Tabletki MICROGYNON 21

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
MICROGYNON 21 przeważnie ginekolodzy zapisują starszym kobietom, w tych pigułkach jest największa ilość hormonów- Żeńskie hormony estrogeny (produkowane przez sterowane przysadką mózgową jajniki) mają wpływ na chemię mózgu, a tym samym na nastrój i pamięć. Ponadto odpowiadają za kobiecą płodność i wykształcenie się żeńskich cech płciowych oraz kobiecej psychiki i popędu płciowego. Wydzielanie tego hormonu może zostać zaburzone przez stres, przyjmowanie niektórych leków, niewłaściwe odchudzanie.
Efektem nieprawidłowej ilości estrogenów(hormonów) w organizmie kobiety jest wystąpienie wahań nastroju, uderzeń gorąca, bezsenność. Poza tym pochwa staje się sucha, co utrudnia współżycie. Inne skutki niedoboru estrogenów to zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, osteoporoza i zanik cech żeńskich (sylwetka staje się męska, ton głosu ulega obniżeniu). Niezdrowy jest też nadmiar estrogenów – powoduje on zaburzenie miesiączkowania, duży przyrost masy ciała, powiększenie piersi, nudności i wymioty.
Zainteresowałam się tym, kiedy straciłam ochotę do życia, wiecznie chciało mi się spać i wszystko było mi obojętne, zażywałam MICROGYNON 21 prawie półtora roku, moja koleżanka 3 lata i mnie ostrzegała przed nimi. Dopiero kiedy odstawiłam pigułki różnicę poczułam pół roku później, stałam się zupełnie inną osobą.

Dam wam taką radę, nie sugerujcie się ceną, pytajcie o pigułki z jak najmniejszą ilością hormonów!
 

kami90

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!. Byłam dziś u lekarza i dostałam antykoncepcję microgynon 21. Nigdy wcześniej ich nie brałam. Problem jest w tym,że nie rozumiem jak się je przyjmuje. Mają fatalne oznaczenie na blistrze.nie wiem nawet, od której strony patrzeć na rozpoczęcie blistra.
Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnic?
Byłabym wdzięczna. Z góry dziękuję:)
 

wicca_as

Bywalec
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
562
Punkty reakcji
45
Microgynon zaczynasz brać 1. dnia miesiączki, a co do oznaczeń, to każda tabletka ma tą samą dawkę hormonów, więc praktycznie nie trzeba kierować się strzałkami.
 
K

kinga_sc

Guest
Kiedyś brałam i się fatalnie po nich czułam. Potem zrezygnowałam całkowicie z tabletek. I strasznie przytyłam po nich.
 

acronym85

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
MICROGYNON 21 przeważnie ginekolodzy zapisują starszym kobietom, w tych pigułkach jest największa ilość hormonów- Żeńskie hormony estrogeny (produkowane przez sterowane przysadką mózgową jajniki) mają wpływ na chemię mózgu, a tym samym na nastrój i pamięć. Ponadto odpowiadają za kobiecą płodność i wykształcenie się żeńskich cech płciowych oraz kobiecej psychiki i popędu płciowego. Wydzielanie tego hormonu może zostać zaburzone przez stres, przyjmowanie niektórych leków, niewłaściwe odchudzanie.
Efektem nieprawidłowej ilości estrogenów(hormonów) w organizmie kobiety jest wystąpienie wahań nastroju, uderzeń gorąca, bezsenność. Poza tym pochwa staje się sucha, co utrudnia współżycie. Inne skutki niedoboru estrogenów to zaburzenia miesiączkowania, niepłodność, osteoporoza i zanik cech żeńskich (sylwetka staje się męska, ton głosu ulega obniżeniu). Niezdrowy jest też nadmiar estrogenów – powoduje on zaburzenie miesiączkowania, duży przyrost masy ciała, powiększenie piersi, nudności i wymioty.
Zainteresowałam się tym, kiedy straciłam ochotę do życia, wiecznie chciało mi się spać i wszystko było mi obojętne, zażywałam MICROGYNON 21 prawie półtora roku, moja koleżanka 3 lata i mnie ostrzegała przed nimi. Dopiero kiedy odstawiłam pigułki różnicę poczułam pół roku później, stałam się zupełnie inną osobą.

