzi o pieniądze. Taka Ukraina czy Gruzja to kolejny partner i rynki zbytu.

Raczej wolę amerykanów u siebie widzieć niż Rosjan, a to na słabości którego z państw nam najbardziej zależy się zmienia, a Niemcy akurat nim raczej nie są.

Fotyga jest na nieodpowiednim stanowisku. nie zna się na tym i nie powinna zostać nigdy ministrem.
 
S

serwor

Guest
Amerykanie wydzierają strefy wpływów od Rosjan, nie chcą ich osaczyć czy zniszczyć tym bardziej. Tu chodzi o pieniądze. Taka Ukraina czy Gruzja to kolejny partner i rynki zbytu.

Raczej wolę amerykanów u siebie widzieć niż Rosjan, a to na słabości którego z państw nam najbardziej zależy się zmienia, a Niemcy akurat nim raczej nie są.

Fotyga jest na nieodpowiednim stanowisku. nie zna się na tym i nie powinna zostać nigdy ministrem.
Odys a wydzieranie strefy wpywów to nie osaczanie? Jeśli chodzi o rynki zbytu to po co USA bazy w Gruzji? Ja nie chce widzieć u nas ani amerykańsckich murzynów ani rosjan.Aha USA nie ma partnerów ,tylko wasali. A interesy z amerykanami to same straty,nowoczesne F-16 to samoloty z lat 70-tych. Amerykanie nie produkowali je już kilka lat ,i specjalnie dla Polski wznowili produkcje tych antyków.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tarcza w Polsce to szczyt głupoty. Przeciez i tak gdyby ruscy chieeli to wysłali by tysiace rakiet i tyle po tej "tarcz" by było. Amerykanie nie wspominaja (nie dziwie sie) że sporą część tej "super inwestycji" pokryjemy My. Polsca będzie strategicznym celem. Nic na tym nie skorzystamy a stracić mozemy wszystko !!!!!!
NIE DLA TARCZY !!!!!!!!!!!!!!!!
Co mamy z Iraku ??????????
WIELKIE NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myślę ze III WŚ jest jak najbardziej mozliwa, ale niewiele osób sobie zdaje z tego sprawę. A taka wojna oznaczała by użycie broni atomowej i wymazanie Polski z mapy (tym razem na zawsze) w pierwszych GODZINACH wojny ;(
NIE DLA TARCZY !!!!!!!!!!!!!!!!
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Odys a wydzieranie strefy wpywów to nie osaczanie? Jeśli chodzi o rynki zbytu to po co USA bazy w Gruzji? Ja nie chce widzieć u nas ani amerykańsckich murzynów ani rosjan.Aha USA nie ma partnerów ,tylko wasali. A interesy z amerykanami to same straty,nowoczesne F-16 to samoloty z lat 70-tych. Amerykanie nie produkowali je już kilka lat ,i specjalnie dla Polski wznowili produkcje tych antyków.

Bazy po to by dać gwarancję, iż owym krajem USA się zajmie i nie zostawi go po kilku chwilach Rosji, która ma do niego dużo bliżej i dużo łatwiej jej przejąć wpływy.
Co do interesów z USA to zależy od umiejętności negocjacyjnych państwa, które z nimi pertraktuje. Jeżeli są do niczego to przynoszą straty i to jest oczywiste.
Natomiast co do F-16 weź kolego się zapoznaj z tematem, a nie powtarzaj fałszywe rzeczy mówione przez przeciwników USA, gdyż to zaczyna być nudne. F-16 Block 52M jest modelem na tyle nowym, że nawet amerykanie go nie mają (z powodu innych programów nie mają forsy na modernizację). Ten samolot ma 30 lat??. To jest najnowszy typ. Myślisz, że amerykanie (największe mocarstwo) ma samoloty 2 letnie??. Tam niektóre samoloty latają od czasów wojny w wietnami!. Ale przeszły gryntowną modernizację!, a to jest jeden z głównych czynników decydujący, czy dany samolot jest dobry czy do kitu!. F-16 ma duży współczynnik podatności na modernizację, a więc ten pierwszy F-16 z lat 70 łączy z naszym F-16 Block 52M tylko obudowa. Więc proszę. Głupot nie gadaj.

