Tarcza antyrakietowa na terenie Polski

Status
Zamknięty.

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie będe wnikał w konkretną nowinkę, bo pewnie wszyscy wiedzą o co chodzi.

Pytanie proste, uzasadnienia opcjonalnie w temacie.
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Nareszcie powstał ten temat ! :eek:k:
Wg mnie kategorycznie nie !!.. argumenty..to najprostsze jakie sie nasuwają : ściągnie to na Polskę niepotrzebne zagrożenie ze strony potencjalnych wrogów USA ( wiem, nie raz już wspieraliśmy Stany w działaniu przeciwko terroryzmowi i innym "widzimisie" prezydenta Busha), ale to juz przesada !! Tym bardziej,ze o ile mi wiadomo, osłona w żaden sposób nie ochroni Polski przed atakami..więc po co to nam ?!! dla "WIELKIEJ" przyjaźni polsko-amerykańskiej ? :mruga: pi.. to, tu chodzi o bezpieczeństwo polskich obywateli !
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Jestem za tak bo:
1) Za tą tarczę napewno coś dostaniemy... opinia publiczna nie musi wiedzieć co... to zależy od naszych negocjatorów.
2) Podniesie to napewno rangę Polski
3) Celem ataku jesteśmy odkąd nasz kraj jest w Europie i niejest muzułmański... poprostu tereaz cała uwaga skupiona jest na Ameryce i Izraelu.
4) Zagramy na nosie Rojsanom :D

Chociaż tak w zasadize to ta sprawa mi wisi kalafiorem o_O bo zarówno za jak i przeciw są tylko domniamaniami
 

pucio

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Za tarczą jestem stanowczo na NIE, ale głosowałem na opcję 'mam to gdzieś' bo...,z żalem, będę i tak opuszczał ten kraj, więc mi to rybka. Róbca co chceta, ponoć demokracja jest :bag:
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Jestem za tak bo:
1) Za tą tarczę napewno coś dostaniemy... opinia publiczna nie musi wiedzieć co... to zależy od naszych negocjatorów.

Z Panią minister Fotygą oraz Panami Kaczyńskimi, uważaj bo coś lukratywnego wynegocjują.

2) Podniesie to napewno rangę Polski
W oczach Ukrainy ? :D

3) Celem ataku jesteśmy odkąd nasz kraj jest w Europie i niejest muzułmański... poprostu tereaz cała uwaga skupiona jest na Ameryce i Izraelu.

Dodajmy misję w Iraku i włażenie w :cenzura:e USA.

4) Zagramy na nosie Rojsanom :D

To plus czy minus? :D
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Zdecydowanie tak.

Nikt normalny nie ruszy tarczy zbudowanej przez Jankesów, a nienormalni i tak są nieprzewidywalni..trzeba tylko wykombinować przy okazji, żeby jednak zbudowali nam, zaraz obok system antyrakietowy (np. Patriot), a tak na wszelki wypadek..

A może wizy..? :D mnie się marzy New York ;)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
to jeden z najglupszych pomysłów polskich polityków ostatnich lat...widac, ze niezaleznie od tego, czy rzadzi lewica czy prawica my musimy wchodzic w tyłek Stanom..jestesmy troche jak zebrak, który liczy na resztki z panskiego stołu i po cichu marzy, ze kiedys bedzie mu dane przy nim usiąsc..

tarcza nie jest nam potrzebna do niczego, bo nie istnieje realna grozba zamachu na Polskę...paradoksalnie montując ja u siebie mozemy tylko zainteresowac wrogów USA..tylko po co?? to nie jest nasza wojna.. zrozummy wreszcie, ze Polska terrorystów nie obchodzi, nie jestesmy dla nich zadnym strategicznym celem (i całe szczęscie)...

najwiekszym minusem bedzie wpływ budowy tej tarczy na nasze stosunki z Rosją... zamiast rozwijac nasza gospodarczą współprace z sąsiadem (ogromny rynek zbytu, dynamicznie rozwijająca sie gospodarka, 150 mln ludzi), my wciąz liczymy na jakies wirtualne zyski ze strony 'towarzysza' Busha... Szalony Odys napisał, ze w ten sposób zagramy im na nosie..owszem zagramy..przez chwilke, a wtedy Rosja zmniejszy o połowe import towarów z Polski..i zobaczymy, kto sie bedzie bardziej cieszył..

tarczy antyrakietowej stanowcze nie...
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Wchodzenie w du.ę to jedno, sojusz z jedynym obecnie mocarstwem to drugie.. a jak już (nie sądzę) musimy komuś penetrować kiszkę stolcową, to zdecydowanie wybieram tą z za oceanu.

Tarcza to doskonały pomysł, żałuję że nie przeniosą do nas swoich baz z Niemiec zachodnich, byłyby inwestycje, drogi, kapitał, rozwój zapyziałych regionów, kasa...

