Studia państwowe? Studia prywatne?

Alyshia

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2012
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja zdecydowałam się na uczelnie prywatną w systemie zaocznym po to, żeby móc pracować i zdobywać doświadczenie w zawodzie, bo teraz bez żadnego doświadczenia ciężko dostać pracę. Uważam podobnie jak poprzednicy, że bez względu na to czy uczelnia jest prywatna czy państwowa to jak ktoś idzie na nią z własnej woli i chce się dokształcać, a nie mieć np. tylko zniżkę studencką ;) to nie ma znaczenia gdzie. Kadra na uczelniach państwowych jest tak samo wykształcona jak na uczelniach prywatnych.
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
W tej chwili kazdy znajdzie cos dla siebie zarowno na panstwowych jak i na prywatnych. Nadal niestety panuje opinia ze prywatne nie sa nic warte. Jednak patrzac na obecna sytuacje na rynku to tak naprawde niewazne jaka uczelnie sie skonczy jest ciezej znalezc prace niz kiedys, dlatego ze absolwentow studiow jest po prostu za duzo. Dlatego moim zdaniem warto jednak rozejrzec sie za uczelniami ktore oferuja naprawde duzo, na ktorych nie jestesmy traktowani jak masa studencka, ale jak jednostka, gdzie mamy mozliwosc wyboru praktyk czy stazu, a nie bierzemy to "co zostalo", gdzie mamy wszelkie udogodnienia i po skonczeniu takiej uczelni jak najwieksze szanse na zdobycie ciekawej pracy w jak najkrotszym czasie. Dlatego niestety ale pod tym wzgledem moim zdaniem panstwowe sa na rowni z prywatnymi - jedne sa panstwowe a drugie oferuja to o czym pisalam wyzej.
 

Torus

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2013
Posty
9
Punkty reakcji
0
Zanim podjąłem decyzję jaki kierunek chce studiować sporo czytałem i w porównaniu do rówieśników ( których wiedza była bardzo uboga) miałem przewagę. Jeśli nie wiecie jaka uczelnia i jaki kierunek nie podejmujcie pochopnych decyzji, poczytaj o tym trochę np. tutaj.
 

PiratDrogowy19

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Obecnie koszt studiów państwowych jest porównywalny do tych prywatnych a jeżeli chodzi o papierek to pracodawcy nie przykładają do tego takiej uwagi jak kiedyś. Teraz liczy się to co umiesz a papierek jest tylko dodatkiem.

Jeżeli chodzi o zaoczne czy dzienne to to już zależy od Twojej sytuacji finansowej. Na zaocznych mozesz iść do pracy i dzięki czemu po skończeniu studiów masz już kilkuletnie doświadczenie zawodowe co stawia cię w znacznie lepszej pozycji niż studentów dziennych - wiem co piszę :).

Dla niezdecydowanych polecam tą stronkę: Kierunki studiów - można sobie fajnie porównać i wybrać odpowiednią uczelnię na podstawie kierunku.
Pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniach.
 

samarkanda

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
IMO różnice pomiędzy szkołami prywatnymi i publicznymi zatarły się. Podam przyklad: studiuję na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie finanse i rachunkowość. Szkoła powoduje, że rozwijam się, świetni wykładwocy (profesorowei m. in. SGH i UW) ciekawie przekazują wiedzę, mam czas na wszystko co chcę (praktyki, spotkania ze znajomymi). Ponadto świetna lokalizacja szkoły - Mirów. Polecam WSFiZ! Ale troche zjechałem z tematu - jak mówiłem studiowanie w szkole prywatnej nie oznacza, że jesteś głupi. Wszystko zależy od człowieka ;)
 

Magda79k

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2012
Posty
22
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
PiratDrogowy19 napisał:
Obecnie koszt studiów państwowych jest porównywalny do tych prywatnych a jeżeli chodzi o papierek to pracodawcy nie przykładają do tego takiej uwagi jak kiedyś. Teraz liczy się to co umiesz a papierek jest tylko dodatkiem
Otoz to, dobrze mowisz. Teraz liczy sie doswiadczenie. Uczelnie traktuje sie jak miejsce gdzie mozna wykorzystac wszystkie szanse - praktyki, szkolenia, staze, kursy i inne. To nie tak jak kiedys, ze szlo sie i jakos sie mozna bylo przeslizgnac bo duzo pomagal dyplom. Teraz przede wszystkim umiejetnosci i doswiadczenie - nie piątka z magisterki. Dlatego rozumiem doskonale tych ktorzy ida na zaoczne i do pracy - po studiach maja od razu i doswiadczenie i wyksztalcenie. Albo tych ktorzy za wszelka cene chca postudiowac dziennie i pracowac i decyduja sie na uczelnie prywatne. Prywatne umozliwiaja i prace i studia ze wzgledu na plan zajec - zajecia sa glownie popoludniami.
 
Do góry