pieci330 napisał:
NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tarcza w Polsce to szczyt głupoty. Przeciez i tak gdyby ruscy chieeli to wysłali by tysiace rakiet i tyle po tej "tarcz" by było. Amerykanie nie wspominaja (nie dziwie sie) że sporą część tej "super inwestycji" pokryjemy My. Polsca będzie strategicznym celem. Nic na tym nie skorzystamy a stracić mozemy wszystko !!!!!!
NIE DLA TARCZY !!!!!!!!!!!!!!!!
Co mamy z Iraku ??????????
WIELKIE NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myślę ze III WŚ jest jak najbardziej mozliwa, ale niewiele osób sobie zdaje z tego sprawę. A taka wojna oznaczała by użycie broni atomowej i wymazanie Polski z mapy (tym razem na zawsze) w pierwszych GODZINACH wojny crybaby.gif
NIE DLA TARCZY !!!!!!!!!!!!!!!!

Piecia zlituj się. Tarcza nie ma chronić nikogo przez rakietami rosyjskimi!!!!. Rosjanie protestują prawdopodobnie dlatego, iż wrazie założenia w polsce bazy, musieliby podjąć taki "mini wyścig zbrojeń", na który ich nie stać. Wiadomo, że potencjał atomowy rosjan jest zbyt duży, by jakiaś tam tarcza go zatrzymała.
To co mówiłaś o inwestycji to narazie nic. Trwają negocjacje, więc nie mów jakoby był to już fakt.

Co stracimy na wojnie atomowej a co zyskamy? 2 godziny życia dłużej?. Jeżeli już dojdzie do wojny atomowej to jedynym miejscem na które prawdopodobnie rakiety nie spadną będą bieguny. W razie wojny wszyscy stracimy wszystko bez względu czy będzie tutaj tarcza czy nie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Na wstępie dodam, że nie czytałem wszystkich wypowiedzi, więc mogę się powtarzać...
powtarzasz...

Sądzę, że w tej całej zabawie nie chodzi o tarcze. Myślę, że tu chodzi o radary, które umożliwiłyby Amerykańcom śledzenie poczynań Rosji. I tego Rosja słusznie się obawia. Amerykańce próbują osaczyć Rosję ze wszystkich stron dlatego wspierają różne rewolucje takie jak ta pomarańczowa na Ukrainie czy ta w Gruzji.
brak wiedzy
radary ktore wkrotce powstana w czechach to specyficzne urzadzenia
one zajmuja sie wyzszymi wartswami atmosfery od ok 15 tys w gore - ponizej ich odczyt jest bardzo marnej jakosci
wiec bezuzyteczny
osaczanie rosji to zupelnie inna sprawa

Posłuchajcie kiedyś tego co o tym wszystkim mówi prezydent Rosji Władimir Władimirowicz. On mówi całą prawdę.
on 1 slowa prawdy nei mowi tylko broni sie dosyc marna retoryka przed bazami

Polska nie ma żadnego interesu w stawianiu u siebie tarcz amerykańskich.
moze przeczytaj jakies posty chociazby powiem nieskromnie moje

Jedne obce wojska przegoniliśmy z kraju i teraz mamy zapraszać inne obce wojska? To ja już wolałbym rosyjskie wojska stacjonujące w Polsce i NRD bo dla Polski im więcej jest słabych niemieckich państw tym korzystniej.
sory ze to powiem
ale chyba masz ciutke problmy z logicznym mysleniem 2 wersja ukryty rasista panslawista (od nich tez slyszalem podobne argumenty), 3 wersja wiara w upadkly socjalizm

