Tabletki MICROGYNON 21

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Właśnie skończyłam pierwsze opakowanie tych tabletek. I w sumie wszystko byłoby ok gdyby nie mdłości. Zastanawiam się czy one ustąpią. Chyba przy drugim opakowaniu powinno się poprawiać a jeśli nie to trzeba zmienić tabletki tak?
 
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja biorę je 2dni wcześniej żadnych nie brałam... miałam pierwszą tabletkę wziąć w pierwszym dniu okresu... wzięłam było wszystko ok. na rano jak się obudziłam dostałam dziwne skurcze bardzo bolące ;/ masakra... ale czuję większe libido czego wcześniej nie odczuwałam ale nie współżyłam.... ale papierosy ale nie powiedziałam o tym lekarzowi, czy to konieczne? czy coś może się stać poprzez palenie???
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Zdaje się, że palenie w żaden sposób nie koliduje z braniem tabletek. U mnie żadnych dziwnych objawów. No, może z wyjątkiem wzrostu i tak dużego normalnie libido :p I w dziwny sposób nadzwyczajnie dopisuje mi po nich humorek :D
 

robaczek_34

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja juz przy 4 opakowaniu jestem :sexy: palenie i picie przy zażywaniu tych tabletek nie przeszkadza :D w pierwszym miesiacu nie czulam sie zbyt dobrze, ale teraz juz jest wszystko w porzadku :)
 

aska777

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam czy ma to jakies znaczenie jak pomyle tabletki i np. zamiast poniedzialku wezme niedziele? bo ciagle mam obawy ze moge byc w ciazy choc dostalam okres
 

Maleństwo Rączka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mam pytanko ja 15stycznia przestałam brać tabletki 18stycznia normalnier dostałam okres, teraz też dostałam tylko że trwał 2dni. czy to jest normalne po tych tabletkach? jak coś wiecie na ten temat to napiszcie dziekuje :)
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Aska777- jeśli chodzi o microgynon to nie ma to żadnego znaczenia, bo każda tabletka ma taką samą dawkę hormonów. Co do ciąży, to najprawdopodobniej nieco sobie ją wkręcasz. To się często zdarza.

Łapka, jeżeli to twoje pierwsze opakowanie, to plamienia mogą być czymś normalnym. Mnie w każdym razie się przytrafiły i wszystko było ok :)
 

Maleństwo Rączka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
To nie pierwsze opakowanie, brałam te tabletki od listopada zeszłego roku i tak mi się nie zdarzyło dopiero teraz i właśnie nie wiem czy to normalne? prosze o rade, dziękuje :)
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Mam pytanko ja 15stycznia przestałam brać tabletki 18stycznia normalnier dostałam okres, teraz też dostałam tylko że trwał 2dni. czy to jest normalne po tych tabletkach? jak coś wiecie na ten temat to napiszcie dziekuje :)

A możesz trochę jaśniej napisać? Przestałaś tabletki brać w ogóle? Czy bierzesz je dalej?
 

Maleństwo Rączka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Althaea już pisze jaśniej wogóle przestałam je brać już 15stycznia a 18stycznia dostałam normalny okres, a już w lutym okres dostałam tylko trwał 2dni, i czy to jest normalne po odstawieniu tych tabletek?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Jesli odstawiłaś tabletki to zaburzenia okresu są normalne ;)
Musi minąć trochę czasu zanim Twój organizm z powrotem nauczy się funkcjonować bez hormonów a co za tym idzie przez jakiś czas możesz mieć rozregulowany cykl :)

Edit: Ale jeśli współżyłaś w tym czasie po odstawieniu tabletek, nie zabezpieczyłaś się należycie to musisz wziąć pod uwagę możliwość ciąży.
 

Maleństwo Rączka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Althaea oto chodzi że po odstawieniu tych tabletek współżyam ze swoim narzeczonym nie zabezpieczyliśmy się bo myślałam że tabletki jeszcze działają, (chcemy dzidziusia i planujemy w lipcu po ślubie się starać :) ). dziękuje za pomoc teraz tylko musze czekać jak to dalej się potoczy
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Powinnaś w takim razie zrobić test ciążowy... Bo istnieje szansa, że nie będzie trzeba czekać do lipca ;)
 

Maleństwo Rączka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Chyba tak będę musiała zrobić, tylko boje się rozczarowania,a w sumie jak nie teraz to w lipcu się będziemy starać o dzidziusia :)
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
I tak z czasem się dowiesz jak jest... Może więc warto od razu wiedzieć ;)
W każdym bądź razie - powodzenie życzę i aby ułożyło się po Twojej myśli.
 

Maleństwo Rączka

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Może poczekam, dziękuję za informacje i poradę :) , i niedziękuję żeby nie zapeszyć :) , pozdrowienia
 

sabrinaaa

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej dziewczyny mam mały problem..... zapomniałam wziąśc tabletki.... tzn.. po 7 niowej przerwie miałam wziąść tabletke w sobote ale zapomnialm i w niedziele i w poniedzialek tez nie wzielam bo zapomnialm.. dopiero wzielam w wtorek rano wszystkie 3 na raz i ta wtorkowa o normalnej porze....powiedzcie mi czy jak bde teraz przez kolejne 18 ni brala normalnie tabletki o stalej porze i odatkowo sie zabezpieczala prezerwatywami czy nie przesunie mi sie cykl i czy miesiaczka bzie dalj w tym niu w ktorym byla... aha i kiedy bym ewentualni mogla bez oatkowej antykoncepcji wspolzyc... szybko prosze o opowiedz:)
 

Attachments

  • P04-08-08_17.10.jpg
    P04-08-08_17.10.jpg
    11,2 KB · Wyświetleń: 37

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Na twoim miejscu na razie nie podejmowałabym współżycia i udała się do ginekologa - zwłaszcza po tym, jak wzięłaś potrójną dawkę...

Mam pytanie odnośnie nowej ulotki Microgynonu. Otworzyłam sobie dzisiaj nowe opakowanie i zobaczyłam w środku 2 razy większą ulotkę, formatu niemal gazetowego. Z ciekawości przejrzałam ją sobie... I tak jeszcze kilka razy, bo nie dość, że brakuje na niej kilku bardziej rozbudowanych informacji odnośnie sposobu użycia, to jeszcze szlag trafił informację o tym, że "ponieważ lek wykazuje natychmiastowe działanie, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych". Czyli że przepraszam bardzo, obecnie jest to już nieaktualne i powinnam trząść portkami za "przewinienie" minionego miesiąca, czyli seks drugiego dnia od startu opakowania?

Gwoli ścisłości, nie panikuję na myśl, że mogłabym być w ciąży, tylko zastanawia mnie, co myśleć o tych zmianach wprowadzonych przez producenta.
 

ChineczQa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dziewczyny moze wy mi pomozecie, czy jak bym zaszla w ciaze a pozniej zaczelam brac tabletki to moge przez tabletki poronic??
 
Do góry