swędzenie tam koło nóg ;P

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Jesli okaze sie, ze masz grzybice, to ogranicz spozywanie cukrow ( najlepiej zrezygnowac ze slodyczy), spozywaj jogurty naturalne, kefiry. Lekarz zapewne zaleci clotrimazolum - masc kosztuje ok. 3-4 zl, ktorej zadaniem bedzie m.in lagodzenie miejscowych objawow grzybicy ( swedzenie).. Dr. przepisze antybiotyk(podejrzewam , ze doustny np: fluconazole ). Po czasie trwania kuracji, jeszcze przez jakis okres trza bedzie uzywac tej masci.
Co do higieny, to raczej powinno sie nie naduzywac srodkow intymnych, dobrze jest podmywac sie woda, najlepiej przegotowana, czyli np: podmywasz sie dwa razy dziennie - raz zastosuj wode, a za drugim razem plyn do higieny intymnej. Nos przewiewna bielizne, Przy pojsciu spac nie zakladaj majtek ( jesli nosisz spodenki od pizamy), lub nos koszule nocna. Chodzi tutaj o "wietrzenie" ;)
Na razie to tyle :)
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
ale rowniez nie powinno sie z nich zrezygnowac... 2 x dziennie podmywanie wystarczy

Oczywiscie, ze nie nalezy rezygnowac. Slyszalam, ze powinno sie stosowac taki system np rano mycie plynem, wieczorem woda. Osobiscie tego sie trzymam i nie narzekam.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mnie osobiscie ucza ze podmywanie powinno byc 2 x dziennie rano i weczorem mydlem szarym lub woda(jezeli kobos nie stac na drogie srodki higieny) lub plynem do hig. intymnej
 
K

kinga_sc

Guest
zgadzam sie z poppy ale pamietaj takze o regularnym podmywaniu, wowczas nie powinno byc juz takich sytuacji... czym szybciej zglosisz sie do lekarza tym lepiej, bo cokolwiek to jest moze przejsc pozniej na jajniki macice... a wowczas to bedzie juz ogromny problem
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Jak "grzybka" wyleczysz, to nic Ci nie bedzie.
I jak tam po wizycie ? Bo chyba dzis miala byc ?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
prowadzi jezeli zaatakuje jajowody i jajniki, ale to jest proces długotrwaly. grzybnia wytwaza hormon (17-beta-estradiol) ktory zaburza cykl menstruacyjny (czyli brak miesiaczki, i na tym polega ta "bezplodnosc") oczywiscie najczesciej grzybica rozwija sie w śluzówce pochwy a to mozna dokladnie wyleczyc o ile sie przestrzega wszystkich zasad higieny aby utrzymac naturalna flore bakteryjna a takze stosujac pałeczki kw.mlekowego( ktore wlasnie pomoga w odbudowaniu tej flory). pamietajmy dziewczeta iz długo nie leczona grzybica prowadzi do nadzerek szyjki macicy, pochwy i pozniej jest problem z prawidłowym cyklem...wiec nie przejmowac sie narazie bezplodnoscia tylko szorowac do ginekologa :eek:k:
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
Justysko :) wlasnie to mialam na mysli :p jesli sie to zaniedba i nie wyleczy, bedzie olewac itp... To nastepstwem może być bezplodnosc ;/
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
jeny! dla mnie ginekolog to najbardziej upokażające nie wiem czy dam rady, strasznie się wstydzę.
a na pierwszej wizycie zobaczy "tam" czy tylko mać zastosuje albo każe mi na wymazy kiedyś iść ? :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ale nic nie ma upokarzajacego w wizycie u ginekologa, przeziez jestes kobieta i wczesniej czy pozniej bedziesz i tak musiala isc do niego...na pierwszej wizycie wykona badania podstawowe nie wykluczone ze wziernikiem przez odbyt, chyba ze wspolzylas... jezeli bedzie potrzeba pobierze material na cytologie a pozniej jezeli stwiedzi chorobe przepisze leki
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
byłam i ona mi powiedziała, że nic nie widzi wźieła pobrała coś na badania jakieś (a te badania poco ? co można z nich wyciągnąć ? ) a tak na oko powiedziała że nic mi nie jest.
mówiła żebym mało jadła słodyczy itp. pytała się czy miałam robione badania na cukrzycę a ja miałam i wyszły bardzo dobre 80 ileś, to było tak z 2 tyg. temu, i jeszcze wcześniej też robiłam.
to co jest grane :/ ?
 
Do góry