Polska powinna przestać zadzierać z Rosją bo to działa na naszą szkodę, a poza tym możemy dostać takiego kopa, że się nie pozbieramy.
powinnismy traktowac rosje tak jak kazdego innego partnera hadlowewgo/paolitycznego
ogrom partnerstwa gosp rosji to mit
wystarczy sprawdzic poziom naszego exportu (mimo tego nieszczesnego miesa) i porownac z innymi

Poza tym po co nam minister spraw zagranicznych skoro nie przyjmuje zaproszeń do Moskwy? Może Kaczyńscy chcą żeby Angela Merkel była polskim ministrem spraw zagranicznych? Na dzień dzisiejszy tak to wygląda.
nei wiem cxzy tego chca
ale po podpisaniu eurokonstytucji tak bedzie


Odys a wydzieranie strefy wpywów to nie osaczanie? Jeśli chodzi o rynki zbytu to po co USA bazy w Gruzji? Ja nie chce widzieć u nas ani amerykańsckich murzynów ani rosjan.Aha USA nie ma partnerów ,tylko wasali. A interesy z amerykanami to same straty,nowoczesne F-16 to samoloty z lat 70-tych. Amerykanie nie produkowali je już kilka lat ,i specjalnie dla Polski wznowili produkcje tych antyków.
pierwsza baza w gruzji powstala w 1992 - polecam poczytac
co do f16 to sa to obecnie najnowoczesniejsze latajace masyzny w eropie
niemcieccy poloci marza o takich
o francuskichj nie wspomne
freancuzi np chcili nam wcisnac mirage 2000
ktore wlasnie zaprzestaja produkowac
czy ostatnio grippeny
- 100% grippenow stalo na swiecie
jak rozbily sie 3 niemieckie w ciagu 2 dni
bo dziwnym trafem szlag trafil wspomaganie awioniki

NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tarcza w Polsce to szczyt głupoty. Przeciez i tak gdyby ruscy chieeli to wysłali by tysiace rakiet i tyle po tej "tarcz" by było. Amerykanie nie wspominaja (nie dziwie sie) że sporą część tej "super inwestycji" pokryjemy My. Polsca będzie strategicznym celem. Nic na tym nie skorzystamy a stracić mozemy wszystko !!!!!!
NIE DLA TARCZY !!!!!!!!!!!!!!!!
Co mamy z Iraku ??????????
WIELKIE NIC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Myślę ze III WŚ jest jak najbardziej mozliwa, ale niewiele osób sobie zdaje z tego sprawę. A taka wojna oznaczała by użycie broni atomowej i wymazanie Polski z mapy (tym razem na zawsze) w pierwszych GODZINACH wojny
NIE DLA TARCZY !!!!!!!!!!!!!!!!
napisz 1 zdanie merytoryczne
a nie same negatywne emocje
 
