szalikowcy ultras/hooligans

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
To był Rzeźniczak, a wyłapal liscia bo za duzo mielił ozorem.
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
marek70 Widzę, że masz "argumenty" więc dyskusja jest zbyteczna. Utwierdziłeś, mnie w przekonaniu, że tacy "kibice" to beton intelektualny.
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Kert to nie tak,argumenty mam tylko trochę mi się nie chce dyskutować z wiedzącymi wszystko{lepiej},a trochę nie mam czasu.Ale jak chcesz to pytaj o konkretnie i rzeczowo nie językiem sprzedajnych mediów,postaram się odpowiedzieć.kibice jak piłkarze mają "karierę"w wieku 18-35 lat.Ja jestem na eemeryturze ,ale w tych sprawach wiem więcej niż te gadające głowy w tv.
Jak starczy czasu,mogę podyskutować
 

arto

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
1
W Warszawie kibice protestują przeciwko politycznej decyzji o zamknięciu stadionu. Wydaje się, ze to dopiero początek wojny i rząd nie wiedział w co się pakuje wybierając sobie kibiców jako temat zastępczy.
czy.jpg
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Marek70 to nie tak, że wiem wszystko lepiej. Jestem tylko obserwatorem, chociaż piłka nożna parę lat temu mnie znudziła a i tak nie da się od niej odpocząć przez media. Teraz bardziej interesuję się rugby bo poziom na meczach bardziej mi odpowiada i więcej się dzieje na boisku. Nie jestem piknikowcem ale też nie wiem po co niektórzy chodzą na mecze, skoro to co dzieje się na boisku ich nie obchodzi. Po prostu trudno mi uwierzyć jak niektórzy jednocześnie są fanatykami swojej drużyny a mimo to nie patrzą prawie na murawę. Nie mówię, że wszyscy tacy są ale takich na pewno widać najbardziej.
 

kobieta_tez_pilka

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
2
Jak to jest, że w Danii i to kilka lat temu jak kibic wbiegł na mecz w 90 minucie i uderzył bramkarza to dostał 1 mln EURO kary i zakaz dożywotni!!! a w Polsce jeszcze tego samego popołudnia Rzeźniczak i jego kat "umownie doszli do porozumienia". Śmieszne, zwłaszcza, że "Staruch" ma takie wtyki w policji, że szkoda gadać o jego "zawieszaniu" lub jakimkolwiek karaniu, skoro brata się on z wymiarem sprawiedliwości.
 

KasieniaC

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Ja uważam że w Polsce nie ma dużo hooligans a jak już są to najczęściej Kibole ;D
 

Narodowiec

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
6
marek70 Widzę, że masz "argumenty" więc dyskusja jest zbyteczna. Utwierdziłeś, mnie w przekonaniu, że tacy "kibice" to beton intelektualny.
a ty byś nie sprzedał liścia człowiekowi, który Cię obraża po tym jak ty dajesz z siebie wszystko na stadionie(i poza nim)? dostał ogarniacza w pysk i od razu skumał chłopak że się zagalopował :]

Jak to jest, że w Danii i to kilka lat temu jak kibic wbiegł na mecz w 90 minucie i uderzył bramkarza to dostał 1 mln EURO kary i zakaz dożywotni!!! a w Polsce jeszcze tego samego popołudnia Rzeźniczak i jego kat "umownie doszli do porozumienia". Śmieszne, zwłaszcza, że "Staruch" ma takie wtyki w policji, że szkoda gadać o jego "zawieszaniu" lub jakimkolwiek karaniu, skoro brata się on z wymiarem sprawiedliwości.
po pierwsze jaki "kat"? a po drugie nie opowiadaj bajeczek :]
 

kobieta_tez_pilka

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
2
<<po pierwsze jaki "kat"? a po drugie nie opowiadaj bajeczek :] >>


To sprawdź w bardziej "rzetelnych" źródłach, skoro mi nie wierzysz.
http://www.tvn24.pl/0,1701743,0,1,policjant-odsuniety-za-bilet-dla-starucha,wiadomosc.html

przeczytaj sobie i powiedz mi czy też uważasz, że policjant sam z siebie wpadł na pomysł biletu dla Starucha. A może to w ramach "animacji imprez sportowych"? Albo "podziękowania za całokształt pracy" dla kibola?

