Tampony..

N

Nieprzenikniona

Guest
Dla nastoletniej dziewczyny lub dla tej, która dopiero zaczyna swą przygodę z tamponami najlepsze są tampony O.B Pro Comfort Mini. Są malutkie i łatwo idzie je wsunąć :).
 

pilar

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
67
Punkty reakcji
0
prawde mowiac mam juz pare lat miesiaczkowania za soba, i nie potrafie stosowac tamponow innych niz ob. czasem z braku laku musialam, ale zawsze do nich wracam, bo jak dla mnie sa najlepsze.
 

monia12128

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
dopiero zaczełam stosować tampony. strasznie sie bałam ale przemogłam się, pierwsza próba była z ob, są b. wygodne, w ogóle nie czujesz że masz okres.... ja też bałam się tak jak ty ale to nic strasznego zaufaj. Czekam na odowiedź jeśli uda ci się
 

Lolinka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
110
Punkty reakcji
1
A ja ich jeszcze nie używam, i cieszę się z tego .
Jakoś nie śpieszy mi się z tym ..
 

TutajJestem

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Ja używam tamponów od 15 roku życia i uważam że są świetne. Od początku używałam OB mini. Łatwo się je aplikuje i są niewyczuwalne. Teraz stosuje też OB normal jeśli musi mi wystarczyć tampon na bardzo długo. Ogólnie polecam OB. Sama dobierzesz rozmiar. I nie przejmuj się. Ja miałam mnóstwo obaw a teraz jestem zachwycona. Pa
 

Destruction5

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
1
Ja jeszcze nie stosowałam a również chciałam zacząć. Kiedyś próbowałam, powiem szczerze, nawet go nie włożyłam. Poczułam opór, ból i dałam sobie spokój. Czy coś ze mną nie tak? może jestem aż taka "ciasna" <lol2>
 

monikaaa2003

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
227
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Legnica
Kwestia wprawy tylko i wyłącznie. Każda z nas, która używa tamponów, to przechodziła i wydawało się, że jest tam za ciasno :) Powiem szczerze, że teraz po kilku latach, założenie tampona zajmuje mi 2 sekundy. ;) I zapewniam - to nic nie boli.
 
S

Shantelle94

Guest
ampaxy z aplikatorkiem jak na pierwszy raz sa najlepsze ;) Ale pozniej mozesz zaczac kupowac OB bardzo polecam :) :*
 

maciok87

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
149
Punkty reakcji
5
Wiek
36
Miasto
Poland
w sprawie tamponow i ich uzytkowania znajdziesz artykul na Tipy.pl :)

podobno jednak moze to byc rakotworcze zwiazane z tym kobiety maja w swoimi ustroju rozrodczym taka ciekawa biologiczna funkcje 'zapamietywania', ale to juz dyskusja na inny temat ;)

Z wyrazami szacunku, feminista
 

siatkowka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Cześć!
:niepewny:
Mam kilka nie koniecznie mądrych pytań, ponieważ jestem w tym temacie całkiem zielona. Przeczytałam mnóstwo forum i wątków i nie znalazłam na moje pytania odpowiedzi.

Za dwa miesiące jadę na obóz sportowy więc mam jeszcze jedną miesiączkę przed sobą, aby oswoić się z tamponami. Moje pytania:

1. Czy po dość intensywnym treningu (skakanie, bieganie, trening ogólnorozwojowy - miedzy innymi brzuszki) będę w stanie wyciągnąć tampon, czy będzie on jeszcze za mało nasiąknięty? Taki trening trwałby 1,5-2h.
2. Jakie tampony polecacie na taką okoliczność (wcześniej nie używałam).
3. Przeczytałam też wielokrotnie, że jeśli tampon jest bardzo nasiąknięty to podczas wizyty w toalecie może sam się wysunąć. Czyli jest taka możliwość, że podczas treningu też może się wysunąć jeśli będzie nasiąknięty?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam! :papa:
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
1. Czy po dość intensywnym treningu (skakanie, bieganie, trening ogólnorozwojowy - miedzy innymi brzuszki) będę w stanie wyciągnąć tampon, czy będzie on jeszcze za mało nasiąknięty? Taki trening trwałby 1,5-2h.
2. Jakie tampony polecacie na taką okoliczność (wcześniej nie używałam).
3. Przeczytałam też wielokrotnie, że jeśli tampon jest bardzo nasiąknięty to podczas wizyty w toalecie może sam się wysunąć. Czyli jest taka możliwość, że podczas treningu też może się wysunąć jeśli będzie nasiąknięty?