S

serwor

Guest
Bazy po to by dać gwarancję, iż owym krajem USA się zajmie i nie zostawi go po kilku chwilach Rosji, która ma do niego dużo bliżej i dużo łatwiej jej przejąć wpływy.
Co do interesów z USA to zależy od umiejętności negocjacyjnych państwa, które z nimi pertraktuje. Jeżeli są do niczego to przynoszą straty i to jest oczywiste.
Natomiast co do F-16 weź kolego się zapoznaj z tematem, a nie powtarzaj fałszywe rzeczy mówione przez przeciwników USA, gdyż to zaczyna być nudne. F-16 Block 52M jest modelem na tyle nowym, że nawet amerykanie go nie mają (z powodu innych programów nie mają forsy na modernizację). Ten samolot ma 30 lat??. To jest najnowszy typ. Myślisz, że amerykanie (największe mocarstwo) ma samoloty 2 letnie??. Tam niektóre samoloty latają od czasów wojny w wietnami!. Ale przeszły gryntowną modernizację!, a to jest jeden z głównych czynników decydujący, czy dany samolot jest dobry czy do kitu!. F-16 ma duży współczynnik podatności na modernizację, a więc ten pierwszy F-16 z lat 70 łączy z naszym F-16 Block 52M tylko obudowa. Więc proszę. Głupot nie gadaj.
Tak F-16 to samolot z lat siedemdziesiątych i od kilku lat już nie produkowany.Polacy chcieli kupić F-18 ,tak jak to zrobili Finowie ale nasi kochani sojusznicy nie zgodzili się go sprzedać.F-18 jest trochę nowszy i ma dwa silniki jest więc bezpieczniejszy.Amerykanie dla siebie produkują teraz F-22 http://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-22_Raptor .A co do Niemców i innych europejczyków to produkują oni supermyśliwiec,odpowiednik F-22 . http://pl.wikipedia.org/wiki/Eurofighter_Typhoon Tak że F-16 jest im potrzebny jak psu rzep na ogonie. :lol:
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Tak F-16 to samolot z lat siedemdziesiątych i od kilku lat już nie produkowany.Polacy chcieli kupić F-18 ,tak jak to zrobili Finowie ale nasi kochani sojusznicy nie zgodzili się go sprzedać.F-18 jest trochę nowszy i ma dwa silniki jest więc bezpieczniejszy.Amerykanie dla siebie produkują teraz F-22 http://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_F-22_Raptor .A co do Niemców i innych europejczyków to produkują oni supermyśliwiec,odpowiednik F-22 . http://pl.wikipedia.org/wiki/Eurofighter_Typhoon Tak że F-16 jest im potrzebny jak psu rzep na ogonie. :lol:


Tak. F-16 nie jest już produkowany, lecz o ile mi wiadomo Polacy zakupili F-16 Block 52M, a przepaść po miedzy tymi maszynami jest ogromna. Pozwolę sobie przyrównać tą sytuację do VW Golfa. Czy Obecnie produkowany Golf ma coś wspólnego (oprócz założeń) do pierwszych modeli Golfa. Tak samo sytuacja z F-16. To tak jakby napisać, że ja nie chcą Golfa prosto z salonu, ponieważ jego założenia mają 30 lat. Przecie to głupota. Jedną z najważniejszym rzeczy w wojsku jest podatność na modernizację, a tą F-16 ma dużą.
Głupotą jest również porównanie F-16 z F-18. Te samoloty opierają się na całkowicie innych założeniach. F-18 zostało skonstuowany z myślą o morzu, i działaniu z pokładów lotniskowców. Warto zauważyć, że F-16 przewyższa F-18 pod względem osiągów (prędkość wyższa o 0.4Ma, zasięg większy o 1000km, możliwość przenoszenia większej ilości broni [wagowo]). Na korzyść F-16 wpływa również to, iż jest on zwrotniejszy. Kolejną rzeczą jest fakt, że akurat posiadanie 2 silników nie wpływa na znacząco podniesiony poziom bezpieczeństwa F-18. Szanse na awarie sulnika w samolotach tej klasy są mniejsze niż szansa na trafienie 6 w totka. Wypadki powodowane są najczęściej błędami pilotów, bądź popsutą awioniką. Oczywiście najnowsze modele F-18 minimalizują straty do F-16, ale modele te nie zostały jeszcze dopuszczone do sprzedaży z prostych przyczyn-są zbyt nowe. Najważniejszą jednak rzeczą jest CENA. Za jednego F-16 Block 52M płacimy 24mln $, podczas, gdy F-18 kosztuje prawie 50mln $ za sztukę. Jak widzisz nie mielibyśmy korzyści z kupna F-18 poza zwiększonymi kosztami, za maszyny, których potencjału wykorzystać i tak byćmy nie mogli.

