Suwerenność

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Polska jest bardzo uzależniona od innych krajów i niewiem czy dobrze rozumię sens slowa "Suwerenność" ( Niezlaeżność ?? Poprzwcie mnie jak źle mówię :p ) a pozatym wewnątrz naszego państwa siedzi masę aparatzyków pokomunistycznych wieć, jeżeli dobrze rozumię sens tego slowa to uważam ze kiedyś polska będzie mogla stać sie suwerennym państem.

POPRAWCIE MNEI JAK ŹLE ROZUMIE TO SŁOWO :p ... Dzięki :)

Pozdro :D
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Suwerenność to niezależność. Żaden kraj ani żaden człowiek nie jest tak do końca suwerennym.
Pomijając jednak zależności dotykające powszechnie wszystkie państwa i skupiając się na potocznym rozumieniu suwerenności można chyba uznać dzisiejszą Polske za państwo suwerenne. W polityce zagranicznej prezentujemy okreslone stanowisko zgodne z interesem narodowym. Nie jesteśmy przedmiotem ale podmiotem dyskusji na forum UE i innych gremiów. Oczywiście możemy się spierać czy to co prezentują aktualni przedstawiciele naszego narodu to jest wyraz opini społeczeństwa czy jedynie prywatne poglądy tych państwa ale to inna bajka.
W polityce wewnętrznej nikt Polsce nie nakazuje określonych działań. To, że raz jest realizowany program lewicowy, raz liberalny a raz prawicowy to w końcu wynik demokratycznych wyborów własnych. Nie wszystkim sie to musi podobać ale to suwerenność. Nie ingerowanie przez inne kraje w nasze podwórko już jest suwerennością.
W gospodarce już jest gorzej. Nie jesteśmy krajem samowystarczalnym i chyba żaden kraj nie jest. Musimy bazować na wspólpracy z innymi tak jak inni wspólpracują z nami. Partnerstkie kontakty gospodarcze, wolność rynku i zdrowe rozumienie wzajemnych zależności są w pewnym sensie suwerennością.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Milenkaaa, Ty to do szkoly potrzebujesz? Zalóż temat "problemy szkolne" to jeszcze lepiej Ci napiszę wedlug potrzeb nauczycieli i poprawności poltyczno-kulturowej na wszystkie tematy:)
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
hehe dzięki :) nio to było do szkoły ale pracę już mam całkiem niezłą chyba :) dzięki za odp bo mi pomogła :D pozdrawiam!
 
Do góry