A co do kibica Danii to proszę, dowiedz się więcej:
http://sport.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/pol-miliona-kary-za-wbiegniecie-na-murawe,1398845

Ale widzę, że Tobie to chyba w głowie argumenty emocjonalne niż racjonalne.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
a w Polsce jeszcze tego samego popołudnia Rzeźniczak i jego kat "umownie doszli do porozumienia".
Chłopcze dwóch dorosłych facetów doszło do porozumienia i wyjaśnili sobie sprawę, kilka dni po tym incydencie w Gdańsku podali sobie ręke po meczu jak to jest w zwyczaju po zakończonym meczu gdy gdy piłkarze idę podziękować kibcom za doping. Tymczasem ty oczywiscie wszytko wiesz najlepiej i rzucasz linkami z właśnosci ITI ktora ma "specyficzny" stosunek do kibców Legii.
Ten policjant działał zgodnie z prawem i jego zwolnienie jest tylko znakiem naszych czasów.
A co do tych mitycznych kar finansowych to podobno w Anglii wtargniecie na murawę kosztuje bajońskie sumy, a kilkanaście dni temu co najmniej dwukrotnie fani QPR wbiegali na murawę w kilkusetosobowej grupie. Na tych mitycznych Wyspach niedawno trener Celticu dostał kopa w d*pę w czasie meczu od fana. O tych "bezpiecznych" stadionach na zachodzie pisza tylko osoby które nie maja zielonego pojęcia o ruchu kibicowskim a wiedzę czerpią od "polskich" dziennikarzyn.
 

kobieta_tez_pilka

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2011
Posty
22
Punkty reakcji
2
Super, Twoja argumentacja dowodzi, że w Polsce jest BEZPIECZNIE, TOWARZYSKO i KOLEŻEŃSKO tylko dlatego, że w Anglii kibic TEŻ wbiegł na murawę i dał w pysk trenerowi, i dlatego, że ja wrzuciłem tu linka z TVN24. Otóż dopowiem, że wrzuciłem go tylko dlatego, że pierwszy wyskoczył. I domyślam się, że gdybym wrzucił linka z Info24 to nie miałbyś o czym pisać. Powielasz "chłopcze" schemat myślowy anty-TVN.

Domyślam się również, że trener Celticu i jego kat też podadzą sobie ręce, ale różnica będzie taka, że kibic ze Szkocji dostanie kilkaset tysięcy kary po kieszeniach co (być może) odstraszy resztę potencjalnych idiotów. Ciekaw jestem ile musiał zapłacić kibic z Łazienkowskiej.

Koniec mojego zdania.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Masz racje na polskich stadionach jest bardzo niebezpiecznie, gwałty, morderstwa, rabunki, stosy inkwizycyjne to codzienność. Do tego doping prowadzą tacy bandyci:
http://img.interia.pl/sport/nimg/v/m/Legia_Warszawa_Wisla_5269929.jpg
http://legionisci.com/zdjecia/11wisla2_donaldtusk_d.jpg
 

riata

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Kraków
Donalda T. pierwszego rozrabiakę Lechii swego czasu :sexy: :sexy: :sexy:
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Rozróżniajmy prawdziwych Hoolsów od osiedlowych dresików. Ci pierwsi ustawiają się w dwie ekipy po meczu i leją. Bez osób postronnych i zazwyczaj bez sprzętu (chociaż to ustala się przed walką). Ci drudzy chodzą po osiedlu i patrzą kogo by tu tylko zakosować, bo jest z wrogiej dzielnicy.
 

idealista.

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Cyr4x żeby rozróżniać trzeba najpierw poznać środowisko ale to co napisałeś nawet trzyma się kupy. Jest mi szkoda ludzi którzy wyrabiają sobie zdanie o kibolach (czyt. zagorzały kibic) tylko z tego co usłyszą w tv, przeczytają w prasie należącej do agory lub wchodzą na onety interie itp.
Polaków nauczono nie myśleć samodzielnie, to co mówi gadające pudełko lub jest napisane w brukowcach i portalach agory to „fakty”. Ale trudno się dziwić ludzie nie mają czasu na zainteresowanie się ważnymi tematami dla Polski, ponieważ są zajęci w pogoni za pieniądzem. Do czego doprowadził rząd a w zasadzie nic nie zmienił bo tak naprawdę kiedy było lepiej? Rząd zabiera nam 2/3 zarobionych przez Nas pieniędzy wedle polskiego prawa, nie mylić ze sprawiedliwością. Jest tyle niepotrzebnych podatków na które płacimy lecz równają się z kosztami ich poboru, powód? Polak ma mieć mniej pieniędzy w portfelu.
Gdyby każdy dostawał tyle ile zarobił, ludziom żyło by się lepiej i mieli więcej czasu na zajęcie się innymi rzeczami także polityką. A przecież tak nie wolno!

