Świat Ciężarnych

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
ale dlaczego decydujesz sie na cesarke? sa jakies konkretne powody?
zreszta z tego co wiem to przy cesarce mało który szpital zgadza się na obecnosc kogokolwiek oprócz personelu, wiedz dowiedz sie jak jest w szpitalu w którym planujesz rodzic
ja chce rodzic siłami natury bez zadnych znieczulen mimo ze tak bardzo to boli
a ze bedzie dziewczynka dowiedziałam sie w 18 tygodniu :)
 

Czarna1406

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej. Jestem na początku 3 miesiąca ciązy. trochę poczytałam waszych postów i dużo ciekawych informacji tu mozna znalezc. A co do kilku ostatnich postow, to dlaczego juz na wstepie chcesz miec cesarke ??? Jestes przeciez mloda masz dopiero skonczone 17 lat i malo prawdopodobne, zebys miala jakies komplikacje ? Ja mam 19 lat i chce urodzic silami natury. Wydaje mi sie ze nasz organizm jest do tego stworzony i szkoda by mi bylo rozcinac brzuszek niepotrzebnie i miec ochydna szrame do konca zycia, skoro zarowno Ty i dziecko lepiej wyszlibyscie na naturalnym porodzie. Mysle za to o porodzie w wodzie. Czytalam duzo pozytywnych komentarzy.
 

kwasia86

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
NY
Hey dziewczyny przepraszam ze tak odbiegne od tematu ale mam pytanie i troche mnie to meczy...otoz od poczatku ciazy zdarzaly mi sie mdlosci ale to bardzo slabe raz na kilka dni a niedawno (a dokladnie wczoraj...jestem w 4 miesiacu ciazy) zdarzyly mi sie nie tylko okropne i nie do wytrzymania mdlosci ale i wymioty...bylo to jednorazowe i jak narazie sie nie powtorzyly i do tego doszla tez biegunka ktora tez trwala tylko jeden dzien...no i troche mocniej niz zwykle pobolewaly mnie plecy ale nie byl to jakis ostry i nie do wystrzymania bol...powiedzcie czy to moze byc grozne dla dziecka i cos oznaczac czy poprostu taka "uroda ciazy" i takie rzeczy czasem sie zdarzaja????
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
ja myśle że nie ma się czym martwić, poprostu musisz bardziej teraz uważać na to co jesz
ja nie miałam ani razu ani nudności ani wymiotow....do czasu aż rano nie wypiłam troche za słodkiej herbaty...
także to co kiedyś nam nie przeszkadzało w ciąży się zmienia :)
a do czarna1406 ja też chce rodzić w widzie i na szczęście mój szpital ma basen :D
zorientuje się jak jest w twoim bo czasami zdarza się tak że wchodzisz tam tylko na chwile wcale to nie ma nic wspólnego z porodem...
 

kwasia86

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
NY
dziewczyny to znow ja ale musze sie wam pochwalic... :):) od trzech dni czuje ruchy mojego malenstwa...takie jakby laskotanie w brzuszku i czasami sa naprawde baaaaardzo intensywne ale to nie kopniaczki jeszcze. Na poczatku wydawalao mi sie ze to jednak za wczesnie w koncu polowa 17 tygodnia no ale to jednak to i naprawde nie da sie tego pomylic z niczym innym, i sa one bardzo czeste....:) ale sie ciesze w koncu maluszek dal znac o sobie...musialam sie Wam pochwalic :)
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
no to gratuluje :)
ja tez bardzo wczesnie poczułam ruchy małej
a pisza ze poczuc można dopiero około 20 tygodnia....ciekawe od czego to zalezy
moja mała teraz mi w nocy spać nie daje bo tak się wierci
 

kwasia86

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
NY
ja jeszcze niestety nie znam plci dzidzi...nie chce sie jeszcze ujawnic :( no ale mam nadzieje ze juz niedlugo bede wiedziec :):) a propo ruchow to nie wiem wlasnie od czego to zalezy, to moja pierwsza dzidzia 17 tydzien a juz sie rusza malenstwo, jestem dosc szczupla no ale zeby az tak bardzo chuda to nie 60 kg 170cm wzrostu wiec chyba tak optymalnie...
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
no ja mam 165 i teraz waże 60 kg
a dzidzia juz podobno bardzo duża
mam nadzieje że nie będzie taka jak ja i bedzie ważyła normalnie :p
bo ja prawie 5 kg, wiec mama miała nie za wesoło
a twoje maleństwo jakie juz duze?
 

kwasia86

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2008
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
NY
dzidzia ma tak standardowe wymiary i wage jak na 17 tydzien mierzy malenstwo 13 cm i wazy jak narazie 113 gramow ale rosnie i rosnie :p mnie jak narazie przybylo tylko 2 kg nie wiem czy na 4 miesiac to malo czy nie? ale brzuszek juz ladnie sie zaokraglil i juz troche wyskoczyl do przodu :)
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
a ja juz 6 kg przytyłam ;p
brzuszek mam malutki ale to podobno dlatego ze łożysko mam na tylnej scianie macicy
 

pancia86

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ułożenie łożyska ma duże znaczenie jeżeli chodzi o rosnący brzuszek? Jestem w 4 miesiącu ciąży i troszke brzuszek mi urósł, ale w spodnie sie spokojnie mieszcze. Teściowa nalega żebym kupiła już spodnie ciążowe.
 