Koleją sprawą jest F-22. Jeżeli sugerowałeś, że lepej byłoby zakupić F-22, który defacto jest obecnie jedynym myśliwce 5 generacji produkowanym seryjnie, to jestem pod wrażeniem twojego spojrzenia. Znowu na czoło argumentów przeciwko takiej tezie jest cena owej maszyny, która wynosi 320 mln$. Za jednego F-22 kupiłbyś 13 maszyn F-16 Block 52M. Sami amerykanie nie mają tych maszyn za wiele, gdyż są one zwyczajnie za drogie. Co dopiero Polacy. Kolejną istotną rzeczą jest to, że nigdy byśmy nie wykorzystali potencjału F-22 a te 3 maszyny, które byśmy kupili nie zastąpiły by floty MiG'ów i Su, za które to właśnie wchodzą F-16 Block 52M. F-22 jeszcze przez długie lata będzie maszyną wyłąćznie amerykańską. Sprzedana zostanie zapewne dopiero po skonstruowaniu maszyn 6 generacji, bądź bardziej rozwojowych 5 generacji. F-22 to maszyna zabójcza, piękna i będąca poza zasięgiem jakiego kolwiek państwa świata, oprócz USA i co najwyżej Chin (wkońcu tam na wszystko znajdą sposób).

Głupotą byłby również zakup Eurofightera z prostego powodu. Nie stworzono jeszcze wersji szkolwniowej i myśliwsko-bombowej, na której Polakom zależy bodajże najbardziej. Projekt tego myśliwca nadal trwa. Polska wchodzą w niego musiała by zapłacić wiele miliardów $, by dojść do celu. Oczywiście równie ważna jest wydolność firm produkujących Typhoona, która obecnie jest na tyle niska (dużo zamówień), iż polacy musieliby czekać wiele lat na zamówione wersję co oznaczało by 2 bardzo nie korzyste rzeczy: Po wycofaniu przestarzałych samolotów zostalibyśmy na kilka lat bez jakichkolwiek sił lotniczych to raz, a dwa to to, że Eurofighter, z powodu ciągłych prac nad projektem, byłby przestarzały już w chwili wejścia, co zmusiłoby Polaków do ponownych wydatków związanych z jego modernizacją, czyli w tym przypadku grubych milionów $. Koleją rzeczy "przeciw" Eurofighterowi jest to, że jego osiągi można porównać z samolotami F-22A. Niby nieźle, jednak ameryaknie w ciągu 10 lat (czyli w okresie w jakim ET zacznie osiągać pewnego rodzaju zdolność bojową ) amerykanie przesiądą się na F/A-22, czyli nowszy typ Raptora. To znowuż ustawi Europę z tyłu, pomimo wprowadzenia nowego samolotu. Plusem jednak jest to, że dystans ten zostanie zminimalizowany. Oczywiście ET jrst kilku krotnie razy droższy od F-16 Block 52M.

F-16 jest im potrzeby. Jednak takie potęgi nie mogą sobie najzwyczajnie pozwolić na uzbrajanie się w broń pochodzenia zagranicznego. F-16 Block 52M jest obecnie najnowocześniejszym myśliwcem w Europie i to jest fakt. Kolejną sprawą jest to, że takie mocarstwa jak Niemcy czy Anglia mogą pozwolić sobie na kontynuowanie projektów wartych miliardy euro. Polska na taki rarytas pozwolić sobie nie może, więc kupujemy gotowe już konstrukcje.
 
