Suplementy diety

N

nianiaSweet

Guest
ja ostatnio kupilam w aptece jeliton, suplement diety, ktory jest w 100% blonnikiem naturalnym bez zadnych konserwantow
 

Mela18

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
nie stosuję żadnych specjalnych suplementów diety, tabletek, herbat. zdaję się na ograniczenie cukru, a głód oszukuję pijąc więcej wody (aktualnie jestem na etapie ustronianki z potasem). być może specjalne środki działają, ale jakoś obawiam się z nich korzystać, może pod okiem lekarza.
 

zlotylisc

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Suplementy są dobre, a nawet bardzo dobre pod warunkiem, że nie są zamiennikiem a jedynie wspomagaczem. Kurde ile osób o tym zapomina :(
 

MariuszRylko

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Szczecin
Sam jestem zwolennikiem, suplementów na odchudzanie, ale musze szczerze przyznać, że aby efekty były zadowalające należy połączyć je z dietą :)
 
D

Dobrawa

Guest
MariuszRylko napisał:
Sam jestem zwolennikiem, suplementów na odchudzanie, ale musze szczerze przyznać, że aby efekty były zadowalające należy połączyć je z dietą :)
No sama nazwa na to wskazuje. Suplementy jako uzupełniacze diety. Niestety rację macie, że ludzie myślą, że same w sobie takie środki zdziałają cuda.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
nianiaSweet napisał:
ja ostatnio kupilam w aptece jeliton, suplement diety, ktory jest w 100% blonnikiem naturalnym bez zadnych konserwantow
A z czego ten błonnik, bo ja brałam owsiany i mi nie smakował.
 

gumbat

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
29
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z Dobrawą całkowicie, suplementy diety mają za zadanie uzupełniać niedobory, a nie zastępować normalne jedzenie. Ze względu na inne leki muszę przyjmować potas, o którym się mniej pamięta niż np. o magnezie. To jest suplement katelin+. Jedyny chyba suplement potasu na rynku dostępny bez recepty, na co się musiałem sporo naczekać. Trudno ciągle prosić się o receptę na coś co i tak będzie się przyjmować przez dłuższy czas.
 

wrzos1976

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2011
Posty
12
Punkty reakcji
2
Dziś nie trudno zauważyć jak wiele osób boryka się z nadwagą (otyłością). Dlatego przystępując do jakichkolwiek działań zmierzających do walki z tym problemem, dobrze byłoby na samym początku zrobić odpowiednie badania i sprawdzić w czym tkwi przyczyna. W większym stopniu w dzisiejszym świecie za problem ten odpowiedzialny jest sposób odżywiania się i styl życia jaki prowadzimy.

Żywność pozbawiona jest niezbędnych składników odżywczych, które odpowiadają za różne procesy biochemiczne zachodzące w naszym organizmie (również za prawidłowy metabolizm naszych komórek). Stąd stosowanie suplementacji (właściwej, dobrze dobranej) jest dzisiaj koniecznością. Tak więc świadomy, racjonalny sposób odżywiania, dobrze dobrany, naturalny suplement diety i odrobina ruchu na świeżym powietrzu (np. 30-to min. spacer po lesie) to klucz do lepszego samopoczucia i mniejszej ilości kg.
 
