Sukces

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Witam

Zawsze mnie zastanawiało jakie są główne cechy ludzi którzy odnieśli sukces (biznesmeni, sportowcy itp)

* pewność siebie
* nienaganny wygląd
* niezłomność w trudnych sytuacjach
* osiąganie wyznaczonych celów
* charyzma

jakie wy zachowania czy cechy zauważyliście w takich ludziach? (nie przeczytali itp) co sprawia że jak spojrzycie na człowieka to wiecie że jest pewny siebie ? i na bank osiągnął sukces w życiu.

Pytanie z ciekawości.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Witam

Zawsze mnie zastanawiało jakie są główne cechy ludzi którzy odnieśli sukces (biznesmeni, sportowcy itp)

* pewność siebie
* nienaganny wygląd
* niezłomność w trudnych sytuacjach
* osiąganie wyznaczonych celów
* charyzma

jakie wy zachowania czy cechy zauważyliście w takich ludziach? (nie przeczytali itp)

Pytanie z ciekawości.
Zdecydowanie pewność siebie, niezłomność w trudnych sytuacjach, osiąganie wyznaczonych celów. Ktoś, kto w siebie nie wierzy raczej sukcesu nie osiągnie. Tak samo osoba, która szybko się poddaje, gdy tylko coś pójdzie nie po jej myśli czy napotka na jakieś trudności i problemy. Osiągania wyznaczonych celów chyba nie muszę tłumaczyć ;) Charyzma też się na pewno przydaje. Co do wyglądu... Pewnie też jakoś tam pomaga, ale czy na pewno ma aż takie znaczenie? Trudno mi to ocenić... Uważam, że nie ma takiego znaczenia. Dodałabym jeszcze odwagę i gotowość do podjęcia ryzyka. Generalnie jestem zdania, że żeby do czegoś dojść trzeba posiadać te cechy i mieć głowę na karku.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Zdecydowanie pewność siebie, niezłomność w trudnych sytuacjach, osiąganie wyznaczonych celów. Ktoś, kto w siebie nie wierzy raczej sukcesu nie osiągnie. Tak samo osoba, która szybko się poddaje, gdy tylko coś pójdzie nie po jej myśli czy napotka na jakieś trudności i problemy. Osiągania wyznaczonych celów chyba nie muszę tłumaczyć ;) Charyzma też się na pewno przydaje. Co do wyglądu... Pewnie też jakoś tam pomaga, ale czy na pewno ma aż takie znaczenie? Trudno mi to ocenić... Uważam, że nie ma takiego znaczenia. Dodałabym jeszcze odwagę i gotowość do podjęcia ryzyka. Generalnie jestem zdania, że żeby do czegoś dojść trzeba posiadać te cechy i mieć głowę na karku.


Ok, a jak sadzisz jeśli ktoś ma miłą twarz to może tak samo wzbudzić szacunek i takie same emocje jak osoba która z wyglądu przypomina lub "twardego biznesmena" ? ludzie lubią "doskonałość" twardy wygląd i mocny pewny głos.

Znam gościa co ma swoją firmę, nie małą ale wystarczy na niego spojrzeć i strach mu odmówić.

Zauważyłem również że ludzie mniej powaznie traktują osoby... niewyspane, zmęczone niż te żwawe i pełne życia. Widziałem takie sytuacje nie raz, sam tez tak traktuję ludzi ;/ inaczej rozmawiam z kimś kto mówi powoli i wygląda jakby nie spał z 4 dni, a inaczej z kims pełnym zycia.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Ok, a jak sadzisz jeśli ktoś ma miłą twarz to może tak samo wzbudzić szacunek i takie same emocje jak osoba która z wyglądu przypomina lub "twardego biznesmena" ? ludzie lubią "doskonałość" twardy wygląd i mocny pewny głos.

Znam gościa co ma swoją firmę, nie małą ale wystarczy na niego spojrzeć i strach mu odmówić.