Zagrożenie spowodowane tarczą jest marginalne, bo niby z jakiej strony..? jesteśmy w NATO, a zamach na trcze byłby wypowiedzeniem wojny USA.
Jeżeli ze strony arabusów nic nam nie grozi, to z czyjej grozi? Putin będzie kaprysił, ale nic nie poradzi, najwyżej poprzestawia swoje zardzewiałe rakiety bliżej naszej granicy, wielkie rzeczy.

Wrogów USA już interesujemy odkąd bierzemy udział w wojnie w Iraku, tarczy będą pilnować sobie sami Amerykanie, więc będzie praktycznie nietykalna.

Stosunki handlowe z Rosją ważna rzecz, ale nie za cenę strachu i odwracania się od sojuszników.
 

*Ktosik:D

rozhuśtywacz brzóz
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
850
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
NeverLand
Jestem za tak bo:
1) Za tą tarczę napewno coś dostaniemy... opinia publiczna nie musi wiedzieć co... to zależy od naszych negocjatorów.
2) Podniesie to napewno rangę Polski
3) Celem ataku jesteśmy odkąd nasz kraj jest w Europie i niejest muzułmański... poprostu tereaz cała uwaga skupiona jest na Ameryce i Izraelu.
4) Zagramy na nosie Rojsanom :D
Coś dostaniemy ?!.. tak samo jak "dostaliśmy" za nasze wsparcie w Iraku <_<
Podniesie nasza rangę ?..chyba tylko rangę głupoty i i umiejętności włażenia w d.. amerykańcom.
Mając tą tarczę u siebie stanowimy punkt strategiczny ewentualnych ataków na Stany( przecież od niszczenia takich celów się zaczyna taktyczny atak)
Nie jestem za tym, żeby podlizywać sie Rosjanom..ale granie im na nosie to równie głupi pomysł jak budowa u nas tarczy i nic dobrego by z tego nie wynikło.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Czy nikt z was nie uczył się historii? Właziliśmy do odbytów francuzów anglików i co? Polskę rozkradły Niemcy i Rosja a tamci nawet nic oprócz pustej gadaniny. A USA? Też cudowni bracia polaków a nawet wiz nie chcą zlikwidować. <_< Tarcza antyrakietowa w Polsce to immunitet dla Polski? Ta jasne jak się nie bali na WTC to na nas też polecą i co amerykańce zrobią? Złożą nam kondolencje i powiedzą ze przykro im. Dadzą zepsute f16 i każą szukać Bin Lagena. Kaczuszki też nieźle ten kontrakt negocjuj- wy nam dacie tarcze a my wam rodzyny wyliżemy.

Przepraszam temat ten mnie irytuje i po raz kolejny pokazuje głupotę polskich polityków.
Mówie NIE
 
P

prince23

Guest
Nie zamierzam nawet czytać powyższych wypowiedzi gdyż zapewne jakaś część jest na TAK a nie chcę zginąć w wieku 23 lat na skutek wylewu krwi do mózgu przed monitorem. Przypatrując się poczynaniom rządu przestaje dla mnie ulegać wątpliwości, że to co przez lata interpretowane było jako szeroko rozumiany mesjanizm jest niczym więcej jak narodową głupotą. Tarcza antyrakietowa jest nam niewątpliwie potrzebna tak samo jak wysyłanie najemników do Iraku w celu zabijania tamtejszych obywateli, żenujące wylizywanie wszystkich części ciała naczelnemu psychopacie świata przez naszych miłościwie panujących władców oraz celowe pogarszanie stosunków z Rosją. Swoją drogą zgadnijmy, gdzie stacjonować będą wojska amerykańskie w przypadku potencjalnego konfliktu z Rosją? A my jako obywatele mamy też coś z tego - sromotę
i niechęć innych nacji.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Nie zamierzam nawet czytać powyższych wypowiedzi gdyż zapewne jakaś część jest na TAK a nie chcę zginąć w wieku 23 lat na skutek wylewu krwi do mózgu przed monitorem. Przypatrując się poczynaniom rządu przestaje dla mnie ulegać wątpliwości, że to co przez lata interpretowane było jako szeroko rozumiany mesjanizm jest niczym więcej jak narodową głupotą. Tarcza antyrakietowa jest nam niewątpliwie potrzebna tak samo jak wysyłanie najemników do Iraku w celu zabijania tamtejszych obywateli, żenujące wylizywanie wszystkich części ciała naczelnemu psychopacie świata przez naszych miłościwie panujących władców oraz celowe pogarszanie stosunków z Rosją. Swoją drogą zgadnijmy, gdzie stacjonować będą wojska amerykańskie w przypadku potencjalnego konfliktu z Rosją? A my jako obywatele mamy też coś z tego - sromotę
i niechęć innych nacji.
A jak przyjdzie co do czego to Busha już nie będzie na stołku i Amerykanie powiedzą że oni tej współpracy nie zawierali, złożą nam wyrazy współczucia i tyle zobaczymy z ich pomocy. Czy szanowni bracia Kaczyńscy nie widzą że jesteśmy tylko zabaweczką ??? która kiedyś się znudzi. ALe oczywiście wystarczy rzucić nam dobite F16 do których jeszcze nie ma wyszkolonych pilotów i wszystko jest pięknie i różowo. :]

