świńska grypa w mediach

radioglob

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
polska
i co sądzicie o przedstawieniu świńskiej grypy w mediach? czy jest ona przesadna, czy gra na naszych emocjach? czy służy tylko informowaniu społeczeństwa i jest ok?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
No po prostu fiesta dla dziennikarzyn bo mają newsy zapewnione.
A co do samego problemu to jest to bardzo dziwna sprawa - te wszyskie chwilowe epidemie - choroba wściekłych krów, ptasia grypa, SARS, teraz świńska grypa. Oczywiscie w ich przypadkowość i naturalne źródła chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To ja przy zdrowych zmysłach chyba nie jestem. Co to za wielka epidemia, kiedy w mieście w którym żyje tyle ludzi co w połowie Polski, umiera setka osób.
Służby sanitarne nagłaśniają każdą wiadomość o niebezpiecznej mutacji wirusa, bo dmuchają na zimne, a dziennikarze oczywiście tylko czekają aby móc ludzi postraszyć.

Kto wie ile ludzi w Polsce co roku umiera na powikłania pogrypowe? To co zwyczajne dziennikarzy nie interesuje.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Kto wie ile ludzi w Polsce co roku umiera na powikłania pogrypowe? To co zwyczajne dziennikarzy nie interesuje.

Nie wiem ile na powiklania grypowe, ale np. od infekcji bakteryjnych umiera bardzo duzo osób - w tysiącach co roku.

W sumie to pewnie masz racje Lobo, rzeczywiscie tak jest ;)
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Najbardziej idiotyczne są okładki tabloidów Super Ekspres ostatnio straszył że na świńską grypę umrze 10mln Polaków - liczba wzięta z kosmosu.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Jak wyżej.
Media po prostu podchwycają temat i eksponują go do granic możliwości.
Póki nie ma tysięcy zarażonych w naszej okolicy, a choroba nie rozprzestrzenia się i nie zabija szybko, to wszelkie nagłówki na pierwszych stronach i w czołówkach wiadomości są moim zdaniem zwykłym graniem na emocjach i ogłupianiem ludzi.
Szczęśliwie TV oglądam sporadycznie, a w innych źródłach informacji mam wybór tego, co chcę przeczytać.
 

radioglob

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
polska
juz dzisiaj donoszą,że ten wirus dotarł do Polski, sensacja chyba goni sensację...
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
SUPER
expres
Dzisiaj na okładce czaszka i tytuł: ZARAZA JUŻ W POLSCE?

Czy zna ktoś sposób co by zaczęła od ul Wiejskiej (konkretnie to jeden gmach)
 

Codreanu

Zaściankowiec
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
1 875
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
znienacka :)
Trzeba wpuścić tam świnie ale ona chyba już tam rezydują od dawna :D
Wirus powinien jeszcze zaatakować siedziby SE i Faktu.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ten SuperExpres to dopiero zaraza. Oddziaływanie na społeczeństwo tabloidów jest w moim mniemaniu większe niż TVN czy wybiórczej. Jest zaskakujące ile ludzi wierzy w te brednie, które nieraz są już bezczelnie sterowane przez jakieś grupy interesu.
 

TED69

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
204
Punkty reakcji
0
Ten SuperExpres to dopiero zaraza. Oddziaływanie na społeczeństwo tabloidów jest w moim mniemaniu większe niż TVN czy wybiórczej. Jest zaskakujące ile ludzi wierzy w te brednie, które nieraz są już bezczelnie sterowane przez jakieś grupy interesu.


No właśnie... najgorsze jest to, że ludzie w to wierzą... :bag:
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
zewsząd
trzeba odciagnać przecież uwage od faktycznych problemów ;)
faktu ani super expresu palcem nie tykam. jak ktoś sobie je kupuje szukając tanich i kłamliwych sensacji to niech potem trzęsie się ze strachu ze lada dzien nastąpi coś, czego prawdopodobieństwo i tak wynosi 0.
a na Wiejską czy do redakcji faktu wirus tym bardziej nie frafi, pamietajcie ze złego licho nie tknie :D
 

radioglob

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
polska
jak na razie chyba możemy spodziewać się takich artykułów, bo to jest popytne, więcej sprzedaje się pozycji, które dotyczą jakiś apokalips, wirusów czy zagrożeń bo tego ludzie sie boją i to ich interesuje.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
znalezi sposób zeby cena swin spadła-szukali i mają-ehh a juz było tak pięknie

:cenzura:a propaganda
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
W sumie racja, co stoi na przeszkodzie, żeby lobby wołowiniarskie podłożyło konkurencji świnię <_<
 

andzia1994

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
678
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
No po prostu fiesta dla dziennikarzyn bo mają newsy zapewnione.
A co do samego problemu to jest to bardzo dziwna sprawa - te wszyskie chwilowe epidemie - choroba wściekłych krów, ptasia grypa, SARS, teraz świńska grypa. Oczywiscie w ich przypadkowość i naturalne źródła chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy.
to samo chciałam napisać o tym chwiolowych epidemiach xd i dokładnie... są one chwilowe, rozumiem poinformować o tym ludzi.. ale w każej gazecie, na każdej stacji radiowej i każdym kanale w TV jest o tym mowa... to troche przesada, i pewnie znowu potrwa to kilka miesięcy i znowu wszystko ucichnie...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
No nie byłabym tego taka pewna, skoro na 6 mozliwych stopni zagrozenia pandemią, mamy już stopień piąty.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
przy okazji przypomne co pisalem kiedys przy histerii ptasiej grypy - to fakt tylko medialny i napisalem ze ryzykowna jest jedynie grypa odswinska i jak sie okazuje pokazala sie... niestety
przenoszalnosc tegoz wirusa jest ograniczona, nie mniej jednak wystapuje (jak widac)
ten wirus jest z grupy zwierzecych a, typ h1n1 - po kolejnej mutacji juz niegrozny dla swin (tzw hiszpanka to tez byl h1n1
normalne tym typem wirusa czlowiek sie nei ma prawa zarazic (kropelkowo - ryzyko zero) z miesa tez nie - w temp 70% wirus ginie
zjadliwosc wirusa dla ludzi wynika z jego nietypowosci, z 2 strony niewiele osob zmarlo co moze prowadic do wnioskow iz kluczowy moze byc tu stan zdrowia podczas zarazenia, jak bedzie zobaczymy
wydaje mi sie ze jednak zadnej pandemii nie bedzie - chyba ze wirus ponownie zmutuje, zauwazcie keidy wykryto pierwsze zakazenia, a jak neiwiele osob choruje, czyli upraszczajac znowu wygraja politycy (z troska pochylajacy sie nad problemem), dziennikarze (maja czym straszyc ludzi). firmy farmaceutyczne (normalne szczepionki - nieskuteczne sprzedaja sie jak swierze buleczki)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Słuzby sanitarne były przygotowane na pojawienie się tego wirusa. Podjeto szereg działań, więc ja też uważam, że pandemii nie będzie. Po za tym masz racje, że nie jest to aż tak zjadliwy wirus. Ale ogólnie wirusy grypy nie są aż tak niebezpieczne. Trzeba porównac w jakich warunkach dzialała hiszpanka. Europa była wyniszczona wojną. Warunki sanitarne oraz stan odżywienia społeczeństwa był kiepski.
Oczywiście, nie wykluczam że jakiś wirus o nieznanej dotąd zjadliwości mógłby się pojawic, ale ogłaszanie tego co rok, to przesada.
 
Do góry