Sytuacja na Ukrainie

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
Bo pan prezydent Poroszenko wymusił usuniecia jego nazwiska,

serwor napisał:
Jedna z Izraelskich gazet zrobiła ranking najbogatszych żydów swiata i Poroszenko jest na 130 miejscu, a nie jest tam nakjbogatszym żydem z ukrainy.

Przed chwilą napisałeś, że jest w rankingu, a jak się okazało, że nie jest to twierdzisz, że był...

W takim razie udowodnij, że w tym rankingu był, albo napiszę do administracji tego forum, że jeżeli nie skasuje wszystkich Twoich antysemickich wypocin to ja składam na nich doniesienie do prokuratury.
 
S

serwor

Guest
A tutaj z innej strony.
Co ciekawe, „tajemnicę poliszynela stanowi wniosek, z jakim biuro prasowe Poroszenki zwróciło się w zeszłym roku do izraelskiej edycji magazynu »Forbes«, aby to usunęło ze stron internetowych informację o jego miejscu na liście najbogatszych Żydów świata. I chociaż sama informacja zniknęła z sieci, ślad po niej pozostał”.
http://blogopinia24.pl/swiat/item/340-kim-jest-poroszenko
Rodzina pod znakiem przekrętu
Petro Poroszenko jest synem Żyda Aleksieja Walcmana i Eugenii Siergiejewny Poroszenko, którzy pobrali się w 1956 r., przy czym warto zaznaczyć, że Walcman przyjął wówczas nazwisko swojej żony. Z tego związku w 1965 r. pod Odessą urodził się mały Piotruś. Jako nastolatek aż do końca ZSRR wzrastał w cieniu zaradnego ojca, który doskonale wykorzystywał korupcjogenną sytuację lat. 80, kiedy własność państwowa była w ukraińskiej części Związku Radzieckiego zwyczajnie rozkradana. Ojciec przyszłego prezydenta (dawniej Walcman, a później Poroszenko) wykazywał żyłkę do interesów i doskonale odnajdywał się na salonach. Nie wszystkim jego ekonomiczne sukcesy przypadły do gustu. W 1986 r. Aleksiej Poroszenko wyleciał z partii za malwersacje gospodarcze popełniane w czasie, kiedy był dyrektorem naukowo-badawczego zakładu naprawczego (od 26 września 1977 do 9 grudnia 1983 r.). Poroszenkę aresztowano i postawiono mu zarzuty z kilku paragrafów kodeksu karnego. Miał fałszować dokumenty finansowe i nielegalnie przejmować własność państwową, bezprawnie nabywać nieruchomości i posiadać broń bez pozwolenia. Aleksiej miał też epizod w stylu Janusza Palikota. Wzbogacił się na wódce, ta jednak miała być kradziona, a sprzedawany spirytus rozcieńczany z wodą. Poroszenko senior dostał za swoje biznesy dość łagodny wyrok: pięć lat w karnym obozie pracy, utratę posiadłości i pięcioletni zakaz piastowania ważnych stanowisk. Smykałkę do interesów przekazał jednak synowi. Kontakty i układy także. Ukraina przeszła pieriestrojkę, a Poroszenkowie wyszli na niej doskonale.
Przed chwilą napisałeś, że jest w rankingu, a jak się okazało, że nie jest to twierdzisz, że był...

W takim razie udowodnij, że w tym rankingu był, albo napiszę do administracji tego forum, że jeżeli nie skasuje wszystkich Twoich antysemickich wypocin to ja składam na nich doniesienie do prokuratury.
Alez prosze bardzo kochany forumowiczu, bedę zaszczycony, składaj nawet do Sądu Najwyższego.


Przed chwilą napisałeś, że jest w rankingu, a jak się okazało, że nie jest to twierdzisz, że był...
Oczywiscie że jest, tylko sie tego nie wiem dlaczego wstydzi.


Herbatniczek napisał:
serworze jeśli Rosja nie chce dać chleba Donbasowi to znaczy że im nie zależy i wówczas Donbas musi wrócić do Ukrainy, proste równanie
No to niech Ukraina ich do tego zmusi, bezpańskie psy w Donbasie znow beda jesc mieso z ukrainskich zołnierzy.


W takim razie udowodnij, że w tym rankingu był, albo napiszę do administracji tego forum, że jeżeli nie skasuje wszystkich Twoich antysemickich wypocin to ja składam na nich doniesienie do prokuratury.
A ja mysle że to ty jestes antysemitą! i to powaznym, uwazasz że bycie żydem to coś złego?!
Zaraz cie zaskarże do prokuratury generalnej i do sądu najwyższego w Tel Avivie!