NIE NIE NIE
 
P

prince23

Guest
A jak przyjdzie co do czego to Busha już nie będzie na stołku i Amerykanie powiedzą że oni tej współpracy nie zawierali, złożą nam wyrazy współczucia i tyle zobaczymy z ich pomocy. Czy szanowni bracia Kaczyńscy nie widzą że jesteśmy tylko zabaweczką ??? która kiedyś się znudzi. ALe oczywiście wystarczy rzucić nam dobite F16 do których jeszcze nie ma wyszkolonych pilotów i wszystko jest pięknie i różowo. :]

NIE NIE NIE
Więc po raz pierwszy znaleźliśmy płaszczyznę porozumienia
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
Ohoho!

Niestety przyszlo mi zająć odmienne stanowisko i być w opozycji do największego forumowego erudyty :) nie sądzę, aby konfrontacja taka skończyła się dla mnie dobrze..

Jednak nie mogę się oprzeć, na własne nieszczęście:

Tarcza nas nie obroni, nie obronimy się sami.. ale też nie zaszkodzi.. nie jestem zwolennikiem tezy, że kazdy komuś musi cokolwiek lizać (abstrachując od sytuacji w alkowie), ale skoro już, to powtarzam - lepszego lizania niż ameryckie nie znajdziemy..

Stosunki z Rosją i tak mogą być już tylko lepsze, prawdopodobieństwo konfliktu z nią jest realne w stopniu zblizonym do możliwości reaktywacji Cesarstwa Rzymskiego.

Obywateli Iraku nie uśmierciliśmy nawet promila z tego, ilu wysłali do Allacha oni sami, w jego imię zresztą.
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Więc po raz pierwszy znaleźliśmy płaszczyznę porozumienia
Nie po raz pierwszy :)

Zamiast tej tarczy lepiej nasi szanowni politycy zaczęliby odbudowywać stosunki między nami, Rosją i Niemcami. Takiego załamania stosunków nie było nawet za czasów rządów czerwonych których tak pięknie wszyscy krytykowaliśmy. Na dzień dzisiejszy mam wrażenie, że los naszego kraju leży w nieukach którzy zamiast działać na korzyść naszego kraju robia wszystko co w ich mocy aby POLSKA dalej była przednóżem Europy. Cóż Jak to mawiał mój szanowny profesor : "Polacy zawsze pięknie potrafili ginąć, ale co poza tym?" i tym jakże miłym akcentem zakończę dyskusję na ten temat.
 

datner

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2006
Posty
581
Punkty reakcji
2
Miasto
Antypody
odbudowywać stosunki między nami Rosją i Niemcami.
Godna pochwały rada dla obecnych i przyszłych pokoleń.
Może być jednakowoż trudno, zwłaszcza skoro kolejni kanclerze wzorem nieodżałowanego Gerharda zamierzają po zejściu z kanclerskich stołków najmować się u Putina przy budowie rury bałtyckiej.. a hydraulik miał być wizytówką Polski.. ktoś nas ubiegł..
 
P

prince23

Guest
Ohoho!

Niestety przyszlo mi zająć odmienne stanowisko i być w opozycji do największego forumowego erudyty :) nie sądzę, aby konfrontacja taka skończyła się dla mnie dobrze..

Jednak nie mogę się oprzeć, na własne nieszczęście:

Tarcza nas nie obroni, nie obronimy się sami.. ale też nie zaszkodzi.. nie jestem zwolennikiem tezy, że kazdy komuś musi cokolwiek lizać (abstrachując od sytuacji w alkowie), ale skoro już, to powtarzam - lepszego lizania niż ameryckie nie znajdziemy..

Stosunki z Rosją i tak mogą być już tylko lepsze, prawdopodobieństwo konfliktu z nią jest realne w stopniu zblizonym do możliwości reaktywacji Cesarstwa Rzymskiego.

Obywateli Iraku nie uśmierciliśmy nawet promila z tego, ilu wysłali do Allacha oni sami, w jego imię zresztą.
Po pierwsze:a niby przed czym mamy się bronić?
Po drugie:kto mówił, że każdy musi komuś cokolwiek lizać?
Po trzecie:dlaczego lepszego nie znajdziemy i po co w ogóle szukać? Amerykanie nie dali nam nic poza fundowaniem studiów dla prezydenckich dzieci, jesteśmy w tym kraju pośmiewiskiem, źródłem kpin i pogardy ( zresztą nie dziwne).
Po czwarte:stosunki z Rosją są takie a nie inne na skutek takiej a nie innej polityki i to bynajmniej z naszej a nie rosyjskiej strony.
Po piąte:każdy wysyła się dokąd chce i innym nic do tego, nie wiem z jakiej racji uczestniczymy w okupacji innego państwa?Zresztą terroryzm to następstwo a nie przyczyna. Podczas drugiej wojny w Niemczech mówiło się podobnie o Polsce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry