Studia państwowe? Studia prywatne?

K

kinga_sc

Guest
AP Edukacja to nie jest przypadkiem studium?

chętnie wezwałabym policję, ale moja cisza nocna zaczyna się jak wracam z pracy a to jest przeważnie nad ranem i po 16h za kółkiem, albo prawie 16 nie jest miło....
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
No coz to moze sie przeprowadz? To ze masz specyficzne godziny pracy to bez obrazy twoj problem wiec jesli nie potrafisz sie "zgrac" z ludzmi z akademika to moze przeprowadzka to dobry pomysl?
 
K

kinga_sc

Guest
przeprowadzka niestety jeszcze nie jest możliwa, mam nadzieję, że wytrzymam te ostatnie miesiące w tym "burdelu"...
 

amadx1

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wracając do tematu, uważam ,żę często zdarza się też, że szkoły prywatne przewyższają uczelnie państwowe. Weźmy np. Uczelnie profesora Koźmińskiego w Warszawie z którą może równać się jedynie Szkoła Główna Handlowa, inne odstają o przepaść
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Wracając do tematu, uważam ,żę często zdarza się też, że szkoły prywatne przewyższają uczelnie państwowe. Weźmy np. Uczelnie profesora Koźmińskiego w Warszawie z którą może równać się jedynie Szkoła Główna Handlowa, inne odstają o przepaść
Ok ale to trzeba raczej traktowac jako wyjatek od zasady.
 

smile9090

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja uważam że studia prywatne s¹ dla tych osób którym się noga powineła na maturze - a przecież każdemu z nas może sie to przydarzyc . Jeżeli ktos juz zdecyduje sie na studia prywatne to nie oznacza że jest on gorszy od tych ktorzy studiuja na państwowych , jezeli chcesz sie uczyc to możesz robic to na prywatnych i osi¹gać znakomite wyniki . ( A teraz z życia wzięte ... :p ) W firmie znajomego zatrudniono ,,Pana" œwierzo po studiach , ukonczył on UJ (Wyyyyyyyyyyyysoka renoma ) + drugi kierunek na AGH - ten drugi wieczorowo) osi¹gniecia - Perfekcyjne ... Poprostu Geniusz :p Został on zatrudniony na okres próbny na 2 msc. okazało się że to jakiœ kompletny Idiota dosłownie matoł do potęgi... Teori¹ wymiatał ale jak coœ przyszło zrobić to ,,Ciemnoœć" do tego Flegmatyk , Wygl¹d koszmarny . No i co ???? po 2 msc. Został wywalony na zbity ryj . Został zatrudniony następny - Zwykły chłopak po jakiejs marnej prywatnej szkółce znajduj¹cej sie w małej miescince . Żwawy , poradny itd. Prezesowi odrazu sie spodobał . Zarabia ponad 3 tys. Tamten skończyl w jakies małej firme na niskiej posadzie - malo na co go stac .... Jaki z tego wniosek ?? KONCZYSZ PANSTWOWA , KONCZYSZ PRYWATN¥ JEDEN PIERON :p Najwazniejszy jest polot i to co sob¹ prezentujesz ... DZIEKI :)
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
zewsząd
o ile dobrze patrze to 30 szkół państwowych wyprzedza najlepszą szkołę wsród prywatnych
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
No właśnie. Ocenianie "prestiżu" jest troszkę wątpliwe IMO, ale nieważne. Śmieszniejsze jest to, że są uczelnie, które mają bardzo wysoką siłę naukową, ale niskie umiędzynarodowienie i też przez to tracą trochę w rankingu. Nie wiem czy umiędzynarodowienie jest najważniejsze.
 

Neger

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
187
Punkty reakcji
4
Wiek
32
UJ jak zawsze rządzi...

Dzieki ze nam powiedzialas... swoja droga dwa lata temu byli drudzy.

o ile dobrze patrze to 30 szkół państwowych wyprzedza najlepszą szkołę wsród prywatnych

No ale juz w rankigu prestizu wsrod pracodawcow juz tylko 7 szkol ja wyprzedza ;)

Generalnie ten ogolny ranking troche dziwny. Ciezko raczej porownywac uniwersytet z politechnika, tak jak i to umiedzynarodowienie.
Ogolnie podoba mi sie ten ranking pod wzgledem prestizu pracodawcow, calkiem przydatny.
I przyznam ze jestem troche zaskoczony tak niskim miejscem WATu :p
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Przede wszytskim powino sie robic rankingi branzowe czyli Uczelnie Techniczne, Ekonomicznie itd. odzielnie bo ciezko to razem porownac bo to inne bajki zupelnie :)
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
no nie wiem czy dla pracodawcow to tak bez roznicy jest czy pracownik jest po panstwowych czy prywatnych. U mojego ojca jak przyjmowali to wlasnie tylko po panstwowych... ewentualnie z duzym doswiadczeniem. Nie ma co sie czarowac, na panstwowe sie dostaje za wyniki na maturze /egzaminy wstepne a na prywatnych jest sie dopuki sie placi.
 
K

kinga_sc

Guest
na państwowych tez się płaci, a na dyplomie nie pisze czy były dzienne, zaoczne czy wieczorowe
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
W przemysle patrza kto jaka uczelnie konczy, w gre oczywiscie wchodza tylko panstwowe uczelnie techniczne :)
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
najważniejsze jest doświadczenie w danym zawodzie, później znajomość języków obcych, później wykształcenie itd.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
W przemysle patrza kto jaka uczelnie konczy, w gre oczywiscie wchodza tylko panstwowe uczelnie techniczne

Troll'u nie tylko w przemysle :) Na dyplomach jednak powinno byc napisane jakiego typu to studia byly. A na rozmowach kwalifikacyjnych przeciez o typ studiow pytaja.
 
Do góry