Szkoły językowe w Wawie nastawione na konwersacje?

mordka1

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
mokas napisał:
Mieszkając w Warszawie jest jednak spory wybór dobrych placówek
Tak konkurencja jest duża i jakość kursów się poprawia
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o konwersacje i mówienie to jak dla mnie bez porównania najwyżej plasuje się English For You, stały dostęp do "rodowitych" native spekaers daje możliwość obcowania w anglojęzycznym środowisku. Za szkołą przemawiają zdecydowanie niewielkie grupki, które sprzyjają mówieniu. Szkoła długo na warszawskim rynku, ma dobrą wyrobioną renomę
 

nakręcona

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
robson12 napisał:
Generalnie nie ma sensu pod tym kątem szukać szkoły językowej. Wszystkie renomowane i polecane uczą w miarę skutecznie, a konwersacja to przecież podstawa.
Dla mnie taką właśnie renomowaną placówką jest English For You, uczeszczam do tej szkoły już 3 lata. Muszę napisać, że bardzo udało mi się skorzystać na metodzie dualnej, gdyż bezcenne dla mnie okazały się zajęcia z native speakers. Osłuchałam się z różnymi akcentami, dzięki temu potrafię śmiało posługiwać się angielskim w konwersacjach. Dobrym urozmaiceniem są warsztaty temetyczne organizowane cyklicznie. Teamtyka jest różnorodna, dyskusje czasami bardzo burzliwe. Generalnie chce sie chodzić do tej szkoły
 

bikollo

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
WWA
W GB English na pewno są bardzo nastawieni na konwersację. Sam tam chodziłem, więc mówię z własnego doświadczenia. Nawet na swojej stronie internetowej piszą, że podczas kursow 80% czasu się rozmawia. w ogóle uczą taką fajną metodą Callana.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
waldzinka napisał:
W Warszawie konkurencja jest spora, ale dużych dobrych szkół jest kilka
W Poznaniu także, jak w każdym większym mieście. W centrum szkoły są bardzo blisko siebie, więc łatwo je w jeden dzień obejść i wybrać najlepszą.
 

Anulka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2014
Posty
17
Punkty reakcji
2
Konwersacje są bardzo ważne aby opanowac język obcy.
Szkoła Języków Obcych Lucky Luke w Warszawie ma ciekawą ofertę nauki języków obcych.
Zobacz na stronie luckyluke.pl

Zajęcia prowadzone są w małych grupach, z lektorem lub native speakerem.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
A może nie tyle o konkretnych lektorów, co samą szkołę. W dużych miastach szkół jest sporo i wiele z nich usytuowane są w centrum miasta, więc obejść je łatwo.
 

bikollo

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
WWA
No właśnie, rozmowa jest bardzo wazna. Jeżeli się chcesz nauczyć języka to naprawdę polecam metodę Callana. Ja w Gb English (akurat tą szkołe wybrałem w Wawie) w dość szybki sposób polepszyłem swój angielski. Zdecydowanie polecam tą metodę nauki:)
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Ostatnio znajoma zachwalała kurs online z Empik School. Sama mam wątpliwości czy taki kurs internetowy jest w stanie w pełni zastąpić kurs na żywo. Co myślicie? Podobno właśnie tam ciągle rozmawiała z innymi uczestnikami i lektorami, potem umawiała się z nimi na Skype. Podzielcie się doświadczeniami, bo może warto znaleźć jakiegoś native speakera na wieczorne pogaduszki ;)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Wszystko jest dla ludzi nawet kursy online. Oni mają chyba jeszcze coś przemieszanego, czyli część zajęć w szkole, a część to e-learning.
Kursy w klasie będą najlepsze, ale jeżeli ma mało czasu, to spróbować zawsze warto.
 
D

Dobrawa

Guest
Może jakieś szkoły organizują lekcje tylko w kierunku konwersacji, a mniej stawiaja na naukę pisania? Chociaż nie wiem jaki to miałoby mieć sens
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dobrawa, podejrzewam, że tak jest w wielu szkołach. A wszystko również zależy od poziomu.
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
nakręcona napisał:
Dla mnie taką właśnie renomowaną placówką jest English For You, uczeszczam do tej szkoły już 3 lata. Muszę napisać, że bardzo udało mi się skorzystać na metodzie dualnej, gdyż bezcenne dla mnie okazały się zajęcia z native speakers. Osłuchałam się z różnymi akcentami, dzięki temu potrafię śmiało posługiwać się angielskim w konwersacjach. Dobrym urozmaiceniem są warsztaty temetyczne organizowane cyklicznie. Teamtyka jest różnorodna, dyskusje czasami bardzo burzliwe. Generalnie chce sie chodzić do tej szkoły

Dokładnie, system nauki w English for you rzeczywiście pomaga w płynnym mówieniu. Duża dawka konwersacji z osobami z USA/UK w oparciu o materiały wprowadzone przez polskiego lektora. Dodatkowy atut to warsztaty konwersacyjne w kafejce English for you, gdzie bezstresowo mozemy pogadać sobie po angielsku
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Ja dwa lata temu chodziłam do Speak Up i dużo mieliśmy konwersacji tematycznych, lekcji w terenie np. w pubie, które bardzo miło wspominam:)
 
D

Dobrawa

Guest
O jak fajnie- ja jeszcze w SepaUp nie mialam lekcji w terenie :) . Mimo wszystko dobre zgranie się w grupie ludzi to też ważne. A lektorzy to też ludzie i można się z nimi integrować. Metody jak widać mają różne, ale ważne że są skuteczne.
 

zielona-1983

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
64
Punkty reakcji
0
Dla mnie najskuteczniejszy sustem nauki to system dualny w English For You, zawsze tematy wpowadza polski lektor, który następnie prowadzi konwersacje native speaker. Wiadomo o czym będzie rozmowa, jest czas aby się przygotować do zajęć. Grupki są bardzo małe, kameralne. Dzięki temu każda osoba ma czas aby swobodnie się wypowiedzieć. Bardzo dobrym miejscem, które dodatkowo motywuje do konwersacji jest kawiarenka dyskusyjna English for You. Spotkania są w różnych terminach i polegają na dyskusji o różnych, ciekawych zagadnieniach. Często wykorzystywane są materiały ze stron BBC, CNN
 

heerman1

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Mówienie w obcym języku, rzeczywiście to rzecz, którą ciężko opanować
 
Do góry