Dam wam taką radę, nie sugerujcie się ceną, pytajcie o pigułki z jak najmniejszą ilością hormonów!

Arlena, dziewczyno, nie wiesz we wszystko, co Ci mówią.
Piszesz, że microgynon ma KOŃSKĄ dawkę hormonów, tak? No to popatrz - oto zestawienie dawki hormonów w różnych pigułkach dwufazowych:
Cilest Ethinylestradiolum 0,035 + Norgestimatum 0,250, Cilag AG
-Femoden Ethinylestradiolum 0,03 + Gestodenum 0,075, Schering AG
-Gravistat Ethinylestradiolum 0,05 + Levonorgestrelum 0,025, Jenapharm
-Gravistat 150 Ethinylestradiolum 0,05 + Levonorgestrelum 0,125,Jenapharm
-Harmonet Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075, Wyeth-Lederle
-JeanineEthinylestradiolum 0,03 + Dienogestum 2,00, Schering AG
-Logest Ethinylestradiolum 0,02 + Gestodenum 0,075, Schering AG
-Loette Ethinylestradiolum 0,02 + Levonorgestrelum 0,1, Wyeth (zarejestrowany,ale w aptekach jeszcze nie ma)
-MarvelonEthinylestradiolum 0,03 + Desogestrelum 0,15, Organon N.V.
-MercilonEthinylestradiolum 0,02 + Desogestrelum 0,15, Organon N.V.
-Microgynon 21 Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,15, Schering AG
-Minesse Ethinylestradiolum 0,015 + Gestodenum 0,06
Wyeth-Lederle (zarejestrowana,ale jeszcze nie w aptekach)
-Minisiston Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,125, Jenapharm
-Minulet Ethinylestradiolum 0,03 + Gestodenum 0,075, Wyeth-Lederle
-Mirelle Ethinylestradiolum 0,015 + Gestodenum 0,06
Schering AG (zarejestrowana,ale jeszcze nie w aptekach)
-Novynette Ethinylestradiolum 0,02 + Desogestrelum 0,15, Gedeon Richter
-Regulon Ethinylestradiolum 0,03 + Desogestrelum 0,15, Gedeon Richter
-Restovar Ethinylestradiolum 0,0375 + Lynestrenolum 0,75,
Organon N.V.
-Rigevidon Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,15,
Gedeon Richter
-Stediril 30 Ethinylestradiolum 0,03 + Levonorgestrelum 0,15,
Wyeth Pharma
-Yasmin Ethinylestradiolum 0,03 + Drospirenonum 3, Schering CA

Chciałam zauważyć, że Yasmin, który tak polecasz ma IDENTYCZNĄ dawkę estrogenu jak Microgynon, który tak ganisz.

Każda kobieta reaguje inaczej na tabletki, a najczęściej musi po prostu przejść przez pierwszą fazę brania leku, która powiedzmy sobie szczerze, nie jest miła.
Oczywiście po odstawieniu większość kobiet odczuwa ulgę, bo jednak każda tabletka to dawka hormonów, która wpływa w jakiś sposób na organizm kobiety - cudów nie ma, nie uniknie się tego.
Ale za to w zamian też nam coś oferują - nie mówię nawet o zabezpieczeniu przed ciążą, ale np. o tym, że korzystnie wpływają na jajniki, zapobiegają rakowi jajników itd.

Ja dopiero zaczynam brać microgynon - wzięłam 5 tabletkę i czuję się kiepsko - mdli mnie po prostu strasznie. Ale wiem, że nie ma innego wyjścia jak przeczekać pierwsze 2-3 miesiące i mieć nadzieję, że organizm się przyzwyczai.