D

Dobrawa

Guest
Nie zawsze posiłki potrafią zapewnić wszystkie potrzebne witaminy. Niestety. Uważam, że często uzupełniamy niedobory takie które widzimy, ale to nie znaczy, że są one jedyne. Przecież wielu witamin może nam brakować szczególnie w takim okresie jakim jest czas diety. Ja wybrałam akurat Falvit i jestem z niego bardzo zadowolona. Głównie dlatego, że jest dla kobiet i doskonale zna proporcje tego czego mi potrzeba. Oczywiście zdrowe jedzenie do podstawa, ale wole się witaminowo wspomóc.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Dobrawa napisał:
Nie zawsze posiłki potrafią zapewnić wszystkie potrzebne witaminy. Niestety. Uważam, że często uzupełniamy niedobory takie które widzimy, ale to nie znaczy, że są one jedyne. Przecież wielu witamin może nam brakować szczególnie w takim okresie jakim jest czas diety. Ja wybrałam akurat Falvit i jestem z niego bardzo zadowolona. Głównie dlatego, że jest dla kobiet i doskonale zna proporcje tego czego mi potrzeba. Oczywiście zdrowe jedzenie do podstawa, ale wole się witaminowo wspomóc.
No właśnie ja na początku zimy też zaczynam obserwować u siebie większy problem z suchą skórą, łamiącymi się paznokciami itp. A jem na prawdę zdrowo i głównie są to warzywa i owoce - niestety ich jakość od jesieni zaczyna zwykle spadać...
A Falvit jaką ma cenę i za ile tabletek? Szczerze mówiąc jeszcze go nie próbowałam - czy działa lepiej np. od skrzypu albo od jakiejś musującej multiwitaminy?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No, tu za bardzo nie ma co porównywać, bo falvit ma w składzie optymalną dawkę dzienną dobraną do indywidualnych potrzeb kobiet w każdym wieku (w zależności od wersji - kobieta aktywna / mama / menopauza), a taki suplement typu skrzyp czy musująca substancja, to skład jednak mocno okrojony.
 
D

Dobrawa

Guest
Też uważam, że suplementy takie jak skrzyp to jedynie maja działania raczej jednokierunkowe. A preparaty takie jak Falvit dają pełne zaplecze witaminowe kobiecie i o to w tym wszystkim chodzi. Widzisz, że masz popękaną skórę czy łamliwe paznokcie, ale nie wszystkie niedobory tak widać gołym okiem. Organizm może mieć braki których nie jest żadna z nas bez badań wyłapać. A suplement witaminowy taki jak Falvit uzupełni je wszystkie.
 

chica_o

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2013
Posty
122
Punkty reakcji
7
Dziewczyny, dzięki za informacje. Byłam już w aptece i rzeczywiście farmaceuta powiedział mi, że falvit zapewnia dzienną potrzebną dawkę na minerały i witaminy, więc jest niezłym środkiem na uzupełnienie wszelkich braków. Zdecydowałam się go kupić, łykam dopiero od wczoraj, więc zobaczymy jakie będą efekty. Aha, kupiłam opakowanie 60 tabletek za 18 zł, więc rzeczywiście całkiem tanio jak na 2 miesiące :)
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
No i fajnie, nie dajmy sobie wciskać drogich suplementów skoro mamy tanie i skuteczne. Ja bez witamin jestem taka ospała, że szok, totalnie zero energii. Dlatego jestem stałym klientem apteki, pani mnie już zna dobrze mimo, że kupuję to większe opakowanie.
 
D

Dobrawa

Guest
Ostatnio w jednej z aptek internetowych kupiłam Falvit za 15zł więc cenowo to akurat spokojnie. Ale nawet gdyby był droższy, też bym kupowała, bo przynajmniej dla mnie ta pewność, że jest skuteczny jest tego warta.
 

high_heels

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
102
Punkty reakcji
0
suplement diety: KELP


używam tego od miesiąca i nie miałam żadnych przygód jak koleżanka która założyła temat :p Zauważyłam po jakimś krótkim czasie że mam przyspieszoną materię i regularnie załatwiam potrzeby fizjologiczne. dobre dla osób które chcą zrzucić ostatnie kg np, albo ustabilizować sobie wagę. Chociaż też nie zupełnie bo koleżanka, która mi poleciła suplement schudła 10 kg więc chyba zalezy od organizmu.
 

AniaRew

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
1
Wiek
59
Miasto
Warszawa
A czytaliście może ostatnio o modnej gorzkiej pomarańczy. Nawet takie portale jak miasto kobiet, czy dla lejdis o niej piszą. Strasznie się tym jaram! :037: dlalejdis.pl/artykuly/gorzka_pomarancza_lepsza_niz_ruch może trochę przesadzają, że to lepsze, niż ruch ale warto skosztować. Ja jak widać po zdjęciu mam jeszcze trochę do zrzucenia :)
 
Do góry