TY zasmarkany antysemito!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile mi wiadomo to żydem zostaje się przez matkę, mamusia była Poroszenko to i synek też żydem nie jest
 
S

serwor

Guest
Masz tutaj z Gazety Polskiej, ją tez mozesz podac do prokuratury.
Ty wredny antysemito!
http://gpcodziennie.pl/19668-skreslanie-zlisty-bogaczy.html#.VRvU8pPYCpo
Miliarderzy Dwaj najbogatsi biznesmeni z Ukrainy poprosili o wykreślenie ich z listy 165 najbogatszych Żydów świata.
Listę opublikował izraelski „Forbes”. Rinat Achmetow i Petro Poroszenko poprosili o wykreślenie z niej swoich nazwisk. Jednak nie z powodu antysemityzmu czy rasizmu na Ukrainie

Herbatniczek napisał:
o ile mi wiadomo to żydem zostaje się przez matkę, mamusia była Poroszenko to i synek też żydem nie jest
Dla mnie jest, nie jestem Żydem i mnie nie obowiazuje żydowskie normy religijne.
Zresztą mysle ze dla Frasunka tez nie obowiazują, przeciez religia to opium dla ludzi.
Chyba że są wyjątki?


A tutaj jeszcze jeden artykuł o żydowskich korzeniach Poroszenko, wszystkie linki sa z legalnych znanych ogólnie stron polskojezycznych, więc Frasunku drogi możesz mi...........
http://www.prawy.pl/wiara/5872-tajemnice-nowego-prezydenta-ukrainy

To tyle, jak chcesz wiecej to pisz na PW.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
określasz kogoś że jest żydem a jednoczenie kwestionujesz zasady tej religii, trochę to nielogiczne

dalej uważam że brak chleba w Donbasie to zdrada Rosji i inne fakty przemawiają za tym że Putin to zdrajca sprawy Rosji

Prezydent Rosji Władimir Putin opowiedział się za przedłużeniem na drugi kwartał ulgowej ceny gazu dostarczanego Ukrainie. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział na spotkaniu z Putinem, że rząd zadysponuje utrzymanie ulgi na gaz do 1 lipca.

jak można banderowcom dawac ulgi ZDRADA
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
A tutaj jeszcze jeden artykuł o żydowskich korzeniach Poroszenko, wszystkie linki sa z legalnych znanych ogólnie stron polskojezycznych
Powołujących się na ruską propagandę...

Tajemnicę stanowi również rzeczywiste pochodzenie nowego prezydenta Ukrainy. Według informacji, do jakich dotarł program I rosyjskiej telewizji, prawdziwe nazwisko Poroszenki brzmi Valtsman



serwor napisał:
więc Frasunku drogi możesz mi...........
Ja Tobie nic nie będę robił. Ja informuję administrację, że piszesz antysemickie rzeczy, a dalej to już ich decyzja czy chcą odpowiadać ze to, że ich nie usunęli.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a ja słyszałem w tramwaju dziś że ojciec Putina to był Icek Putlman, który zmienił później końcówkę nazwiska na ...tin żeby brzmiało bardziej rosyjsko
 
S

serwor

Guest
Ja Tobie nic nie będę robił. Ja informuję administrację, że piszesz antysemickie rzeczy, a dalej to już ich decyzja czy chcą odpowiadać ze to, że ich nie usunęli.
No nie, a gdzie prokurator?!
Obiecanki cacanki, już sie cieszylem.
Ty antysemito wredny!
To jak, czy byc Żydem to coś złego?! Odszczekasz to czy mam cię podać do prokuratury?! Nienawidze antysemitów!


Herbatniczek napisał:
a ja słyszałem w tramwaju dziś że ojciec Putina to był Icek Putlman, który zmienił później końcówkę nazwiska na ...tin żeby brzmiało bardziej rosyjsko
Tez jestes antysemitą, jakimi ty jezdzisz tramwajami?


Nur für Deutsche?!

Nie porównuj tramwaju z Gazetą Polską, to grzech i antysemityzm.
 
S

serwor

Guest
Frasunek napisał:
Nie moja wina, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
A ja już sie cieszylem, trudno, wycofujesz sie, ale co z tym że być żydem to byc kims gorszym, dalej tak twierdzisz?!
Bo jesli uważasz że nazwac kogos żydem to antysemityzm to wyglada że dla ciebie żyd to ktoś gorszy.


A to już twardy antysemityzm..... albo po prostu głupota.
Sam nie wiem teraz kim jestes, tym pierwszym czy drugim.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale serowrze o pochodzeniu semickim Poroszenki mówi się w rosyjskich mediach, które jak wiadomo nie są antysemickie, to dlaczego jak w Polsce mówi się tak samo to jest to antysemityzm ?
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
A ja już sie cieszylem, trudno, wycofujesz sie
Z niczego się nie wycofałem.



serwor napisał:
ale co z tym że być żydem to byc kims gorszym, dalej tak twierdzisz?! Bo jesli uważasz że nazwac kogos żydem to antysemityzm to wyglada że dla ciebie żyd to ktoś gorszy. A to już twardy antysemityzm..... albo po prostu głupota. Sam nie wiem teraz kim jestes, tym pierwszym czy drugim.
Ja twierdzę, że wypisujesz na forum antysemickie treści.
 