Mój ojciec jest ginekologiem i dzisiaj rozmawiałam z nim o microgynon.
Powiedział, że mój lekarz miał rację przepisując mi właśnie te tabletki, ponieważ ostatnie badania udowodniły, że ma o najlepsze składniki ze wszystkich tabletek na rynku, a szczególnie składnik progesteronu, którego w tabletkach jest więcej niż estrogenu.

A co przytycia - każda się tego obawia, ale nie dajmy się zwariować - jeśli nie będziemy jadły więcej niż zwykle to nie ma możliwości, żebyśmy przytyły z powietrza. Także po prostu trzymajmy dietkę ;)

Pozdrawiam dziewczyny.
 

Andziaaa04

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
cześć!!

chciałabym się dowiedzieć, jak najszybciej, czy tabletki działają podczas siedmiodniowej przerwy??

z góry dziękuję;)
 

aaabbbb

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam, mam problem! biorę pierwszy listek tabletek. dziś gdy miałam wziac juz kolejną tabletke, okazało sie że gdzies zgubułam listek, nie wiem jak to mozliwe, zostało mi tam jeszcze 10 tabletek. miałam w domu jeszcze 2 listki, więc wzięłam kolejną talbetkę z drugiego listka. mam zamiar wziac jeszcze te 10 tabletek z tego listka, i po przerwie zaczac nowy listek, a tych tabletek co zostaną po prostu sie pozbyć. nie wiem czy dobrze zroibłam, prosze o rady
i mam jeszcze pytanie czy te dni tygodonia mają jakies znaczenie ? cz to tylko dla ułatwienia? kazda tabletka ma chyba taki sam skład hormonalny wiec chyba nie ma roznicy czy we wtorek wezme tabletke ze środy czy ze wtorku ?
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
witam, mam problem! biorę pierwszy listek tabletek. dziś gdy miałam wziac juz kolejną tabletke, okazało sie że gdzies zgubułam listek, nie wiem jak to mozliwe, zostało mi tam jeszcze 10 tabletek. miałam w domu jeszcze 2 listki, więc wzięłam kolejną talbetkę z drugiego listka. mam zamiar wziac jeszcze te 10 tabletek z tego listka, i po przerwie zaczac nowy listek, a tych tabletek co zostaną po prostu sie pozbyć. nie wiem czy dobrze zroibłam, prosze o rady
i mam jeszcze pytanie czy te dni tygodonia mają jakies znaczenie ? cz to tylko dla ułatwienia? kazda tabletka ma chyba taki sam skład hormonalny wiec chyba nie ma roznicy czy we wtorek wezme tabletke ze środy czy ze wtorku ?

Co do Twojego pierwszego pytania to według mnie dobrze zrobiłaś. Tabletki Microgynon mają taką samą zawartość hormonów więc dni tygodnia nie mają tu znaczenia
 

Dzastinxu

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam biore Microgynon21 juz ponad 2 lata..mój narzeczony chce zebym przerwała i w sumie sama też bym chciała, ale boje się,że przytyję podczas brania nie przytyłam nic,a wręcz chyba nawet zeszczuplałam.. koleżanka brała i przytyła po odstawieniu z 15 kg i boje sie tego smego ale ona brała to na zwalczanie cysty czy czegoś,a ja biore ot tak.. doradźcie,boje się żebym nie przytyła,wiem,że każdy jest inny..


Od momentu dorastania(czyli od kilku dobrych lat) zeszczuplałam i zaczełam duzo jesćnie wiem czy to też moze mieć teraz jakies konsekwencje..
Podczas brania czułam się dobrze,tylko jezeli np. zapomniałam tabletki i wzięlam 22 w ciągu tego samego dnia to miałam lekkie mdłości i tyle..Powiedzcie czy mam sluszne obawy..
 