S

serwor

Guest
Jak samolot dwusilnikowy może nie być bezpieczniejszy od jednosilnikowego? Właśnie dlatego używają go na lotniskowcach,na morzu nie ma zapasowych lotnisk.Nam zasieg F-18 w zupełności by wystarczył,nie jesteśmy mocarstwem i samoloty mają nam służyć do obrony kraju.Prędkośc też ma wystarczającą to rakieta goni wroga ,liczy się uzbrojenie.Nie sugerowałem kupna ani F-22 ani eurofightera .Napisałem o F-22 ponieważ ty pisałes że USA nie ma tak nowoczesnych F-16 jak my.Nie mają i nie będą mieli ta wersja jest tylko dla Polski.Natomiast Brave pisał że europejczycy zazdroszczą nam tych nowoczesnych F-16,nie zazdroszczą mają lepsze.Chętnie nam nawet sprzedadzą swoje stare,z demobilu np;Holandia.A Chiny właśnie pracują nad własnym supermyśliwcem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Natomiast Brave pisał że europejczycy zazdroszczą nam tych nowoczesnych F-16,nie zazdroszczą mają lepsze.
zarty?
jedynym logicznym wyborem w momencie podejmowania decyzji byl albo f16 albo mig
mig odpadal z powodow politycznych, a reszta nie stanowila zadnej konkurencji
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
Ja bym sie zgodził na taką tarcze,ale za konkretne korzyści dla Polski, np. zniesienie wiz.A tak za kase tylko dla kaczek to ja dziękuje.Za darmo umrało !!! Ameryka nic nam nie daje a tylko od nas dostaje.Bez sensu taka polityka zagraniczna.Bush przyjedzie sobie na 3 godziny a Kaczyński sika z radości.Eh to wszystko jest głupie i świadzczy o braku szacunku dla Polski i Polaków.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Jak samolot dwusilnikowy może nie być bezpieczniejszy od jednosilnikowego? Właśnie dlatego używają go na lotniskowcach,na morzu nie ma zapasowych lotnisk.Nam zasieg F-18 w zupełności by wystarczył,nie jesteśmy mocarstwem i samoloty mają nam służyć do obrony kraju.Prędkośc też ma wystarczającą to rakieta goni wroga ,liczy się uzbrojenie.Nie sugerowałem kupna ani F-22 ani eurofightera .Napisałem o F-22 ponieważ ty pisałes że USA nie ma tak nowoczesnych F-16 jak my.Nie mają i nie będą mieli ta wersja jest tylko dla Polski.Natomiast Brave pisał że europejczycy zazdroszczą nam tych nowoczesnych F-16,nie zazdroszczą mają lepsze.Chętnie nam nawet sprzedadzą swoje stare,z demobilu np;Holandia.A Chiny właśnie pracują nad własnym supermyśliwcem.

A) Ponieważ liczy się jakość, a nie ilość. To co piszesz nie ma żadnego poparcia w realiach. Po pierwsze jak już pisałem liczy się jakość. W samolotach tej klasy prawdopodobieństwo awarii silnika jest mniejsze niż szanse na 6 w totka. Powodem, dla którego F-18 ma 2, a nie 1 silnik jest jego przystosowanie do pełnienia roli myśliwca morskiego. 2 silniki to dwukrotnie większy ciąg, to skolei oznacza, większe przyspieszenie co w efekcie skraca potrzebny pas startowy, a ten czynnik jest bardzo ważny, gdy w rolę wchodzi lotniskowiec.

Co do drugiej sprawy. Czyli uważasz, że zakup F-18, który jest dwukrotnie droższy od F-16 Block 52M mniej zwrotny, który może przenosić mniej uzbrojenia, ma mniejszy dystans, jednym słowem jest gorszy, jest zarazem lepszym wyborem dla sił powietrznych naszego kraju?. Chłopie. Ty chyba nie wiesz co piszesz. Gratulację. Właśnie kupiłbyś malucha za 10 000 zł.
F-18 jest myśliwcem morskim. Gdyby to był przetarg na myśliwiec dla sił lotniczych marynarki to można byłoby się posprzeczać. Jednak w tym wypadku sprzeczki byc nie może, gdyż ten samolot jest o klasę gorszy od F-16 Block 52M.
Napisałeś, że liczy się uzborjenie, więc odpiszę Ci tak: F-16 B52M może przenosić o ponad 0.5 tony więcej ładunków.
Narazie twoe myślenie wygląda w skrócie tak:
"Po co nam 48 F-16B52M skoro można mieć 24 gorsze i nieprzystosowane do działań F-18"

Pisałem, że USA niema nowszych maszyn i się nie pomyliłem. Chyba, że te 160 Raptorów chcesz porównać do prawie 3000 F-16 w USAF. F-22A to na razie margines sił powietrznych, których podstawę tworzą F-16 i F-15w różnych wersjach. A dlaczego nie będą mieli tej wersji?. Budżet s\Stanów to nie worek bez dna. Najzwyczajnie brakuje pieniędzy na modernizację, i postanowiono ją odwołać, dlatego też Obecnie tą wersję posiadają Polacy.