zyrafa-dluga

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
Drogie dziewczyny, mam do Was ogromną prośbę :)
Tak jak Wy jestem w ciąży, z terminem na początek września, będę miała córeczkę :) Jestem też położną i prowadzę badania dotyczące lęku przed porodem. Badanie jest ankietowe, skierowane jest do kobiet w drugiej połowie ciąży - po piątym miesiącu.
Jeżeli któraś z Was zechciałaby mi pomóc i wypełnić anonimową ankietę - zapraszam do zostawiania zgłoszeń na moim mailu polozna.online@gmail.com
Pozdrawiam, życzę lekkiej ciąży i szczęśliwego rozwiązania :)
 

xyz19

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka ma problem aby zajść w ciąże po raz drugi, pierwszym razem miała cesarskie cięcie. Szperałam wiele dni w nternecie i znalazłam ciekawostkę : http://dziecko.expertia.pl/strefa/material...ajsciem-w-druga. Mam małą prośbę jeżeli znasz jakieś ciekawe strony www lub inne informacje prosze prześlij lub wklej na forum. Bedzę bardzo wdzięczna tak bardzo zależy mi na ciąźy koleżanki.

Malwina
 

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
Dawno sie nie odzywalam i wiekszosci z Was nie znam i Wy mnie nie kojarzycie:)
Nie wiem o czym rozmawiacie a czytac calosci nie mam czasu bo mam 2-letniego synka:)
Napisze tylko ze zastanawiamy sie z Mezem nad drugim dzidzusiem i nie wiem co robic... Bardzo bym chciala ale sie boje i nie wiem jak dogonie drugiego takiego speedy gonzalesa...
Czy ktoras Mama moglaby napisac jak to jest z dwojka maluchow? Czy sa takie Mamy w tym gronie?
 

Tori

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Witam wszystkie Mamuśki :)
Ja będę mamą dwóch maluszków już za jakieś 2 tygodnie :) Córcia (3,5 roczku) robi zamieszanie w domu, a synuś na razie w moim brzuszku ( a akrobacje robi niesamowite, czasem mam wrażenie że zaraz mi się coś porozrywa w środku :)) Widząc ile uwagi potrzebuje moja córcia, trochę się boje jak to będzie z dwójką, ale jeszcze bardziej boję się porodu. Za pierwszym razem, niby wiedziałam że będzie boleć, ale nie wiedziałam jak. Teraz wiem i mnie to raczej nie uspokaja : ) Ale wszystko się da znieść, byle dzidzius był zdrowy :)
 

justyna29094

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.Jestem pierwszy raz w ciąży(nieplanowanej) i panicznie boje sie porodu. Uwazam, ze rodzac naturalnie, dziecko nie zdola przecisnac sie przez moj kanal rodny, gdyz jest on zbyt maly. Jak juz zmierzylam odstep miedzy koscmi miednicy wynosi u mnie 6 cm, a glowka dziecka ma conajmniej 10 cm:(, strasznie sie boje. Czy moglybyscie mi cos doradzic? Czy powinnam poprosic lekarza o przeprowadzenie cesarskiego ciecia? Prosze o pomoc..
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Myślę że nie powinnaś martwic sie na zapas, to tylko szkodzi dzidziusiowi, porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzacym i on Ci to wszystko wyjasni, odpowie na pytania.
 

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
Kości rozchodzą się pod koniec ciąży i przy porodzie. Dlatego zostaje nam taka dupcia większa;)
Chcesz mieć przyjemny poród? Dam Ci receptę:
1) Wybierz szpital w którym chcesz rodzić.
2) Wybierz lekarza z tego szpitala który Twoim zdaniem powinien odbierać poród/robić cc.
3) Idź do tego lekarza na prywatną wizytę i poproś żeby został Twoim lekarzem prowadzącym.
4) Przychódź do tego lekarza co miesiąc na prywatne wizyty i rozmawiaj o obawach i porodzie.

Ja miałam cesarkę i to był piękny poród bez stresu i bólu a ból po cesarce do zniesienia bo dawali mi środki przeciwbólowe:)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ee, nie masz się czym martwić :) Ja też byłam przed porodem straszliwie chuda, też miałam takie obawy. Ale bezpodstawne, bo bez problemu urodziłam naturalnie :) nie zapominaj,że główka dziecka jest elastyczna, wyposażona w ciemiączko - własnie po to, by łatwiej mu było wyjść. Nie będziesz rodzić sama, będą przy Tobie lekarz, położne, itp. Będzie dobrze :)
co do tej większej dupci: mnie nic nie zostało, ani cm więcej , w dodatku jeszcze schudłam :p przy wzroście 170 ważę 50 kg. A przed ciążą było 53, potem w 8 miesiacu ciazy (bo tak rodziłam) wazyłam 69 :D
wiec to tez nie reguła.
Przyszłe mamusie, nie martwcie się o nic - bedzie dobrze. Dzidzia najwazniejsza.
 

chcemy_dzidzie

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
1
dobry wieczór :D
Mam do was takie pytanie.. Staram się z chłopakiem o dziecko i bardzo chcemy ale jakoś przez 2 miesiące nic..
Powiedzcie kiedy najlepiej zajść w ciąże i co zrobić żeby w nią zajść. Dodam że oboje jesteśmy zdrowi po badaniach..
 
Do góry