Powróćmy do tematu, bo widzę że odbiegam
Dlaczego zwykli ludzie, użytkownicy tego forum itd. Nie czerpią z niezależnych źródeł informacji? Tam, jest wszystko opisane z jednej jak i z drugiej strony. Ostatnio nawet WP zaczęła pisać prawdę kibicach. Idea dziennikarstwa przecież powinna opierać się na obiektywnym opisaniu FAKTÓW a nie jak to robi GW, swoją drogą zainteresujcie się jak macie czas kto jest naczelnym tej gazety tvn-u i całej agory. Czyż nie ludzie i ich rodziny którzy walczyli z żołnierzami Armii Krajowej? Bohaterskiej Partyzantki? Przeciw Powstańcom? Nie byli w ubecji? Nie skazali na śmierć ani jednego człowieka który walczył z komuną i postkomuną? Ktoś zaprzeczy?

Powróćmy znowu do tematu.
Jest masa autorytetów którzy wspierają kibiców i w pełni podzielają ich poglądy. Profesorowie wykładających nauki w Polsce jak i w stanach. Jeszcze nie zastraszeni, pewnej swojej posady komentatorzy sportowi. Generałowie sił zbrojnych Polski, którzy wypowiadają się nawet w tv lecz i tak redaktorzy próbują ich przywrócić do „porządku” i hamować ich wypowiedzi bo przecież kibol to „bandyta”. A także ZAWODNICY, KLUBY i zwykli kibice. Nie wiem czy wiecie ale prowadzony jest bojkot zorganizowany przez kibiców. Doping prowadzony jest od 80 minuty. (Donald w mediach gada że „poradził sobie z kibicami i teraz jest bezpiecznie” ogarnia mnie pusty śmiech) na jednym ze stadionów kibice z tzw. Młyna wychodzą z sektora na 10 minut w geście protestu gdzieś 1/7 pojemności stadionu, pozostawiają transparenty opisujące faktyczną sytuacje w Polsce. Reszta kibiców solidarnie wychodzi razem z nimi lecz do niczego nie była namawiana.

Teraz kilka mitów

Burdy na stadionach
Już wam się nie znudziło oglądanie ciągle tych samych materiałów? Awantury zdarzają się naprawdę sporadycznie. Pomiędzy grupami zwaśnionych kibiców. Jak mówią POLICYJNE statystyki na stadionach jest bezpieczniej niż to było w latach 80/90. Nie rzadko takie ekscesy obecnie prowokowane są przez policje ochronę itd.

Na stadionie kwitnie handel „narkotykami alkoholem i prostytucją” wg. GW
To jest dosłownie perełka :) Jak ktoś myśli że handlarze narkotyków przychodzą na stadion by załatwiać swoje czarne interesy gdzie monitoring jest wszechobecny nie ma się gdzie ukryć, zamontowane są mikrofony kierunkowe, to naprawdę trzeba zbadać głowę. Ostatnio było głośno o zatrzymaniu parunastu kibiców Lecha którzy mieli niby handlować narkotykami. Wiecie że wszyscy mają się świetnie i są na wolnośći? Za to nas PODATNIKÓW ta akcja kosztowała par melonów. Bo było zapotrzebowanie na kibiców/bandytów. Zaangażowali AT jak by to byli terroryści, oczywiście do końca nie wiedzieli co robią bo nie rzadko mylili numery domów i wpadali do kogo innego.

Wulgaryzmy na stadionach
Owszem są. Ale w codziennym życiu jest ich mniej? Jest to wszechobecne w podstawówce 1 klasie jest to normalne. Ktoś kto twierdzi że tak nie jest, jest ignorantem. Na stadionie przez 90 minut kibice zaintonują pieśń z wulgaryzmami trwa w sumie 1 minutę w porywach 1:30

I jeszcze jedno o polityce. Jest to moje prywatne zdanie, kto zagłosuję na bandę czworga na przyszłych wyborach czuli PO PIS SLD PSL wbija kolejny gwóźdź do trumny Polski.

Kończę, bo widzę że ABW podjechało pod dom.
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Dobra, chcą się bić, niech się biją, tylko żeby nie było tak że dostają osoby postronne bo są za innym niż oni klubem. Tolerancji w niektórych przypadkach zero, rozumu jeszcze mniej.
 

waldzinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
0
Dokładnie tak jak się leją to ich sprawa, problem tylko ,ze zwykli ludzie dostają po głowie
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Ja bym proponował organizowanie imprez dla hoolsów na których mogli by się bić do upadłego. Przynajmniej by emocje rozładowali.
 
Do góry