1. Tampon zawsze łatwo wyjąć, czy będzie mocno nasiąknięty, czy nie
2. OB pro comfort- mają fajną otoczkę, która ułatwia aplikację- jeżeli wcześniej nie używałaś, to zacznij od light day czy jakoś tak, chociaż w pierwszych dniach miesiączki, gdy jest mocna, może nie wystarczyć na dwie godziny treningu
3. Tampon odpowiednio założony nie może się wysunąć! Tyle lat używam tamponów i nigdy mi się to nie zdażyło... Nawet podczas wysiłku fizycznego, czy jak jest nasiąknięty. Jeżeli po włożeniu jest przez Ciebie niewyczuwalny, to znaczy, że jest odpowiednio umieszczony i samoistnie nie wypadnie :)
 

siatkowka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
1. Tak, ale słyszałam, że wyciąganie suchego tamponu nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. ;) Chodziło mi o to czy po treningu od razu go zmienić czy lepiej żeby jeszcze 'posiedział'.

Dziękuje za odpowiedzi! :eek:k:
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Eeee tam, nie jest źle jak słyszałaś, a jak użyjesz tych z pro comfort, to wtedy już w ogóle będzie łatwiej i z aplikacją i z wyjęciem :)
Z biegiem czasu będziesz wiedzieć co jaki czas mniej więcej zmieniać tampony- lepiej za wcześnie niż za późno :p
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
A czy tampony moga tworzyc jakies stany zapalne?

Ja nigdy nie uzywalam, uzywam podpasek naturella.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Mogą...Ale przy odpowiedniej higienie i częstych zmianach tamponów to raczej nie grozi, choć pod koniec miesiączki, gdy krwawienie jest słabe mnie się zdarzały otarcia co skutkowało niemiłymi konsekwencjami...Ale polecam właśnie te ob pro comfort (kurde, brzmi jak reklama :p ale po prostu są naprawde bardzo dobre wg mnie)
Chyba to już pisalam, ale ja kiedyś stosowalam tylko tampony, ale dostało mi się od ginekologa za to ;) więc teraz używam na zmianę podpasek i tamponów, tyle że w taki upał nie wyobrażam sobie nie używać tamponów...
 

siatkowka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Może trochę odbiegnę od tematu. Jakie tabletki przeciwbólowe polecasz? Bo szczerze mówiąc to na mnie nic nie działa. Chyba, że bardzo bardzo długo nic nie biorę. Ostatnio wzięłam IBUM, ale nie wiem czy za każdym razem będzie pomagało.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Ja brałam ibuprom, albo cokolwiek z ibupromem właśnie... Albo ketonal, ale on jest chyba tylko na receptę ;)
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Mogą...Ale przy odpowiedniej higienie i częstych zmianach tamponów to raczej nie grozi, choć pod koniec miesiączki, gdy krwawienie jest słabe mnie się zdarzały otarcia co skutkowało niemiłymi konsekwencjami...Ale polecam właśnie te ob pro comfort (kurde, brzmi jak reklama :p ale po prostu są naprawde bardzo dobre wg mnie)
Chyba to już pisalam, ale ja kiedyś stosowalam tylko tampony, ale dostało mi się od ginekologa za to ;) więc teraz używam na zmianę podpasek i tamponów, tyle że w taki upał nie wyobrażam sobie nie używać tamponów...

Aha, mi w sumie nie przeszkadza stosowanie podpasek, wiec nie wiem czy sie zdecyduej na tampony, ale moze kto wie.

Co do tabletek ibumprom wedlug mnie to chyba jeden z najlepszych, mi zawsze pomaga, na wszelkie bole
 
Do góry