Ilona1904

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
<p>Witam. Tak jak wy też biorę Microgynon 21 i mam pytanko. Czy ochrona antykoncepcyjna działa także w przerwie podczas miesiączki??? Biorę te tabletki od 3 miesięcy i nie jestem do końca pewna. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Te tabletki zabezpieczają równiez podczas 7diowej przerwy, kiedy to ma nastapić krwawienie z odstawienia.

Co do niektórych obiekcji, oczywiście każdy organizm może zareagowac inaczej, ja na przykład nie mam żadnych skutków ubocznych od tych tabletek. Od samego początku dobrze sie czułam, jedyne co to przytyłam 5 kg, ale nie jestem przekonana czy to od tabletek czy zwolnienie trybu życia, kiedys byłam bardzo aktywna, teraz praca studia, nie mam czasu biegać i trenować zbyt często.

Nie odczuwa "suchości" zmiany nastroju, bulów głowy itp.... nie wiem jak będzie po odstawieniu, ale to mnie prędko nie czeka.

Nie sadze tez żeby branie Micro na cyste na jajniku, a zwykła branie miało jakas różnice, i jedna i druga dziewczyna je łyka... :)
 

LordAranea

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
5
Łykam Micro od prawie roku z tym że zrobiłam sobie przerwę. nie chciało mi się poprostu pójść do ginekologa :crazy:
Jak do tej pory jestem zadowolona z tych tabletek. Pierwszy ginekolog przepisał mi je ze względu na niska cenę co jest dla mnie dość ważnym wskaźnikiem.Drugi był znowusz zdziwiony, że proszę właśnie o te tabletki. Są one starej generacji, jak to niektórzy mówią maja końską dawkę hormonów ale najwidoczniej mojemu organizmowi to odpowiada. Nie odczułam żadnych skutków ubocznych, a nawet chyba trochę lepiej zaczełam się czuć gdy wróciłam spowrotem do brania tabletek. Sądzę również, że raczej schudłam niż przytyłam biorąc Micro.
Ogólnie mówiąc jestem bardzo zadowolna z tych tabletek. Wiadomo, nie każdemu one przypasują ale nie widzę przeciwskazań by nie polecac ich innym dziewczynom :)
 

Aurolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
1
Jak sie zaczyna brac pierwszego ndia okresu to jest sie od razu zabezpieczonym, ale jak pózniej to trzeba sie zabezpieczac dodatkowo przy pierwszym opakowaniu (tydzien lub w wiecej w zaleznosci kiedy sie zaczelo). Microgynon moze byc, biore od roku, jakos nie przytylam ani nie mam wahan nastrojow, szkoda tylko, ze do lekarza trzeba biegac po nie. Jak nie mam czasu to sobie kupuje na eurokliniksie i juz (dla ciekawych podaje link: http://www.euroclinix.pl/microgynon.html ) , a jak mi sie chce to latam po ginekologach :) pozdrawiam!
 

kociara9612

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
za opakowanie 63 tabletki Microgynon 21 płacę niecałe 8zł. Dzisiaj moja koleżanka był au ginekologa zeby przepisal jej te tabletki a on jej powiedzial ze lekarz ktory mi je przepisał jest glupi bo te tabletki powinny brac kobiety po 35roku (ja mam 17 i biore juz dluzszy czas-na pewno dluzej niz pol roku) zycia i po zazywaniu dłuzej niz pol roku mozna byc bezplodnym bo niszcza jakies hormony czy jakos tak
 

martyna33

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam chodzi mi o tabletki escapelle wziełam jedna 9 dni temu po 15 godz po stosunku i kiepsko sie czuje boli mnie brzuch ,mam nudności,ogolnie zle sie czuję jestem jakas napuchnieta jakby w ciazy robilam test ale wyszedl negatywny...żadnego krwawienia ani plamienia nie bylo czyzby tabletka sie nie wchłoneła...ile sie taki stan utrzymuje bo mam juz dosc pomózcie...
 

KatiWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Zażywałam microgynon21 ponad rok i nie miałam żadnych skutków ubocznych.
 
Do góry