świńska grypa w mediach

gelo287

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
397
Punkty reakcji
1
Ja wam powiem, że tak grypa skończy tak jak ptasia. Narazie jest wielka panika, a po ptasiej sladu nie ma.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Pozamiatane... Wczaraj miałem to wrzucic ale mi się nie chciało... :]
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Mogę się tylko podpisać pod opinią RP w tej sprawie.
Media straszą, koncerny farmaceutyczne mają dodatkowe wpływy, ludzie za parę tygodni zapomną.
...

A sama sprawa może zostać wykorzystana politycznie :|
http://fronda.pl/news/czytaj/allah_wybije_wszystkie_swinie
Grunt to wczesna profilaktyka! - Egipcjanie ochoczo podchwycili komunikaty Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i postanowili zawczasu pozbyć się z kraju całej wieprzowiny. Muzułmanie wszak i tak jej nie jedzą, bo według islamu jest nieczysta. Całą niemalże hodowlę prowadzą koptyjscy chrześcijanie.
(...)
Jaki jest sens zabicia 400 tys. sztuk świń, skoro nie przenoszą one wirusa? Koptyjscy chrześcijanie nie mają wątpliwości ? poniżenie ich i odebranie im środków do życia.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
ja wiem jedno!!! na 100% z tej calej nagonki medialnej zyski maja koncerny farmaceutyczne. ;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zadam 1 proste pytanie
kto najwiecej krzyczal o grypie i dlaczego to byly tvn, wyborcza i brukowce super ekspress i fakt
zastanawial sie ktos?
nie wpsominam oczywiscie o wladzuchnie, ta histeryzuje przy byle okazji... (mozna spodziewac sie konferencji prasowych w temacie komarow niedlugo)
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
bo media o ktorych wspomniales zawsze najglosnie dra morde? ;)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
zadam 1 proste pytanie
kto najwiecej krzyczal o grypie i dlaczego to byly tvn, wyborcza i brukowce super ekspress i fakt
zastanawial sie ktos?
nie wpsominam oczywiscie o wladzuchnie, ta histeryzuje przy byle okazji... (mozna spodziewac sie konferencji prasowych w temacie komarow niedlugo)
Bo "dobry i grzeczny Polak wg tych z góry, to zastraszany Polak żyjący w niepewności"? :)
Kto ma media, ten ma władzę...
 
K

kinga_sc

Guest
moim zdaniem to kolejna medialna gra


nie ma jeszcze jakiejś ogromnej ilości zachorowań by mówić o epidemii! Na świecie żyje 6 milionów ludzi i ten tysiąc może mniej może więcej zachorowań to jakoś zbyt nikła ilość społeczeństwa by o tym tak mówić


ale zastraszanie ludzi to najlepsze rozwiązanie jak zawsze
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
a nie czasem miliardow? i to przeszlo 7 miliardow ludu?
 
K

kinga_sc

Guest
już poprawiałam



ale nadal uważam że sianie paniki jest bezcelowe
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz, jak pisalem powyzej taki wirus (w przeciwienstwie do odptasiego) jest duzo bardziej ryzykowny, nie mniej jednak histerie media zgotowaly wspaniala...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Niektórzy nawet twierdzą,ze nagłośnienie sprawy wirusa AH1N1 to odwrócenie uwagi od swiatowego kryzysu...mimo to moim zdaniem za duzo jest zachorowań.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Niektórzy nawet twierdzą,ze nagłośnienie sprawy wirusa AH1N1 to odwrócenie uwagi od swiatowego kryzysu...mimo to moim zdaniem za duzo jest zachorowań.
duzo? wiesz ile jest zachorowac w ciągu roku na ludzką grypę i ile osob na nią umiera?
 
Do góry