S

serwor

Guest
Frasunek napisał:
Powołujących się na ruską propagandę...
No wiesz, podejrzeważ że Gazeta Polską powołuje sie na rosyjską propagande?! Ciekaw co sądzi o tym Pan K. Panie K Gazeta Polska to agenci rosyjscy według Frasunka, co pan na to?!

Przeciez to izraelski forbes to podał a nastepnie zmienił na rzadanie biura Poroszenki.
To Izraelici nie wiedzą kto jest kim? Piszę Izraelici bo boję się że zaraz mnie nazwiesz antysemitą za słowo żyd.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
No wiesz, podejrzeważ że Gazeta Polską powołuje sie na rosyjską propagande?!
Albo nie rozumiesz słowa "podejrzewać" albo "powoływać"... Wkleiłeś linka, w którym wyraźnie było napisane, że powtarzają to co wypuściła na świat rosyjska propaganda.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
ale serowrze o pochodzeniu semickim Poroszenki mówi się w rosyjskich mediach, które jak wiadomo nie są antysemickie, to dlaczego jak w Polsce mówi się tak samo to jest to antysemityzm ?
Może dlatego że to prawda?
Tym co napisales pokazujesz że nie myslisz tylko twierdzisz ze jesli cos rosjanie napisza to musi to byc fałsz.
A najfajniejsze ze to najpierw napisali żydzi w żydowskiej wersji Forbesa.



Frasunek napisał:
Albo nie rozumiesz słowa "podejrzewać" albo "powoływać"... Wkleiłeś linka, w którym wyraźnie było napisane, że powtarzają to co wypuściła na świat rosyjska propaganda.
Czy to jakies przestepstwo napisac to co wczesniej napisali gdzies w rosji?
Ile wedlug ciebie mogę za to dostać lat wiezienia?
Może jakos sie wytlumacze że to napisali w gazecie w której piszą tacy antysemici jak Dawid Wildstein i Samuel Pereiro.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
serwor napisał:
Czy to jakies przestepstwo napisac to co wczesniej napisali gdzies w rosji? Ile wedlug ciebie mogę za to dostać lat wiezienia?
Po raz ostatni. Ja Tobie nic nie zrobię. Ja informuję administrację, że wrzuciłeś na forum sporo antysemickich treści oraz, że administracja forum odpowiada za to czego nie usunęła.



serwor napisał:
Może jakos sie wytlumacze że to napisali w gazecie
Tak dla przypomnienia:
1. Nie Ty się będziesz tłumaczył.
2. Ten kto się będzie tłumaczył, będzie się tłumaczył, ze wszystkiego, a nie tylko z tego jednego wpisu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do tych informacji rosyjskich to:

"Według informacji, do jakich dotarł program I rosyjskiej telewizji, prawdziwe nazwisko Poroszenki brzmi Valtsman"

czy jest to wiarygodne źródło informacji ? ktoś coś mówi że do czegoś dotarł. Weź to na logikę, dlatego to co pisałem o wieściach z tramwaju ma taką samą wartość merytoryczną, ja też coś słyszałem i do czegoś dotarłem
 
S

serwor

Guest
Frasunek napisał:
Po raz ostatni. Ja Tobie nic nie zrobię. Ja informuję administrację, że wrzuciłeś na forum sporo antysemickich treści oraz, że administracja forum odpowiada za to czego nie usunęła.
Pokaz te tresci, tez chcialbym zobaczyc ogrom mojego antysemityzmu.
Ja zglosze ciebie.




Herbatniczek napisał:
czy jest to wiarygodne źródło informacji ?
Czy uwazasz że Gazeta Polska tez korzystala z tego żródła, przeciez oni czytają izraelskiego forbesa w orginale.


Forbes mógł zmienic to na stronach internetowych chociaz na pewno jest to w archiwum google , natomiast była na pewno wersja papierowa.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wszyscy powołują się na rosyjskich dziennikarzy, tak samo Gazeta Polska
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
wszyscy powołują się na rosyjskich dziennikarzy, tak samo Gazeta Polska
Gdzie to pisze, tutaj czytam o Izraelskim forbesie.
Skreślanie z listy bogaczy
Numer 508 - 13.05.2013Świat



Miliarderzy Dwaj najbogatsi biznesmeni z Ukrainy poprosili o wykreślenie ich z listy 165 najbogatszych Żydów świata.
Listę opublikował izraelski „Forbes”. Rinat Achmetow i Petro Poroszenko poprosili o wykreślenie z niej swoich nazwisk. Jednak nie z powodu antysemityzmu czy rasizmu na Ukrainie
Rosjanie napisali o tym póżniej.
GP była pierwsza.


Gazeta Polska z maja 2013 roku.
 
Do góry