Zauważyłem również że ludzie mniej powaznie traktują osoby... niewyspane, zmęczone niż te żwawe i pełne życia. Widziałem takie sytuacje nie raz, sam tez tak traktuję ludzi ;/ inaczej rozmawiam z kimś kto mówi powoli i wygląda jakby nie spał z 4 dni, a inaczej z kims pełnym zycia.
Pewnie masz sporo racji, ale jestem zdania, że czasem ktoś może wyglądać niepozornie a jednak wzbudzać szacunek :)

Ja mam wujka, który nie mając wykształcenia, wpływowych znajomych, nie mając w sumie nic założył własną firmę - niby zwykły warsztat samochodowy. Ten warsztat to już nie garaż koło domu, ale hala, działa już wiele lat i to całkiem nieźle. Osiągnął dużo, bo miał głowę na karku. Moim zdaniem do biznesu trzeba mieć specjalne predyspozycje, jakie on miał - to są te cechy o których mówiliśmy, niekoniecznie wygląd :)

A sportowcy? Bo o nich też wspominałeś w pierwszym poście... Jak się ma wygląd do sukcesów np. Adama Małysza? ;)
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
trafne spostrzeżenie, jest szczupły, nie wysoki a odnosi sukcesy.

Ale głównie chciałbym się skupić na ludziach biznesu.

Sam znam gościa (nie raz o nim wspominałem) który od zera założył biznes, też zaczynał w garażu a dziś już nie pracuje tylko dogląda firmę.

Łeb na karku to w sumie cecha :)


A tak na pierwszy rzut oka, spotykacie człowieka i co wam mówi że "ten facet musi odnosić sukcesy" ? pewna siebie postawa ciała? wyglad ogólny? ton głosu? na co pierwsze zwracacie uwagę?
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się osobiście, że obecnie panuje dość duże przekonanie o sukcesie i trzeba zwyciężać zawsze i wszędzie - w każdej sytuacji być najlepszym. To nie jest fajne, ponieważ pierze ludziom mózgi. No i zupełnie inną kwestią jest fakt, że tacy ludzie są również nieszczęśliwi - ponieważ jeżeli osiągasz pozorny "sukces" to b. często są tego jakieś ofiary. Bardzo fajnie widać to np. w książce L. Oliver - 7 razy dziś. Tam też główna bohaterka osiąga sukces, ale już niewiele osób widzi, że dzieje się to kosztem innych ludzi. Z biegiem akcji zdarzenia przyjmują coraz tragiczniejszy obrót.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Wydaje mi się osobiście, że obecnie panuje dość duże przekonanie o sukcesie i trzeba zwyciężać zawsze i wszędzie - w każdej sytuacji być najlepszym. To nie jest fajne, ponieważ pierze ludziom mózgi. No i zupełnie inną kwestią jest fakt, że tacy ludzie są również nieszczęśliwi - ponieważ jeżeli osiągasz pozorny "sukces" to b. często są tego jakieś ofiary. Bardzo fajnie widać to np. w książce L. Oliver - 7 razy dziś. Tam też główna bohaterka osiąga sukces, ale już niewiele osób widzi, że dzieje się to kosztem innych ludzi. Z biegiem akcji zdarzenia przyjmują coraz tragiczniejszy obrót.

Po trupach, ale do celu - a jak!
 

Le'a

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
220
Punkty reakcji
3
Sukces ma wiele imion.
Ja wstępnie podzieliłabym biznes na usługi i produkcję.
W usługach trzeba mieć wiedzę i charyzmę. Komunikatywność jest wskazana, wygląd owszem ale nie we wszystkich branżach.
W produkcji, to pewność siebie, to podejmowanie trudnych decyzji, to umiejętność kontroli i przewidywania rynku.
Sport, to ciężka praca fizyczna i predyspozycje do dyscypliny oraz umiłowanie jej i wielka chęć osiągnięcia sukcesu.
 

Zojjka

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sukces – wszędzie o nim głośno. Na przykład w telewizji ciągle widać ludzi „sukcesu”, zawsze młodo wyglądających, ciągle uśmiechniętych i bez żadnych problemów. Kłopot w tym, że nie zawsze życie wygląda tak różowo i większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tysiąca drobnych problemów, które często zwalają się jak lawina na głowę.
Natomiast można przygotować siebie samego w taki sposób, żeby być skazanym na sukces: wyrabiać w sobie odpowiednie nastawienie, zadbać o swój charakter, o umiejętności i skuteczność działania. Element planowania jest w to oczywiście włączony. Bo trzeba – wychodząc od własnych pragnień – wybrać strategię i zaplanować kolejne kroki działania. Często jest tak, że nie osiągamy sukcesu, bo zwyczajnie nie mamy odwagi po niego sięgać, nie mamy odwagi realizować swoich pragnień, celów.
 

berta

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się osobiście, że obecnie panuje dość duże przekonanie o sukcesie i trzeba zwyciężać zawsze i wszędzie - w każdej sytuacji być najlepszym. To nie jest fajne, ponieważ pierze ludziom mózgi. No i zupełnie inną kwestią jest fakt, że tacy ludzie są również nieszczęśliwi - ponieważ jeżeli osiągasz pozorny "sukces" to b. często są tego jakieś ofiary. Bardzo fajnie widać to np. w książce L. Oliver - 7 razy dziś. Tam też główna bohaterka osiąga sukces, ale już niewiele osób widzi, że dzieje się to kosztem innych ludzi. Z biegiem akcji zdarzenia przyjmują coraz tragiczniejszy obrót.


Jeżeli pozwolisz, nie zgodzę się z Tobą :) Sukces to nie przekonanie, a wymóg współczesności. A to, że pojawiają się ofiary...postęp sam do tego doprowadził i albo chcesz się dostosować, albo giniesz. I w zasadzie tylko w jednej kwestii mogę się z Tobą zgodzić-7 razy dziś, to świetna książka. Co prawda jestem dopiero w trakcie czytania, ale póki co podoba mi się. Super jest wątek miłosny ;)
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Sukces to pojęcie względne i nie musi być czymś wielkim.Wszystko zależy od ciężkiej pracy,silnej woli i motywacji.Nie osiąga sie go poprzez dążenie do,,sukcesu,,a poprzez robienie czegoś,co sie lubi i bardzo chce robić.Prawdziwy sukces jest wtedy,kiedy nie zauważy sie kiedy nim sie stał.
 

pozytywnadaria

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
2
Sukces to zrozumienie faktu, że każde niepowodzenie czyni nas lepszymi, sprytniejszymi, bardziej doświadczonymi. "Co mnie nie zabije to mnie wzmocni." A osiągnięcie np. bogactwa to już tylko tego następstwo.
 

tomixa

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Chciałam wrócić do zmęczenia. To częsty błąd biznesmenów.
Człowiek pracuje i jest dobrze, pnie się w górę, sukces za sukcesem.
W pewnym momencie impas, nie zależny od człowieka zastój, gospodarka te sprawy...
Biznesmen zaczyna pracować więcej, coraz intensywniej, narasta zmęczenie, wzrostu dochodów ciągle brak i tak dalej...
Powinien się wtedy zatrzymać i odpocząć, i spojrzeć na problem sprawnym umysłem.
To właśnie widać. Zmęczony człowiek do niczego nie dojdzie.
Moje zdanie.
 

Ignis Saiwala

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
1
Witam

Zawsze mnie zastanawiało jakie są główne cechy ludzi którzy odnieśli sukces (biznesmeni, sportowcy itp)

* pewność siebie
* nienaganny wygląd
* niezłomność w trudnych sytuacjach
* osiąganie wyznaczonych celów
* charyzma

jakie wy zachowania czy cechy zauważyliście w takich ludziach? (nie przeczytali itp) co sprawia że jak spojrzycie na człowieka to wiecie że jest pewny siebie ? i na bank osiągnął sukces w życiu.

Pytanie z ciekawości.

Zacznę od "artystów", ok?
Kojarzysz tego faceta ze "Zmierzchu"? Odniósł sukces - tego się chyba nie da zaprzeczyć - ale ciągle ktoś o nim pisze, że się niechlujnie ubiera, więc ta "nienaganność", to chyba niekoniecznie. Tak samo, jak z wieloma innymi ludźmi. Jest taka antynagroda "złota malina", jeżeli się nie mylę...

Teraz sportowcy:
Nie wszyscy są piękni. Często też mało charyzmatyczni. Poprostu kochają sport. I do tego są zatrudniani.

I w tym jest chyba cała tajemnica. Trzeba coś kochać, żeby dobrze wychodziło. A reszta to już kwestia reklamy i czasami faktycznie takich rzeczy, jak wygląd - jeżeli robisz coś do czego ten wygląd jest Ci naprawdę potrzebny.

Z tych rzeczy, które podajesz, to ta niezłomność wydaję mi się najbardziej potrzebna. Dla tych, którzy nie mają sponsora - managera, bogatych rodziców oczywiście. :p
Co do osiągania celów - to raczej nie cecha, a raczej wynik pracy.

Widzisz, ciężko dać gotową formułę na sukces, ale faktem jest, że świat należy do bogatych i ciężko ich przebić samym talentem. :p
 

Pawel_AH

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
66
Punkty reakcji
5
Zadajesz bardzo ogolne pytanie dlatego odpowiedzi nie moga byc zbyt trafne. Sukces jest powiazany z glebokim poziomem funkcjonowania, czyli elementami, ktore oddzialuje na inne na poruszajacym najglebsze warstwy zycia poziomie. Nienaganny wyglad czy naganny wyglad...obie rzeczy moga prowadzic do sukcesu w zaleznosci od celu jaki chcemy osiagnac i jak bardzo chcemy go osiagnac.

Ja wiec proponuje okreslenie co chcemy osiagnac i sharmonizowanie elementow potrzebnych do tego na odpowiednio glebokim poziomie. Najwazniejsza bowiem jest zawsze motywacja....to ona ksztaltuje nasz wyglad i zachowania.
Np dlaczego drzewa wygladaja tak jak wygladaja? Mocny pien, pnący sie ku gorze i rozlozysta czesto korona to tylko efekt odpowiednio silnej motywacji - dojsc wysoko i wylapac jak najwiecej swiatla.
Ich wyglad jest dosc staly i dlatego nie widac tej motywacji na codzien..jakby jej nie bylo. Ale cala glebia drzewa jest o nia oparta. Podobnie ludzki wyglad. Nasze twarze sa takze efektem glebokiej motywacji, czesto tej w dna, ale do pewnego dosc istotnego stopnia mozemy ja modyfikowac, gdy czegos bardzo pragniemy.

Wskazalbym wiec na motywacje na wielu poziomach zycia, jako najwazniejsza ceche. Wszystkie cechy, czy to silny charakter, wyglad, mocny glos nie powinny wynikac z wyuczenia. Nasze podswiadomosci to wyczuja predzej czy pozniej, poniewaz prawda przeplywa miedzy wierszami. Swietne ciuchy nie powinny wiec udawac silnego charakteru, skoro ktos wzial kredyt na nie. Powinny byc efektem odwaznych, zdecydowanych dzialan, ktore przyczynily sie do ich kupienia i naszego poczucia, ze na nie zaslgujemy. Nie warto wiec udawac glosu, wygladu, stosowac trikow w ekspresji, bo to nie jest konieczne i buduje jedynie bardzo zla karme, ktora do nas wraca, czasem po latach.

Cechy typu charyzma, niezlomnosc, pewnosc siebie..sa jedynie nazwami dla prawdziwych emocji, ktore sa naszym udzialem. Najwazniejsza cecha, moim zdaniem, jest klarowne widzenie i odroznianie zycia od fikcji. To wlasnie potrafia robic ludzie sukcesu, dlatego czesto zartobliwie zaznacza sie, ze prostaki ze wsi osiagaja lepsze sukcesy i zarobki niz inteligenci.
Owszem, czesto tak jest poniewaz oni nie mysla o zbednych rzeczach, tylko trzymaja sie realiow. Nie filozofuja zbyt wiele.
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
37
Miasto
Milton Keynes, UK
Sukces wymaga przede wszystkim ODWAGI. Takiej z pogranicza pewności siebie i żelaznej woli. Nie każdy potrafi zaryzykować, a kiedy gra się o najwyższe stawki jest tak często.
Bardzo ważna a niedoceniana jest również KONSEKWENCJA w działaniu. To najbardziej pożądana cecha u menedżerów, no może zaraz po odpowiedzialności.
 
M

marek2212

Guest
Wyglądu, powagi itd nabywasz wraz z osiąganiem sukcesu i poznawaniem własnej wartości, a do tego potrzeba wytrwałości, błyskotliwości i przede wszystkim odwagi oraz innowacyjności.
 
Do góry