Co do Eurofightera. To też racji niemasz. Ten samolot jest w fazie testów, że tak powiem na olbrzymią skalę. Obecnie Eurofightery nie mogą przenosić środków powietrze-ziemia to wyklucza możliwość wsparcia sił naziemnych. W skrócie-gdy jesteś w czołgu a nad tobą lata Eurofighter to jesteś bezpieczny. Ten samolot nie jest taki "idealny" jak to się zdajesz opisywać to raz, a dwa to mieści się ona w innym przedziale cenowym (5x droższy) więc nie dziw się, że jest "nowoczęniejszy" będą jednak nieprzystosowany. Pozatym F-16 jest samolotem sprawdzonym w boju. Eurofightera-nie. To też ma duże znaczenie.
Pozatym jak samo zwróciłeś uwagę: chętnie sprzedadzą nam swoje stare maszyny, które dfacto ustępują F-16 pod niemal każdym względem.
Co do pracy na supermyśliwcem Chińskim to zwróc uwagę iż z tego co wiadomo jest on kopią F-22A, więc prawdopodobnie Chińczycy mają poprostu dory wywiad.


311bastek311 napisał:
Ja bym sie zgodził na taką tarcze,ale za konkretne korzyści dla Polski, np. zniesienie wiz.A tak za kase tylko dla kaczek to ja dziękuje.Za darmo umrało !!! Ameryka nic nam nie daje a tylko od nas dostaje.Bez sensu taka polityka zagraniczna.Bush przyjedzie sobie na 3 godziny a Kaczyński sika z radości.Eh to wszystko jest głupie i świadzczy o braku szacunku dla Polski i Polaków.

Nie liczyłbym na zniesienie wiz. To kontrakt o charakterze militarnym więc i negocjację będą się tyczyły wojska. Ew. np. za wybudowanie u nas tarcz, amerykanie pomoga nam w przebudowie naszego systemu przecielotniczego, który defacto kuleje.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
calkiem zgrabnie odysie - to juz 2 raz
w razie dalszych watpliwosci i ja moge wyciagnac hufiec zaciezny...
 

ziolograss

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
326
Punkty reakcji
0
Miasto
z tamtąd, gdzie stało ZOMO
3x tak dla tarczy!!
ale wczesniej probowac dogadac sie z Rosja,
tarcza ta ma chronic cala Europe przed atakami takich krajow jak Iran, zreszta Rosji nie trzeba sie obawiac, to juz nie jest potega jak za czasow ZSRR( lata '70, zimna wojna)
pozatym zaden kraj jeszcze nie stracil na 'przyjazni' z USA a co przyniosl zwiazek Polski z Rosja sami widzimy...
 

alive.she.cried

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Dla tarczy wstępne tak, ale wszystko zależy jednak od warunków, na jakich ma ona tu być. Jeżeli ma nas w ogólne nie chronić, to można zacząć się poważnie zastanawiać...
 

Dj MavEr

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
97
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Takie coś dla Polski mogło by być dobre.
Ale zdenerwował mnie trochę Bush, Ponieważ do Polski przyjechał tylko na parę godzin a w Czechach Był trochę nie wiem ilę dokładnie.
Odrazu można było sę pomyśleć o braku szacunku dla Polski.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak wszedzie po pare godzin
z 2 strony oficjalnie zaprosil kaczora
a to nei jest standard
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Mało istotny fakt. Jeżeli ma więcej spraw do omówienia w Czechach to wiadmo, że tam więcej czasu spędzi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry