Stygmaty

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Jest napisane ,że tak niestety dlatego trzeba poznawać dobrze charakter Boga i jego słowo.

2Kor 11:14 "I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości."
Kto dobrze zna JCh rozpozna ale i jest jeszcze jeden tekst ktry o tym świadczy

Mk 13:22 "powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą znaki i cuda, aby o ile można, zwieść wybranych."
I tekst o lwie ryczącym i szukającym by porwać i wybranych.Czy wybrani to ludzie którzy nie znajją Boga?A jednak mogą ulec zwiedzeniu.W jaki sposob ?przecież gdyby przyszedł ktoś do was i powiedzial wypij truciznę to odrazu byś zareagował oporem i nie uległ namowom.Podobnie gdyby Szatan przyszedl jawnie kogo by zwiodł?
Szatan ma moc sprowadzenia zła i choroby na czlowieka oraz śmierci przez grzech(choć w Hioba czytam ,że nie tylko).Wystarczy jemu cofnąc swoje nzle dzialanie a w oczach ludzi to cud.Nie znamy zakulisowych rozgrywek.Jak tom pogodzić ze slowami ,że bez woli Ojca i tak dalej)

To jest biblijne co dała agar i o to mi chodziło Kaz. Ale poszukam jeszcze.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
14-latka płacze krwią. "Ja nie jestem opętana"
Gdyby była katoliczką to były by to stygmaty, a tak to jej zostało opentanie
zobacz tu
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
http://www.wykop.pl/link/227396/zrob-sobie-stygmaty-national-geographic/



Powszechna jest opinia naukowców, że jeżeli Chrystus był ukrzyżowany musiał być powieszony za nadgarstki, nie za dłonie, gdyż inaczej ciało nie było wstanie utrzymać się na krzyżu. Dlaczego więc masz rany na dłoniach?

Wszyscy stygmatycy mają rany w tych właśnie miejscach, w których mam ja. Św. Franciszek z Asyżu, ojciec Pio mieli stygmaty na dłoniach. Cała wiedza ukrzyżowaniu, wszystkie obrazy, figury i wizerunki religijne przedstawiają Chrystusa właśnie z ranami na dłoniach. Dlatego Jezus w całej swojej inteligencji udziela stygmatów właśnie w tych miejscach, aby nie burzyć istniejącego kontekstu kulturowego. Chodzi o wiarygodność przekazu w oczach milionów ludzi a nie garstki sceptyków.
mruga.gif
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Powszechna jest opinia naukowców, że jeżeli Chrystus był ukrzyżowany musiał być powieszony za nadgarstki, nie za dłonie, gdyż inaczej ciało nie było wstanie utrzymać się na krzyżu.

Czy bierzesz pod uwagę możliwość przywiązania ramion do krzyża?
Podobnie sprawa stóp, czy były przybite oddzielnie czy jednym gwoździem?

Takie "sensacje" mają udowodnić CO?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Wszystko biorę pod uwagę nawet to ,że Jezus to fikcja literacka .Wielu było w owym czasie Jezusów ,może któregoś ukrzyżowali .
Zapewne dali mu też podnóżek .
mruga.gif
Jak naukowcy coś podważą ,to wy zaraz dopisujecie ideologię ,że Rzymianie przywiązywali ukrzyżowanych .Co do stygmatów ,większość z nich to fałszerstwa ,czasami choroba


[font="Arial][b]Czy istniał Jezus? [/b][/font][/i][font="Arial][b]Oczywiście, ze istniał Jezus – [i]wielu Jezusów[/i][/b][/font][/b]

[font="Arial][b][i]
[b][font="Arial][color="#FF0000"]
[/color][/font]


[font="Arial]“Jezus z ewangelii jest sztucznym tworem, kolektywnym dziełem sztuki, które ewoluowało poprzez połączenie świadomości dwu generacji chrześcijańskiej wiary”.[/font][/b]

[b][font="Arial]– A. N. Wilson (Paweł, str.144)[/font][/b]
[/i][/b][/font]
[b][font="Arial][color="#FF0000"]Uważani za oszustów nawet w II wieku n.e.[/color][/font]


[font="Arial]„ W sposób wyraźny chrześcijanie użyli... mitów... w sfabrykowaniu opowieści o narodzinach Jezusa... Jest dla mnie sprawą jasną, że pisma chrześcijan są kłamstwem i że wasze bajki nie są wystarczająco dobrze skonstruowane, aby ukryć tę monstrualną fikcję.”[/font][/b]

[b][font="Arial]Celsus ( O prawdziwej doktrynie, ca 178 AD)[/font][/b]
[font="Arial][b][i][url="http://www.jesusneverexisted.com/surfeit-polish.htm"]http://www.jesusneve...feit-polish.htm[/url]
[/font]
[font="Arial] [/font]
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Szpaku. Celsus miał tez w swoich czasach adwersarza. A Twoja odpowiedź na pytanie nie była odpowiedzią. Przebicie powyżej nadgarstka mogło spowodować szybsze wykrwawienie i zbytnio skrócić męczarnie, a nie po to wymyślono śmierć krzyżową, aby skazany mało cierpiał. Dlatego gdzie przebijano ręce ciężko ustalić.
Jednak w stygmatach nie o to chodzi. Chodzi o przeżywanie męki Pana tak silne, że staje się ono udziałem stygmatyka. Święci stygmatycy, przeżywali taki obraz śmierci Jezusa, jaki był im dostępny. Otwieranie się ran, można zresztą i próbować wytłumaczyć racjonalnie, jako objaw psychosomatyczny, co nie wyklucza, że dla wierzącego będzie to swego rodzaju łaska i że stygmaty zaświadczają o bardzo głębokiej wierze.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
że dla wierzącego będzie to swego rodzaju łaska i że stygmaty zaświadczają o bardzo głębokiej wierze.
No chyba Ty w te idiotyzmy nie wierzysz
mruga.gif
.Gdzieś czytałem ,że takich Bogów juz przed Jezusem krzyżowali ,może te stygmaty to od Mitry pochodzą .
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Jak by stygmatyk był wyznawcą Mitry, to pewnie i stygmaty były by od Mitry, ale nie słyszałem, żeby Mitrze ręce przebijali.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
[font="Arial][b]Czy istniał Jezus? [/b][/font][/i][font="Arial][b]Oczywiście, ze istniał Jezus – [i]wielu Jezusów[/i][/b][/font][/b]
[font="Arial][b][i][b][font="Arial]“Jezus z ewangelii jest sztucznym tworem, kolektywnym dziełem sztuki, które ewoluowało poprzez połączenie świadomości dwu generacji chrześcijańskiej wiary”.[/font][/b]
[b][font="Arial]– A. N. Wilson (Paweł, str.144)[/font][/b]
[/i][/b][/font]
[b][font="Arial]„ W sposób wyraźny chrześcijanie użyli... mitów... w sfabrykowaniu opowieści o narodzinach Jezusa... Jest dla mnie sprawą jasną, że pisma chrześcijan są kłamstwem i że wasze bajki nie są wystarczająco dobrze skonstruowane, aby ukryć tę monstrualną fikcję.”[/font][/b]
[b][font="Arial][b] [/b][/font][/b][/quote]


[quote="szpak123, post: 2550983"]
[font="arial][size="2"]No chyba Ty w te idiotyzmy nie wierzysz[/size][/font]


Ty w to wierzysz?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Mit ,mitem jest poganiany .

Sposrod wielu pozostalych bogow dyskutowanych w pracy Gravesa ktorych nie sposob tu opisac, warto wspomniec Mitre, perskiego boga, ukrzyzowanego ok 600 lat przed era boga chrzescijanskiego. Niewielu chrzescijan wie obecnie, ze Mitra, bog perski, byl najbardziej popularnym bogiem w okresie, gdy formulowala sie i umacniala religia chrzescijanska w Imperium Rzymskim w czwartym wielu naszej ery, i ze byl on glownym konkurentem boga zydowskiego JHVH oraz jego syna, Jezusa Chrystusa. <br style="margin-top: 11pt; margin-bottom: 12pt; margin-left: 30pt; margin-right: 30pt; line-height: 14pt; font-family: Verdana, 'Arial CE', 'Arial Narrow', Helvetica, sans-serif; font-size: 12pt; color: black; ">Mitra mial byc urodzony 25 grudnia i podobnie jak chrystus zostal ukrzyzowany, aby odkupic grzechy swiata. Jest rzecza znamiennam jak podkresla Graves, ze pisarze chrzescijanscy piszac o Mitrze nie wspominaja o tym, ze Mitra zostal ukrzyzowany. Czyzby obawiali sie, ze informacja o Mitrze i innych ukrzyzowanych bogach przedchrzescijanskich oslabi wiare w "jedynego prawdziwego Boga"?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
600 lat przed n.e. był już obecny kult Mitry jako herosa solarnego? Troszkę to dziwne bo wtedy powstawała zdaje się dopiero Awesta. Sam Mitra to bóg tak stary, że jego kult pamięta jeszcze być może czas przed rozdzieleniem ludów irańskich od indyjskich Ariów wszak występuje tez i w Wedach, to nie znaczy jednak, że jego kult od razy tak wyglądał jak w IV wieku. Więc kto od kogo zapożyczał, nie był bym pewny.
Chociaż symbol człowieka rozciągniętego na krzyżu lub kole jest jeszcze starszy, na pewno.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Kod:
Chociaż symbol człowieka rozciągniętego na krzyżu lub kole jest jeszcze starszy, na pewno.
Czyli plagiat ,kapłani wiedzieli ,że głupi lud kupi wszystko ,co do stygmatów ,dla wzmocnienia wiary ,szaman sobie je zrobił .
mruga.gif
Szkoda ,że nie ma tego filmiku na yotubie
 

Mroczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
9
Miasto
Żywiec
Te rzeczy nie są od Boga. Więc dziwie się tym, którzy tym się podniecają i uważają tych ludzi za wyjątkowych - wybranych przez Boga. :D Normalnie ciemnogród. BB)

Często religia zatruwa zdrowy rozsądek. Ale cóż, nie możemy tego zabronić. :)

Jednak niektórych takich zjawisk bym nie lekceważył, ponieważ nie wszystko rozumiemy, więc nie wiadomo kto lub co może za tym się kryć. Dla wyznawców materializmu to może być psychika a dla wierzących świat duchowy. Obstawiam, pomijając szczegóły, za światem duchowym. Ale to nie jest Bóg.:D

Pozdrawiam. BB)

A skąd wiesz czym jest Bóg? Widziałeś Go? :mruga: Co rozumiesz przez pojęcie Bóg? On nie należy do zjawisk duchowych?
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Czy na pewno Jezusa ukrzyżowali na krzyżu ,czy raczej na dwóch deskach w kształcie litery T .
Stawiam na większą konstrukcje wspólną dla trzech skazanych, dla zwiększenia jej stabilności. Ale to wszystko tylko domysły. Tak na prawdę nie wiemy jak wyglądała egzekucja pod względem technicznym po za tym, że była to śmierć krzyżowa z przebijaniem rąk i stóp (nie wiemy w którym miejscu), oraz że jedna belka była taszczona przez skazańców na Golgotę własnoręcznie. Ewangeliści nie uznawali za istotne opisy techniczne w tych miejscach gdzie miało to znaczenie dla opowieści. Mimo sporej dowolności metody jaką mogli wybrać kaci, raczej nie stawiałbym, na przybicie do pala jak tego chcą ŚJ, bo Rzymianie tradycyjnie używali krzyży. Jednak dokładny wygląd Golgoty mógłby zszokować nie jedną gorliwą katoliczkę. Nie mniej mamy pewien utrwalony obraz symboliczny. Dwie zbite deski i na nich Jezus z przebitymi dłońmi.
 
M

merkaba12

Guest
— Stygmaty pochodzą ty1ko od Boga. Złemu duchowi nie wolno dawać stygmatów. Czasem dać może ekstazę — stygmatów nigdy. W przeciwieństwie do ekstazy miłości pochodzącej od Jezusa, daje czasem zły duch ekstazy odwrócone (Rosja, Meksyk). Powoduje
nienawiść do Boga.
 

Mroczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
9
Miasto
Żywiec
— Stygmaty pochodzą ty1ko od Boga. Złemu duchowi nie wolno dawać stygmatów. Czasem dać może ekstazę — stygmatów nigdy. W przeciwieństwie do ekstazy miłości pochodzącej od Jezusa, daje czasem zły duch ekstazy odwrócone (Rosja, Meksyk). Powoduje
nienawiść do Boga.

O widzisz sama bym na to nie wpadła,może jeszcze wyjaśnisz dlaczego Bóg dopuszcza do nas złe duchy,bo myślę,myślę i nie mogę wymyślić :).Wydaje mi się,że próbuje nam przez to coś pokazać,np.pokazać jak diabeł nas nienawidzi

A tu dla zainteresowanych "Biblia a nauka":

http://potop-exodus.w.interia.pl/

http://potop-exodus.w.interia.pl/potop/arka.html
 
Do góry